Oddychanie nosem jest pierwszą linią obrony przed wirusem!

Rewalidacja jest oddziaływaniem zmierzającym do przywrócenia pełni sprawności osobom osłabionym poważną chorobą lub urazami.

Celem rewalidacji nie jest wyrównywanie braków ale usprawnianie funkcji rozwojowych i intelektualnych.

Rewalidacja jest szeregiem działań, które mają za zadanie jak najlepsze przystosowanie osoby niepełnosprawnej do życia w społeczeństwie. W działaniach tych osoba prowadząca rewalidację stawia na mocne strony dziecka oraz szuka tego, co w nim najlepsze.

Kierunki oddziaływań rewalidacyjnych :

• Maksymalne usprawnianie i rozwijanie tych funkcji psychicznych i fizycznych, które są najsilniej lub najmniej uszkodzone
  • Kompensacja czyli wyrównywanie przez zastępowanie
  • Korygowanie funkcji zaburzonych i uszkodzonych
  • Stymulowanie ogólnego rozwoju

Zajęcia rewalidacyjne mają wyrównywać zaniedbanie pedagogiczne oraz wynikające z nich braki w nauce, a także poprzez odpowiednie ćwiczenia usuwać wady i zaburzenia mowy, rozwijać procesy poznawcze, usprawniać koordynację ruchową oraz trudności w czytaniu, pisaniu i liczeniu.