Biblioteka Aktualności

WITAMY WAS W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Zakończył się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku naszemu świętu przewodziło hasło „Tu kwitnie wyobraźnia”. Wyobraźnia towarzyszyła na warsztatach plastycznych uczniom klas 5, którzy wykorzystując opakowania  od taśm video wykonali  pomysłowe okładki do książek. Najciekawsze „Okładki z wyobraźni” ozdobiły regał wystawowy w naszej wypożyczalni.

Nie mniejszą fantazją i kreatywnością wykazali się uczniowie klas 2 biorący udział w konkursie „By się czytać chciało zakładkę zrób wspaniałą”. Efekty ich pracy to przepiękne, kolorowe i fantazyjne zakładki do książek, które również możemy podziwiać na naszej wystawie w czytelni.

Cały miesiąc w bibliotece trwała akcja wymiany książek, czyli tzw. Bookcrossing.  Uczniowie, szczególnie ci najmłodsi, z dużym zaangażowaniem włączyli się do tego popularnego na świecie od lat działania promującego czytelnictwo.

Natomiast starsi uczniowie z klas 8 prowadzili w czytelni na dużych przerwach Literackie Koło Fortuny. Zabawa w odgadywanie tytułów książek cieszyła się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem
i frekwencją  sporej części naszych czytelników.

13 października dzieci mogły też wziąć udział w quizie z okazji Dnia Fajnych Bibliotekarek i miały okazję dowiedzieć się np., która pani jest wielbicielką psów, a która kotów.

Natomiast w akcji Wycieczka po półce z książkami, czyli Bookshelf tour, zostały wyróżnione trzy osoby, które przysłały nam zdjęcia swoich domowych biblioteczek.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY Z NAMI ŚWIĘTOWALI!

„Bookshelf tour”,

czyli wycieczka po półce z książkami

Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy!

Biblioteka szkolna zaprasza do zaprezentowania Waszej domowej biblioteki. Wystarczy zrobić zdjęcie bez specjalnych przygotowań, błysków i zabiegów.
Mogą to być Wasze ulubione książki, może być półka lub cały regał, same książki, ale możecie też zrobić sobie zdjęcie z Waszymi lekturami.

Fotografie do końca października przesyłajcie na adres biblioteka@sp6.gdynia.pl

Zostaną one przedstawione na stronie biblioteki,
a najciekawsze nagrodzone.

Zapraszamy!

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik to Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy Was do wspólnego świętowania!

Bookcrossing – od 2 października trwa akcja wymiany książek. Przynieś do biblioteki książkę, której już nie czytasz i wymień ją na inną. Stanowisko bookcrossingowe znajduje się w czytelni biblioteki.

Bookshelf tour – 2 października zaczyna się Wycieczka po półce z książkami. Zaprezentuj swoją domową biblioteczkę. Mogą to być wasze ulubione książki, może to być pólka lub cały regał. Zrób zdjęcie i wyślij na adres biblioteka@sp6.gdynia.pl

By się czytać chciało, zakładkę zrób wspaniałą! – 18 października konkurs plastyczno- techniczny

dla 2 klas.

Dzień fajnej bibliotekarki – 13 października odbędzie się quiz wiedzy o waszych szkolnych paniach nauczycielkach – bibliotekarkach.

Koło fortuny – potyczki literackie – podczas długich przerw od 16 do 20 października pobawimy się Literackim Kołem Fortuny.

Okładki z Wyobraźni – warsztaty plastyczne dla klas 5.

O szczegóły zapytaj w bibliotece! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Biblioteczny konkurs „Jak dobrze znasz tradycje i zwyczaje wielkanocne?”

W tym roku zwyciężczyniami naszego bibliotecznego konkursu wiedzy o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkanocnych zostały :

Martyna Gorbacz z kl. 6A oraz Oliwia Ruskowiak z kl. 8E – I miejsce

Irmina Łobodzińska z kl. 8E – miejsce II

Julia Szołtun z kl. E – miejsce III

Lena Tobiańska z kl. 6A – miejsce IV

Nasza biblioteka szkolna bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2022/23 . Z radością informujemy, że uczniowie:

Małgorzata Szefler – kl. 3a

Magdalena Wawryków – kl. 2d

Karol Woźniak – kl. 3b

przeszli przez etap szkolny i powiatowy oraz zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom!

Mistrzowie Powiatu Wielkiej Ligi Czytelników 2022/23

Biblioteczne Walentynki

W bibliotece od wtorku 14 lutego do końca tygodnia świętowaliśmy Walentynki. Największym powodzeniem cieszyła się walentynkowa fotobudka, w której wszyscy mogli się sfotografować ze swoimi ulubionymi książkami. Chętne czytelniczki i czytelnicy łączyli w pary bajkowe postacie, kolorowali piękne walentynkowe kartki oraz głosowali w plebiscycie na najpopularniejszą bajkową parę. Słowo SERCE pojawiło się na naszej tablicy w najróżniejszych „.konfiguracjach”. Tradycyjnie towarzyszyła nam też okazyjna wystawa książek o miłości.

im. Antoniego Abrahama

ul. Cechowa 22
81-194 Gdynia

e-mail: biblioteka@sp6.gdynia.pl