Szanowni Rodzice!

Jestem logopedą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Prowadzę diagnozę i terapię logopedyczną w zakresie dyslalii obwodowej i różnych zaburzeń mowy pochodzenia korowego dzieci w różnym wieku, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole zajmuję się przede wszystkim terapią logopedyczną dzieci w wieku szkolnym z wadami wymowy oraz deficytami kompetencji i zaburzeniami sprawności językowych. We wrześniu przeprowadzam w szkole logopedyczne badania przesiewowe, na podstawie których kwalifikuję poszczególnych uczniów na zajęcia terapii logopedycznej. Zajęcia te odbywają się do czasu zakończenia terapii raz w tygodniu, w ściśle wyznaczonym dniu i godzinie. Istnieje możliwość, a niekiedy konieczność uczestnictwa rodzica w niektórych zajęciach. Każde dziecko nosi na zajęcia zeszyt, w którym wpisuję na bieżąco wszystkie wskazówki i zalecenia do pracy na kolejny tydzień i wklejam materiały do ćwiczeń, aby postępy efekty poszczególnych etapów terapii logopedycznej były monitorowane przez rodziców i wspierane poprzez pracę w domu. Terapia logopedyczna wymaga – tak, jak każda terapia, systematycznej pracy w domu. Logopeda wyznacza kierunek terapii, prowadzi ją w ściśle przemyślany i indywidualny sposób, aby pokonać wszelkie trudności danego dziecka, jednak nie jest w stanie wszystkiego osiągnąć tylko pracą w gabinecie. Państwa wsparcie i zaangażowanie jest niezmiernie ważne i pożądane.

O tym, że dziecko ma wadę wymowy, a nie zostało zakwalifikowane na terapię również powiadamiam po badaniach przesiewowych – każdorazowo przygotowuję dla każdego kartkę z informacją i wskazuję możliwość kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat stanu wymowy Państwa pociech. Kartki przygotowane przeze mnie przekazują indywidualnie wychowawcy poszczególnych klas. Co roku wielu rodziców korzysta z możliwości skonsultowania się ze mną – to zależy od indywidualnych potrzeb.

Kontakt

W razie pytań dotyczących terapii Waszego dziecka bądź w innej sprawie związanej z dziedziną mojej pracy, możecie Państwo kontaktować się ze mną: logopeda@sp6.gdynia.pl

Gabinet logopedy mieści się w sali 210 na II piętrze.

Godziny mojej pracy w roku szkolnym 2021/2022

• Poniedziałek 08.00 – 14.00