Rekrutacja do klasy innowacyjnej matematycznej

KLASA IV INNOWACYJNA MATEMATYCZNA

Matematyka jest naszą pasją …

kontakt w sprawie rekrutacji

Anna Rojek

rojek@sp6.gdynia.pl

PROJEKT klasa innowacyjna- matematyczna
Jest to klasa stworzona dla osób, które lubią matematykę i chcą doskonalić umiejętność logicznego myślenia . Celem tej klasy jest rozbudzenie w uczniach kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni oraz uświadomienie, że matematyka jest użyteczna i pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów.
Innowacyjność klasy będzie polegała na poszerzeniu zakresu materiału (stąd dodatkowa godzina matematyki wpisana w plan lekcji) oraz wprowadzeniu różnorodnych ćwiczeń praktycznych, rozwiązywaniu łamigłówek, wykorzystaniu gier edukacyjnych, logicznych i strategicznych. Nauka w tej klasie umożliwi uczniom rozwijanie  talentów we właściwym tempie.

Nasza klasa matematyczna oferuje:

• Innowacyjny program nauczania, który rozwija umiejętności matematyczne uczniów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod nauczania, nasze zajęcia stają się interesujące i angażujące dla uczniów.
  • Indywidualne podejście do ucznia i dostosowywanie programu nauczania do ich potrzeb. Dzieci otrzymują wsparcie w pokonywaniu trudności i rozwijaniu swojego potencjału matematycznego.
  • Przygotowanie do wyzwań edukacyjnych i zawodowych. Wzmacniamy umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, co jest niezbędne w dzisiejszym świecie.
  • Inspirujące doświadczenia takie jak warsztaty, konkursy matematyczne, które poszerzają horyzonty uczniów i rozwijają ich pasję do matematyki.
  • Wsparcie rozwoju kreatywnego myślenia i eksperymentowania z matematyką. Uczniowie mają możliwość tworzenia własnych projektów, rozwiązywania nietypowych problemów i odkrywania nowych sposobów myślenia matematycznego.
Uczestnictwo w klasie matematycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni otwiera przed dzieckiem szereg możliwości rozwoju intelektualnego i przygotowuje je do przyszłych sukcesów zarówno w nauce, jak i w życiu zawodowym.
Projekt wprowadzamy od roku 2024-2025, budujemy ofertą na podstawie ilości zgłoszeń.
W klasach III w marcu odbędą się w ramach zajęć lekcyjnych badania kompetencji z zakresu edukacji matematycznej, wyniki tych badań będą podstawą kwalifikacji do klasy innowacyjnej.

Omówienie wyników badań oraz dodatkowe informacje nt klasy matematycznej w czasie konsultacji 09 kwietnia 2024

Text box item sample content