×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_lodowisko.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_mity.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_laboratorium.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_flandria.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_mydlarskie_w.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_papierowy_teatr.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_maska.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_su.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/2_stena_line.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_lodowisko
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_mity
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_laboratorium
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_flandria
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_mydlarskie_w
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_papierowy_teatr
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_maska
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_su
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2_stena_line
A A A

 

Dnia 24 lutego klasy 4 były na lekcji wychowania fizycznego na lodowisku miejskim. Zabawa była wspaniała. Niektórzy jeździli bardzo dobrze, a inni dopiero stawiali pierwsze kroki na lodzie. Bardziej zaawansowani uczniowie pomagali początkującym. Jak widać na poniższych zdjęciach technika jazdy była dowolna. Z żalem schodziliśmy z lodowiska. Szkoda, że na następny taki wyjazd musimy czekać do następnego roku.

 {gallery}2_lodowisko{/gallery}

-------------------

W lutym klasa 4c pracowała blokowo wokół hasła: "W labiryncie mitów". Na historii poznawała mity z różnych stron świata; na plastyce tworzono wazy na wzór greckich. Na języku polskim dowiadywano się o losach bogów i herosów, poznawano związki frazeologiczne. Blok podsumowano scenkami dramowymi, które pokazano zaproszonym paniom - nauczycielkom ze szkoły sąsiadującej(Zespołu Szkół nr 12). Panie chciały zobaczyć pracę klasy innowacyjnej podczas podsumowania bloku. Cieszymy się, że mogliśmy się tak ładnie zaprezentować. Koordynator innowacji M. Kuksinowicz

{gallery}2_mity{/gallery}

-------------------

23.02.2017r. klasy piąte, szóste oraz IV c wybrały się do Portu Gdynia na spektakl Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia pt. „Opowieści Afrodyty: bogowie i herosi.” Obejrzeliśmy widowisko muzyczne ze spójnie i konsekwentnie realizowaną kompozycją oraz oryginalnymi i autentycznymi zapisami opowieści mitycznych. Komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty specjalne w przebogatej oprawie multimedialnej oraz w towarzystwie świetnie skomponowanych i doskonale zaśpiewanych piosenek to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia.

-------------------

Dnia 23.02.2017 p. Beata wraz z kl. 0c zaprosiła pozostałe zerówki do laboratorium klasowego. Dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały wiele ciekawych i bezpiecznych doświadczeń, które pomogły dzieciom zrozumieć tajemnicze zjawiska natury. Kilka eksperymentów dzieci przygotowały w domu z rodzicami, a następnie przedstawiały je na forum klas. Korzystając z przygotowanych materiałów (produktów spożywczych) poznawały prawa fizyki i podstawy chemii, a nauczyciel wyjaśniał obserwowane zjawiska. Taka lekcja, to była prawdziwa gratka dla każdego młodego Einsteina.

{gallery}2_laboratorium{/gallery}

-------------------

Klasa IIIf bierze czynny udział w projekcie WIEM, ŻE ZDROWO JEM realizowanym przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”. Spotykamy się co dwa tygodnie ze sympatycznymi paniami dietetyczkami. Celem zajęć jest wykształcanie odpowiednich nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia. Na pierwszym spotkaniu omawialiśmy i tworzyliśmy własne piramidy zdrowia, następnie nauczyliśmy się czytać etykiety kupowanych produktów. Sprawdziliśmy ile cukru zawierają nasze łakocia. Na drugim spotkaniu robiliśmy przesmaczne, witaminowe sałatki i surówki. Uczniowie przynieśli z domów różne świeże owoce i warzywa. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i warzyw, więc każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Na koniec odbyła się wielka degustacja. Było kolorowo i pysznie!

{gallery}2_flandria{/gallery}

-------------------

Dzieci z grup 0 oraz z klas I wykonały prace plastyczne ukazujące najpiękniejsze zakątki naszego miasta. Śledząc te małe dzieła sztuki śmiało można powiedzieć, że nasi najmłodsi podopieczni całkiem dobrze znają Gdynię, są z nią zżyci i bacznie śledzą jej rozwój. Ponadto sprawnie posługują się różnorodnymi technikami plastycznymi.  Czytaj więcej ...

-------------------

Warsztaty mydlarskie. 22 lutego uczniowie klas I, klasy II E i zerówek uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Sala zamieniła się w mini laboratorium chemiczne. Każde dziecko pod czujnym okiem instruktorki wykonało pięknie pachnące mydełka. Uczniowie znakomicie się bawili. Już wkrótce Dzień Kobiet – wspaniała okazja, aby komuś podarować własnoręcznie wykonane prezenciki.

{gallery}2_mydlarskie_w{/gallery}

-------------------

teatr obrKlasy 0 w bibliotece.Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Uczniowie z klas 0 w ostatnich dniach odwiedzili Bibliotekę Miejską- Filia nr1 w Gdyni, gdzie mieli okazję wysłuchać pięknej japońskiej bajki w tej nietypowej formie. Po jej omówieniu przystąpili ochoczo do wykonania wachlarzyków z japońskimi motywami, z którymi wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie do szkoły rozmawiali jeszcze ze swoimi paniami o Japonii- Kraju Kwitnącej Wiśni.

{gallery}2_papierowy_teatr{/gallery}

-------------------

Dnia 27.02.2017 rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny dla klas „O” i klas 1 pt.: „Maska karnawałowa”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło kilkadziesiąt pięknych masek. Aby wyróżnić jak najwięcej prac jury oceniło je w 3 kategoriach: estetyka, pracowitość i pomysł. Lista nagrodzonych osób w zakładce- konkursy O-III. Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękuję za udział w konkursie. Gratuluję pomysłowości i talentu. Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. Organizator: Beata Chojnowska- Gąsiorek

{gallery}2_maska{/gallery}

-------------------

suW tym roku szkolnym powołany został do działania Mały Samorząd Uczniowski. Jego celem jest wdrażanie uczniów klas młodszych do pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego w starszych klasach. We wrześniu 2016 r. przeprowadzone zostały wybory wśród uczniów klas trzecich. Przewodniczącą Małego Samorządu została Zosia Adamczyk z klasy 3 f, a jej zastępcą Filip Tołoczko z 3 d. W pierwszym semestrze Mały SU zajmował się głównie propagowaniem różnych akcji prowadzonych przez Samorząd Uczniowski, takich jak „Kup pocztówkę za złotówkę”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Dzień Anioła”, pomoc dla Białorusi. Zosia i Filip przygotowywali plakaty informacyjne, przekazywali wiadomości o nadchodzących wydarzeniach w poszczególnych klasach. Intensywniejsza praca czeka Mały Samorząd w tym semestrze. Za nim już pierwsza akcja – Poczta Walentynkowa. Do działania włączyli się nie tylko przewodniczący Małego SU, ale także pozostali uczniowie, którzy brali udział w wyborach do samorządu.

{gallery}2_su{/gallery}

-------------------

stena17 lutego klasy IIC i IID były na ciekawej wycieczce niedaleko naszej szkoły. Poszliśmy pieszo do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, na którego terenie cumuje Stena Spirit - prom pasażerski pływający na trasie Gdynia – Karlskrona w Szwecji. Mieliśmy okazję widzieć, jak ta wielka jednostka wpłynęła na miejsce docelowe i jak po chwili wyjeżdżały z niej wielkie ciężarówki. Potem poszliśmy zwiedzać statek. Gościliśmy na mostku kapitańskim, oglądaliśmy kajuty pasażerskie, spa, salę zabaw dla dzieci, gdzie mogliśmy się pobawić i restauracje. Pani przewodniczka opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat przebiegu podróży promem do Szwecji. Nasza wizyta na Stenie zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Miło byłoby kiedyś popłynąć na wycieczkę tym pięknym promem!

{gallery}2_stena_line{/gallery}

-------------------

 

ppp

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Gdyni ul. Płk. Dąbka 207 zaprasza rodziców w dniu 27 lutego 2017 na spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o ..." Zobacz szczegóły ...

 

 

 -------------------

tesco logo Klasa 2B na zjęciach "OD UPRAWY DO POTRAWY"

 

-------------------

Klasa 2b na ściance wspinaczkowej.

-------------------

gora zlota

Gorączka Złota. Nasza szkoła bierze udział w akcji PCK „Gorączka złota”. W ramach akcji zbieramy złote monety o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Zebrane fundusze w ramach akcji pomogą nam zrealizować następujące działania: 
a/ dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych;

b/ pomoc rzeczowa (artykuły szkolne i żywnościowe) dla dzieci z rodzin najuboższych;

c/ wyposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowych PCK.

Prosimy wszystkie klasy o przyłączenie się do akcji. Monety zbieramy w swoich salach do 24 maja. Po tym terminie członkowie Samorządu Uczniowskiego odbiorą od wychowawców zebrane pieniądze i przekażą je do gdyńskiego oddziału PCK. Akcja ta oprócz pozyskania środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin ma także wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Samorząd Uczniowski.

MEN

  men logo

 

BIP

 bip logo

KO GDAŃSK

kog logo

UM GDYNIA

gdynia logo

eTwinning

etwinlogo

czarna 4

cc