A A A

1 jesienJesień, ach ta jesień… Dzięki tak pięknej porze roku klasy II mogły wzbogacać wiedzę  o bogactwie przyrody, jej wpływie na życie ludzi i nasze środowisko, w którym żyjemy. W tym miejscu skupiliśmy się na grzybach. Poznaliśmy budowę grzybów oraz nazwy i sposoby rozpoznawania grzybów jadalnych od trujących. Nauczyliśmy się zasad bezpiecznego zbierania, dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia wynikają z samodzielnego zbierania grzybów oraz dlaczego nie należy niszczyć grzybów niejadalnych i trujących. Zapoznaliśmy się jak prawidłowo zbierać grzyby, aby dbać o grzybnię. Zdobyliśmy wiedzę na temat posługiwania się atlasem grzybów, dzięki temu potrafimy wyszukiwać w atlasie wskazane okazy grzybów i informacje na ich temat. Teraz tylko na grzybobranie…

MEN

  men logo

 

BIP

 bip logo

KO GDAŃSK

kog logo

UM GDYNIA

gdynia logo

eTwinning

etwinlogo

czarna 4

cc