×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /domains/sp6.gdynia.pl/public_html/images/galerie/1_biblioteka.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/1_biblioteka

24. września klasa IV a wraz z wychowawcą udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na Obłużu na warsztaty „Historia książki”. Prowadząca opowiedziała dzieciom o historii książki od czasów jej powstania do współczesności. Następnie uczniowie przeczytali kilka ciekawostek dotyczących książek:

- największa książka ma wymiary: 2,74 x 3,07; najmniejsza zaledwie 0,75 mm,

- najgrubsza książka waży ok. 8 kg,

- najpopularniejsza książka to „Biblia”,

- najdłuższy maraton czytania na głos wyniósł 113 godzin,

- najmłodszy autor książki miał zaledwie 4 lata,

- najdroższa polska książka nosi tytuł „O obrotach sfer niebieskich” – 103.000 zł.

Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę „Drugie życie jeansu”. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia.

{gallery}1_biblioteka{/gallery}

 

MEN

  men logo

 

BIP

 bip logo

KO GDAŃSK

kog logo

UM GDYNIA

gdynia logo

eTwinning

etwinlogo

czarna 4

cc