ROK SZKOLNY 2018/2019

Klasy 7D i 5D dla Niepodległej - język angielski

Kartki z życzeniami dla Polski!

Z okazji 100-lecia NIEPODLEGŁEJ POLSKI, uczniowie SP6 przygotowali kartki z życzeniami dla naszego kraju. Nie były to jednak zwykłe kartki urodzinowe, bowiem zostały one napisane w kilku językach, których dzieci uczą się na co dzień w szkole: w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim. Te piękne laurki wykonane podczas lekcji przez naszą młodzież, ozdobiły szkolne korytarze oraz drzwi wejściowe do sal lekcyjnych. W starszych klasach zostały poprowadzone, w języku angielskim, lekcje historii Polski, podczas których wykorzystano metodę CLIL. Te wszystkie działania uświadomiły dzieciom, jak ważnym wydarzeniem jest 100-lecie naszego kraju, rozwinęły umiejętności pisarskie młodego pokolenia oraz wzbogaciły zasób słownictwa młodych uczniów.

Dear POLAND!!!

We would like to extend our warmest congratulations to you on National Independence Day. We send our best wishes for your continued strength and happiness as well as for your success, well-being and prosperity. A hundred years after declaring independence, you remain a strong, democratic country, and we wish you continued happiness, security, freedom, independence, and democracy. We again congratulate you on Independence Day and wish you a happy celebration!

1 listopada nasi uczniowie kwestowali na Cmentarzu Marynarki Wojennej na rzecz Gdyńskiego Hospicjum. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z klasy VIII A, VIII C, VIII D, V G oraz Antosiowi z II C.

1 listopada

Klasa 5 G z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Gdyni. Było wesoło, kolorowo i bardzo sympatycznie.

Dzień chłopakaw klasie 5g

12 września klasy siódme i ósme wybrały się do kina na projekcję filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa, którą wyreżyserował Denis Delić. Jest to adaptacja książki Arkadego Fiedlera, a ukazuje losy polskich pilotów podczas II wojny światowej. Żołnierze, najpierw wyśmiewani, stają się sztandarowym dywizjonem RAFu. Ich patriotyzm i braterstwo są wzorem dla Anglików. Po projekcji uczniowie dzielili się wrażeniami, pisali recenzje i sprawozdania z wydarzenia.

Na początku września wszystkie klasy Szkoły Podstawowej numer 6, brały udział w warsztatach integracyjnych zorganizowanych i przeprowadzonych przez Panie: Hannę Gwit (pedagog), Izabelę Mańkowską (pedagog terapeuta), Monikę Nowakowską (nauczyciel wspomagający) oraz Martynę Hnatyszyn (psycholog).

Zajęcia trwały półtorej godziny dla każdej klasy i miały na celu zwiększenie zaufania w grupie, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności szkolnej oraz zachęcały do kreatywnego myślenia i wychodzenia poza raz obrane schematy. Zajęcia były zróżnicowane dla poszczególnych grup wiekowych - uczniowie najmłodsi poza ćwiczeniami integracyjnymi, brali również udział w ćwiczeniach ruchowych i plastycznych. Uczniowie klas siódmych i ósmych mogli podczas zajęć wykazać się kreatywnością i twórczym myśleniem. Uczniowie chętnie brali czynny udział w warsztatach.