A A A

 ROK SZKOLNY 2018/2019

 

"Trzymając formę" przed i po Świętach oprócz układania świątecznego menu warzywno-owocowego opowiadaliśmy o wybranych ulubionych warzywach i owocach. "Jak widzę, jak czuję , tak warzywa i owoce opisuję". Przeczytaj i sprawdź.

pencil PRZECZYTAJ                    pencil PRZECZYTAJ                    pencil PRZECZYTAJ


AKCJA "PLUSZAK DLA MALUCHA Z HOSPICJUM " ZAKOŃCZONA SUKCESEM ♥️ UZBIERALIŚMY PONAD 90 MASKOTEK. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZICOM ZA ICH DOBRE SERDUSZKA♥️♥️ Katecheci.


1Grupa kl. 5d na języku angielskim utrwalała oraz poszerzała słownictwo bożonarodzeniowe przy pomocy narzędzi, aplikacji związanych z rozszerzoną rzeczywistością (AR= Augmented Reality). Uczniowie bardzo dobrze bawili się podczas ćwiczeń leksykalnych, rozwijających jednocześnie ich kompetencje z zakresuTIK.

 

 

 


Oto, jak wspaniale pracowała kl. 6c na zajęciach języka angielskiego (grupa p. Elżbiety Klińskiej) nad interdyscyplinarnym projektem „Human body”. Brawo 6c! Jesteście niesamowici!


Dnia 14 grudnia 2018 r. uczniowie klas VIII B, VIII C, VIII D, VIII E uczestniczyli w spotkaniu z sędzią  Witoldem Drapalukiem. Tematem zajęć było bezpieczeństwo nieletnich. Nasz gość opowiadał o systemach prawnych funkcjonujących na świecie oraz odpowiedzialności karnej młodych ludzi  m.in. w sytuacji kontaktu z alkoholem, narkotykami, czy zagrożeniach związanych z aktywnością w internecie. Na koniec uczniowie zadawali pytania na które pan sędzia chętnie odpowiadał.


“Kaszubi w dziejach Pomorza Gdańskiego” - prelekcja dr Tomasza Rembalskiego. Świętowanie rocznicy odzyskania Niepodległości nie zakończyło się w naszej szkole 11 listopada. W piątek 07 grudnia odwiedził nas znamienity gość, dr Tomasz Rembalski, historyk z Uniwersytetu Gdańskiego, który wygłosił dla klas ósmych wykład pt. “Kaszubi w dziejach Pomorza Gdańskiego”. Dr Rembalski jest Kierownikiem Pracowni Historii Pomorza i Krajów Nadbałtyckich na UG, a także sekretarzem Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku. Jest autorem ponad 130 publikacji, poświęconych m.in. dziejom wsi kaszubsko – pomorskiej do początków XX wieku, osadnictwu, genealogii, zagadnieniom społeczno - gospodarczym dotyczących drobnej szlachty na Kaszubach oraz historii Gdyni. Podczas prelekcji nie zabrakło informacji o zmaganiach mieszkańców Pomorza z Krzyżakami, walce o polskość pod zaborem pruskim oraz trudnych latach odzyskiwania Niepodległości. Bohaterem wykładu był także patron naszej szkoły Antoni Abraham. Po wykładzie odbyło się wręczenie nagród dla laureatów szkolnego konkursu “Szkoła Niepodległej” oraz konkursu na najlepszy lapbook “Moja Mała Ojczyzna – 100 Historii na Stulecie Odzyskania Niepodległości”. Na zakończenie laureaci konkursów oraz grono pedagogiczne mieli okazję zrobić sobie wspólne zdjęcie z naszym wspaniałym gościem. Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi Rembalskiemu za przybycie, niezwykle interesujący wykład oraz uświetnienie naszych szkolnych uroczystości związanych ze stuleciem Niepodległości!


Egzamin próbny klas ósmych. Już w kwietniu przyszłego roku uczniowie klas ósmych po raz pierwszy przystąpią do Egzaminu Ósmoklasisty. Będą zmagać się z zagadnieniami z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (języka angielskiego). W listopadzie i grudniu odbyły się egzaminy próbne. Testy sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów z powyższych przedmiotów. Ósmoklasiści ćwiczyli m. in. czytanie ze zrozumieniem, pisanie krótkich i długich wypowiedzi czy rozwiązywanie zadań matematycznych. Większość zadań miała formę testu. Polecenia były tak skonstruowane, żeby nie tylko wyegzekwować wiedzę od zdających, ale także zainteresować ich ciekawymi tematami. Już wkrótce czeka naszych uczniów pierwszy tak ważny egzamin. Życzymy wszystkim sukcesów i satysfakcji z osiągniętych wyników. TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!


Warsztaty z zawodoznawstwa w klasach siódmych. Dnia 6 grudnia klasy VII uczestniczyły w warsztatach z zawodoznawstwa. Uczestnicy dowiedzieli się czym są kompetencje miękkie oraz kompetencje twarde, czyli bazowe. Następnie zostali podzieleni na grupy i wykonywali ćwiczenia dot. umiejętności przydatnych do wykonywania konkretnych zawodów. Wszystkie grupy z zapałem przystąpiły do pracy, a następnie zaprezentowały na forum efekty swojej pracy. Na zakończenie zajęć z okazji Mikołajek uczniowie wykonali świąteczny, biało – czerwony, 100-metrowy łańcuch na choinkę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


"Trzymamy formę" - opowiadamy o sprawach trudnych, nasza opowieść jest długa i wspólna tak ,jak nasza praca. Rysujemy,malujemy,razem zastanawiamy się nad problemami zdrowotnymi dzieci i młodzieży. "Piszemy" kredką o bulimii,anoreksji,o sytuacjach ,zdarzeniach, które je powodują. To długi i trudny temat ale trzymamy formę.


Żywa Lekcja Historii. 29 listopada uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w Żywej Lekcji Historii. Naszą szkołę odwiedził Pan Krzysztof Górecki – założyciel Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”, laureat wielu prestiżowych nagród. Wraz z aktorami przeniósł uczniów m.in. w czasy panowania Piastów, I wojny światowej oraz odzyskania niepodległości. Żywa Lekcja Historii to ok. 60 min. barwnego opowiadania wraz z prezentacją broni, strojów, pokazu walki oraz dużą dawką humoru i wiedzy podanej w sposób bardzo ciekawy i niezwykle realny. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i z wielką przyjemnością oglądali przygotowany pokaz.

 


Uczestnicy programu "Trzymaj formę" w barwach biało-czerwonych uczcili 100-lecie Niepodległej Polski. "Jakie są polskie nawyki żywieniowe na tle innych krajów"? Projekt edukacyjny - poznajemy upodobania żywieniowe naszych rodaków i innych nacji. Znane, dopiero poznane - na początek  warzywa i owoce. "Odkrywamy" je zmysłami, rysujemy, opisujemy, prezentujemy walory odżywcze i smakowe. Lepszy - gorszy, jak je porównać? Nie ma porównania, musisz je "odkryć" dla siebie, dla zdrowia!

 


unicefSzkoła nasza współpracuje z UNICEF i bierze udział w akcjach stowarzyszenia . W zeszłym roku był to projekt "zaWODY dla Afryki" , w bieżącym zapraszamy do udziału w akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego. Zachęcamy do niesamowitej przygody zarówno najmłodszych uczniów,  jak ich starszych kolegów. Oczywiście zachęcamy do włączenia w działania  rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione. Wszelkich informacji udziela szkolny koordynator kampanii Małgorzata Kuksinowicz

 

 


Klasy 7D i 5D dla Niepodległej - język angielski

 

Kartki z życzeniami dla Polski!

Z okazji 100-lecia NIEPODLEGŁEJ POLSKI, uczniowie SP6 przygotowali kartki z życzeniami dla naszego kraju. Nie były to jednak zwykłe kartki urodzinowe, bowiem zostały one napisane w kilku językach, których dzieci uczą się na co dzień w szkole: w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim. Te piękne laurki wykonane podczas lekcji przez naszą młodzież, ozdobiły szkolne korytarze oraz drzwi wejściowe do sal lekcyjnych. W starszych klasach zostały poprowadzone, w języku angielskim, lekcje historii Polski, podczas których wykorzystano metodę CLIL. Te wszystkie działania uświadomiły dzieciom, jak ważnym wydarzeniem jest 100-lecie naszego kraju, rozwinęły umiejętności pisarskie młodego pokolenia oraz wzbogaciły zasób słownictwa młodych uczniów.

Dear POLAND!!!

We would like to extend our warmest congratulations to you on National Independence Day. We send our best wishes for your continued strength and happiness as well as for your success, well-being and prosperity. A hundred years after declaring independence, you remain a strong, democratic country, and we wish you continued happiness, security, freedom, independence, and democracy. We again congratulate you on Independence Day and wish you a happy celebration!


1 listopada nasi uczniowie kwestowali na Cmentarzu Marynarki Wojennej na rzecz Gdyńskiego Hospicjum. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z klasy VIII A, VIII C, VIII D, V G oraz Antosiowi z II C.

 1 listopada


Klasa 5 G z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Gdyni. Było wesoło, kolorowo i bardzo sympatycznie. 


Dzień chłopakaw klasie 5g


 12 września klasy siódme i ósme wybrały się do kina na projekcję filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa, którą wyreżyserował Denis Delić. Jest to adaptacja książki Arkadego Fiedlera, a ukazuje losy polskich pilotów podczas II wojny światowej. Żołnierze, najpierw wyśmiewani, stają się sztandarowym dywizjonem RAFu. Ich patriotyzm i braterstwo są wzorem dla Anglików. Po projekcji uczniowie dzielili się wrażeniami, pisali recenzje i sprawozdania z wydarzenia.


Na początku września wszystkie klasy Szkoły Podstawowej numer 6, brały udział w warsztatach integracyjnych zorganizowanych i przeprowadzonych przez Panie: Hannę Gwit (pedagog), Izabelę Mańkowską (pedagog terapeuta), Monikę Nowakowską (nauczyciel wspomagający) oraz Martynę Hnatyszyn (psycholog). 

Zajęcia trwały półtorej godziny dla każdej klasy i miały na celu zwiększenie zaufania w grupie, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności szkolnej oraz zachęcały do kreatywnego myślenia i wychodzenia poza raz obrane schematy. Zajęcia były zróżnicowane dla poszczególnych grup wiekowych - uczniowie najmłodsi poza ćwiczeniami integracyjnymi, brali również udział w ćwiczeniach ruchowych i plastycznych. Uczniowie klas siódmych i ósmych mogli podczas zajęć wykazać się kreatywnością i twórczym myśleniem. Uczniowie chętnie brali czynny udział w warsztatach.

klasa 4F na warsztatach

klasa 4f wi

 

 

 

 

 


 

MEN

  men logo

 

BIP

 bip logo

KO GDAŃSK

kog logo

UM GDYNIA

gdynia logo

eTwinning

etwinlogo

czarna 4

cc