TERAPIA PEDAGOGICZNA

DLA RODZICÓW - DOBRE PRAKTYKI Z SZUFLADY TERAPEUTY

Drodzy Rodzice!!!
Zachęcam Państwa do odwiedzania zakładki TERAPIA PEDAGOGICZNA - DLA RODZICÓW - DOBRE PRAKTYKI Z SZUFLADY TERAPEUTY. Materiały, które będę tu umieszczać specjalnie dla Państwa, pochodzą z własnych doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą dyslektyczną. Są również źródłem wiedzy naukowej i praktycznej dotyczącej problematyki dysleksji i nie tylko. W tym miejscu będę prezentować Państwu:
      - najnowsze doniesienia naukowe dotyczące wspierania rozwoju dziecka;
      - konkretne zabawy i ćwiczenia ułatwiając dziecku naukę czytania;
      - ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania;
      - metody nauki ortografii;
      - wskazówki dobrej organizacji pracy w domu;
      - sposoby na dobry relaks po wysiłku myślowym;
      - wskazówki pozwalające rozbudzić motywację do nauki;
      - sposoby stymulowania różnych obszarów rozwoju:
            * emocjonalnego,
            * społecznego,
            * poznawczego,
            * ruchowego
oraz wiele innych materiałów, które będą dla Państwa pomocą w pracy z dzieckiem dyslektycznym oraz z dzieckiem, które ma trudności w nauce wynikające z różnych przyczyn, np. częstych chorób, nadpobudliwości psychoruchowej, trudności adaptacyjnych, dużej wrażliwości emocjonalnej.
Serdecznie zapraszam Państwa do kontaktu ze mną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2

Izabela Mańkowska - specjalista terapii pedagogicznej, Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej (SI) Terapeuta Stosowanej Analizy Zachowań (SAZ)

strz  list do rodzica

strz  dzienniczek złotych myśli

dzień powszedni

GOTOWOŚĆ SZKOLNA DZIECKA!!!

"Zapraszam Rodziców dzieci rozpoczynających edukację szkolną, którzy zadają sobie pytanie „Czy moje dziecko jest gotowe do rozpoczęcia kariery szkolnej? - do zapoznania się z poniższym materiałem. Materiał opracowany przeze mnie wspólnie z p. Małgorzatą Rożyńską przygotowało Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Publikacja opracowana jest w postaci przewodnika dla rodziców oraz zestawów ćwiczeń do obserwacji i wspomagania rozwoju. Materiał daje możliwość merytorycznej oceny umiejętności własnego dziecka. Zapraszam Państwa do lektury".

strz  ocena rodzicielska poziomu przygotowania dziecka do szkoły

strz  wskazówki profilaktyczno-terapeutyczne dla dziecka 5 - 6 letniego wspomagające osiąganie gotowości szkolnej

strz  zadania dla dziecka i rodzica

strz  ORTOGRAFFITI z Bratkiem

strz  ćwiczenia logopedyczne

strz  ćwiczenia ortofoniczne

strz  dobra praktyki z szuflady terapeuty

strz  trudności w czytaniu

zabawy rozwijające

bajka terapeutyczna

strz  funkcje motoryczne

strz  zabawy kształtujace funkcie motoryczne

strz  rady kaligrafusa

strz  po prostu ćwicz

strz  wskazówki dla rodziców

strz  czy chcesz uczyć się samodzielnie?

rady dla ucznia

strz  zadania ortograficzne dla wytrwałych

im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22