INNOWACJA PEDAGOGICZNA               CLIL (Content and Language Integrated Learning)


PIERWSZA POMOC W KLASACH 7


PIERWSZA POMOC

W piątek 13 kwietnia uczniowie klas 5 i 6c przeszli kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który został zorganizowany dzięki mamie Oli i Weroniki z klasy 5c. Mamie baaardzo dziękujemy.


 SPOTKANIE POETYCKIE

Międzynarodowy Dzień Poezji obchodzi się wraz z nadejściem wiosny. W naszej szkole świętowaliśmy we wtorek 27 marca spotkaniem „Niektórzy lubią poezję” (hasło wzięte z wiersza Wisławy Szymborskiej). Okazuje się, że w SP6 osób zainteresowanych liryką jest więcej niż – jak pisała noblista - „dwie na tysiąc”; ponad dwudziestu uczniów, rodziców oraz nauczycieli w gościnnej bibliotece dzieliło się radością obcowania z człowiekiem i poetyckim słowem (także własną twórczościąJ). Było uhonorowanie laureatów konkursu recytatorskiego, recytacje, czytanie, rozmowy i pisemne próby odpowiedzi na pytanie Szymborskiej: „Tylko co to takiego poezja?”


W środę 21 marca 2018 uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Z. Mruli wykonali jajko w ramach konkursu "Fabryka pisanek". Projekt składa się z prac uczniów klas 6,7 i 5c. Jest hołdem złożonym malarzowi i twórcom filmu "Twój Vincent". Liczymy, że może nam uda się zdobyć nagrodę - "naszego Oskara", dlatego prosimy Państwa do głosowania na pracę naszych uczniów!!!! Udajmy się do Riwiery i glosujmy - tylko do 25 marca do godziny 12.00


Klasy IV - VI w Gdyńskim Centrum Filmowym


W ramach projektu : „Małe skrzydła, wysokie loty – programu kompleksowego wsparcia szkół podstawowyc h w Gdyni” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II części interaktywnych warsztatów naukowo – technicznych w Centrum EduFun w Redzie. W tym spotkaniu uczniowie sprawdzali między innymi, czym jest elektryczność i dlaczego jest taka przydatna. W trakcie pokazów naukowych czekały na nich takie atrakcje jak unoszenie przedmiotów oraz podróż po kosmosie!


Drużyna Energii-SP 6 za miesiąc luty najlepsza w Polsce.

Jak już wcześniej pisaliśmy nasi uczniowie zakwalifikowali się do 100 najlepszych szkół w Polsce w konkursie sportowo-edukacyjnym. W miesiącu lutym zajęliśmy I miejsce w Polsce. Czekamy na wizytę Ambasadorów.. Szczegóły - druzynaenergii.pl  piszą tez o nas tutaj ...


Refleksje klasy 5 b na temat miłości w związku z tekstem "Hymn o miłości" św Pawła oraz piosenką Happysad "Zanim pójdę"

 milosc


Klasy IV - VI na spektaklu "Chłopcy z Placu Broni".


Uczennica Maria Hendzel z klasy 5c w dniu 20.01.2018r reprezentowała naszą szkołę na III WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PIOSENKI AKTORSKIEJ I MUSICALOWEJ. Solistka wykonała utwór „Czarodziej i ja” i za wykonanie i interpretację utworu zdobyła I miejsce. Gratulujemy kolejnego sukcesy muzycznego Marysi.


Uczennica Maria Hendzel z klasy 5c w dniu 19.01.2018r reprezentowała naszą szkołę na XVIII MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU PIOSENKI NASZYCH DZIADKÓW w kategorii wiekowej klas 4-7. Solistka wynała utwór „Wesołu deszczyk”, którym podbiła serca jurorów i publiczności oraz otrzymała główną nagrodę festiwalu GRAND PRIX. Gatulacje dla Marysi i życzymy następnych sukcesów muzycznych.

 


JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE


Najlepsi z języka angielskiego w naszej szkole

ang naj


Gra miejska "Grudzień 1970 w Gdyni"


Król Maciuś Pierwszy z wizytą w klasie  4f

krol macius


W Muzum Miasta Gdyni


Dnia 07.12.2017 w Naszej Szkole odbyło się spotkanie z wyjątkowym sportowcem Dawidem Krzyżowskim- Mistrzem Polski Red Bull oraz ćwierć finalistą Mistrzostw Świata w Brazylii we Freestyle Football. Pokaz Dawida wprowadził Nas wszystkich w ogromne zdumienie , jesteśmy pełni podziwu dla Jego umiejętności. Oczywiście nie obyło się bez wspólnego zdjęcia i autografów. Po spotkaniu ,uczniowie klas sportowych mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach przeprowadzonych przez naszego gościa , gdzie mogli nauczyć się - na co należy zwrócić uwagę przy nauce podstawowych trików, ile czasu zajmuje opanowanie do perfekcji danych elementów technicznych, oraz jak dużą wytrwałością należy się wykazać by osiągnąć wymarzony cel.


W sobotę 2 grudnia uczniowie klasy IVf, IVg uczestniczące na koło przyrodnicze wybrali się razem z Klubem Krajoznawców „BLIZA” na Złaz Mikołajkowy. Pomimo mroźnej aury doszliśmy do mety na Świętą Górę. Wspólna wędrówka zakończyła się spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który przybył z workiem prezentów dla grzecznych i wytrwałych uczniów.

 


 Mikołajki klasowe


Mecze matematyczne


W listopadzie uczniowie klasy VID pod opieką M.Latos-Kleina i A.Goleckiego zgłosili swój udział w ogólnopolskim turnieju o charakterze sportowo-edukacyjnym pod nazwą DRUŻYNA ENERGII, tworząc filmik, w którym należało pokazać sportowy charakter Naszej Szkoły. Ambasadorami konkursu są: Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko i Krzysztof Ignaczak i to właśnie oni pełnią funkcję jurorów. 3 grudnia ogłoszono wyniki, w związku z czym mamy zaszczyt poinformować wszystkich, że Nasza Szkoła znalazła się w 100-ce najlepszych szkół w Polsce!!! Przeszliśmy do kolejnego etapu jakim jest etap sportowy, do udziału w kolejnej fazie turnieju  dołączyli do nas uczniowie z oddziałów sportowych klas VII - czas trwania kolejnego etapu 5 miesięcy w ciągu, którego uczniowie muszą wykonywać zadania przedstawione przez Ambasadorów konkursu. Szczegóły dotyczące konkursu na stronie www.druzynaenergii.pl

druzyna


28 listopada 2017r. uczniowie klas 5c, 7a i 7e przeczytali dla zaproszonych gości "Dziady cz.2" A. Mickiewicza. Interpretacja aktorów spotkała się z uznaniem wszystkich, podobnie, jak niezwykła dekoracja, która była przepięknym uzupełnieniem występu.

 dziedy1   dziady


Warsztaty z programowania i robotyki z edukacyjnym robotem "OzoBot" prowadzone przez Mateusza Koman z Edu-Sense

klasa 4

klasa 7


Warsztaty komiksowe


Dzień Dobrego Uczynku. 21. listopada 2017r. (wtorek) to Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, w naszej szkole nazwany Dniem Dobrego Uczynku. Z tej okazji chcemy w sposób szczególny uczcić to wydarzenie. Postanowiliśmy, aby każdy z nas tego dnia spełnił dowolny dobry uczynek dla drugiej osoby. Pożycz koledze książkę, zanieś plecak pod salę lekcyjną, podziel się batonem… Możliwości jest wiele. Później opowiedz o swym dobrym uczynku opiekunom samorządu, a my je wszystkie spiszemy. Liczymy na czynny udział w akcji. Mamy nadzieję, że życzliwość i pomoc drugiemu pozostanie z nami na dłużej.


 

MEN

  men logo

 

BIP

 bip logo

KO GDAŃSK

kog logo

UM GDYNIA

gdynia logo

eTwinning

etwinlogo

czarna 4

cc