29 maja reprezentacja uczniów klas trzecich (III e- Agata, Asia, Olivier, Franek, Kuba i III f – Marysia, Lena i Zosia ) razem z p. Anną Gołąbek wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli z SP 33. Warsztaty dotyczyły tolerancji. Uczniowi mieli okazję obejrzeć prezentacje i krótkie filmy związane z tym tematem. Starano się ustalić czym różni się tolerancja od akceptacji. Dzieci próbowały wczuć się w sytuację osób niepełnosprawnych wykonując różne czynności z zasłoniętymi oczami, np.: próbowali wykonać rysunek, dowolny przedmiot z papieru i taśmy klejącej, bawili się razem z innymi dziećmi. Na koniec warsztatów każdy zespół wykonał własny transparent o tolerancji. Hasło przewodnie naszego zespołu to : WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy nauczycielom z SP 33 - paniom: Dorocie i Natalii oraz panu Jarkowi za tak miłe przyjęcie i możliwość uczestniczenia w tak wartościowych warsztatach.


26 maja w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs "Wiedzy o Eucharystii" dla klas III. W konkursie wzięły udział 4 szkoły podstawowe : nr 6, nr 28, nr 39 i szkoła w Mostach.
I miejsce:Mateusz Żebrowski i Julia Bisko SP nr 28,
II miejsce:Aniela Żuławska SP nr 28
III miejsce:Aleksandra Kokotkiewicz SP nr 6
Wyróżnienia: Julia Józefowicz SP nr 6 i Damian Dmochowski SP nr 39.
Gratulujemy zwycięzcom:)


Dnia 26 maja w klasie IIc odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Chcąc podziękować mamom za wszystkie trudy wychowania i ogrom miłości, uczniowie postanowili przygotować specjalną uroczystość. Dzieci przygotowywały się do występu dla mam prawie trzy tygodnie. Oprócz programu artystycznego, który dostarczył gościom wielu wzruszeń, dzieci same przygotowały poczęstunek: sałatki warzywne i owocowe, szaszłyki, koreczki i pyszne ciasteczka z kremami. W prezencie wykonały piękne kwiatki i efektowne laurki z kolorowych foremek do babeczek. Jeden z tatusiów zasponsorował dla każdej z mam zestaw przydatnych kosmetyków. Mamy były bardzo zadowolone z prezentów i dumne ze swoich pociech. Również dzieci cieszyły się bardzo, że cała impreza się udała i że ze wszystkim sobie znakomicie poradziły.


logo

 

Zakończenie zajęć adaptacyjnych 2017

 


 

W A R T O   P O M A G A Ć

 


Wtorek 23 maja dla uczniów klasy I b zaczął się inaczej niż zwykle. Zamiast zasiąść w ławkach słonecznej o tej porze harcówki dzieci wsiadły do autobusu, a gdy go opuszczały, na pętli autobusowej Witomino Leśniczówka czekali na nich czworonożni przyjaciele – psy husky. Każdy psiak dostał pod swoją opiekę czworo dzieci i prowadził je energicznie do lasu, czasem gwałtownie pociągając za jedną z czterech smycz. Ten, kto doświadczył wywrotki w błocie, szybko nauczył się, że smycz powinna być napięta, a krok dziarski. Jak się okazało, pośpiech był wskazany, bo w urokliwym zakątku rezerwatu przyrody Kacze Łęgi czekała na nas niecierpliwie poszczekując pozostała część stada. Nadeszła pora na to, aby dzieciaki poznały psy, dowiedziały się, jak one trenują, co jedzą, czym różnią się od siebie rasy zaprzęgowe i wiele innych ciekawostek związanych z psami zaprzęgowymi oraz z powożeniem psim zaprzęgiem. Uczestnicy wycieczki poznali sekrety pracy maszera zarówno w teorii jak i w praktyce. Niewątpliwie każdemu zaparło dech w piersiach, gdy w roli pasażera mknął po lesie psim zaprzęgiem. W ten oto prosty sposób pan Robert błyskawicznie zaraził nasze dzielne pierwszaki swoją pasją. Wiadomo, że żelazo trzeba kuć puki gorące, więc natychmiast odbył się kurs prowadzenia trójkołowego wózka. Jazda z górki, gwałtowne hamowanie, a także wprowadzanie ciężkiego pojazdu pod stromą górkę, to dla naszych zuchów był bułka z masłem. Kolejnym etapem zabawy były zawody w Canicrossie, czyli oficjalnej dyscyplinie sportowej należącej do grupy sportów psich zaprzęgów, polegającej na bieganiu z psem upiętym na smyczy. Spotkanie z przesympatycznym stadem psiaków do złudzenia przypominających oswojone wilki zakończył dogtrekking. Husky odprowadziły swych nowych przyjaciół na przystanek autobusowy, gdzie się rozstaliśmy. Jaka szkoda, że nie mogliśmy razem wrócić do szkoły.


Gdyński Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejczyk na 6” . 12 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni odbył się Gdyński Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejczyk na 6” skierowany do uczniów klas trzecich. Organizatorkami konkursu były: Katarzyna Jutkiewicz, Oliwia Łoziak, Katarzyna Marzec-Okoń. Konkurs miał na celu popularyzację idei integracji i wiedzy o krajach Unii Europejskiej wśród uczniów, kształtowanie postaw obywatelskich oraz postawy akceptacji i tolerancji wobec innych narodów, rozwijanie zainteresowań dotyczących kultury krajów Unii Europejskiej. czytaj więcej ...


 podziekowanie2podziekowanie1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W czwartek 18 maja w Caffe Księgarni Vademecum w Gdyni świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice wzięli udział w drużynowym turnieju literackim, podczas którego wytrwale towarzyszył im Elmer. Elmer czyli słoń w bajecznie kolorową kratkę, który jest bohaterem przesympatycznych książeczek autorstwa Davida Mc Kee. Uczestnicy turnieju literackiego mieli do wykonania trzy zadania, które wymagały nie tylko ogromnej (słoniowej wręcz wyobraźni), ale również barwnego języka i sił twórczych. Po pierwsze debatowali w drużynach nad czym rozmyślał Elmer, gdy nie mógł zasnąć. Cóż opinie na ten temat były podzielone: Pewnego wieczoru, kiedy Elmer nie mógł zasnąć myślał o stworzeniu przedstawienia teatralnego dla swoich przyjaciół. Znalazł w szufladzie ze swojego dzieciństwa kilka pacynek… lub Myślał jak sprawić, aby księżniczka zaklęta przez złego, starego czarnoksiężnika w żabę z powrotem zamieniła się w księżniczkę. Elmer wiedział, że zadanie jest bardzo trudne (…) należy znaleźć w stadzie owiec jedną owcę, która posiada magiczną wełnę. Następnie nasi świeżo upieczeni pisarze głowili się nad następującym problemem: Czegóż to nasz kraciasty słonik poszukiwał podczas swojej wędrówki? Po dziesięciu minutach odmierzanych kuchennym minutnikiem jury usłyszało dwie odmienne historie. Pierwsza brzmiała tak: Gdy dotarł do źródła rosło tam dużo pięknych, dziwnych kwiatów o szarych płatkach. Elmer wykrzyknął uradowany: Hura!!! Znalazłem kolor z moich marzeń. W końcu stanę się taki sam jak moi bracia. Żabi czarodziej powiedział, że muszę utkać na moją trąbę wianek z tych szarych kwiatów i potrząsnąć trąbą dziesięć razy w stronę słońca. Druga opowieść snuła się tak: Elmer pomyślał o trzech kolorach, których szukał (…) A może lepiej jakby był czerwony jak serce, które kocha lub jak łąka pełna czerwonych maków. A może wtedy zamieszkałby na Marsie, który przecież też jest czerwony? Chyba jednak nie, bo przecież bardzo lubi jesień, kiedy liście są czerwone. Na koniec spotkania wszyscy tak bardzo polubili książkowego słonika, że przystąpili do spisywania pomysłów, jakby tu świętować Dzień Elmera. Dzieci i dorośli puścili wodze wyobraźni, bo jak tu inaczej wytłumaczyć, że w Dniu Elmera na koniec imprezy najstarszy słoń przelatuje nad stadem słoni i zrzuca z łódkosamolotu paczki z prezentami zaś rodziny biorą udział w turnieju na najlepiej wyrzeźbionego słonia w kamieniu. Jury, czyli pracownicy księgarni Vademecum oraz p. Kasia i p. Krysia zostali twórczo zainspirowani i mieli niemały problem, aby ustalić, która z drużyn zwyciężyła. Wszystkim uczestnikom i organizatorom turnieju dziękujemy za radosną i rodzinną atmosferę.


18 maja klasa V b pojechała na wycieczkę do Osady Średniowiecznej Sławutowo. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jak wyglądało życie naszych przodków na terenie Pomorza. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach: - bursztynniczych  - samodzielnie  szlifowali i obrabiali bryłki bursztynu, - garncarskich - wykonywali pracę z gliny. Warsztaty cieszyły sie dużym powodzeniem, zwłaszcza, że wykonane przedmioty można było zabrać do domu. Najwięcej jednak emocji towarzyszyło grom i zabawom średniowiecznym. Uczniowie podzieleni na dwa plemiona  rywalizacji między sobą m.in. w następujących konkurencjach: cumowanie statku, konkurs ciesielski, próba celności. Wyzyta w Grodzie Średniowiecznym dostarczyła uczniom nie tylko świetnej zabawy, ale przede wszystkim cennej wiedzy związanej z naszym regionem.


Sukces w konkursie muzycznym! 20 maja dzieci z klas 0 oraz uczennica klasy II - Alicja Wojtecka  wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym :  "Piosenka jest dobra na wszystko" w SP 10 w Rumii. Z przyjemnością informujemy, że zespół wokalny w składzie: Lena Mieczkowska, Julia Wysocka, Anastazja Piętka, Natasza  Wołczyk  i Hubert Stogowski zajęli w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce, natomiast nasza mała solistka -Marta Hendzel- miejsce drugie. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach do konkursu a naszym milusińskim  gratulujemy sukcesu!!! Życzymy powodzenia w natępnych konkursach - panie z klas 0 i koordynator  konkursu Mirosława Dudulska.


15 maja klasa Oc udała się na pieszą wycieczkę do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, by zwiedzić prom pasażerski Stena Spirit. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek dotyczących statku. Gościliśmy na mostku kapitańskim, gdzie mieliśmy okazję poznać kapitana statku oraz zrobić zdjęcia przy kole sterowym. Oglądaliśmy kajuty pasażerskie, salę zabaw dla dzieci, gdzie można było się pobawić. W restauracji zostaliśmy ugoszczeni słodkim poczestunkiem. Piękna pogoda pozwoliła nam wyjść na zewnętrzny pokład. Zobaczyliśmy lądowisko dla helikoptera, szalupy ratunkowe oraz mogliśmy podziwiać widoki ze statku. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na Dzień Otwarty Stena Line, który odbędzie się 2 czerwca.


W miesiącu maju klasy 0a, b i c wraz z wychowawczyniami przygotowały prace na temat "Coś z niczego czyli moje ekologiczne zabawki". Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na poważny problem, jakim jest segregacja odpadów oraz podkreślenie przetwarzalnosci wielu przedmiotów użytkowych w kreatywny sposób. Wykonując przedmioty z surowców wtórnych dzieci przekonały się, że recykling to dobra zabawa, podczas której można stworzyć coś ciekawego i pięknego.


W dniu 11 maja 2017 klasy 0A i 0B  wzięły udział w pokazie bajek w ramach otwartych  poranków filmowych Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie da się ukryć, że bajki i baśnie zajmują w życiu dziecka bardzo ważne miejsce. Dzieci bardzo głęboko przeżywają ich treść i identyfikują się z jej bohaterami. To one przenoszą je w świat fantazji, ale też umożliwiają przekazywanie pewnych wartości wychowawczych. Filmowe Poranki w Gdyńskim Centrum Filmowym to nie tylko filmy na ekranie, to bajki opowiedziane muzyką, namalowane farbą, opowiedziane obrazem,   mają na celu rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić ich z kulturą odbioru polskiej sztuki filmowej. Dzieci obejrzały  bajki z serii Reksio oraz Bolek i Lolek a następnie wzięły udział w grach i zabawach edukacyjnych - podróżując po Polsce. 


26 kwietnia klasy III c, f wzięły udział w V RAJDZIE TURYSTYCZNYM IM. ANTONIEGO ABRAHAMA. Organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni oraz Klub Krajoznawców „Bliza” Oddział Morski PTTK w Gdyni. Cele rajdu: uczczenie pamięci Antoniego Abrahama – patrona SP 6, propagowanie aktywnej turystyki oraz zdobywanie punktów na odznaki turystyczne i krajoznawcze. Uczniowie przeszli następującą trasą.

Zbiórka przy SP 6 o godz. 10.00. Wyjście: Gdynia, Plac Kaszubski o godz. 10.30. Trasa: Plac Kaszubki – Pomnik A. Abrahama – ul. Portowa – ul. Wendy – ul. Chrzanowskiego – ul. Francuska – Muzeum Emigracji – ul. Polska – Węzeł Ofiar Grudnia 70.

Pomimo zmęczenia wszystkim dopisywał dobry humor. Najbardziej podobało się nam w Muzeum Emigracji. Moglibyśmy tam spędzić cały dzień. Rajd zakończył się o godz. 15.00 w SP 6. Tam czekał na uczniów poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Miło nam poinformować, że 10 kwietnia 2017 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dywizjon Okrętów Podwodnych widziany oczyma dzieci” organizowanego przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, a wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły Patrycja Sieczak z klasy III g zajmując II miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 21 szkół podstawowych, a wpłynęło łącznie 319 prac. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 28 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 podczas akademii organizowanej z okazji obchodów 85-rocznicy utworzenia Dywizjonu Okrętów Podwodnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2