SPOTKANIE MUZYCZNE

-------------------

PAPIEROWA MODA

-------------------

 

 W dniu 26 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 55 w Gdańsku  odbył się I Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla klas II "Matematyczne Potyczki". Niezmiernie miło nam poinformować ,że uczennica pani Aleksandry Elgert-Franczyk- Julia Witkowska oraz uczeń pani Sylwii Jędrzejczyk- Jan Salomon zdobyli I miejsce w tym konkursie i pokonali wszystkie startujące szkoły! Serdecznie gratulujemy Julii i Jasiowi!

-------------------

czytanieTak czytamy.  24 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 39 w Gdyni odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu ,,Pięknego czytania” dla uczniów klas trzecich Gdyńskich Szkół Podstawowych. Magda Koss – uczennica III b – jako laureat konkursu wykazała się szczególnymi umiejętnościami i pokonała wszystkich uczestników zajmując pierwsze miejsce. Gratulujemy!

 

-------------------

W czwartek 20 kwietnia odbyła się  piąta edycja Festiwalu Pasji dla uczniów klas 0-III. Uczestnicy prezentowali przeróżne talenty: wykonywali akrobacje gimnastyczne, tańczyli, grali na instrumentach, śpiewali, prezentowali swoje obrazy. Opowiadali również o swoich zainteresowaniach i prezentowali interesujące kolekcje. Byli i tacy, co na festiwalową scenę wjechali na wrotkach!!! Wszyscy, którzy mieli okazję w tym wydarzeniu uczestniczyć, z pewnością zostali pozytywnie zainspirowani. Maja Horała, Paweł Nowakowski, Jakub Cylkowski oraz Kacper Długokiński tworzyli festiwalowe jury. Bacznie obserwowali poczynania młodych artystów i skrzętnie notowali swoje spostrzeżenia, a później długo, długo debatowali i dokonali niełatwego wyboru. Oto decyzja jury:
- I miesce: Alicja Wojtecka z klasy II e- pasjonatka gimnastyki artystycznej,
- II miejsce: Laura Franczyk z klasy II b - pasjonatka śpiewu,
- III miejsce: Joanna Mariańska z klasy III e - pasjonatka tańca na wrotkach,
- III miejsce: Julia Hatłas z klasy II f - pasjonatka gimnastyki artystycznej,
- III miejsce: Wiktoria Długokińska oraz Karolina Kolesińska z klasy III d – pasjonatki śpiewu,
- wyróżnienie: Julia Wysocka oraz Marta Hendzel z grupy 0 a – pasjonatki tańca,
- wyróżnienie: Oliwia Gemzała z klasy II a – pasjonatka gimnastyki artystycznej,
- wyróżnienie: Anna Piontke z klasy II b – pasjonatka gry na akordeonie,
- wyróżnienie: Oliwia Gapińska z klasy III c – pasjonatka gimnastyki artystycznej,
- wyróżnienie: Zuzanna Boroch z klasy III g – pasjonatka tańca,
- wyróżnienie: Katarzyna Kubicka z klasy III f – pasjonatka gimnastyki artystycznej.

Zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy wszystkim i uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku.

-------------------

Kolejna edycja FESTIWALU PASJI KLAS IV - VI  za nami. Zwycięskie miejsca i wyróżnienia zdobyli:

kategoria śpiew:

I miejsce - Joanna Oleksik 6a II miejscce - Anna Gorzejewska 6a III miejsce - Wiktoria Rozenko 6a

wyróżnienie: Laura Iwanicka 4a i Maja Sobisz 4c

kategoria taniec:

I miejsce - Natalia Puźniak 4c  II miejsce - Zuzanna Zimna 6f III miejsce - Anna Przybylska 4d

wyróżnienie: Zofia Wątróbska 5d i Anna Roczniok 5c

kategoria inne:

I miejsce - Arkadiusz Górnowicz 4c

-------------------

franekKonkurs "Pokonaj Smoga" edycja III. Uroczystą galą finałową połączoną z rozdaniem nagród zakończyła się trzecia edycja konkursu „Pokonaj Smoga". W rywalizacji brali udział uczniowie klas III-VI szkół podstawowych w Gdyni. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych: Arkadiusz Górnowicz, Kamil Krzynówek – rozpoczynający przygodę z konkursem; uczniowie klas piątych: Karol Mroziński oraz Franciszek Zienkiewicz, klasy szóste: Zuzanna Zimna i Kamil Pietrzyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Konkurs z wyróżnieniem ukończył uczeń klasy 5c – Franciszek Zienkiewicz. Dziękujemy za zaangażowanie i udział - nauczyciele przyrody

-------------------

WYGRALIŚMY PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ!

pisankaBardzo dziękujemy społeczności szkolnej rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie przy tworzeniu i oddawaniu licznych głosów na naszą pisankę. Dziękujemy również społeczności lokalnej i klientom Riviery za poświęcony czas i oddane głosy. Brawo uczniowie, rodzice, dyrekcja, pracownicy, nauczyciele SP6!

 


 TAK GŁOSOWALIŚMY!!!

pisanka g

 Pisanka gotowa! Brawo uczniowie SP6! 

-------------------

Uczniowie klas 5 uczęszczający na koło informatyczne z okazji Świąt Wielkanocnych wykonali gify ruchome. Prace powstały w programie do tworzenia animacji. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ciekawością zgłębiali tajniki programu, dobrze się przy tym bawiąc. Powstały ciekawe prace, które można zobaczyć poniżej.

-------------------

 W tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie została zgłoszona do udziału w programie Rowerowy Maj. Już 11 kwietnia rozpoczęliśmy odpowiednie przygotowania. Wybrani uczniowie spotkali się w tym dniu z panią Anną Jaremko ze Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia na lekcji teoretycznej na temat "Dlaczego rower jest lepszy niż samochód?" I poznaliśmy wiele dowodów na to, że podróż rowerem może być nie tylko przyjemna, ale też ekonomiczna, zdrowa i często szybsza niż samochodem. Następnie, pod opieką instruktorów i pani Marleny Wojewódki wybraliśmy się na przejażdżkę rowerową w pobliżu szkoły, którą dostarczyła naszym uczniom niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy wszystkich uczniów klas V i VI do uczestniczenia w akcji Rowerowy Maj 2017. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Opiekunowie programu: Marlena Wojewódka i Alicja Makarewicz.

-------------------

 Jesienią uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami przystąpili do programu "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa" realizowanego w ramach Gdyńskiego Policyjnego Programu Prewencyjnego "Bezpieczna przystań Gdynia". W realizację pierwszego tematu "Policjant przyjacielem. Pomaga mi bezpiecznie żyć" zaangażowani byli gdyńscy funkcjonariusze. Uczniowie otrzymali od gości podręcznik "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa", zeszyt ćwiczeń oraz upominek w postaci odblaskowej kamizelki z wizerunkiem policyjnej foczki Gdynki Ostrzeżynki. Dzieci pamiętają o tym, aby zabierać je na wszystkie wycieczki i lekcje w terenie. Są dzięki nim bezpieczni na drodze. W poniedziałek 3 kwietnia pierwszoklasiści ponownie gościli przedstawiciela gdyńskiej policji. Z dumą opowiadali o tym czego nauczyła ich foczka Gdynka Ostrzeżynka. Wymieniali numery alarmowe służb ratowniczych, a także  zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole, w domu i na podwórku. Mieli też okazję do zadawania pytań związanych z zawodem policjanta. Pan policjant poinformował dzieci, że podsumowaniem całorocznej pracy z foczką Gdynką Ostrzeżynką będzie turniej, w którym wezmą udział przedstawiciele szkoły. Już dziś policyjna foczka może być dumna z naszych pierwszoklasistów.

-------------------

10 IV 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III organizowany przez Katarzynę Marzec-Okoń. Celem konkursu było rozwijanie zamiłowań czytelniczych, kształcenie umiejętności pięknego czytania, podniesienie poziomu kompetencji czytelniczych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Uczestnikami byli uczniowie wszystkich klas trzecich wyłonieni w drodze eliminacji przez swoich wychowawców. Dzieci recytowały fragmenty książek: Rene Goscinny, „Mikołajek”, G. Kasdepke „Bon czy ton, czyli savoir vivre dla dzieci”, C. S. Lewis „Lew, czarownica i stara szafa”, A. A. Milne „Chatka Puchatka”, J. Papuzińska „Asiunia”. Komisja w składzie: Agnieszka Cieślarczyk, Katarzyna Helińska i Sylwia Jędrzejczyk oceniała m.in. dykcję i intonację, poprawność i płynność, siłę głosu i tempo czytania oraz ogólny wyraz artystyczny. I miejsce zdobyła Magdalena Koss z klasy 3 b , II miejsce - Julia Józefowicz z klasy 3 d, III miejsce - Wojciech Wolny z klasy III g. Godnie swoje klasy reprezentowali kolejni uczestnicy: Nadia Pawlak z klasy 3 a, Jakub Janicki z klasy 3 c, Łucja Klimas z klasy 3 e, Zafia Adamczyk z klasy 3 f. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Magdalena Koss będzie reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 39 w Gdyni. Trzymamy za nią kciuki i życzymy powodzenia!

-------------------

6 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miasta Gdyni odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Gdynia w oczach jej najmłodszych mieszkańców". Organizatorem międzyszkolnego konkursu pod tym tytułem są nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 48 przy Zespole Szkół nr 15 w Gdyni. Do konkursu wpłynęły 163 prace z 16 placówek. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród wyróżnionych. W kategorii klas "O" wyróżnienie otrzymała uczennica kl. 0c Natasza Wołczyk. W kategorii klas I wyróżnienie  otrzymał uczeń kl. 1b Filip Daniluk. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.  Więcej tutaj ...

-------------------

S U K C E S   N A S Z Y C H   K O S ZY K A R E K

-------------------

Ruszają zapisy na Festiwal Pasji. Uczniowie klas 4-6 będą prezentować swoje zainteresowania 19  kwietnia. Zapisywać można się u osób zbierających dane odwiedzających klasy lub u pań Kuksinowicz i Pęksy. Zapraszamy!!! Czekamy na WAS!!!

-------------------

 

BUDŻET OBYWATELSKI

-------------------

ENERGIA NA OBŁUŻU 25 marca 2017

-------------------

Ciekawa lekcja w klasach 0. 4 kwietnia gościliśmy w klasie 0 A mamę naszego kolegi Tomasza Cieszyńskiego, która była w tym dniu naszym nauczycielem. Przygotowała interesującą prezentację multimedialną na temat węży i przyniosła ze sobą wiele pomocy dydaktycznych. Pani Agnieszka bardzo ciekawie i z wielką pasją opowiadała o swoim zwierzątku domowym – pytonie królewskim o imieniu Ninja i innych wężach z rodziny dusicieli. Poznaliśmy wzruszającą historię o tym, jak wąż trafił do tej rodziny- został adoptowany a Tomek wraz z mamą i tatą stworzyli mu nowy dom. Anakonda zielona, Pyton siatkowy to jedne z największych obecnie żyjących dusicieli, natomiast Titanoboa to prehistoryczny olbrzym. Ciało pytona całe zbudowane jest z mięśnia, a on sam nie ma uszu-słyszy pyszczkiem. Mama Tomka przełamała również wiele istniejących stereotypów na temat węży. W Tuchlinie na Kaszubach mieści się park edukacyjny egzotycznych zwierząt- z pewnością się tam wybierzemy na wycieczkę klasową, aby poszerzyć swoją wiedzę.  Dziękujemy za wizytę w szkole!!! To było bardzo pouczające spotkanie. Pozdrawiamy:-)

-------------------

03. kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dziennikarskie prowadzone przez p. Mariusza Sieraczkiewicza (redaktor portalu mlodagdynia.pl oraz Kuriera Gdyńskiego). W zajęciach wzięli udział wybrani uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy dowiedzieli się, co to jest winieta oraz zaprojektowali własną; dyskutowali na temat, jak znaleźć ciekawy temat i gdzie go szukać; wiedzą, co to jest stopka redakcyjna. Uczniowie mają teraz za zadanie stworzyć własną gazetę pt. „Moja szkoła”. Został wybrany redaktor naczelny, którego zadaniem jest koordynowanie pracy redakcji. Efekty zobaczymy niebawem.

-------------------

szachyDnia 1 kwietnia 2017r. rozegrany został II Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP6 w Gdyni. Pierwsza edycja turnieju cieszyła się dużym zainteresowaniem, natomiast tegoroczna edycja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.... czytaj więcej ...

 

-------------------

 kolo discover

Z przyjemnością informujemy, iż mamy powody do dumy – otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za zrealizowany projekt europejski „Energy: past – present -future”. Koło Discover

 

-------------------

p1p2Klasy 0, I, II, III i IVd brały udział w warsztatach „Fascynujący świat pszczół”. Dzięki wspaniałemu panu Tomkowi dowiedzieliśmy się: Kto rządzi w ulu? Jakie pokoje mają pszczoły? Jakie zwyczaje panują w rodzinach pszczelich? Ile lat żyją pszczoły? Ile miodku produkują przez 5 tygodni swojego życia? Mieliśmy okazję obserwować z bliska patrząc przez lupy żywe pszczółki w ulu szklanym, zrobić świeczkę z wosku pszczelego, skosztować pyłku kwiatowego i oczywiście miodku. Na koniec pan Tomek wraz z Kubusiem Puchatkiem obdarował nas prezencikami.Otrzymaliśmy słoiczek pysznego miodku, pałeczkę do nakładania miodu , świeczkę którą sami wykonaliśmy oraz certyfikat ślubowania jedzenia miodku każdego dnia. „To były cudowne zajęcia”- opinia dzieci.

 -------------------

Pod koniec marca w klasach młodszych odbyły się warsztaty "Fascynujący świat pszczół". Poznaliśmy wiele ciekawych faktów z życia pracowitych pszczół. Mieliśmy okazję poznać pracę pszczelarza. Obejrzeliśmy prawdziwy ul, obserwowaliśmy prawdziwe owady. Degustowaliśmy pyłek i miód pszczeli, a z wosku zrobiliśmy świece. Każdy uczeń otrzymał certyfikat udziału w warsztatach. To było bardzo interesujące spotkanie. A czy Wy wiedzieliście, że pszczoła robotnica żyje 5 tygodni?

-------------------

przyjaciele zippiego maleKlasy IIIf i IIa realizują program promujący zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci „Przyjaciele Zippiego”. W ramach tego programu koncentrowaliśmy się na doskonaleniu u dzieci zdolności rozpoznawania czterech podstawowych uczuć: uczucia smutku i radości, uczucia złości lub rozdrażnienia, uczucia zazdrości i uczucia zdenerwowania. Rozpoznawanie tych uczuć pomogło uświadomić nam, że powinniśmy coś robić, aby skutecznie radzić sobie z zaistniałą sytuacją. Spotkania z drugą częścią opierały się na umiejętności komunikowania się z innymi. Stanowi to podstawę pomyślnego rozwiązywania problemów i utrzymywania dobrych relacji interpersonalnych. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w tych zajęciach i wprowadzają poznane zasady w kontaktach z rówieśnikami. Serdecznie dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy z nami współpracują. Prowadzące: Aleksandra Elgert – Franczyk, Oliwia Łoziak

-------------------

 

 

 

 

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2