Dzień Ojca w 2 c odbył się w klimacie sportowym, zaprosiliśmy tatusiów na mecz piłki nożnej, który przebiegał na boisku naszej szkoły. Uczniowie, uczennice i ich ojcowie rozegrali piękny mecz 2:2, więc wszyscy wygrali. Tatusiowie wysłuchali jeszcze piosenki jak ważna jest rodzina i otrzymali portrety, a juz w domu dodtkowo przygotowany prezent - puszkę na narzędzia dla kazdego bohatera domu jak znalazł.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z ZAKOŃCZENIEM ROKU SZKOLNEGO 2015-2016

23 czerwca 2016 jest dniem sprzątania szkoły. Tego dnia każda klasa spotyka się ze swoim wychowawcą lub inną osobą oddelegowaną do pełnienia funkcji opiekuńczych (sprzątanie sali lekcyjnej, spacer, ewentualnie udział w próbie apelu). UWAGA - w godzinach 9.40-10.35 organizuje się kiermasz używanych podręczników (dotyczy klas 5 i 6). Oddziały przedszkolne pracują w tym dniu bez zmian. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji tego dnia zostaną przekazane przez wychowawców.

24 czerwca 2016 jest dniem zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015-2016. W tym dniu odbędą się apele na zakończenie roku. Dla uczniów klas 4-6 o godzinie 9.00, dla uczniów klasa 1-3 o godzinie 12.00. W czasie uroczystości zostaną wręczone medale - uczniom klas 3 oraz uczniom klas 6. Dzieci z oddziałów przedszkolnych żegnają się ze swoją Panią na spotkaniach w sali. Tradycyjnie też tego dnia robimy zdjęcia całym klasom. Informacje dotyczące godziny oraz miejsca spotkania w tym dniu przekażą wychowawcy klas.

Świadectwa szkolne wydawane są 24 czerwca 2016 przez wychowawców klas. Dokumenty nieodebrane tego dnia będzie można w terminie późniejszym odebrać w sekretariacie. Można pisemnie upoważnić osobę pełnoletnią, niebędącą opiekunem prawnym ucznia do odbioru świadectwa. Warto o takim zamiarze poinformować wychowawcę klasy.

Uczniowie klas 6 otrzymują świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenie OKE o wynikach sprawdzianu. Do każdego z tych dokumentów dołączone zostaną trzy numerowane oraz potwierdzone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły kopie.  Dokumenty te przeznaczone są do wykorzystania w procesie rekrutacji do gimnazjów.

Od roku szkolnego 2016-2017 dla uczniów mieszkających w obwodzie naszej placówki rejonowym gimnazjum staje się Gimnazjum nr 17  przy ul. Sucharskiego lub nowo utworzone Gimnazjum nr 28 przy ul. Dickmana.

jaNa ostatnich zajęciach języka angielskiego w miesiącu czerwcu uczniowie klasy 3a wykonywali słowniczki obrazkowe 3D z zakresu poznanej leksyki w klasie trzeciej. Dziewczynki i chłopcy wykazali się ogromną twórczością, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Udowodnili również, że słownictwo, jakie poznali na lekcjach języka angielskiego, zapadło im głęboko w pamięci :) Życzę Wami Kochani udanych wakacji i dziękuję za mile spędzony czas na moich lekcjach ;) Ela Klińska.
 

kibic1kibic2Klasy II brały czynny udział już od samego rana w kibicowaniu naszym rodakom. Jak widać opłacało się. GRATULUJEMY naszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów.

int1int2Dnia 17 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne klasy IIf z rodzicami i opiekunami. Uczniowie na początku przedstawili inscenizacje do wierszy o zdrowym odżywianiu oraz zatańczyli tango, lambadę i kankana. Po oglądnięciu przedstawienia wszystkie dzieci wraz rodzicami i opiekunami wykonywały pyszne, kolorowe, smaczne sałatki. Następnie odbyła się wielka degustacja pyszności. Wszyscy wyszliśmy zadowoleni i z pełnymi brzuszkami. Dziękujemy za tak liczną frekwencję.

Ocenianie

W czerwcu piąte klasy podsumowywały swoją całoroczną pracę. Uczniowie sprawdzali swoje wyniki i porównywali je z rokiem poprzednim. Wystawiali sobie i kolegom z klas oceny z zachowania. Był to czas refleksji i postanowień na nowy rok szkolny…

Zbliżają się wakacje. Czekają nas piękne plaże, jeziora, wizyty na basenie czy aquaparku. 15. czerwca klasy IV i V miały spotkanie z Panią Ratownik WOPR Gdynia. Podczas zajęć zostały przypomniane najważniejsze zasady zachowania się podczas zażywania kąpieli w morzu i jeziorze oraz korzystania z basenów. Pani Ratownik przypomniała zasady pierwszej pomocy. Uczniowie przećwiczyli również bezpieczną pozycję boczną. Najwięcej zainteresowania wzbudził pas ratowniczy „węgorz”, wykorzystywany podczas holowania osoby. Bardzo dziękujemy za ciekawe i wartościowe zajęcia.

Dnia 14 czerwca uczniowie klas szóstych wzięli udział w uroczystym Balu, który tradycyjnie rozpoczęto polskim tańcem narodowym- polonezem. Był to czas wspólnej, wesołej zabawy, tańców na parkiecie i śpiewu przy muzyce, którą odtwarzał znakomity DJ i wodzirej.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Oxford-Lingua Plus

Laureat I stopnia        – Maja Bil III c

                                 Mateusz Barszczewski VD

Laureat II stopnia       – Maksymilian Wrycz-Rekowski III b

                                      Lidia Brancewicz III c

                                      Nadia Babirecka III b

                                      Agata Dajnowiec IV a

                                      Wiktoria Cysarz V a

Laureat III stopnia     – Mateusz Flis IV a

                                      Szymon Mikulewicz IV d

Składamy serdeczne podziękowania za udział w głosowaniu w konkursie "Moja szkoła jest najlepsza".

Zajęliśmy 3 miejsce! :)

Szczegóły tutaj ...

Integracyjne spotkanie sportowe w klasach III. 10 czerwca dzieci z klasy III c i III d wraz z rodzicami i swoimi paniami w radosnej sportowej atmosferze spędziły piątkowe popołudnie. Były śpiewy, pląsy oraz emocjonujące, tory przeszkód i wesołe zabawy ruchowe. Wszyscy ćwiczyli z bardzo dużym zaangażowaniem i werwą!!! Było przy tym dużo śmiechu i pozytywnej energii :-) Ślizgi na materacach na odległość cieszyły się chyba największym zainteresowaniem. Nie ważne było nawet kto dalej, szybciej czy dokładniej wykonał zadanie. Liczyła się tylko dobra zabawa. Wszyscy rozeszli się do domów w znakomitych humorach i z wypiekami na twarzy! I oto chodziło! Dziękujemy za wspólne spotkanie- p. Mirka i p. Krysia

Dnia 9 czerwca uczniowie klas II a i II f udali się do biblioteki miejskiej na Obłużu. Tam obejrzeli przedstawienie pt. “Przygody Aladyna” w wykonaniu Teatru Fantazja. Zabawne perypetie bohatera nauczyły nas, ze należy cenić sobie przyjażń, gdyż “tylko prawdziwy przyjaciel nie opuści nas w biedzie”.

W środę 8 czerwca klasa III d wybrała się na „leśną ekspedycję” do Adventure Parku w Gdyni Kolibkach. Uczestnikom wyprawy niestraszne były słońce, deszcz, ciemności ani żadne inne przeciwności, które napotkali na swojej ścieżce, a było ich wiele. Okazuje się, że gdy trzecioklasiści trzymają się razem można przejść bezpiecznie przez ciemny tunel, wdrapać się na rozwieszony wysoko pajęczy most, oraz wprawić w ruch narty, których nie powstydziłby się największy spośród olbrzymów. Gdy zaś uruchomią soją wyobraźnię, zaczną kombinować i główkować, mogą wyminąć się na całkiem wąskiej desce, nie tracąc przy tym równowagi. Kiedy koleżanka lub kolega z klasy poda pomocną dłoń, wdrapanie sią na najbardziej stroma górę to bułka z masłem. Zdarzyć się może również, że jedyną drogą na drugą stronę przepaści będzie transport na zwisającej linie, ale dzieci z klasy III d wcale się tym nie przejmują, bo wiedzą, że po drugiej stronie czekają wyciągnięte ręce i uśmiechnięte buzie. Jak dobrze mieć w swojej klasie tylu przyjaciół!!!

Wyniki w Międzyszkolnym Konkursie dla klas III My First English Check 12 organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 28:

 

2 m – Martyna Bumbul 3b

3m – Nadia Babirecka 3b

Uczniowie przygotowani pod kierunkiem Renaty Bancerek

dopalaczeW ramach działań profilaktycznych dnia 8.06.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VI z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Głównym tematem były substancje psychoaktywne. Pogadanka była poparta filmem, który szczegółowo został omówiony. Przedstawiciel Policji rozmawiał z uczniami na temat dopalaczy, uzależnień, oraz zachowań asertywnych w kontaktach międzyludzkich. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pogadance, zadawali pytania.

Klasy drugie w czerwcu wybrały się w podróż dookoła świata. Na zajęciach dzieci zwiedzały kolejne kontynenty. Na mapie uczyły się rozpoznawać ich położenie geograficzne, ukształtowanie terenu. Poznawały ich mieszkańców. Dzięki ciekawym przyrodniczym filmom edukacyjnym uczniowie poznali świat zwierząt i roślin. Poszukiwali też ciekawostek związanych z życiem na poszczególnych kontynentach. Dzięki grupowej współpracy powstały liczne prace prezentujące poszczególne kontynenty, charakterystyczną roślinność, zwierzęta zamieszkujące kontynent, największe miasta, góry, rzeki, ludność. Interesującym wydarzeniem była degustacja owoców egzotycznych przyniesionych do szkoły. Na ładnie nakrytych stołach oprócz popularnych pomarańczy, cytryn, bananów, arbuzów, kiwi, pojawiły się też takie owoce jak: mango, kokos, karambola i avokado. Nie zabrakło okazji do utrwalenia zasad savoir-vivru przy stole. Efektem pracy zespołowej były plakaty zachęcające do sięgnięcia po mniej znane owoce m.in. granat, kaki, gruszkę nashi, karambolę, kokos czy trawę cytrynową. Dzięki lekcjom zamarzyliśmy sobie, by kiedyś zwiedzić inne zakątki świata. Cudownie byłoby zobaczyć kondora w locie nad Andami, miasto Inków Machu Picchu, Kanion Colorado, móc spojrzeć na ośmiotysięczniki w Himalajach czy ujrzeć na własne oczy Wielką Rafę Koralową, a marzenia się przecież spełniają!

7 czerwca klasa 2 c wybrała się na zajęcia Dinoprzygoda do Klifu. Pierwszy raz jechaliśmy z przesiadką na trolejbus korzystajac z biletu godzinnego. Na miejscu otrzymaliśmy dinodzienniki do których zbieraliśmy pieczątki za zaliczone zadania. Wiadomości o dinozaurach zakończone wyborem ulubionego dinozaura czyli dino-quiz, ścianka wspinaczkowa do gniazda, żeby policzyć dinojaja, układanie XXL puzzli oraz paleontologiczne zmagania ze szkieletem Stegozaura. Na koniec dostaliśmy dyplomy i zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotki. Korzystając z okazji pobytu w Orłowie, wybraliśmy się jeszcze na spacer w celu zdobycia wieży widokowej w Kolibkach. Tak się rozochociliśmy, że juz mylsimy o wycieczce na Orłowskie molo, a może spacer brzegiem morza - kto wie co tam nam szykuje do pokonania p. Asia?

wiki6 czerwca odbył się V Konkurs Piosenki Angielskiej w Gdyni. Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Rozenko z klasy 5a oraz Marysia Hendzel z klasy 3c. Poziom konkursu był bardzo wysoki. 66 uczestników oceniało profesjonalne jury składające się z aktorów i muzyków Teatru Muzycznego w Gdyni oraz anglisty. Gratulujemy sukcesu Wiktorii Rozenko, która zdobyła drugie miejsce! Jeżeli chcesz zobaczyć występ Wiktorii kliknij tutaj

1 pomocUczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach praktycznych z Pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownik medyczny w ciekawy sposób zaprezentował zasady udzielania pomocy w różnorakich sytuacjach. Szóstoklasiści chętnie angażowali się w ćwiczenia z fantomem. Wszystkim gratulujemy dużej wiedzy, umiejętności oraz chęci w nauce tak ważnych działań jakim jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

LEKCJA INNA NIŻ WSZYSTKIE

25 maja 6 e była na zajęciach w SP 28. Były to zajęcia doskonalące umiejętności z wf - jazda na rowerze, gra w siatkę i w nogę. Pani Magdalena Latos-Kleina świetnie przygotowała klasę do tego wysiłku. Z kolei na zajęciach języka polskiego uczniowie opisywali swoje wrażenia, doskonaląc dwie formy wypowiedzi - sprawozdanie.pdf i pamiętnik.pdf

"Bierzemy Misia- Zdzisia w teczkę i jedziemy na wycieczkę"

2.06.2016r klasa 0A i 0B pojechały na wycieczkę "Od cukru i zboża do ciasteczek morza" do gospodarstwa agroturystycznego "U Chłopa" w Chmielnie. Kaszubska wieś zachwyciła dzieci kolorami haftów kaszubskich, dźwiękami instrumentów takich jak burczybas, diabelskie skrzypce. Usłyszały też jak śpiewa się alfabet kaszubski. Piękno okolicy i kaszubskich jezior dzieci miały okazję podziwiać w czasie konnej przejażdżki wozem drabiniastym. (Nie zabrakło też przygód i emocji, kiedy w czasie przejazdu przez las "Misiu- Zdzisiu" odganiał atakujące komary!). Własnoręcznie zrobione ciasteczka wszyscy zjedli ze smakiem. Każdy miał też możliwość ubijania masła w kierzance, a potem spróbowania go ze świeżym chlebkiem. Zapraszamy do galerii: ZOBACZ ...

Ależ wspaniale zaczął się czerwiec w klasie II e! Oczywiście zaczęło się od świętowania DNIA DZIECKA na pikniku z niespodziankami, pogoda dopisała, więc wszyscy byli zadowoleni, a słoneczną spiekotę ochłodziły smaczne lody. Następnego dnia mieliśmy możliwość uczestniczenia we wspaniałym przedstawieniu w Teatrze Miejskim pt.: ,, Śnieżka i krasnoludki”. A dziś tj. 6 czerwca wspólnie z klasą II g pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego w Kiełpinie, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Własnoręcznie przygotowaliśmy pyszne bułeczki, poznaliśmy zwierzęta w gospodarstwie oraz dawne maszyny rolnicze i ich przeznaczenie. Zwiedziliśmy przepiękną okolicę na wozie drabiniastym. Znalazł się również czas na zabawę na placu zabaw i pieczenie kiełbasek. Do domu zawieźliśmy własnoręcznie wykonane pamiątki z masy solnej, wszystkie były bardzo pomysłowe.


1 czerwca klasa 2 c udała się na świętowanie Dnia Dziecka do Multikina, na film "Angry Birds" - wiele isę dowiedieliśmy o współpracy i premyśleniu dobrych i złych pomysłów, a także jak wyjść z opresji. Jako że był to dzień dziecka to poszaleliśmy na całego - mogliśmy kupić sobie zestaw kinomana i chrupać podczas filmu do woli.


1 czerwca klasa IV a i IV c odwiedziły Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej.   Pod szkołę przyjechał po nas trolejbus, którym pojechaliśmy do zajezdni. Tam niespodzianek czekało na nas wiele. Odwiedziliśmy warsztat i pracujących mechaników, lakiernię, byliśmy na myjni (w trakcie mycia siedzieliśmy w środku pojazdu, było super), zwiedziliśmy zabytkowe trolejbusy – każdy z nas mógł usiąść za kierownicą, sprawdzić czy działają kierunkowskazy. Na zakończenie otrzymaliśmy mnóstwo pamiątek: smycze, długopisy, zakładki do książek, magnesy. Bardzo dziękujemy za udaną i niezapomnianą wycieczkę.


1 czerwca uczniowie kl.II a bardzo miło spędzili "Dzień Dziecka". Tego dnia udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni na fantastyczny spektakl "Piotruś Pan". Sztuka zrobił na nas ogromne wrażenie. Cudowna gra aktorów, dorosłych i dzieci, wspaniała scenografia wykorzystująca obrazy 3D, ciekawa muzyka, zaskakujące pomysły, które wpłynęły na widowiskowość przedstawienia - to atuty spektaklu. Dyrekcja Teatru Muzycznego, pragnąc jeszcze bardziej uatrakcyjnić "Dzień Dziecka", przygotowała dla małych widzów szereg niespodzianek: witający nas poprzebierani pracownicy teatru i szczudlarze, lizaki rozdawane w trakcie antraktu, prezenciki w postaci żelów i past do zębów oraz możliwość zrobienia zdjęć z aktorami z "Piotrusia Pana". Po przedstawieniu udaliśmy się jeszcze na Skwer Kościuszki, gdzie zjedliśmy pyszne, kręcone lody, które nie dość że smaczne, to jeszcze przyniosły ulgę w ten piękny i gorący dzień. Wszystkiego najlepszego, kochane Dzieci!!!


Dzieckiem być…

W czerwcu klasy piąte świętowały Dzień Dziecka. Uczniowie wraz z wychowawcami uczciły swoje święto idąc do kina, teatru lub do ZOO w Gdańsku. Wszyscy świetnie się bawili odpoczywając od zajęć w szkole.


 

Morski przyjaciel czuwa, z morskim przyjacielem zabawa się uda.

Morski przyjaciel przygodę szykuje, z morskim przyjacielem każde dziecko świętuje

Bezpieczeństwo zapewnia ten przyjacie nasz. Cóż to za postać? Na pewno ją znasz.

To Gdynka Ostrzeżynka nasza foczka kochana czuwa przez rok cały i z wieczora, i z rana

Foczkę my pierwszaki bardzo kochamy, wszystkich zaprzyjaźnić się z nią zachęcamy.

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły  bardzo zaprzyjaźnili się z Gdynką Ostrzeżynka, co zaowocowało  wielkim sukcesem. W rozgrywkach finałowych, programu prewencyjnego KMP w Gdyni "Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa" które odbyły się w naszej szkole, zdobyliśmy po dogrywce, zaszczytne drugie miejsce. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla samych zawodników, jak i osób organizujących całe przedsięwzięcie, tym bardziej, że w rozgrywkach brały udział drużyny z całej Gdynni, wyłonione w półfinałach. Emocje rosły z każdą minutą, tym bardziej, że tego dnia na "Policyjną Foczkę"przybyło wielu ważnych gości.  Bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc w realizacji półfinału i finału "Policyjnej Foczki" uczniom klasy V D i ich wychowawczyni pani Henryce Bastain. Młodzież stanęła na wysokości zadania i dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Jeszcze bardziej dziękujemy drużynie "Policyjnej Foczki". Jesteśmy z Was dumne.  Katarzyna Staniszewska i Emilia Gużyńska

 Klasy IV i V uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez p. Annę Budzyń – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Gdyni. Temat spotkania to: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Prowadząca zaprezentowała filmiki dot. uzależnień od komputera czy telefonu komórkowego. Przeprowadziła z uczniami wywiad na temat sposobów spędzania wolnego czasu oraz przypomniała o jakże niebezpiecznej grze popularnej wśród uczniów „Talking Angela”. Na zakończenie uczniowie rozwiązywali testy, na podstawie których można dowiedzieć się czy jesteśmy już uzależnieni.


Uczennice klasy IV a przygotowały rewelacyjną inscenizację na podstawie znanej i lubianej książki pt. „Mikołajek”. Szkolna wersja różniła się od oryginału tym, że występowały w niej same dziewczyny. Przedstawione zostały fragmenty dotyczące szkoły, m.in. nowy uczeń w klasie, wizytacja Pani Kurator, zachowanie uczennic podczas przerwy. Spektakl obejrzeli uczniowie klasy I. Nasze aktorki wywarły ogromne wrażenie na odbiorcach. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2