piotrus panWizyta klas II i III w Teatrze Muzycznym

Dzieci obejrzały spektakl  "Piotruś Pan" w najnowocześniejszej technologii 3D na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. "Piotruś Pan" wprowadził nas  w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu  technologii 3D, były dosłownie na wyciągnięcie ręki. Dzieci były  uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie zmierzyliśmy się ze złowrogimi piratami, ogrzewaliśmy  się w kręgu indiańskich ognisk i odkryliśmy  nowe lądy. Na deser, dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na scenie!!! Kto wie, może ktoś z nas stanie na niej kiedyś jako aktor tego teatru?!:-) Kto wie?!

31.05.2016r dzieci z klasy 0a i 0b udały się do sali Koncertowej Portu Gdynia na musical familijny "Alicja w Krainie Cz." w wykonaniu aktorów (dzieci) Teatru Komedii Valldal. "Alicja w Krainie Cz." to opowieść o dziewczynce, która straciła radość życia. Wkracza do krainy, by na nowo znaleźć w sobie dziecko. Musical dowcipny, pełen dobrej muzyki (muzyka, przygotowanie wokalne: Artur Guza) i tańca (choreografia: Vilde Valldal-Johannessen) oraz dobrej gry aktorskiej dzieci przygotowanych przez reżysera Tomasz Valldal-Czarnecki bardzo przypadł zerówkowiczom do gustu.

Majówka piątych klas

W maju piąte klasy pojechały na wycieczkę Rumia – Hel – Władysławowo.

Uczniowie zwiedzali jedną z największych kaktusiarni w Polsce, która znajduje się bardzo blisko nas – w Rumi. Kupowali tam sadzonki aloesu. Potem oglądali karmienie fok w helskim fokarium. Zwierzęta pokazywały wiele sztuczek. Swoje wdzięki prezentowała też ciekawska mewa, która chciała podebrać ssakom śledzika. Wycieczka zakończyła się w parku linowym we Władysławowie.

POLICJA W SZKOLE?!

W maju odbyły się spotkania piątoklasistów z przedstawicielami Policji.

Tematem naszej rozmowy były narkotyki. Policjanci opowiadali historie ludzi, którzy zażywali narkotyki oraz inne używki. Mówili, że niektórzy wierzą w mit, że im to pomoże np. nauczyć się do testu. Pokazywali wiele przykładów przeczących takiemu myśleniu. Po zażywaniu dopalaczy, czy innych środków odurzających, życie kończy się bardzo źle. Policjanci mówili, że wiedza zdobyta w taki sposób jest tylko pozorna, zostaje szybko zapomniana. Za to człowiek traci kontrolę nad sobą i swoimi czynami. Policjanci upominali nas, że jak ktoś zaproponuje nam papierosa, e-papierosa czy narkotyki, to mamy odmówić, bo nie wiadomo dokładnie, co to jest. Moim zdaniem lekcja była ciekawa.
                                                                                                                                 Julia Tucka kl. 5c

warsztaty swiecowewarsztaty swiecowe1Dzień Matki

Uczniowie klas szóstych podczas warsztatów edukacyjnych zapoznali się z techniką wykonania świec, temperaturą topnienia i obróbką parafiny. Z okazji Dnia Mamy każdy uczeń wykonał własnoręcznie piękny prezent – ozdobną, kolorową świecę zapachową aby wyrazić Mamie miłość i wdzięczność za wychowanie.


 31 maja ucniowie klasy II c zaprosili swoje mamy do uczczenia ich święta w sposób kreatywny. Przy okzaji i dzieci mogły również wyżyć się twórczo. Mamy lepiły z gliny dla siebie wisior lub broszkę, a dzieci Minionka - magnes na lodówkę. Wcześniej jednak zaśpiewaliśmy mamom piosenkę i zaprosiliśmy w międyczasie na zdrowy, truskawkowy poczęstunek. Już niebawem p. Grazyna prowadąca warsztaty prywiezie nam gotowe prace wypalone i poszkliwione - będzie to własnoręcznie zrobiony prezent.

 

 

W minioną środę 25 maja uczniowie klas II wzięli udział w konkursie wiedzy o Gdyni. Trzyosobowe zespoły klasowe stanęły do szkolnej rywalizacji. Pytania były bardzo trudne, dotyczyły historii naszego miasta, ważnych osób związanych z Gdynią oraz pomników i zabytków. Okazało się, że w grupie siła. Najlepszymi znawcami Gdyni zostali odpowiednio przedstawiciele klas II f, II g i II c. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęć przystąpienia do konkursu. Organizatorzy: Katarzyna Marzec-Okoń, Oliwia Łoziak, Katarzyna Jutkiewicz

Dnia 20.05.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Gdyni odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 66 uczniów z  17  gdyńskich szkół. Test składał się z 6 zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 24,5 punków. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z klas II, niestety nie udało się stanąć na podium. Za to całkiem dobre wyniki uzyskaliśmy w międzynarodowym kangurku, aż 3 uczniów uzyskało wyróżnienia.

19 maja klasy IC i I D pojechały do Teatru Muzycznego na musical pt. „Shrek”. Klasa IE miała okazję obejrzeć przedstawienie w piątek 20 maja. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w tak ogromnym kulturalnym wydarzeniu! Pierwszy raz również mieliśmy okazję gościć na Dużej Scenie, która naprawdę zaskoczyła nas swoją wielkością. Spektakl bardzo nam się podobał. Było bardzo wesoło, gdyż bohaterowie spektaklu to zabawne postacie. Każdy mógł znaleźć tu coś szczególnie interesującego dla siebie. Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy do teatru Muzycznego na inny spektakl. :)

Szanowni Państwo, nasza szkoła bierze udział w konkursie „Moja szkoła jest najlepsza" organizowanym przez portal MlodaGdynia.pl na najskuteczniejszą Akcję Promocyjną wybranych gdyńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs polega na przygotowaniu fotograficznej kampanii promującej szkołę. Zwracamy się z prośbą o oddanie swoich głosów na naszą szkołę. W celu oddania głosu należy:

1.   Zalogować się przez konto facebooka.

2.   Polubić fanpage'a https://www.facebook.com/mlodagdyniapl/

3.   Polubić poszczególne zdjęcia, całe posty pod adresem:

https://www.facebook.com/events/695580990594814/?active_tab=posts

oraz udostępnić je jak największej liczbie znajomych ;) Wygra szkoła, która uzyska największą liczbę polubień wszystkich zdjęć. Liczymy na Państwa zaangażowanie, za które z góry dziękujemy.  Dyrekcja i Pracownicy SP6 w Gdyni

Dnia 18 maja br. po raz ostatni w ramach cyklu warsztatów eksperymentalnych spotkaliśmy się z animatorami z Edu Fun. Tym razem uczniowie kilku klas I i II samodzielnie wykonywali cudnie kolorowe piłeczki kauczukowe. Po spotkaniach zostanie więc nam miła pamiątka. A może to jeszcze nie koniec eksperymentowania? Kto wie, co czeka nas w przyszłym roku szkolnym?

 


CIS. W dniu 9 czerwca klasa 2f i 2b uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Cisu. Podczas wizyty zbudowaliśmy z gospodarzem M-3 dla ptasiej rodzinki i stołówkę dla łasuchów. Pod okiem kociewskiej gospodyni upiekliśmy ciasto pachnące korzeniami i miodem. Jeździliśmy na koniach i posadziliśmy w lesie drzewko. Było wspaniale, zapraszamy tam chętnych.


TORUŃ. 6 czerwca uczniowie z klas III b i c pojechali na wycieczkę autokarową do Torunia. Pogoda, pierniki, pamiątki, przepiękne zabytki, planetarium, pyszny obiad, i wreszcie podróż -wesoła i radosna- wszystko bardzo nam się podobało. To była wycieczka na piątkę!!!:-)


WARZENKO. Klasa IV b 17 maja 2016r pojechała na surwiwalową wycieczkę do Warzenka. Chociaż nie dopisała pogoda, padał deszcz, było zimno, uczniowie chętnie uczestniczyli w zajeciach terenowych m.in brali udział we wspinaczce  po sztucznej ściance wspinaczkowej oraz  po wieży ze skrzynek. Mogli spróbować swoich sił, strzelając z łuku i broni pneumatycznej do celu. Największą atrakcją była przejażdżka quadami. Wszyscy wrócili zadowoleni i do dzisiaj wspominają klasową wycieczkę.

ZOBACZ FOTO ...


marszewoMARSZEWO. W maju klasy II f i II b wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Gdańsk - Marszewo. Dojeżdżając na miejsce czekała już na nas pani leśniczka. Podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy pogłębiać nasze wiadomości o przyrodzie. W trakcie spaceru „Szlakiem Wiewiórki” poznawaliśmy wiadomości o lesie, jego mieszkańcach, drzewach i o tym jak właściwie zachowywać się w lesie . Następnie były zabawy w rozpoznawanie liści i nasion drzew naszych lasów oraz krzewów ozdobnych. Na zakończenie zmagań było ognisko z pieczeniem kiełbasek i chleba. Zadowoleni, nieco umorusani, pełni leśnej wiedzy wróciliśmy do szkoły.

 


WDZYDZE KISZEWSKIE. 12 maja klasy pierwsze C, D i G pojechały na autokarową całodniową wycieczkę. Celem wyjazdu było Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny imienia Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

Muzeum zajmuje 22 hektary i jest ono podzielone na 6 sektorów odpowiadających 5 obszarom Kaszub, oraz sektor zawierający obiekty użyteczności społecznej: drewniany, XVII wieczny kościółek przeniesiony ze Swornychgaci, szkołę ze wsi Więckowy, tartak ze Staniszewa oraz kuźnię z Linii, które są zaaranżowane w sposób sprawiający wrażenie przebywania w kompletnie wyposażonej wsi kaszubskiej.

Oprócz kilkunastu kompletnych zagród chłopskich z okresu XVII - XX wieku na terenie skansenu znajduje się też kilka dworków i obejść drobnej szlachty a także domy robotników rolnych, karczma oraz dwa młyny wiatrakowe: tzw. koźlak z Jeżewnicy oraz typu holenderskiego z Brus. Większość obiektów ma także wyposażone częściowo lub całkowicie wnętrza. Przy sprzyjającej pogodzie i dopisującym nam dobrym humorze zwiedzaliśmy to ciekawe miejsce. Dzieciom chyba najbardziej podobała się szkoła, w której miały możliwość choć przez chwilę poczuć atmosferę minionych lat. Oczywiście dużo wrażeń i radości dały nam zakupy u ludowych rzemieślników, którzy przygotowali dla dzieci wiele interesujących pamiątkowych przedmiotów. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy kiełbaski upieczone samodzielnie w ognisku. Bardzo miło spędziliśmy czas podczas naszej wycieczki i zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły:)


SARBSK. Dnia 9 maja 2016 roku klasy 2a i 2c udały się na 10-godzinną autokarową wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku. Uczniowie mieli tam możliwość obejrzenia wielu eksponatów związanych z fauną mórz i oceanów, a także z kulturą i historią Pomorza. Żywą atrakcję stanowiły foki i uchatki kalifornijskie, których karmienie i trening medyczny obejrzeliśmy z bliska. Świat podwodnych gadów prehistorycznych mogliśmy zobaczyć w Oceanarium 3D oraz w czasie seansu w kinie 5D. Ciekawym przeżyciem była rozmowa i zabawa z interaktywnym Błekitkiem. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy pani przewodnik, która opowiadała różne ciekawostki o ssakach morskich, oprowadzając nas po terenie parku wśród licznych figur zwierząt wodnych wskali 1:1 i miniatur latarni morskich na polskim wybrzeżu. Zwiedziliśmy wnętrza dwóch wielkich statków, w tym jednego stojącego do góry dnem. W muzeum marynistycznym podziwialiśmy między innymi wspaniałe obrazy z muszelek. Chętni zmierzyli się z pirackimi przeszkodami w parku zręcznościowo-linowym. Był też czas wolny na zjedzenie posiłków, lodów i zakup pamiątek. Atrakcji było wiele, a czasu i tak za mało, by wszystkim nacieszyć się w 100%. Niejeden uczeń powróci do Sarbska w towarzysttwie swoich rodziców i rodzeństwa.


 

 

lekcjamuzycznalekcjamuzyczna1Lekcja muzyczna

Dnia 13 maja odbył się ostatni już w tym roku szkolnym koncert muzyczny. Tym razem odbyliśmy muzyczną wyprawę na czarny ląd. Muzycy zapoznali nas z melodiami i piosenkami z Afrykańskimi. Mieliśmy okazję zobaczyć i poznać historię powstania instrumentów czarnego lądu: kalemba, bębny, duduk, kastaniety, djembe. Ciekawa i rytmiczna muzyka wprowadziła nas w zbliżający się czas słońca-wakacji.

olaLaureatka w Konkursie Biblijnym

Gratulujemy Aleksandrze Kąkol uczennicy kl. VIc zdobycia tytułu laureata w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda , zorganizowanym przez Akcję Katolicką pod patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia-Metropolity Gdańskiego i Jego Ekscelencji Ks. Abpa Ryszarda Kasyny-biskupa diecezji Pelplińskiej.

W ubiegły piątek w klasie 1e gościliśmy ucznia klasy IVb Maćka Żmijewskiego, który opowiedział o swoich kolekcjach. Pierwszaki również nie pozostały dłużne i ochoczo zabrały się do prezentacji swoich zbiorów. Bardzo dziękujemy Maćkowi za przybycie oraz rodzicom za zaangażowanie. Sylwia Jędrzejczyk

5 maja uczniowie z klasy III c z powodzeniem reprezentowali naszą szkołę w  III  Wojewódzkim  Konkursie Europejskim "Potyczki  Europejskie" objętym   honorowym  Patronatem  Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Wiceprezydenta Miasta Gdyni w Szkole Podstawowej nr 40. Wraz z kolegami z 10 innych szkół z całego województwa rywalizując w pięciu różnych  konkurencjach, mieliśmy okazję  do świetnej zabawy, a także sprawdzenia swojej  sprawności ruchowej oraz wiedzy z zakresu ogólnych wiadomości o Unii Europejskiej. Konkurs  polegał jedynie  na zabawie i  żaden z uczestników nie wyszedł bez nagrody- wszyscy byliśmy zwycięzcami! Zdobyliśmy piękny puchar dla szkoły, maskotki,  dyplomy i  wspaniałe nagrody książkowe, które jeszcze bardziej poszerzą naszą wiedzę. Brawo my:-) 

Uczniowie klasy III a zaprosili swoich starszych kolegów z klasy IV a na spotkanie pn. „Podróże po literaturze kaszubskiej”. Na początku wychowawczyni klasy III a p. Celina Kłodzińska na przemian z wychowawczynią klasy IV a czytały znane wszystkim wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. Pojawiły się takie utwory jak „Idzie Grześ przez wieś” czy „Abecadło”. Pani Celina czytała je w wersji kaszubskiej a pani Monika w polskiej. Dzieciom bardzo spodobały się wiersze w języku naszego regionu, ale bez tłumaczenia na język polski niewiele by zrozumiały. Później odbył się konkurs – pani Celina czytała znane utwory po kaszubsku, a słuchacze mieli za zadanie odgadnąć o jaki tytuł chodzi. Na spotkaniu zostały nagrodzone uczennice z klasy IV a, które wypożyczyły najwięcej książek: Agata Dajnowiec i Weronika Wasielewska. Podsumowaniem spotkania było przepiękne przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III a. Spektakl przybliżył nam stworzenie świata oraz Kaszub. Wzruszające teksty, piękne piosenki przeniosły nas w świat prawdziwego teatru. Gorąco dziękujemy za cudowne spotkanie.

ZOBACZ ...

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2