konkurs reckonkurs rec1Dnia 30.03.2016 uczennice naszej szkoły: Emilia Bogalecka i Zuzanna Zimna brały udział w miejskim konkursie recytatorskim w Gdyni.

Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie naszej szkoły Jarmark Wielkanocny. Podczas jarmarku można było nabyć piękne kolorowe palmy, torby zdobione tradycyjnymi wzorami wielkanocnymi, pocztówki, mazurki, babeczki. Bardzo dziękujemy rodzicom z klas pierwszych i zerowych za uświetnienie naszego jarmarku pięknymi mazurkami, oraz rodzicom z klas czwartych, piątych i szóstych za smakowite babeczki.

 

Klasy czwarte i piąte, w ramach przygotowań do świąt, uczestniczyły w marcu w warsztatach wielkanocnych. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poszerzyć swą wiedzę dotyczącą historii tworzenia pisanek. Każdy uczestnik warsztatów dostał dwunastocentymetrowe szklane jajko i zdobił je różnymi technikami. Dzieci bardzo się starały, więc wszystkie prace robiły wrażenie. Uczniowie swoje ozdoby zabrali do domu. Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć tutaj ...

 

Uczniów naszej szkoły zapraszamy na kolejną edycję FESTIWALU PASJI. Jeżeli masz hobby: zbierasz ciekawe przedmioty, lubisz śpiewać, tańczyć, rysować..... Przyjdź i pokaż! Opowiedz o swojej pasji. W tym roku otwieramy nową kategorię RODZINNĄ - dla tych osób, które swoją pasję dzielą z bliską osobą z rodziny. Zapraszamy 7 kwietnia na festiwal dla klas 4-6 oraz 8 kwietnia dla klas 0-3.

Zgłoszenia przyjmują panie: K. Radziejewicz i K. Staniszewska od uczniów klas 0-3 oraz panie M. Kuksinowicz i K. Pęksa od klas 4-6.

Uczennica klasy V E Oliwia Golec systematycznie bierze udział w pół maratonach i biegach ulicznych. Na jej koncie są sukcesy i kilkanaście medali. W tym roku szkolnym brała udział w takich biegach jak: „Bieg niepodległościowy”, „ Bieg Mikołajkowy”, „Bieg wilczym tropem”, „Kwidzyn- bieg papiernika” , „Bieg urodzinowy- Gdynia” , „PZU Gdynia - Półmaraton”.

Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Daje najlepsze rezultaty i - co najważniejsze - niewiele kosztuje. Dzięki joggingowi zmniejsza się ryzyko chorób serca i układu krążenia, schudniesz, wymodelujesz sylwetkę. Systematyczne bieganie ma pozytywny wpływ na zdrowie. Biegając cała rodzina może aktywnie spędzać wolny czas, ale również sprawdzić swoje możliwości w zdrowym, sportowym współzawodnictwie. Oliwii życzymy dalszych sukcesów.

Klasy IV – VI uczestniczyły w marcu w kolejnej lekcji muzycznej. Tym razem uczniowie udali się w podróż w czasie i przestrzeni - znaleźli się na Dzikim Zachodzie. Zapoznali się z muzyką prosto z westernu, uczestniczyli w koncercie country. Muzycy zaprezentowali nie tylko gitary i harmonijki, ale grali też na grzebieniu, dzwonku krowim... Hitem okazała się melodia wygrywana na gitarze kubkiem.

 

W oddziale przedszkolnym jak co dzień od rana,
zaczyna się fajna praca i zabawa.
Raz byliśmy aktorami
i techniki aktorskie poznawaliśmy.
Własnoręcznie kukiełki z łyżki wykonaliśmy
i kukiełkowe przedstawienia wystawialiśmy.
Innym razem o układzie słonecznym wiedzę zgłębialiśmy 
i rakietą w kosmos się udaliśmy.
Zeróweczki również hodowlę wiosenną założyły
by kwiaty salę ożywiły.
Przed Wielkanocą prace plastyczne również wspaniałe powstały,
które dzieci do domu na święta zabierały.

W sobotę 19 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zmaganiach z ortobykami. Jako suprbohaterowie rozwiązywali arcytrudne zadania z ortografii oraz przygotowywali scenkę dramową wg wylosowanego zadania. Wszystko zakończyło sie niezwykle pomyslnie: Nikola Marchwińska zajęła 1 miejsce w kategorii uczniów klas 6; Maciej Żmijewski zajął 2 miejsce w grupie klas 4; Nikolę i Maćka wspierała w pracy Kinga Gąsiorek z klasy 5.

 

Trwamy w okresie Wielkiego Postu, szczególnego czasu powrotu, pojednania i poprawy swojego życia. W kościołach rozlegają się nawoływania do jak najczęstszego uczestnictwa w praktykach wielkopostnych. W tym celu uczniowie podczas lekcji religii tworzyli zaproszenia na nabożeństwa Wielkopostne. Okazali swoją wieloraką twórczość religijną, plastyczną i literacką . Uczniowie utrwalali sobie w ten sposób celowość nabożeństw wielkopostnych oraz znajomość prawidłowego redagowania zaproszeń.

domz logoUczniowie klas 6 naszej szkoły przystąpili do projektu edukacyjno badawczego DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Celem projektu jet dokonanie diagnozy, upowszechnienie wiedzy i wypracowanie wskazówek do wsparcia w zakresie problemu uzależnienia od telefonów komórkowych. Eksperyment polega na 3 pełnych dniach bez telefonu komórkowego, internetu, komputera, telewizji, tabletu, Playstation. Telefon zostaje zastąpiony dzienniczkiem, w którym uczestnicy zapisują swoje spostrzeżenia, uczucia, plany, spotkania itp. Wypełniają 3 zadania. POWODZENIA!!!

W dniach 9 i 16 marca 2016 r. odbyło się w naszej bibliotece uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Już od progu gości witały serca z wymownymi napisami: „Zapraszamy do biblioteki”, „Biblioteka na Was czeka”. Uczniowie z przejęciem przekroczyli próg do świata książek, bajek, fantazji, wyobraźni… Uczennice z Koła Przyjaciół Książki pod opieką pani Kasi Helińskiej zaprezentowały pierwszakom przedstawienie pn. „Podróż do Książkolandii”. W cudowną wyprawę do świata bajek zabrała zgromadzonych wróżka, wypowiadając słowa: „Idzie, idzie bajka w świat, w czarodziejskiej szacie. Przyjrzyjcie się dobrze, może ją poznacie?”. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem odpowiadały na pytania wróżki i wśród aktorów rozpoznały m.in. dzielnego Szewczyka Dratewkę, wesołą Pippi, małego ludzika z plasteliny – Plastusia oraz przyjaciela wszystkich dzieci – Bratka. Podczas przedstawienia uczniownie wspólnie z bohaterami bajek zaśpiewali hity ostatnich miesięcy, m.in. „Mam tę moc”, „Miłość rośnie wokół nas”. Na zakończenie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a pani vicedyrektor Henryka Bastian wręczyła piękne zakładki. Zgromadzeni zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i od tej chwili mogą już się przenosić w cudowne krainy, czytając książki wypożyczane do domu. To były niesamowite spotkania.

ZOBACZ ...

architektW piątek 11 marca w klasie III d odbyło się spotkanie z cyklu „Wiem kim będę, gdy dorosnę”. Poprowadziła je pani Julia, która jest architektem wnętrz. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się osoba wykonująca ten zawód. Następnie obejrzeli niezwykle barwną prezentację o pokojach dziecięcych. Poruszyła ona wyobraźnię uczniów, czego dowodem były westchnienia pełne zachwytu. Czyż miłośnik klocków lego nie marzy o tym, by ściany jego pokoju były przestrzenią, w której można budować niezliczone konstrukcje? Niejedna zaś młoda dama, która przejawia talent plastyczny, liczy skrycie na to, że tapety w dziecięcym pokoju zamienią się wreszcie w magiczną kolorowankę! Czy nie byłoby cudownie, gdyby podłogę pokrywał filcowy puzzlo – dywan… Te i inne marzenia natychmiast zostały przelane na papier. Stało się to w sposób niezwykle fachowy, gdyż uczestnicy lekcji nanieśli swoje pomysły na wydruki przygotowane przez panią architekt. Kto wie, może chociaż jakąś małą cząstkę z wykonanego przez swą pociechę projektu mama lub tata wdrożą w życie? Może stanie się tak, że głowa twórczo zainspirowana i ręka fachowo poprowadzona zaowocują miłością do tego zawodu. Trzymamy kciuki!

 

Na początku marca w klasach drugich realizowane były tematy związane z prądem, jego wytwarzaniem, przesyłaniem i oszczędzaniem. Gromadziliśmy wiadomości na temat powstawania prądu i ciepła. Omówiliśmy źródła energii odnawialnej. Ustaliliśmy drogę, jaką musi przebyć prąd, zanim dotrze do naszych domów. Wiemy już, jak bezpiecznie korzystać z prądu i urządzeń elektrycznych. Poznaliśmy zagrożenia wynikające z wyrzucania elektrośmieci. Nie mogło obyć się bez rozmów o wyładowaniach elektrycznych i etapach powstawania burzy. Na zajęciach uczniowie bardzo chętnie wykonywali doświadczenia, które przygotowały w domach. Dzieci bardzo zainteresowały się tą tematyką, tym bardziej, iż parę tygodni wcześniej uczestniczyły w warsztatach eksperymentalnych związanych z prądem.

 

9 stycznia 2016 r. w szkole odbyły się kolejne warsztaty eksperymentalne z Edu Fun pt.: “Chemiczne show”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas: I a, b, f,g, II a, b, c, d, f. Tym razem odwiedził nas szalony i zakręcony chemik, który udowodnił uczniom, iż chemia może być fascynująca! W formie zabawnego show zaprezentował wszystkie najbardziej kolorowe i widowiskowe chemiczne niespodzianki, takie jak różnorakie alchemiczne mikstury, sok z gumijagód, który zamienił się w colę, pastę słonia, kolorowy wulkan, a nawet karbidowe wybuchy. Nie możemy się doczekać kolejnych warsztatów!

milosnik gdyniKlasa IIf wielokrotnie podczas lekcji rozmawia na temat zdrowego stylu życia. Doskonale wiemy, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu. Dzięki temu wcieliliśmy tę teorię w życie promując aktywną turystykę i zdobywając punkty na odznaki turystyczne i krajoznawcze. W tym roku udało nam się zdobyć z okazji 90 urodzin Gdyni błękitną odznakę „Miłośnik Gdyni”. Jesteśmy z siebie dumni.

W piątek 11 marca klasy II uczestniczyły w warsztatach: “Pomoc przedmedyczna”. Uczniowie mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, zawiadamiania pogotowia ratunkowego w razie wypadku. Każdy uczeń mógł również obejrzeć sprzęt medyczny wykorzystywany podczas udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych, a także sam na manekinie poćwiczyć zasady, które poznał podczas zajęć.

8 marca klasy II obchodziły Dzień Kobiet. Radości było, co nie miara. Chłopcy obdarowywali dziewczynki czekoladkami i innym prezentami, a dziewczynki odwzajemniały się chłopcom drobnymi podarkami dziękując za życzenia. Wszyscy, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki bawili się świetnie. Szkoda, że Dzień Kobiet nie zdarza się częściej.

Trzeciego marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji uczniowie klas IV – VI przygotowali wystawę prezentującą sylwetki swoich ulubionych autorów. Zachęcamy do zapoznania się z projektem, z pewnością każdy znajdzie propozycję lektury dla siebie. Prace zdobią sale lekcyjne i korytarz na parterze.

herbataSzkolne Koło Wolontariuszy ogłasza akcję "Herbatka dla Seniora". Do 16 kwietnia można przynosić herbatę i ciastka do Wolontariuszy bądź bezpośrednio do p. Basi Figury. Zebrane produkty zostaną dostarczone starszym ludziom w naszej Dzielnicy w Tygodniu Miłosierdzia. Zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji:)

SPRAWDŹ UKŁAD ZEBRAŃ I KONSULTACJI NA II SEMESTR 2015-2016
ZEBRANIA 8, 9 10 MARCA

Świąteczny Kiermasz Wielkanocny.

Podczas zebrań rodziców w dniach 8, 9, 10.03.2016r. Samorząd Uczniowski organizuje kiermasz świąteczny.  Zapraszamy.

nakretkiUWAGA!

Plastikowe nakrętki można przynosić do wolontariuszy bądź do p. Basi Figury TYLKO DO KOŃCA KWIETNIA!!!

Szkolne Koło Wolontariuszy

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2