W m-cu lutym klasy pierwsze uczestniczyły w badzo ciekawych zajęciach zorganizowanych przez pracowników Hotelu Nadmorskiego w Gdyni. Uczniowie zwiedzili hotel, dowiedzieli się gdzie jest recepcja, gdzie goście hotelowi zjadają posiłki, jakie inne pomieszczenia znajdują się w hotelu i co się w nich odbywa. Poznali pracę kelnerów i obsługi hoteu. Zapoznali się z bardzo dużą ilością sztućców i ich zastosowania podczas spożywania posiłków. Zwiedzanie hotelu zakończylo się spożyciem przez wszystkich przepysznego dwudaniowego posiłku i obowiazkowo deseru:). Przepięknie nakryte stoły i tajemniczo podane posiłki bardzo, bardzo podobało się pierwszakom. Na koniec wszyscy nauczyliśmy się składać serwetki pod okiem mistrzów. Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiedzialna była p. Agnieszka Cieślarczyk, za co my wychowawcy i uczniowie bardzo serdecznie dziekujemy .

FERIE ZIMOWE 2015/2016

Przypominamy, że ferie szkolne trwają od 15 do 26 lutego 2016. W tych dniach nie organizuje się zajęć dydaktycznych ani świetlicowych. Opieka dla dzieci z oddziałów przedszkolnych 7.45-12.45.

11 lutego w naszej klasie odbyło się kolejne bardzo interesujące spotkanie  w ramach projektu "Nasi rodzice i ich  zawody". Tym razem o pracy inżyniera bardzo ciekawie opowiadał tata Laury-  pan Lesław Iwanicki  i jego asystent - pan Mateusz. Była interesująca prezentacja, doświadczenia z budowaniem mostu, ze sztućcami., operowanie kamerą inspekcyjną, montowanie kasków. Jednym słowem - dużo zabawy i nauki poprzez zabawę, a większość dzieci po zajęciach zgodnie orzekła , że zostanie w przyszłości inżynierem. Bardzo dziękujemy za przybycie, ciekawe zajęcia i upominki :-) Pozdrawiamy uczniowie klasy IIIc i p. Mirka.  

walentynki2fDnia 12 lutego klasa IIf z okazji Dnia Walentego została obdarowana przyjacielskimi pomarańczami… Życzymy wszystkim dużo miłości i przyjaźni!!

 

 

 

Luty w naszej szkole to miesiąc poświęcony zasadom dobrego wychowania. Uczniowie klas IV – VI obejrzeli prezentację multimedialną dot. savoir-vivru, tworzyli plakaty propagujące zasady dobrego zachowania. W salach i na korytarzu szkolnym urządzono wystawę prac. Ponadto uczniowie klas IV układali rymowanki pt. „Savoir-vivre w moim domu”. Oto przykładowy wiersz:

Tata prosi o porządek.savoir

Swoje lalki ułóż w rządek.

I nie zwlekaj, wyrzuć śmieci,

Bo tak robią grzeczne dzieci.

Zapamiętaj, nie przeklinaj.

Lepiej szybko się powstrzymaj.

Przy jedzeniu, więc nie gadaj,

Lepiej swe jedzenie zjadaj.

Nie mów mamie: Ja nie lubię,

Tylko powiedz: Nie, dziękuję.

Oliwia Pawlędzio, kl. IV a

 

Klasa 3a w miesiącu lutym na zajęciach języka angielskiego poznała zależności pokarmowe, jakie panują w przyrodzie. Uczniowie, wykorzystując poznane na lekcjach języka angielskiego słownictwo oraz swoje umiejętności plastyczno-techniczne stworzyli piękne, staranne, kolorowe, pełne informacji z zakresu edukacji przyrodniczej prace. Większość z nich stworzona została w formacie 3D. Dziewczynki i chłopcy z 3a - jestem z Was bardzo dumna! Ela Klińska - nauczyciel języka angielskiego.

kkjp10. lutego uczennica klasy VI f, Nikola Marchwińska, uczestniczyła w finale Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego. Jako jedyna reprezentantka naszej szkoły zmierzyła się z zadaniami dotyczącymi zagadnień z literatury, gramatyki, często wykraczającymi poza program szkoły podstawowej. Życzymy Nikoli jak najwyższych not oraz dalszych sukcesów.

 

 

 

Po raz kolejny  5 lutego 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Pomorski Festiwal Piosenki Naszych Dziadków. W festiwalu wzięło udział wielu młodych wykonawców, którzy przypomnieli wiele wspaniałych przebojów. Młodzi wykonawcy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klas I –III i klas IV – VI. Jak co roku, my również wzięliśmy udział w tym wydarzeniu.
W tym roku jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ poziom wykonawców był bardzo wysoki, a umiejętności wyróżnionych dzieci bardzo wyrównane. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszej uczennicy Marii Hendzel z kl. III c, która zdobyła dla nas wyróżnienie prezentując się w piosence Katarzyny Sobczyk „O mnie się nie martw”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 5 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas I-III oraz uczniów oddziałów przedszkolnych. Bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki, uczyliśmy się nowych tańców, a także braliśmy udział w różnych konkursach. Największą atrakcją były pokazy magika. Szkoda, że bal jest tylko raz w roku.

8 lutego klasa IIIc udała się do Centrum Kultury w Gdyni na bajkę o zawadiackich przygodach psotnej Pchły Szachrajki, które bawią dzieci od blisko 70 lat. Ta sztuka utrzymana w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełniona słownym i sytuacyjnym humorem  dostarczyła nam wiele radości, tym bardziej, że sami braliśmy czynny udział w przedstawieniu, mając bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych. Wielu z nas po raz pierwszy stanęło na prawdziwej scenie. To było bardzo ekscytujące przeżycie !!!:-)

5. lutego uczniowie klas VI odwiedzili zaprzyjaźnione Gimnazjum nr 4 w Gdyni. Gimnazjaliści zaprosili nas na koncert pt. „Spróbujmy razem”. To wspaniałe widowisko poprowadzili absolwenci i aktualni uczniowie gimnazjum. Spotkanie bardzo nam się podobało. Wysłuchaliśmy wielu wspaniałych piosenek, np. „Cisza”, „Chłopaki nie płaczą”. Pojawiły się też znane hity z zagranicy. Występy były przeplatane krótkimi, humorystycznymi wejściami prowadzących. Koncert bardzo nam się podobał. Gorąco dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że rok również nas nie zabraknie.

 Na przełomie stycznia i lutego klasy drugie brały udział w warsztatach z psychologiem p. Anną Korodzińską-Grabowską pt."Co z ta złością?". Podczas warsztatów uczniowie uczyli się rozpoznawać emocje, nazywać je, aby dzięki temu łatwiej komunikować innym o swoich odczuciach, wrażeniach, emocjach oraz aby radzić sobie z nimi - tymi pozytywnymi i tymi negatywnymi uczuciami. Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w ramach profilaktyki zdrowia fizycznego i umysłowego.

W miniony czwartek 4 lutego odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski z języka angielskiego dla klas I – III. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje językowe umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie się do konkursu. Organizatorzy: Renata Bancerek, Oliwia Bil, Katarzyna Jutkiewicz

muzyka1muzykaW dniu 2 lutego uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w kolejnych zajęciach z cyklu spotkań z muzyką. Tym razem zapoznali się z „muzyką elektroniczną”, która wiąże się bezpośrednio z pojawieniem elektrofonów – czyli instrumentów generujących dźwięki przy pomocy układów elektronicznych. Było bardzo dźwięcznie i zabawnie. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach grając na instrumentach, wydobywając rytmy, a także na koniec wspólnie tańczyli przy muzyce elektronicznej.

Uczniowie z klas młodszych również brali czynny udział w tych zajęciach. Wiele się nauczyliśmy, wiemy nawet  co to syntezator, mikser  czy port perkusyjny. Śpiewająco odgadywaliśmy tytuły granych melodii a także sami graliśmy, a właściwie wydobywaliśmy przedziwne dźwięki z tych jakże ciekawych instrumentów elektronicznych.  Kto wie, może rosną wśród nas przyszli muzycy i instrumentaliści, może ktoś z nas będzie grał jak Jean Michel Jarre ? Kto wie?

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2