W styczniu uczniowie klas szóstych podczas zajęć z zakresu profilaktyki, włączyli się w akcje na temat przeciwdziałania uzależnieniom, w szczególności używania narkotyków i tzw. dopalaczy. Na godzinach wychowawczych oglądali prezentację multimedialną następnie uczestniczyli w debacie. Kolejnych krokiem było stworzenie plakatów oraz folderów „stop dopalaczom”. Uczniowie zapoznali się także z fragmentami książki pt. „Narkotyki?” poznając konsekwencje zdrowotne i społeczne środków odurzających.

karnawalkarnawal1Trwa karnawał. Z tej okazji 29.01 to w naszej szkole Dzień Maski Karnawałowej. Chętni uczniowie klas IV – VI tego dnia przyszli w przepięknych maskach. Niektóre były własnoręcznie wykonane i prezentowały się niesamowicie. Były kotki, motylki, pieski. Uczniom bardzo taki dzień się podobał i chętnie wzięli w nim udział.

Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie naszej szkoły "Dzień maski". Dnia 29 stycznia uczniowie przyszli na lekcje w maseczkach karnawałowych. Wszyscy przebrani bawili się doskonale.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości i łączności. Zarówno słowa, jak i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji i nastrajają optymistycznie. Na zakończenie okresu kolędowania - 27 stycznia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Obrońców Kępy Oksywskiej i Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Dębogórzu odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek: „Zaśpiewaj Jezusowi”. Wystąpiło około 80 uczestników. Łącznie mogliśmy oglądać 36 występów młodych wykonawców, więc konkurencja była naprawdę ogromna. Soliści i zespoły śpiewały zarówno kolędy tradycyjne, jak i mniej znane utwory o tematyce Bożonarodzeniowej. Naszą Szkołę reprezentowała w tym konkursie uczennica klasy III C – Maria Hendzel z utworem „Sianko na stół”, która swoim znakomitym występem wyśpiewała dla nas I miejsce. Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów.

27 stycznia 2016 r. w szkole odbyły się kolejne warsztaty eksperymentalne z Edu Fun pt.: “Thor – Elektryzujące opowieści”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas: I a, b, f,g, II a, b, c, d, f. Tym razem odwiedził nas Thor – bohater z bajki, który zna się na elektryczności jak nikt inny! Z pasją i humorem odkrywał przed dziećmi energetyczny świat. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest prąd, jak działa i dlaczego trzeba obchodzić się z nim ostrożnie, co dobrze prąd przewodzi, a co jest skutecznym izolatorem. Wszystkie chętne i odważne dzieci mogły wziąć udział w  elektryzujących doświadczeniach takich jak: burzowe fryzurki, elektryczne żółwiki, małe piorunki, a także żarówki zapalane własnym nosem. Podczas spotkania napięcie rosło, a atmosfera robiła się coraz bardziej elektryzująca! I nikomu to nie przeszkadzało, bo zajęcia były bardzo interesujące.

27 stycznia 2016r. uczennice naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w otwarciu XVI sesji Rady Miasta Gdyni. Przedstawicielki naszej społeczności wręczyły Panu Prezydentowi książkę-zbiór prac literackich i plastycznych- poświęconym Gdyni. Całość powstała w związku ze zbliżającymi się 90. urodzinami miasta.

25 stycznia klasy II d i III c  wraz z panią Marzenką i Mirką oraz  uczniowie z klas  VIa i VI d  pod opieką  pani Małgosi  udały się do  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni przy ul. Dąbka 277 na przemiłe spotkanie integracyjne. Uczniowie klas szóstych pochwalili się swoimi talentami aktorskimi i wystąpili  z jasełkami bożonarodzeniowymi " W drodze do Betlejem” a dzieci młodsze radośnie zaprezentowały się śpiewając  piękne pastorałki i kolędy. Lidia, Mateusz i Wera  wzruszyli wszystkich przepięknymi  wierszami o tematyce świątecznej  i o szacunku, który należy się wszystkim, a Maria swoją grą na skrzypcach.  Spotkanie  stało się też  miłą okazją do wspólnego kolędowania, rozmów, uścisków i spotkań z kolegami z tej szkoły. Na zakończenie Ksiądz Radek i P. Basia Figura obdarowali nas upominkami i  obsypali wszystkie dzieci cukierkami!!! Wizyta w tej szkole była dla nas wielką przyjemnością!!!  Dziękujemy za zaproszenie i pozdrawiamy serdecznie:-)

Koniec semestru – czas podsumowań

Podczas godzin wychowawczych klasy piąte oceniały zachowanie swoje i swoich kolegów w pierwszym semestrze tego roku szkolnego. Dzieci starały się być obiektywne, musiały uzasadnić swoje wybory. Uczniowie stwierdzili, że trudno jest oceniać zachowanie i motywy przyjaciół, ale jeszcze większy problem to właściwe osądzenie siebie samego. My – nauczyciele – jesteśmy jednak z nich dumni, ponieważ orzekali uczciwie.

⃰⃰⃰   ⃰   ⃰

Piątoklasiści podczas zajęć języka polskiego wykonywali projekty. Prace te podsumowywały lekcje dotyczące lektur. Uczniowie bardzo się starali stworzyć dobre teksty, świetnie współpracowali. Wynikiem ich zmagań są ciekawe i pouczające prace.

 123

Uczniowie klas II postanowili w szczególny sposób uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla najukochańszych Dziadków przygotowali prezenty, laurki, wierszyki i piosenki. Były także piękne, własnoręcznie wykonane portrety.

Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi,
Bo gdy kładzie nas do łóżka potem mamy piękne sny.
Babcia wszystko robi dla nas, z jej pomocy każdy rad.
Babcia strasznie jest kochana, więc niech żyje nam sto lat!

Kochany dziadku, życzę Ci szczęścia i dostatku.
Uśmiechaj się zawsze, bo kocham Cię szczerze
w domu, w kinie i na spacerze.

21 stycznia dzieci z zerówki swoim Babciom i Dziadkom przedstawienie przygotowały
i swym uroczystym wystąpieniem miłość im okazały.
Pięknie przed dziadkami dzieci wystąpiły,
mnóstwo wzruszeń im dostarczyły.
Dziadkom i babciom wiersze recytowały,
wprowadzając na ich ustach uśmiech stały.
Radosne piosenki wszystkim zaśpiewały,
babcie z chęcią do śpiewu się dołączały.
Dziadkowie głośno i długo dzieci oklaskiwali
za dostarczone wrażenia dziękowali.
Radując się, że babcia z dziadkiem do szkoły przybyli,
dzieci pięknie życzenia im złożyły.
Własnoręcznie wykonane laurki i prezenty uczniowie ukochanym dziadkom wręczyły,
a na zakończenie tanecznym krokiem na poczęstunek ich zaprosiły.

Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami uczestniczyli w przedstawieniu „W drodze do Betlejem”.   Dziękujemy naszym wspaniałym „aktorom”. Liczna grupa naszych szóstoklasistów, poświęcała swój wolny czas i uczestniczyła w  próbach, na których zawsze było wesoło. Dla wielu uczniów był to debiut aktorski na scenie, ale potrafili  przełamać tremę i pokazać wspaniałe wystąpienie połączone z  piękną oprawą muzyczną i tańcem. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Rodziców, którzy wraz z dziećmi zatroszczyli się o kostiumy.

20 stycznia uczniowie klas II uczestniczyli w warsztatach muzycznych pt: „Wesołe dźwięki filmowej piosenki”, które odbyły się w centrum Waterfront w Gdyni. Dzieci zapoznały się z terminami związanymi z pracą filmowca, dźwiękowca, operatora i kamerzysty. Miały też okazję współuczestniczyć w realizacji bajki podkładając swoje głosy postaciom. Okazuje się, że dźwięk oprócz słuchania można też zobaczyć…w studiu dźwiękowym. Zajęcia były bardzo ciekawe i bardzo nam się podobały.

13 stycznia klasy I a, I b, II a w Teatrze Miejskim były.
Piękne przedstawienie pt. "Śnieżka i krasnoludki" zobaczyły.
Było trochę strachu i dużo radości,
Tajemniczości trochę i trochę nowości.
Gdy macocha po lesie z GPS-em wędrowała za wieśniaczkę przebrana,
Każda buzia w teatrze była roześmiana.
Gdy królewicz zjazd po linie nam zafundował,
W górę była zwrócona każda głowa.
Chcecie wiedzieć, co dokładnie sie w przedstawieniu wydarzyło?
Czym prędzej kupcie bilet i do Teatru! Dalej, żywo!

„Baltic. Pies na krze” - wizyta klas IIIc i IIId w Teatrze Miniatura w Gdańsku. 

Pamiętacie tę historię? O psie, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry, aby w końcu – przemarznięty i przestraszony – zostać uratowany przez załogę statku badawczego gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego R/V Baltica na wodach Zatoki Gdańskiej?  Jego historia znalazła się w serwisach informacyjnych na całym świecie. Pies Baltic jest obecnie członkiem załogi R/V Baltica oraz honorowym psim obywatelem miasta Gdynia. Wraz ze swoim opiekunem – Adamem Buczyńskim – otrzymali już setki listów z całego świata, w tym list z podziękowaniem za uratowanie Baltica od Brigitte Bardot. Pan Adam jest również członkiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gdyni oraz laureatem głównej nagrody w plebiscycie „Serce dla zwierząt” miesięcznika „Twój pies”.

„Baltic. Pies na krze” ma przypominać, że takie wartości, jak dobroć, współczucie i dbałość o słabszych są dla nas cały czas ważne. Nie tylko w opowieściach o międzyludzkich relacjach, ale również o relacjach między człowiekiem i każdą inną żywą istotą.

Uczniowie klas IV-VI oglądali przepiękny spektakl przygotowanym przez Rodziców i Panią Beatę Chojnowską- Gąsiorek. Tytułem tej inscenizacji była „Opowieść o Świętym Mikołaju”. Uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie, śpiewaniu i ruchu . Gratulujemy talentu aktorskiego i dziękujemy za spektakl pełen kreatywności.

8 stycznia klasa III B odwiedziła Główny Komisariat Policji w Gdyni. Zaprosił nas wujek ucznia z naszej  klasy. Poznaliśmy specyfikę pracy funkcjonariuszy na służbie. Widzieliśmy areszt śledczy, przez monitoring patrzyliśmy co dzieje się wokół nasze szkoły, obserwowaliśmy sztuczki i popisy psa - tropiciela. Poznaliśmy głównego komendanta, który namawiał dzieci do podjęcia tej ciekawej i niebezpicznej pracy. Wycieczka bardzo nam się podabała.

We wtorek 5 stycznia uczniów klasy III d odwiedziła mama Mateusza. Przyniosła ze sobą mnóstwo różności: wielkie kartony, błyszczące folie, ogromne worki, zakrętki, kolorowe druciki oraz moc fantastycznych pomysłów. Mama Mateusza zaproponowała, aby uczniowie wykonali karnawałową niespodziankę dla pań pracujących w Przedszkolu „Pod Modrzewiem”. Całe przedszkole szykuje się do kosmicznego balu. O przebrania dla maluchów z pewnością zatroszczą się rodzice i dziadkowie. Cóż jednak mają począć panie przedszkolanki, aby nie wyróżniać się zanadto w tłumie przebierańców? Trzecioklasiści zakasali rękawy, naszkicowali, wycięli, posklejali i tak powstały maski, których nie powstydziłby się ani szanujący się kosmonauta, ani tym bardziej przybysz z innej planety. Ciekawe jak będą się w nich prezentować panie z Przedszkola „Pod Modrzewiem”? Ciekawe, czy przedszkolaki zdołają rozpoznać swoje panie? Życzymy miłej zabawy!

„Mędrcy świata, monarchowie,

Gdzie śpiesznie dążycie?

Powiedzcież nam, Trzej Królowie,

Chcecie widzieć Dziecię?”

6 stycznia przypada Objawienie Państwie. Aby uczcić święto Trzech Króli, 5 stycznia w naszej szkole to Święto Króla. Wszyscy chętni uczniowie mogli tego dnia przyjść w koronach na głowie, z berłem w dłoni, a nawet w całym królewskim stroju. Byli nie tylko królowie, ale także księżniczki.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2