UWAGA!!!

Gdyński oddział IPN przygotowuje publikację nt ofiar Grudnia'70 i w związku z tym poszukuje osób, które znały osobiście Jerzego Skonieczkę - ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 w latach 1962-1969, który zginął w wydarzeniach Grudnia'70. Prosimy o kontakt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (po 27 lipca 2015)

Gdyńska szóstka na szóstkę

Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni „Budową Roku 2014” w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_103862.html

Modernizacja i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z infrastrukturą znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2014". Walczy m.in. o nagrodę internautów. 

http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/45-gdynia.html

Po obchodach JUBILEUSZU 80 - lecia naszej szkoły ...

ZOBACZ ...

ZOBACZ ...

PODZIĘKOWANIA ...

Szanowni Państwo,
od 23 stycznia 2015 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 r. określające zmianę w nowych wzorach legitymacji szkolnej, którą jest wprowadzenie wymogu wpisywania numeru PESEL. Wpisu tego dokonuje wyłącznie osoba upoważniona przez dyrektora szkoły. W świetle obowiązujących przepisów, legitymacje szkolne bez wpisanego numeru PESEL, traktowane są jako nieważne i nie poświadczają uprawnień do ulgowych przejazdów. Prosimy o sprawdzenie czy Państwa dziecko ma wpisany nr PESEL w legitymacji szkolnej? W przypadku braku takiego wpisu prosimy o niezwłoczne uzupełnienie w sekretariacie.

Bal szóstoklasisty

23 czerwca odbył się w naszej szkole długo oczekiwany przez szóstoklasistów BAL. Uroczystość rozpoczął pięknie zatańczony polonez przez tegorocznych Absolwentów. Zabawa była cudowna: tańce, konkursy z nagrodami. Był też poczęstunek: przepyszny tort oraz pizza uwielbiana przez wszystkich. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałej zabawy.

Bezpieczeństwo podczas wakacji

Przed nami okres wakacyjny, dlatego w ramach programu profilaktycznego szkoły klasy VI rozmawiały i przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa dotyczące zachowania w górach, nad morzem czy jeziorem. Rozmowy dotyczyły również zachowania podczas imprez masowych. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w dyskusji. Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Czwartoklasiści

Czwarte klasy w tym roku szkolnym miały okazję poszerzać swe umiejętności podczas nowych dla nich przedmiotów szkolnych. Uczniowie zdawali dwa ważne egzaminy: na kartę pływacką oraz na kartę rowerową. Podczas godzin wychowawczych tworzyli liczne projekty związane z: bezpieczeństwem, zdrowiem fizycznym i psychicznym, walką z uzależnieniami. Dzieci uczyły się wyrażać własne emocje i dbać o dobre samopoczucie innych osób. Wychowawcy duży nacisk kładli na integrację zespołów klasowych. Wynikiem całorocznej pracy jest stosowanie wprowadzonych zasad w poszczególnych klasach czwartych. Gratulujemy!

19 czerwca odbył się integracyjny piknik rodzinny dla uczniów kl. Ia i ich rodzin. Dzieci z rodzicami udali się na plażę w Babich Dołach, gdzie spędzili 2 godziny na wspólnych zabawach oraz posiłku przygotowanym na kocach rozłożonych na miękkim piasku. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, to zabawom nie było końca. Najciekawsze z nich to: budowanie budowli z piasku, rzucanie “kaczek”, zbieranie kolorowych szkiełek wypłukanych przez morze. Jeden z tatów opowiadał ciekawe historie dotyczące Babich Dołów teraz i dawniej.  I nikomu nie przeszkadzało, że trzeba był dwukrotnie pokonać 182 schodki zejścia na plażę.

OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO … !!!

FESTYN SZKOLNY ODBĘDZIE SIĘ NAWET GDYBY POGODA NIE SPRZYJAŁA

ZACZYNAMY 20 czerwca 2015 w sobotę O GODZINIE 10.00

WARSZTATY Jak efektywnie się uczyć?

W czerwcu czwarte klasy uczestniczyły w warsztatach Jak efektywnie się uczyć. Zajęcia prowadziła pani Anna Budzyń. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób ułatwić sobie przyswajanie wiedzy z różnych dziedzin. Poznali między innymi metodę łańcuszkowego kojarzenia, która doskonale się sprawdza przy konieczności nauki na pamięć. Pracowali też nad mapą myśli. Dzieci doskonale się bawiły podczas warsztatów. Z pewnością wykorzystają nowo zdobyte umiejętności nie tylko w szkole.

logo 80-lecie gdyńskiej „szóstki” im. A. Abrahama   Dyrektor szkoły Ewa Andrzejewska, gościem w porannej audycji RADIO KASZEBE     zobacz ... posłuchaj ...

Wystawa Klocków LEGO

11 czerwca czwartoklasiści obejrzeli Wystawę klocków LEGO. Uczniowie podziwiali 11-metrowego Titanica oraz wiele innych słynnych dzieł architektury i sztuki. Dzieciom bardzo podobało się średniowieczne miasteczko odpierające atak smoków. Wrażenie robili też bohaterowie filmów i gier komputerowych. Część eksponowanych konstrukcji była ruchoma, niektóre świeciły. Uczniowie poszukiwali zestawów klocków, które mają w domu. Uczestnicy wycieczki tworzyli też własne konstrukcje w kąciku z klockami.

ZOBACZ ..

JUBILEUSZ 80-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6

im. Antoniego Abrahama w Gdyni

19.06.2015 w piątek o godzinie 12.00 w hali sportowej odbędzie się Apel
20.06.2015 w sobotę w godzinach od 10.00-14.00 odbędzie się Festyn

Dyrektor, Rada Rodziców oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 6 uprzejmie informują, że w sobotę 20 czerwca 2015 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 na terenie szkoły oraz wokół szkoły odbędzie się festyn szkolny z okazji Święta Szkoły.

Sejmik Samorządów Uczniowskich w SP 6

10 czerwca 2015 roku odbył się w naszej szkole Sejmik Samorządów Uczniowskich dzielnic: Babie Doły, Obłuże, Oksywie, Pogórze. Przedstawiciele: SP28, SP33, SP39, SP43, SP44 oraz SP6 debatowali na temat zagospodarowania przestrzeni swych dzielnic dla dzieci i młodzieży. Projekty dotyczyły rekreacji, sportu, kultury lub sztuki.

pdf   czytaj więcej ...

pdf    list do Urzędu Miasta Gdyni

 

 

CHODŹ OPOWIEM CI O SZKOLE ...

To projekt, który został zaplanowany w celu przybliżenia obecnym uczniom historii ich szkoły opowiedzianej przez jej absolwentów, byłych pracowników oraz inne osoby związane z naszą ”Szóstką”. czytaj więcej ...


 W poniedziałek 8 czerwca uczniowie gościli w naszej szkole p. Lucynę Elgert, która zaproszona została w ramach realizacji cyklu spotkań „Chodź opowiem Ci o szkole”. czytaj więcej ...

 

wyspaW sobotę 13 czerwca 2015r. troje finalistów z naszej szkoły przez prawie 3 godziny zegarowe zmagało się z zadaniami w ramach 15. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK 2015. Uczniami, reprezentującymi w tym roku naszą szkołę byli:

 

Aleksandra Kąkol z kl. 5c      praca Oli

Paweł Rietz z kl. 4a     praca Pawła

Mateusz Rietz z kl.5d      praca Mateusza

Gratulujemy finału i trzymamy kciuki podczas ogłaszania wyników.


 

Sprawozdanie z przebiegu

15. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu
Wyspa Zagadek 2015

W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 47 uczniów z klas IV - VI. Prace zostały wysłane organizatorowi 4 maja 2015 roku.

Troje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego. Są to:

  • Aleksandra Kąkol – klasa Vc,

  • Mateusz Rietz – klasa Vd,

  • Paweł Rietz – klasa IVa.

Finalistom serdecznie gratuluję i życzę powodzenia 13 czerwca.

Dorota Rachwał

Lekcja muzyczna

9 czerwca odbyły się lekcje muzyczne. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 4. i 6. W tym miesiącu zajęcia dotyczyły gorących rytmów z Meksyku i Argentyny. Dzieci zapoznały się z wpływami latynoskimi w muzyce. Uczniowie słuchali np. cha-chy czy tanga, uczyli się charakterystycznych cech tańców latynoamerykańskich. Mogli też zaprezentować swoje umiejętności taneczne i zagrać na instrumentach typowych dla regionu. Prowadzący lekcje byli ubrani w charakterystyczne stroje, mieli też maski. Te koncerty zamknęły tegoroczny cykl lekcji muzyki na żywo. Z pewnością jednak spotkamy się w przyszłym roku szkolnym.

 

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbyły się na Zatoce Gdańskiej w Gdyni w dniach 6 - 7 czerwca 2015. W regatach startowało ponad 50 zawodników klasy Optimist z grupy B. W ciągu dwóch dni nasze dzieci przepłynęły 5 wyścigów (pierwszego dnia fale osiągały około 1,5 m + silny wiatr). Szóstka szkoła była godnie reprezentowana przez dzieci z IIIB, drużynowo wyróżniając się na tle innych szkół. Ogromny sukces osiągnął Igor, który zajął 1 miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 9 - ogromne gratulacje! Z klasy IIIB wystartowali: Reszka Zuzia, Flieger Piotrek, Narloch Mateusz, Rudek Igor, Żmijewski Maciek.

 


Regaty o Puchar Safege odbyły się na Jeziorze Żnińskim Małym w miejsciwości Żninw dniach 30-31 maja 2015. W regatach startowało ponad 50 zawodników klasy Optimist z grupy B. W ciągu dwóch dni nasze dzieci przepłynęły 6 wyścigów (pierwszego dnia wiatr osiągałw porywach ponad 50km/h). Z klasy IIIB wystartowali: Reszka Zuzia, Flieger Piotrek, Narloch Mateusz, Żmijewski Maciek.


Warsztaty filatelistyczne

Czwartoklasiści 02 czerwca uczestniczyli w warsztatach filatelistycznych. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczki znajdują się obecnie w obiegu Poczty Polskiej. Miały okazję podziwiać tzw. całostki. Zapoznały się też z różnymi rodzajami kopert. Uczniowie oglądali klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką.

Rajd pieszy

W związku z priorytetem edukacyjnym na miesiąc czerwiec- sport - klasy drugie po raz kolejny udały się na rajd pieszy. Tym razem klasa IIc i IId dzielnie maszerowały "Szlakiem Wiewiórki". Jest to malownicza ścieżka edukacyjno-przyrodnicza wiodąca w pobliżu Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej "Marszewo". Ścieżka oznakowana czerwonym emblematem wiewiórki na białym tle, biegnie bardzo urozmaiconą trasą. Prowadzi przez najcenniejsze i bardzo zróżnicowane tereny leśne. Dzieci miały okazję zdobywać wiedzę o lesie i zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Pogada jak zawsze bardzo nam dopisała. Już się cieszymy na następne wędrówki w nowym roku szkolnym.

CERTYFIKAT „BIBLIOTEKA NA MEDAL”

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że biblioteka działająca w Państwa szkole dołączyła do grona najaktywniejszych bibliotek szkolnych w kraju, promując swoją pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online” http://biblioteki-szkolne.blogspot.com Serdecznie gratulujemy! Zespół Redakcyjny”.

Uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień dziecka na wieloraki sposób. Klasa VA spędziła ten dzień na bulwarze nadmorskim, integrując się po raz kolejny. Chłopcy grali w piłkę nożną, dziewczęta zaś poddały się „kąpieli” słonecznej. Następnie poszliśmy do pizzerii i kręgielni - U7. Dzień był pełen wrażeń i radości…


1czerwca dzieci z klas Ia, Ic, Ie i Ig obchodziły uroczyście “Dzień Dziecka”. Tego dnia do szkoły przyjechała grupa teatralna Teatr Czwarte Miasto. Aktorzy wystawili dla nas spektakl “Dyzio ma dość”. Bajka muzyczna oparta była na wierszach Juliana Tuwima i opowiadała o losach Dyzia, chłopca który stracił wiarę w szkołę, w sens nauki i w przyjaciół. Dzięki bogatej wyobraźni zaprzyjaźnił się z leśną dziewczynką Paplusią, która z kolei przedstawiła mu krasnoludka Platonusa. Krasnoludek w wesoły sposób rozwiązał problemy obu postaci. W rezultacie Dyzio zyskał nowego przyjaciela i odzyskał wiarę w utracone wartości.  Uczniowie dobrze się bawili, jednak to nie był  jeszcze koniec atrakcji. Po przedstawieniu dzieci wybrały się ze swoimi klasami na spacer, na plac zabaw, na lody lub do pizzerii. Dzień spodobał się wszystkim dzieciom.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2