Dnia 30 marca 2015 r w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 odbył się konkurs "Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie brały udział zespoły trzyosobowe z 13 szkół z Gdyni. Naszą szkołę reprezentowali:

Kinga Miłosz, Paulina Rakowska i Filip Kotkiewicz. Nasi uczniowie rozwiązywali test i wykonali szereg trudnych zadań praktycznych. Udało im się dla szkoły wywalczyć 7 miejsce. Gratulujemy! 

brd1   brd2

 UWAGA!!!

Przerwa świateczna w Otwartej Szkole

pdf ZOBACZ ...

PREZENTACJA STROJU KASZUBSKIEGO

Pod koniec marca uczniowie klas I wzięli udział w prezentacji stroju kaszubskiego. Pokaz przygotowany został przez p.Oliwię Łoziak i jej uczniów. Dzieci w trakcie spotkania zobaczyły i dowiedziały się, jak wygląda strój ludowy na Kaszubach i z jakich części garderoby się składa. Poznały haft kaszubski i symbolikę jego kolorów. Na koniec spotkania otrzymały piękne zakładki do książek, oczywiście z kaszubskim wzorem. Na otrzymanych kartach pracy kolorowały stroje Kaszuba i Kaszubki, Nauczyły się nazw elementów ubrań w języku kaszubskim. W czasie zajęć o temtyce świątecznej uczniowie poznali, jakie wielkanocne zwyczaje kultywuje się na Kaszubach.

REKOLEKCJE

W dniach 26-28 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przeżywaniu Rekolekcji Wielkopostnych. Był to czas zadumy, refleksji, przeżywania postawy chrześcijańskiej w duchu głębokiej radości i uwielbienia. Wspólnie przeżywaliśmy te dni „zaglądając” w swoje serca, aby naprawić to, co w nas słabe, grzeszne. W pierwszym dniu wspólnie stworzyliśmy świat najpierw bardzo uporządkowany, gdzie panuje ład i harmonia (świat stworzony przez Pana Boga) następnie dostrzegliśmy, prawdę o tym, że brak miłości powoduje chaos, niepokój w naszych sercach. Jako zadanie domowe dla chętnych przygotowaliśmy prace plastyczne przedstawiające ulubione dobro, które stworzył nasz Bóg. Natomiast dzieci klas „0”-III ukazali miejsca, wydarzenia, Osoby z którymi kojarzy się Pan Bóg. W sobotę na zakończenie Eucharystii nastąpiło rozstrzygnięcie najlepszych prac. Otrzymaliśmy wspaniałe nagrody…dziękujemy!

W drugi dzień uczniowie naszej szkoły odegrali scenkę ukazującą grzech pierworodny. Ksiądz Radek mówił do nas o tym czym jest grzech i jak istotny jest sakrament pokuty i pojednania. Popołudniu skorzystaliśmy z tego sakramentu, aby w sobotę przyjąć do serca Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii. Pragniemy kochać Jezusa z całego serca, aby nasze codzienne życie było kolorowe, przepełnione dobrymi uczynkami.

Dziękujemy księdzu Radkowi za poprowadzenie tych rekolekcji, zespołowi wraz z księdzem diakonem który towarzyszył nam we wspólnej modlitwie śpiewem, ministrantom i każdemu uczniowi oraz nauczycielom, którzy z nami tworzyli wspólnotę. Wielkie podziękowania dla aktorów: Zuzi, Marka, Weroniki, Julki, Michała i Kuby, którzy odegrali scenkę ukazującą grzech dokonany przez pierwszych ludzi.

katecheci

Jesteśmy po kolejnej edycji Festiwalu Pasji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do występów. Jak co roku jury miało duży problem z wybraniem laureatów, ale po podsumowaniu punktów lista zwycięzców przedstawia się tak:

KATEGORIA MUZYKA

I miejsce - Wiktoria Rozenko i Julia Okoń

II miejsce - Aleksandra Kwaśnik

Wyróżnienie - Weronika Piątke, Grupa z klasy 6B i 6E

KATEGORIA TANIEC

I miejsce - Zuzanna Zimna i Emilia Grzybek

II miejsce - Wiktoria Maruszak, Agata Zegarlicka

wyróżnienie - Zuzanna Zaręba

KATEGORIA RYSUNEK

I miejsce - Nikola Siebert

II miejsce - Aleksandra Rzoska

III miejsce - Wiktoria Szczęsna

20 marca 2015r. wybrani uczniowie z klasy 5 i 6 uczestniczyli w niezwykle atrakcyjnych warsztatach w ramach BOOKON-u. Tego dnia gotowaliśmy z mamą Muminka, braliśmy udział w instalacji artystycznej, w warsztatach "ożywiania" książek, graliśmy w gigantyczną grę planszową, współtworzyliśmy film fantasy oraz rozmawialiśmy z pisarką p. K. Krenz. Całość wspominamy niezwykle barwnie i żywo, cieszymy się z nowych przyjaźni i na pewno nie przegapimy BOOKON-U za rok. opiekunki uczestników M.Kuksinowicz i D. Rachwał

W dwa ostatnie marcowe poniedziałki uczniów klas drugich odwiedziła autorka książeczki „Mądrości leśnych gości”- Pani Iwona Lange. Spotkanie rozpoczęło się dość nietypowo, gdyż tematem rozmowy stał się wieloryb. Pani Iwona zapytała, opowiedziała, zarymowała i nim się ktokolwiek spostrzegł bajka o wielorybie zwanym pływającą wyspą była gotowa. Gdy dzieci poczuły, że pisanie bajek jest wielką przyjemnością, Pani Iwona odetchnęła głęboko. Wiedziała, że skoro zaraziła dzieci swoją pasją, to może spokojnie zacząć dzielić się z nimi mądrościami, które ukryła w swoich bajkach. Tak się wszyscy zasłuchaliśmy, że zniknęła gdzieś Pani pisarka, a do naszych klas kolejno, po cichutku zaglądali leśni goście. Był wąż, który przestrzegał, że na spacer do lasu trzeba ubierać kalosze. Przyszła również nieuczciwa sarenka, która nie przestrzegała zasad fair play. Był też pewien łakomczuszek, który przez swoje obżarstwo nie mógł poszybować wysoko po niebie. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc i leśni gości powrócili na karty książeczki. Liczymy na to, że Pani Iwona jeszcze nas odwiedzi i przyprowadzi ze sobą innych, tym razem wodnych gości.

Pierwsze miejsce za wspaniałe czytanie Emilia Żelewska w tym roku dostaje.

Laura Iwanicka - drugie miejsce zaszczytne otrzymała, za to, że pięknie nam śpiewała.

Trzecie miejsce niełatwa to sprawa - jury głosy liczyło i tak ustaliło:

po pierwsze skrzypeczki Karola Mrozińskiego i jego piękne granie nam się podobało,

po drugie również skrzypeczki i przepiękne Mateusza Hebla ich wykorzystanie,

a by nie tylko skrzypeczki królowały, spodobał nam się wierszyk Lewińskiej Natalii.

Podium obstawione lecz nie koniec nagradzania komisja ma jeszcze wyróżnienia do zaprezentowania.

Jest sporo osób, które mimo tremy, pokazało nam wiele ciekawych rzeczy, za co dziękujemy.

Poniżej lista osób wyróżnionych, na pewno się ucieszą widząc, że napisaliśmy o nich.

Franciszek Gużyński grał na keybordzie,

Natalia Puźniak z szarfą tańczyła,

Lamia Bożek swą twórczość artystyczną nam przybliżyła.

Maria Hendzel na skrzypcach grała i pięknie śpiewała,

Nicola Rybak podczas tańca ciało wyginała.

Alicja Urbanek czary zaprezentowała.

Laura Skrobot na waltorni zagrała.

Anna Kolesińska i Nadia Burzyńska w języku francuskim śpiewały

Dziewczyny w składzie Marta Wyszomirska, Nicole Pietrzak, Marta Gojtowska i Julia Czaplicka

piękny układ taneczny nam pokazały.

Było wiele radości, było wiele zabawy, na gratulacje zasługuje i duży i mały.

Niech się nie smuci buzia, nazwiska nie widząc tu swego, gdyż jury pamięta występ każdego.

Najpiękniej jak potrafi gratuluje uczestnikom naszego Festiwalu

Niech każdy z was już przygotowuje się do następnej edycji pomału.

UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

6418 i 25 marca 2015 r. siedem klas pierwszych zostało uroczyście włączonych do grona czytelników naszej biblioteki. Pierwszoklasistów powitał znany i lubiany przyjaciel dzieci – Bratek. Zaprosił ich do obejrzenia przedstawienia pt. „Prośby książki do dzieci”, który przygotowała pani Katarzyna Helińska z uczennicami z Koła Przyjaciół Książki. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Uczestnicy spotkania złożyli przysięgę, w której obiecali, że będą szanować książki. Pani Wicedyrektor Henryka Bastian pasowała wszystkich na czytelników. Uczniowie otrzymali na pamiątkę piękne zakładki, wykonane przez starszych kolegów, pod okiem pani Alicji Makarewicz. Druga część spotkania, to wyczekiwana przez wszystkich uczniów chwila, możliwość wypożyczenia pierwszej książeczki. Pani Kasia, z pomocą Bratka i uczennic z koła bibliotecznego, zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki. Następnie pierwszoklasiści z pomocą starszych koleżanek wybrały pierwsze lektury i z uśmiechem na twarzach rozpoczęły przygodę z biblioteką.

Dnia 20.03. 2015 r. w ZS nr 10 w Gdyni odbyła się GALA LAUREATÓW X EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU pod hasłem „ Gdynia – miasto, które mnie urzekło”. Konkurs, którego patronat objął Wiceprezydent Miasta Gdyni Bartosz Bartosiewicz skierowany był do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów dziejami Gdyni i kształtowanie świadomości własnych korzeni oraz zdobycie wiedzy na temat historii miasta.

Uczniowie otrzymali z rąk Pana Wiceprezydenta dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureaci zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:

  • „Why is Gdynia worth visiting?” - konkurs na prezentację multimedialną  w języku angielskim,

III miejsce Mateusz Bunia kl. 6B, opiekun: Mariola Krupa

wyróżnienie Zofia Plenikowska kl.5F, opiekun Barbara Stachowiak

  • Magiczne zakątki Gdyni- obiekty i miejsca sakralne” – konkurs fotograficzny w formie albumu.

wyróżnienie Zuzanna Jachna kl. 5A, opiekun: Małgorzata Gackowska

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM


Klasy drugie rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Postanowiły pięknie udekorować sale lekcyjne oraz własnoręcznie wykonać kolorowe niespodzianki dla swoich najbliższych. Praca wre! Powstają wesołe zajączki, piękne pisanki i żółciutkie kurczaczki. Dzieciom z klasy II d w tych przedświątecznych przygotowaniach pomogła Pani Beata, która na co dzień ukrywa się pod artystycznym pseudonimem Lavenderia decoupage. Trudno powiedzieć czy Pani Beata jest artystką czy czarodziejką. Grunt, że spotkanie z nią okazało się bardzo owocne. W ciągu dwóch godzin lekcyjnych szare i smutne palety od jaj zamieniły się w kolorowe, nakrapiane i radosne pojemniczki. Ileż to będzie radości, gdy mamie lub tacie zajączek podaruje taki właśnie upominek!!!

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

 Przypominamy, że w dniach rekolekcji wielkopostnych (26 i 27 marzec – czwartek i piątek) zajęcia dodatkowe prowadzone w ramach programu Szkoła Otwarta  są odwołane.
 
Wyjątkiem są zajęcia na basenie oraz zajęcia dla dorosłych – te zajęcia odbędą się zgodnie z planem.

Piątek 20 marca okazał się dniem pełnym wrażeń zapewne nie tylko dla pierwszoklasistów. Mieliśmy niebywałą okazje uczestniczyć w obserwowaniu niezwykłego zjawiska astronomicznego jakim było częściowe zaćmienie Słońca. Wyposażeni w szkiełka spawalnicze (najbezpieczniejszy do tego typu obserwacji przyrząd) wyruszyliśmy niemal jak na podbój Kosmosu. Taka gratka nie zdarza się często, następne będzie można zobaczyć w 2026 roku, a całkowite zaćmienie Słońca w 2135, więc marne szanse żeby ktoś z nas mógł zobaczyć to ostatnie. Podekscytowani obserwowaliśmy jak coraz bardziej zaciemnia się Słońce a potem to zaciemnienie ustępuje. Dzisiejszego dnia powitaliśmy również wiosnę, chociaż jej astronomiczne nadejście dopiero nastąpi jutro. Kolorowymi gaikami, skandując przywitaliśmy wiosnę i przegoniliśmy ją nawet z najmniejszych zakamarków. Od jutra będzie już coraz cieplej.

 

z1z2W piątek 20 marca 2015 r. uczniowie kl.Ia wybrali się do Samorządowego Przedszkola Nr 18 w Gdyni, by odwiedzić dzieci ze starszych grup przedszkolnych. Tego dnia spotkaliśmy się wszyscy na przedszkolnym placu zabaw, aby wspólnie podziwiać częściowe zaćmienie słońca. Mali astronomowie przez szkła spawalnicze obserwowali to niecodzienne zjawisko. W ciągu pół godzinnej obserwacji można było obejrzeć kolejne etapy zaćmienia. Cieszymy się, że warunki pogodowe były sprzyjające, gdyż następne takie zaćmienie nasi uczniowie obejrzą już jako dorośli ludzie, bo w 2026 roku.

WIZYTA W GIMNAZJUM

W piątek 20 marca 2015 roku uczniowie klasy VIb, VIc, VId, VIe uczestniczyli w PIERWSZYM OTWARTYM DNIU WIOSNY w Gimnazjum nr 14 im. Wójta Jana Radtkego. Uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum nr 14 przygotowali dla naszych szóstoklasistów wiele atrakcji. Szóstoklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/2016. W oprowadzaniu po szkole towarzyszyli im uczniowie oraz nauczyciele gimnazjum, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w ich szkole, jak można spędzić fajnie czas po szkole, jakie są koła zainteresowań oraz inne ciekawostki. W gabinetach i pracowniach przedmiotowych zaprezentowane zostały tematyczne wystawy. Nasi szóstoklasiści uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki, brali udział w konkursach( np. mitologicznym). Mogli również sprawdzić swoje umiejętności sportowe na sali gimnastycznej. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i symbolicznym spaleniem marzanny. Dzień Otwarty był możliwością wzajemnego poznania się, integracji oraz wesołej zabawy połączonej z nauką.  

CZWARTKOWE KONCERTY

19 marca odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny dla klas IV i VI.

Tym razem organizatorzy zaprezentowali uczniom instrumenty strunowe. Uczestnicy koncertu poznali budowę instrumentów smyczkowych takich jak: skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas. Wykonawcy w ciekawy i przemyślany sposób połączyli poznanie brzmienia i budowy instrumentów – między innymi przebierając się za charakterystyczne dla budowy danego instrumentu elementy takie jak żabka (element budowy skrzypiec) czy ślimak (element budowy altówki). Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość spróbowania gry na instrumencie czy żywy udział w występie wykonawców. Artyści zaprezentowali uczniom różne sposoby gry na instrumentach oraz różne utwory – zarówno z repertuaru muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Udział uczniów w koncercie był dla nich niepowtarzalnym i bardzo ciekawym przeżyciem.

Czekamy na kolejny z cyklu występ uzdolnionych młodych artystów.

Uczniowie klasy III zgodnie z hasłem przewodnim wzięli udział w konkursie pięknego czytania. Każdą klasę reprezentowały osoby, które najlepiej radziły sobie z czytaniem podczas eliminacji. Podczas konkursu uczniowie odczytali przygotowane wcześniej teksty. Komisja po wysłuchaniu wszystkich dzieci przyznała następujące miejsca:

I miejsce Agata Dajnowiec i Dawid Kowalski

II miejsce Zuzanna Turkowska

III miejsce Bartosz Tołwiński

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

DLA HOSPICJUM

hospicjumUczniowie klas IV - VI jak co roku pamiętają o dzieciach w hospicjum i przygotowują im piękne dekoracje świąteczne. Mamy nadzieję, że kolorowe ozdoby pomogą im chociaż trochę zapomnieć o codziennym cierpieniu. 

5 KLASY W KINIE

16 marca uczniowie klas piątych uczestniczyli w „lekcji w kinie. Podczas multimedialnej prezentacji z elementami warsztatu zapoznali się z technologiami filmowymi, zobaczyli jak będzie wyglądać kino za 50 lat i dowiedzieli się czym jest motion capture i motion control. Uczniowie byli twórczo zaktywizowani poprzez łączenie edukacji i rozrywki. Film, który oglądnęli jest „wymarzonym pierwszym krokiem w świecie mitologii greckiej” i przygotowuje uczniów do egzaminu klas szóstych.

kukielkiZasady savoir-vivre w każdej dziedzinie zerówki pięknie znają

Gdy chodzi o teatr szczególnie je przestrzegają.

A wszystko dlatego, że w szkole przez tydzień cały

Na temat teatru wiedzę zdobywały.

Przygodę z teatrem zaczęły biorąc udział w konkursie

Ogłosiła go pani Ola mówiąc: "Kukiełki, pacynki z rodzicami zróbcie."

Efekty konkursu bardzo wszystkim się podobały

Na zdjęciach - tym co ich nie widzieli - przedstawiamy.

W konkursie rodzinnym „Najpiękniejsza kukiełka” organizowanym dla grup zerowych zwycięzcami są:

Zuzanna Kopicka O B

Agata Boroch O A

Rafał Czerwionka O B

 STOP PRZEMOCY - REAGUJ

przemocW ramach współpracy z Samorządem Uczniowskim p. Alicja Makarewicz z uczniami klas czwartych przygotowała maskotki do zorganizowanej przez studentów Wyższej Szkoły Biznesu z Gdyni akcji "Stop przemocy-reaguj!". Uczniowie klas I-VI przez miesiąc przynosili maskotki, które zostały obandażowane i przekazane studentom. Akcja ma na celu uwrażliwienie na przemoc stosowaną wobec dzieci.

 

 

 

WIELKI SUKCES SZÓSTOKLASISTEK

11 marca dwie uczennice naszej szkoły, Marta Zalewska z klasy VI a i Aleksandra Kwaśnik z klasy VI e, brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Baśniobór”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Gimnazjum nr 1 w Gdyni. Uczennice miały za zadanie rozwiązać test sprawdzający znajomość książek Brandona Mulla „Baśniobór” oraz „Baśniobór. Gwiazda wieczorna wschodzi”. Marta i Ola zajęły I miejsce pokonując aż 9 drużyn. Składamy ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów nie tylko na polu czytelniczym. Opiekun konkursu: Katarzyna Helińska

KONKURS EKOLOGICZNY

Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas 0- III wzięli udział w kolejnej edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez ZKG Dolina Redy i Chylonki pod hasłem „ Chronię przyrodę”. Na konkurs wpłynęło 19 prac, z czego tylko 5 najciekawszych mogliśmy przekazać do siedziby Związku. Mocno trzymam kciuki za autorów prac i życzę wygranej w konkursie. O wynikach poinformuję w terminie późniejszym. Wszyscy uczestnicy zostaną wkrótce nagrodzeni dyplomem za udział i drobną niespodzianką a prace zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym. Koordynator konkursu M. Dudulska

FESTIWAL PASJI

sowa1Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Pasji!!!! Jeżeli masz hobby i chcesz o nim opowiedzieć innym, lubisz śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach - zgłoś się do nas! Edycja dla klas 0-3 dnia 24 marca - organizatorki: p. K. Radziejewicz i p. K. Staniszewska; klas 4-6 dnia 25 marca - zgłoszenia przyjmują: p. M. Kuksinowicz i p. K. Pęksa. Zapraszamy zapisywać się u organizatorek.

Chłopacy z klasy Va uczcili Dzień Kobiet w Centrum Naukowym w Gdańsku. Wspólnie poznawaliśmy tajniki wiedzy z zakresu matematyki, przyrody i historii za pomocą gier i pokazów. Byliśmy na trzech wystawach:

REKLAMA

reklama1Klasy VI na języku polskim zajmowały się reklamą, która jest wszechobecna w mediach. Uczniowie poznali charakterystyczne cechy reklamy, wykonywali mnóstwo ćwiczeń dotyczących tekstów reklamowych. Zauważyli, jak wielkie znaczenie w tych tekstach odgrywa perswazja i manipulacja odbiorcą. Dowiedzieli się czym jest reklama społeczna. Na koniec sami projektowali i wymyślali właśnie reklamę społeczną nawołującą do noszenia odblaskowych elementów przy ubraniach i plecakach.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniach 17, 18, 19 marca zapraszamy rodziców, opiekunów naszych uczniów na zebrania. Szczegóły poniżej:

pdf  zobacz ...

W tym tygodniu w klasach pierwszych zgłębialiśmy tajniki kosmosu. Poznaliśmy Mikołaja Kopernika i jego odkrycia. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne dotyczące wszechświata.

Dnia 6 marca odbył się etap szkolny w Konkursie matematycznym MUSZELKA. Organizatorem jest Sopocki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczniowie klas IV-VI zmagali się z zagadnieniami matematyki. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas V. Główne cele konkursu to:

  • - rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów,

  • - popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej,

  • - umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości,

  • - wyłowienia talentów, szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych matematyką uczniów szkół podstawowych,

  • - przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej przy rozwiązywaniu problemów,

  • - stworzenie właściwej atmosfery, życzliwej rywalizacji,

  • - dostarczenie uczniom satysfakcji , szansy i radości z sukcesu.

Życzymy dobrych wyników!!!

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

test9 marca najstarsi uczniowie naszej szkoły pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty. Po raz kolejny zmierzyli się z zagadnieniami sprawdzającymi zdobytą wiedzę z zakresu języka polskiego i matematyki. Już 01 kwietnia przystąpią do egzaminu zewnętrznego. Wszystkie zadania na egzaminie będą sprawdzać wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas I – VI dla trzech przedmiotów, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wszystkim szóstoklasistom życzymy jak najwyższych wyników.

DZIEŃ KOBIET

tulipanyW piątek 6 marca w szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z klas IV – VI przygotowali dla wszystkich swoich koleżanek z klasy wspaniałe niespodzianki. Były m. in. kwiaty, czekoladki, śliczne zegarki, cudowne bransoletki. Dziękujemy naszym chłopcom za pamięć i tak miło spędzony dzień.

KONKURS BIBLIJNY

konkurs biblijnyDnia 6 marca odbyły się eliminacje II etapu rejonowego w konkursie Biblijnym „Ewangelia wg św. Jana”. Uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy za znajomość Ewangelii Świętego Jana, trud jaki podjęli, aby zapoznać się ze szczegółami Pisma Świętego. Sukcesem było dostanie się do kolejnego etapu. Czekamy na dalsze wyniki naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów.

SZEWCZYK DRATEWKA

dratewka4 marca dzieci z zerówek oraz uczniowie klas Ia,b,c,e mieli okazję zobaczyć spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia pt.: „Szewczyk Dratewka” na podstawie opowieści Janiny Porazińskiej. Chyba wszyscy znamy opowieść o dzielnym szewczyku, jednak ta została wzbogacona o szereg innych ciekawych postaci takich jak Smok Wawelski czy Król Krak, które uczyniły tę historię bardziej interesującą. Na scenie, oprócz wymienionych postaci, pojawili się: królewna Rozamunda, Baba Jaga, Pszczoła, Mrówka i Kaczka.

W inscenizacji obok aktorów pojawiły się lalki teatralne: kukły i pacynki. Mogliśmy zobaczyć, jak te dwa światy współgrają ze sobą i uzupełniają się, tworząc jedną wspólną całość. Usłyszeliśmy piękne piosenki, a także wiele wesołych wyliczanek. Na przykładzie Dratewki przekonaliśmy się, że skromnością, uczciwością i pracowitością człowiek może wiele osiągnąć i że “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. W przedstawieniu nie zabrakło humoru. Widzowie byli zachwyceni scenografią. Niektórzy uczestniczyli w interaktywnej części spektaklu. Było dużo śmiechu i zabawy.

NASZE MIEJSCE WE WSZECHŚWIECIE

Na zajęciach w tym tygodniu klasy drugie poznawały nasze miejsce we wszechświecie. Omawialiśmy Układ Słoneczny i naszą galaktykę. Ciekawe zagadnienia pobudziły naszą wyobraźnię. Zastanawiamy się czy jesteśmy sami w kosmosie? Może kiedyś ktoś odpowie na to pytanie.

MY FAVOURITE CITY

j angNa lekcjach języka angielskiego uczniowie klas V wykonywali plakaty pt. „ My Favourite City”. Tematem prac były piękne polskie miasta takie jak Gdynia, Gdańsk, Warszawa, Zakopane, Kraków jak również miasta z całego świata np. Londyn, Barcelona, Nowy Jork, Paryż czy Tokio. Młodzież ucząc się języka angielskiego, zdobyła dużą wiedzę z zakresu geografii Polski i świata. Uczestnicy zaprezentowali swoje prace koleżankom i kolegom. Wszystkie plakaty były ciekawe i charakteryzowały się wysokim poziomem językowym i artystycznym. Gratulujemy uczniom wspaniałych prac i udanej zabawy.

KONKURS KURATORYJNY Z JEZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 16.01.2015r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego dla klas VI. Elliot Wardin, uczeń klasy VI c naszej szkoły, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

KONKURS MATEMATYCZNY

mat28 lutego 1015r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas IV. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Mateusz Barszczewski z kl .IV d, Mateusz Mazurek z kl. IV d, Przemysław Urbanek z kl. IV c

W konkursie wzięło udział 84 uczniów ze szkół gdyńskich. Mateusz Barszczewski zajął III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WIELKI SUKCES BRATKA

bratekDrodzy Rodzice!

Miło mi poinformować Państwa o niewątpliwych sukcesach naszego Bratka – głównego bohatera książek Metody Ortograffiti z Bratkiem.

Pragnę Państwa zachęcić do przeczytania bardzo ciekawego artykułu i przypomnieć zarazem, że nasza szkoła zapoczątkowała pomysł powstania kącika „Poczytaj Bratkowi”. Jesteśmy dumni z naszego Bratka!

Izabela Mańkowska – specjalista terapii pedagogicznej, współautorka pakietu książek Ortograffiti z Bratkiem

Oto, co przeczytałam….

"TO LEKTURA DLA NAUCZYCIELI!!!" JOANNA KLUZIK-ROSTKOWSKA O "POCZYTAJ BRATKOWI"

Dlaczego artykuł Rolanda Maszki "Poczytaj Bratkowi. O edukacyjnej magii zabawki" spotkał sie z tak dużym uznaniem wśród czytelników? Wśród entuzjastów znalazły się m.in. Dorota Zawadzka oraz minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Na czym dokładnie polega fenomen czytania pacynce? Czy gotowość dzieci do zabawy można wykorzystać w rozwijaniu czytelnictwa? Zapraszamy do lektury artykułu opublikowanego na portalu

wcn

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2