JESIENNE PRACE DZIECI Z KLAS 0 - 3

 


JAK PRACUJĄ DZIECI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH?


JESIENNE WARSZTATY PLASTYCZNE


 WIKINGOWIE - KLASY W TEATRZE


WIZYTA W KLUBIE SENIORA


UCZNIOWIE I RODZICE NA MECZU ARKA GDYNIA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK (4 : 1)


ORGANIZACJA


WARSZTATY LITERACKIE - ZDROWE RYMOWANKI


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH I ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA KLAS IV

slubowanie


POLICYJNA FOCZKA UCZY I BAWI

foczka


LEKCJA W KINIE

 


W BIBLIOTECE WCALE NIE JEST NUDNO


nauczyciel

 

W DNIACH 24, 25, 26 PAŹDZIERNIKA 2017 ZAPRASZAMY RODZICÓW/OPIEKUNÓW NASZYCH UCZNIÓW NA ZEBRANIA I KONSULTACJE.

 


lapa

ZBIÓRKA NA CIAPKOWO

 

 


 

 

POKAZY KARATE


RAJD


PIERWSZA POMOC


WRZESIEŃ W ZERÓWKACH


WARSZTATY KOMIKSOWE


W EXPERYMENCIE


NABÓR DO GRUP NA ZAJĘCIA ORGANIZOWANE W RAMACH MIEJSKIEGO PROGRAMU 'SZKOŁA OTWARTA'


SPRZĄTANIE ŚWIATA  2017 I WARSZTATY "OCHRONA ŚRODOWISKA"


UBEZPIECZENIE DZIECKA

INFORMACJE OGÓLNE

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA

KLASY SPORTOWE

KLASY OGÓLNE

OŚWIACZENIE       OŚWIADCZENIE

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU SZKODY

ZGŁOSZENIE SZKODY


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 JUŻ ZA NAMI ...

 zerowkaklasy1 klasy2i3 klasy4 

klasy5i6 klasy7

 


OBIADY 2017/2018


 

ZAPISANIE DZIECKA DO ŚWIETLICY

 


 

 

 Oto reprezentantka naszej szkoły w finale Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu Wyspa Zagadek Marysia Hendzel z klasy 4c. Gratulujemy Marysiu!!!!


 FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ


zagle

 

III MIEJSCE DLA SP6 W OGÓLNEJ KLASYFIKACJI SZKÓŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W ŻEGLARSTWIE

 


„Drogie mamy, tatusiowie!

Koleżanki, koledzy! Wszyscy widzowie!

Rzecz, się stała niesłychana,

Cyrk rozstawia się od rana.

Klauni w szatni się malują,

A kuglarze podskakują.

Już zwierzęta też gotowe,

Wszystko będzie tak bajkowe,

Że aż będzie słów brakować,

Więc braw proszę nie żałować.”

Tymi słowami uczniowie klasy „0” c 7 i 8.06.2017 rozpoczynali spektakl pt.: „Cyrk Wita Was”, na który zaprosili wraz z wychowawczynią Beatą Chojnowską- Gąsiorek (autorką scenariusza i reżyserem) wielu widzów. Byli wśród nich uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Gdyni, dzieci z Przedszkola nr 18 oraz z Przedszkola nr 35. Spektakl obejrzeli również młodsi uczniowie naszej szkoły. Rodzice uczniów klasy 0c- mogli obejrzeć przedstawienie 7.06.2017 podczas obchodów „Dnia Mamy i Taty”. Na scenie zobaczyć można było klaunów, kobietę gumę, pokaz magii, siłaczy, tresera z lwem i konikami, kobiety tańczące z wężami oraz pokaz mima. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności aktorskich małych aktorów oraz barwnych strojów i pomysłowych rekwizytów. Gratuluję dzieciom odwagi występu przed tak dużą widownią, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dzieciom.


 DZIEŃ SPORTU KLAS II


Lekcja żeglarstwa. Dnia 12.06.klasy IV a, b i d wzięły udział w lekcji żeglarstwa organizowanej przez Szkołę Żeglarską Opti. Uczniowie uczyli się o bezpieczeństwie na wodzie, rodzajach kamizelek ratunkowych oraz uczyli się wiązać węzły żeglarskie.Druga część zajęć odbywała się na wodzie tzn. na naszej pięknej zatoce gdańskiej. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały, pomimo kaprysów pogodowych. Niektórzy z uczestników już połknęli bakcyla przygody na morzu. Wszystkim, którzy będą kontynuowali ten piękny sport życzy wiatru w żagle i stopy wody pod kilem. :-))


 

XXX rocznica pobytu Papieża Jana Pawła II w Gdyni


Dzień Rodziny w 0A. "Cudownycgh rodziców mam "- pod tym hasłem dzieciaki wraz z panią Mirką przygotowały dla rodziców przyjemne popołudnie w szkole . Było wesoło, kolorowo i baaaardzo muzycznie. Dzieciaki zaprezentowały się w pięknych układach tanecznych. Było tango, cz-cza-cza, walc kwiatów, taniec dżentelmena  a nawet układ w stylu disco -polo. Również rodzice z powodzeniem  wykonali dla dzieci wspólny taniec i piosenkę!  Było wiele spontanicznej radości i  wzruszeń,  a rodzice z pewnością mogli być bardzo  dumni ze swoich pociech!!! :-)


 men logo

      LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW

 

 

 


WYRÓŻNIENIE DLA NASZEJ SZKOŁY

logoartMiło nam poinformować, że Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning (europejska współpraca szkół) nagrodziło Krajową Odznaką Jakości realizowany przez koło "Discover" projekt WORKOUT, NUTRITION, HEALTH and WELLNESS.

Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest tym nauczycielom, których praca w ramach realizowanych międzynarodowych projektów uznawana jest za wyróżniającą się w naszym kraju.

Chciałybyśmy serdecznie podziękować naszym niezastąpionym Uczestnikom koła:

Lenie Magnuskiej, Kindze Ciżmowskiej, Maćkowi Żmijewskiemu, Krzyśkowi Kąkolowi, Igorowi Rudek, Bartkowi Tołwińskiemu, Dawidowi Kowalskiemu, Dominikowi Bałonowi oraz Piotrkowi Marciak, którzy otrzymali certyfikaty „eTwinning Pupil Quality Labels”.

 To już nasza 3 Krajowa Odznaka Jakości. Nasze koło działa od roku 2015 i od tego czasu każdy realizowany przez nas międzynarodowy projekt zostaje nagrodzony przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu e Twinning, z czego niezmiernie się cieszymy. 


 Tymczasem na lekcjach przyrody...


 

KOLOROWY  CZERWIEC

 


8 czerwca w naszej szkole odbyły się zawody sportowe, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami i rodzeństwem. Spotkanie rozpoczęło się od utworzenia wielkiego kręgu, po którym poprzez dorosłe dłonie i dziecięce rączki swobodnie i radośnie, przemykała sportowa iskierka. Iskierka ta rozpaliła w zgromadzonych sportowego ducha. Już po chwili po sali gimnastycznej rozlegał się tupot małych i trochę większych stóp, a z tych małych i z tych trochę większych gardeł wydobywała się pełen emocji głos: „Szybciej!!!”, „Na – ta – lia, Na – ta – lia!!!”, „Wygraliśmy!!!”, „ Hurra!”. Drużyny sprawnie przebiegały po gazecie, ścigały się w parach, biegały z piłeczką hokejową na łyżce wazowej. Mamusie i tatusiowie niezwykle sprawnie operowali kocem zamieniając go to w sanki, to w lektykę, na których biegiem, pędem, galopem transportowali pozostałych członków drużyny. Za trud, zapał i serce włożone w każdą konkurencję rodziny naszych pierwszaków zostały udekorowane medalami. Było sportowo, wesoło, głośno, radośnie i rodzinnie – dziękujemy!!!


5 czerwca klasy II a, b, f oraz III a, d, g wybrały się do Filhrmonii Bałtyckiej w Gdańsku na koncert: „Antonio Vivaldi. 4 pory roku dla dzieci. Lato (Vivaldi na wakacjach)”. Multimedialna forma koncertu przełamała tradycyjną formułę edukacji muzycznej najmłodszych. Lato – czwarta Pora Roku Antonia Vivaldiego powstawała na oczach dzieci i przy ich aktywnym udziale, a przewodnikami po świecie dźwięków i zjawisk przyrody była teatralna lalka wcielająca się w postać kompozytora oraz aktorka - jego przyjaciółka. Interaktywna forma koncertu w atrakcyjny sposób przybliżyła arcydzieła kanonu muzyki zaprezentowane przez muzyków z Filharmonii Bałtyckiej i pobudziła wyobraźnię najmłodszych słuchaczy.


Wycieczka klas 0A i 0B do Runowa. 5 czerwca udaliśmy się do prawdziwego świata Indian, gdzie pośród prawdziwych tipi, wigwamów i totemów, przybrani w kolorowe pióropusze i wymalowani w indiańskie barwy mieliśmy okazję poznać życie, kulturę i obyczaje Indian. Spotkaliśmy  „Wielkiego Wodza - Siedzącego Byka”, wraz z którym poznaliśmy gry i zabawy małych Indian, strzelaliśmy z łuku, jeździliśmy konno, wesoło bawiliśmy się na „ dmuchańcach” i placu zabaw a pyszne kiełbaski na świeżym powietrzu smakowały jak nigdy! 


WYCIECZKA KLASA 3G               DZIEŃ DZIECKA KLASA 3G         DZIEŃ DZIECKA KLASA 3A


2 czerwca odbył się Klasowy Piknik uczniów kl. III a. Tego dnia odwiedziliśmy ciastkarnię, gdzie zjedliśmy pyszne lody, bawiliśmy się na placu zabaw i urządziliśmy sobie piknik na polanie niedaleko szkoły. Za 3 tygodnie czeka nas Rodzinny Piknik Integracyjny. Już nie możemy się doczekać!


2 czerwca klasa I B i 0 A wraz z paniami i opiekunami wybrały się na rajd pieszy brzegiem naszego pięknego morza szlakiem Mechelinki - Rewa. Pogoda i dobre humory bardzo nam dopisały!!! Było słonecznie i ciepło, a to sprzyjało długiemu spacerowi, poszukiwaniom morskich skarbów, kąpielom słonecznym, zabawom na piasku a nawet moczeniu stópek w ciepłej już wodzie. Jak bardzo smakowały nam na świeżym powietrzu przekąski przygotowane przez naszych rodziców- nie musimy chyba nikogo przekonywać! Mniam! A lody na deser – to było coś!:-) Jednym słowem – przygoda, integracja, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu,- samo zdrowie. Już planujemy następny rajd. Może zaraz we wrześniu?! Zobaczymy.


    msjn

     GŁOSUJ NA „Moja Szkoła Jest Najlepsza 2017”

 

Zapraszamy do lajkowania. Liczy się polubienie każdego zdjęcia i całego postu.

 

 

 


edu gdyGdynia edukacyjna

Sznowni Państwo! Wydział Edukacji UM Gdyni powołał właśnie do życia stronę/fanpejdż edukacyjny na portalu społecznościowym Facebook. Znajdą się tutaj informacje, mające na celu promocję gdyńskiej edukacji.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o "polubienie"  naszej nowej strony i przekazanie tej prośby uczniom, nauczycielom i rodzicom - to sprawi, że będziemy wszyscy na bieżąco wiedzieli o wydarzeniach edukacyjnych, które już wkrótce i z rozmachem zaczną się dziać w przestrzeni miasta. Adres strony to:

https://www.facebook.com/gdyniaedukacyjna/

 

 


apple

 

Zakończenie zajęć OS 2016-2017

 


Klasa IIIf w ramach warsztatów żywieniowych prowadzonych przez Stowarzyszenie FLANDRIA robiła własną wodę smkową oraz twórcze kanapki. Celem spotkania było przekonanie dzieci, aby nigdy już nie sięgały na sklepową półkę po kolorowe wody smakowe, które nie mają nic wspólnego ze zdrowiem i naturą. Naturę mamy teraz na licznych straganach, a łącząc ją z wodą mineralną sami tworzyliśmy pyszne i zdrowe napoje. Kolejne spotkanie było bardzo twórcze. Przygotowywaliśmy kanapki. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. Mieliśmy bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku.


To była wspaniała wycieczka. Pod koniec maja klasa V a i V c pojechały na wycieczkę klasową do ośrodka wypoczynkowego w Warzenku. Pogoda tego dnia była cudowna. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda z nas miała do wykonania inne zadanie: strzelaliśmy z łuku, graliśmy w koszykówkę, wspinaliśmy się po skrzynkach lub ściance wspinaczkowej, pływaliśmy pontonami po jeziorze, budowaliśmy ognisko. Po wykonaniu wszystkich zadań czekał na nas przepyszny obiad w stołówce ośrodka. Później odbył się bieg ma orientację. Musieliśmy zdobyć 9 punktów w jak najkrótszym czasie. Zabawa była znakomita. Zmęczeni, ale szczęśliwi wracaliśmy do Gdyni.


 Koło Fotograficzne w studium wokalno-aktorkim. Dnia 24.05.2017 uczniowie uczestniczyli w warsztatach wokalno-aktorskich w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Podczas zajęć uczniowie byli obserwatorami próby aktorów podczas tańca stepu. Warsztaty wokalno-aktorskie obejmowały kształcenie słuchu, prawidłowy oddech, nauka śpiewania przeponą, emisja i higiena głosu.

 

 

 

 


29 maja reprezentacja uczniów klas trzecich (III e- Agata, Asia, Olivier, Franek, Kuba i III f – Marysia, Lena i Zosia ) razem z p. Anną Gołąbek wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli z SP 33. Warsztaty dotyczyły tolerancji. Uczniowi mieli okazję obejrzeć prezentacje i krótkie filmy związane z tym tematem. Starano się ustalić czym różni się tolerancja od akceptacji. Dzieci próbowały wczuć się w sytuację osób niepełnosprawnych wykonując różne czynności z zasłoniętymi oczami, np.: próbowali wykonać rysunek, dowolny przedmiot z papieru i taśmy klejącej, bawili się razem z innymi dziećmi. Na koniec warsztatów każdy zespół wykonał własny transparent o tolerancji. Hasło przewodnie naszego zespołu to : WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy nauczycielom z SP 33 - paniom: Dorocie i Natalii oraz panu Jarkowi za tak miłe przyjęcie i możliwość uczestniczenia w tak wartościowych warsztatach.


26 maja w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs "Wiedzy o Eucharystii" dla klas III. W konkursie wzięły udział 4 szkoły podstawowe : nr 6, nr 28, nr 39 i szkoła w Mostach.
I miejsce:Mateusz Żebrowski i Julia Bisko SP nr 28,
II miejsce:Aniela Żuławska SP nr 28
III miejsce:Aleksandra Kokotkiewicz SP nr 6
Wyróżnienia: Julia Józefowicz SP nr 6 i Damian Dmochowski SP nr 39.
Gratulujemy zwycięzcom:)


Dnia 26 maja w klasie IIc odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Chcąc podziękować mamom za wszystkie trudy wychowania i ogrom miłości, uczniowie postanowili przygotować specjalną uroczystość. Dzieci przygotowywały się do występu dla mam prawie trzy tygodnie. Oprócz programu artystycznego, który dostarczył gościom wielu wzruszeń, dzieci same przygotowały poczęstunek: sałatki warzywne i owocowe, szaszłyki, koreczki i pyszne ciasteczka z kremami. W prezencie wykonały piękne kwiatki i efektowne laurki z kolorowych foremek do babeczek. Jeden z tatusiów zasponsorował dla każdej z mam zestaw przydatnych kosmetyków. Mamy były bardzo zadowolone z prezentów i dumne ze swoich pociech. Również dzieci cieszyły się bardzo, że cała impreza się udała i że ze wszystkim sobie znakomicie poradziły.


logo

 

Zakończenie zajęć adaptacyjnych 2017

 


 

W A R T O   P O M A G A Ć

 


Wtorek 23 maja dla uczniów klasy I b zaczął się inaczej niż zwykle. Zamiast zasiąść w ławkach słonecznej o tej porze harcówki dzieci wsiadły do autobusu, a gdy go opuszczały, na pętli autobusowej Witomino Leśniczówka czekali na nich czworonożni przyjaciele – psy husky. Każdy psiak dostał pod swoją opiekę czworo dzieci i prowadził je energicznie do lasu, czasem gwałtownie pociągając za jedną z czterech smycz. Ten, kto doświadczył wywrotki w błocie, szybko nauczył się, że smycz powinna być napięta, a krok dziarski. Jak się okazało, pośpiech był wskazany, bo w urokliwym zakątku rezerwatu przyrody Kacze Łęgi czekała na nas niecierpliwie poszczekując pozostała część stada. Nadeszła pora na to, aby dzieciaki poznały psy, dowiedziały się, jak one trenują, co jedzą, czym różnią się od siebie rasy zaprzęgowe i wiele innych ciekawostek związanych z psami zaprzęgowymi oraz z powożeniem psim zaprzęgiem. Uczestnicy wycieczki poznali sekrety pracy maszera zarówno w teorii jak i w praktyce. Niewątpliwie każdemu zaparło dech w piersiach, gdy w roli pasażera mknął po lesie psim zaprzęgiem. W ten oto prosty sposób pan Robert błyskawicznie zaraził nasze dzielne pierwszaki swoją pasją. Wiadomo, że żelazo trzeba kuć puki gorące, więc natychmiast odbył się kurs prowadzenia trójkołowego wózka. Jazda z górki, gwałtowne hamowanie, a także wprowadzanie ciężkiego pojazdu pod stromą górkę, to dla naszych zuchów był bułka z masłem. Kolejnym etapem zabawy były zawody w Canicrossie, czyli oficjalnej dyscyplinie sportowej należącej do grupy sportów psich zaprzęgów, polegającej na bieganiu z psem upiętym na smyczy. Spotkanie z przesympatycznym stadem psiaków do złudzenia przypominających oswojone wilki zakończył dogtrekking. Husky odprowadziły swych nowych przyjaciół na przystanek autobusowy, gdzie się rozstaliśmy. Jaka szkoda, że nie mogliśmy razem wrócić do szkoły.


Gdyński Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejczyk na 6” . 12 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni odbył się Gdyński Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejczyk na 6” skierowany do uczniów klas trzecich. Organizatorkami konkursu były: Katarzyna Jutkiewicz, Oliwia Łoziak, Katarzyna Marzec-Okoń. Konkurs miał na celu popularyzację idei integracji i wiedzy o krajach Unii Europejskiej wśród uczniów, kształtowanie postaw obywatelskich oraz postawy akceptacji i tolerancji wobec innych narodów, rozwijanie zainteresowań dotyczących kultury krajów Unii Europejskiej. czytaj więcej ...


 podziekowanie2podziekowanie1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W czwartek 18 maja w Caffe Księgarni Vademecum w Gdyni świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice wzięli udział w drużynowym turnieju literackim, podczas którego wytrwale towarzyszył im Elmer. Elmer czyli słoń w bajecznie kolorową kratkę, który jest bohaterem przesympatycznych książeczek autorstwa Davida Mc Kee. Uczestnicy turnieju literackiego mieli do wykonania trzy zadania, które wymagały nie tylko ogromnej (słoniowej wręcz wyobraźni), ale również barwnego języka i sił twórczych. Po pierwsze debatowali w drużynach nad czym rozmyślał Elmer, gdy nie mógł zasnąć. Cóż opinie na ten temat były podzielone: Pewnego wieczoru, kiedy Elmer nie mógł zasnąć myślał o stworzeniu przedstawienia teatralnego dla swoich przyjaciół. Znalazł w szufladzie ze swojego dzieciństwa kilka pacynek… lub Myślał jak sprawić, aby księżniczka zaklęta przez złego, starego czarnoksiężnika w żabę z powrotem zamieniła się w księżniczkę. Elmer wiedział, że zadanie jest bardzo trudne (…) należy znaleźć w stadzie owiec jedną owcę, która posiada magiczną wełnę. Następnie nasi świeżo upieczeni pisarze głowili się nad następującym problemem: Czegóż to nasz kraciasty słonik poszukiwał podczas swojej wędrówki? Po dziesięciu minutach odmierzanych kuchennym minutnikiem jury usłyszało dwie odmienne historie. Pierwsza brzmiała tak: Gdy dotarł do źródła rosło tam dużo pięknych, dziwnych kwiatów o szarych płatkach. Elmer wykrzyknął uradowany: Hura!!! Znalazłem kolor z moich marzeń. W końcu stanę się taki sam jak moi bracia. Żabi czarodziej powiedział, że muszę utkać na moją trąbę wianek z tych szarych kwiatów i potrząsnąć trąbą dziesięć razy w stronę słońca. Druga opowieść snuła się tak: Elmer pomyślał o trzech kolorach, których szukał (…) A może lepiej jakby był czerwony jak serce, które kocha lub jak łąka pełna czerwonych maków. A może wtedy zamieszkałby na Marsie, który przecież też jest czerwony? Chyba jednak nie, bo przecież bardzo lubi jesień, kiedy liście są czerwone. Na koniec spotkania wszyscy tak bardzo polubili książkowego słonika, że przystąpili do spisywania pomysłów, jakby tu świętować Dzień Elmera. Dzieci i dorośli puścili wodze wyobraźni, bo jak tu inaczej wytłumaczyć, że w Dniu Elmera na koniec imprezy najstarszy słoń przelatuje nad stadem słoni i zrzuca z łódkosamolotu paczki z prezentami zaś rodziny biorą udział w turnieju na najlepiej wyrzeźbionego słonia w kamieniu. Jury, czyli pracownicy księgarni Vademecum oraz p. Kasia i p. Krysia zostali twórczo zainspirowani i mieli niemały problem, aby ustalić, która z drużyn zwyciężyła. Wszystkim uczestnikom i organizatorom turnieju dziękujemy za radosną i rodzinną atmosferę.


18 maja klasa V b pojechała na wycieczkę do Osady Średniowiecznej Sławutowo. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jak wyglądało życie naszych przodków na terenie Pomorza. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach: - bursztynniczych  - samodzielnie  szlifowali i obrabiali bryłki bursztynu, - garncarskich - wykonywali pracę z gliny. Warsztaty cieszyły sie dużym powodzeniem, zwłaszcza, że wykonane przedmioty można było zabrać do domu. Najwięcej jednak emocji towarzyszyło grom i zabawom średniowiecznym. Uczniowie podzieleni na dwa plemiona  rywalizacji między sobą m.in. w następujących konkurencjach: cumowanie statku, konkurs ciesielski, próba celności. Wyzyta w Grodzie Średniowiecznym dostarczyła uczniom nie tylko świetnej zabawy, ale przede wszystkim cennej wiedzy związanej z naszym regionem.


Sukces w konkursie muzycznym! 20 maja dzieci z klas 0 oraz uczennica klasy II - Alicja Wojtecka  wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym :  "Piosenka jest dobra na wszystko" w SP 10 w Rumii. Z przyjemnością informujemy, że zespół wokalny w składzie: Lena Mieczkowska, Julia Wysocka, Anastazja Piętka, Natasza  Wołczyk  i Hubert Stogowski zajęli w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce, natomiast nasza mała solistka -Marta Hendzel- miejsce drugie. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach do konkursu a naszym milusińskim  gratulujemy sukcesu!!! Życzymy powodzenia w natępnych konkursach - panie z klas 0 i koordynator  konkursu Mirosława Dudulska.


15 maja klasa Oc udała się na pieszą wycieczkę do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, by zwiedzić prom pasażerski Stena Spirit. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek dotyczących statku. Gościliśmy na mostku kapitańskim, gdzie mieliśmy okazję poznać kapitana statku oraz zrobić zdjęcia przy kole sterowym. Oglądaliśmy kajuty pasażerskie, salę zabaw dla dzieci, gdzie można było się pobawić. W restauracji zostaliśmy ugoszczeni słodkim poczestunkiem. Piękna pogoda pozwoliła nam wyjść na zewnętrzny pokład. Zobaczyliśmy lądowisko dla helikoptera, szalupy ratunkowe oraz mogliśmy podziwiać widoki ze statku. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na Dzień Otwarty Stena Line, który odbędzie się 2 czerwca.


W miesiącu maju klasy 0a, b i c wraz z wychowawczyniami przygotowały prace na temat "Coś z niczego czyli moje ekologiczne zabawki". Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na poważny problem, jakim jest segregacja odpadów oraz podkreślenie przetwarzalnosci wielu przedmiotów użytkowych w kreatywny sposób. Wykonując przedmioty z surowców wtórnych dzieci przekonały się, że recykling to dobra zabawa, podczas której można stworzyć coś ciekawego i pięknego.


W dniu 11 maja 2017 klasy 0A i 0B  wzięły udział w pokazie bajek w ramach otwartych  poranków filmowych Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie da się ukryć, że bajki i baśnie zajmują w życiu dziecka bardzo ważne miejsce. Dzieci bardzo głęboko przeżywają ich treść i identyfikują się z jej bohaterami. To one przenoszą je w świat fantazji, ale też umożliwiają przekazywanie pewnych wartości wychowawczych. Filmowe Poranki w Gdyńskim Centrum Filmowym to nie tylko filmy na ekranie, to bajki opowiedziane muzyką, namalowane farbą, opowiedziane obrazem,   mają na celu rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić ich z kulturą odbioru polskiej sztuki filmowej. Dzieci obejrzały  bajki z serii Reksio oraz Bolek i Lolek a następnie wzięły udział w grach i zabawach edukacyjnych - podróżując po Polsce. 


26 kwietnia klasy III c, f wzięły udział w V RAJDZIE TURYSTYCZNYM IM. ANTONIEGO ABRAHAMA. Organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni oraz Klub Krajoznawców „Bliza” Oddział Morski PTTK w Gdyni. Cele rajdu: uczczenie pamięci Antoniego Abrahama – patrona SP 6, propagowanie aktywnej turystyki oraz zdobywanie punktów na odznaki turystyczne i krajoznawcze. Uczniowie przeszli następującą trasą.

Zbiórka przy SP 6 o godz. 10.00. Wyjście: Gdynia, Plac Kaszubski o godz. 10.30. Trasa: Plac Kaszubki – Pomnik A. Abrahama – ul. Portowa – ul. Wendy – ul. Chrzanowskiego – ul. Francuska – Muzeum Emigracji – ul. Polska – Węzeł Ofiar Grudnia 70.

Pomimo zmęczenia wszystkim dopisywał dobry humor. Najbardziej podobało się nam w Muzeum Emigracji. Moglibyśmy tam spędzić cały dzień. Rajd zakończył się o godz. 15.00 w SP 6. Tam czekał na uczniów poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Miło nam poinformować, że 10 kwietnia 2017 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dywizjon Okrętów Podwodnych widziany oczyma dzieci” organizowanego przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, a wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły Patrycja Sieczak z klasy III g zajmując II miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 21 szkół podstawowych, a wpłynęło łącznie 319 prac. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 28 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 podczas akademii organizowanej z okazji obchodów 85-rocznicy utworzenia Dywizjonu Okrętów Podwodnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

  SPOTKANIE MUZYCZNE

-------------------

PAPIEROWA MODA

-------------------

 

 W dniu 26 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 55 w Gdańsku  odbył się I Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla klas II "Matematyczne Potyczki". Niezmiernie miło nam poinformować ,że uczennica pani Aleksandry Elgert-Franczyk- Julia Witkowska oraz uczeń pani Sylwii Jędrzejczyk- Jan Salomon zdobyli I miejsce w tym konkursie i pokonali wszystkie startujące szkoły! Serdecznie gratulujemy Julii i Jasiowi!

-------------------

czytanieTak czytamy.  24 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 39 w Gdyni odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu ,,Pięknego czytania” dla uczniów klas trzecich Gdyńskich Szkół Podstawowych. Magda Koss – uczennica III b – jako laureat konkursu wykazała się szczególnymi umiejętnościami i pokonała wszystkich uczestników zajmując pierwsze miejsce. Gratulujemy!

 

-------------------

W czwartek 20 kwietnia odbyła się  piąta edycja Festiwalu Pasji dla uczniów klas 0-III. Uczestnicy prezentowali przeróżne talenty: wykonywali akrobacje gimnastyczne, tańczyli, grali na instrumentach, śpiewali, prezentowali swoje obrazy. Opowiadali również o swoich zainteresowaniach i prezentowali interesujące kolekcje. Byli i tacy, co na festiwalową scenę wjechali na wrotkach!!! Wszyscy, którzy mieli okazję w tym wydarzeniu uczestniczyć, z pewnością zostali pozytywnie zainspirowani. Maja Horała, Paweł Nowakowski, Jakub Cylkowski oraz Kacper Długokiński tworzyli festiwalowe jury. Bacznie obserwowali poczynania młodych artystów i skrzętnie notowali swoje spostrzeżenia, a później długo, długo debatowali i dokonali niełatwego wyboru. Oto decyzja jury:
- I miesce: Alicja Wojtecka z klasy II e- pasjonatka gimnastyki artystycznej,
- II miejsce: Laura Franczyk z klasy II b - pasjonatka śpiewu,
- III miejsce: Joanna Mariańska z klasy III e - pasjonatka tańca na wrotkach,
- III miejsce: Julia Hatłas z klasy II f - pasjonatka gimnastyki artystycznej,
- III miejsce: Wiktoria Długokińska oraz Karolina Kolesińska z klasy III d – pasjonatki śpiewu,
- wyróżnienie: Julia Wysocka oraz Marta Hendzel z grupy 0 a – pasjonatki tańca,
- wyróżnienie: Oliwia Gemzała z klasy II a – pasjonatka gimnastyki artystycznej,
- wyróżnienie: Anna Piontke z klasy II b – pasjonatka gry na akordeonie,
- wyróżnienie: Oliwia Gapińska z klasy III c – pasjonatka gimnastyki artystycznej,
- wyróżnienie: Zuzanna Boroch z klasy III g – pasjonatka tańca,
- wyróżnienie: Katarzyna Kubicka z klasy III f – pasjonatka gimnastyki artystycznej.

Zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy wszystkim i uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku.

-------------------

Kolejna edycja FESTIWALU PASJI KLAS IV - VI  za nami. Zwycięskie miejsca i wyróżnienia zdobyli:

kategoria śpiew:

I miejsce - Joanna Oleksik 6a II miejscce - Anna Gorzejewska 6a III miejsce - Wiktoria Rozenko 6a

wyróżnienie: Laura Iwanicka 4a i Maja Sobisz 4c

kategoria taniec:

I miejsce - Natalia Puźniak 4c  II miejsce - Zuzanna Zimna 6f III miejsce - Anna Przybylska 4d

wyróżnienie: Zofia Wątróbska 5d i Anna Roczniok 5c

kategoria inne:

I miejsce - Arkadiusz Górnowicz 4c

-------------------

franekKonkurs "Pokonaj Smoga" edycja III. Uroczystą galą finałową połączoną z rozdaniem nagród zakończyła się trzecia edycja konkursu „Pokonaj Smoga". W rywalizacji brali udział uczniowie klas III-VI szkół podstawowych w Gdyni. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych: Arkadiusz Górnowicz, Kamil Krzynówek – rozpoczynający przygodę z konkursem; uczniowie klas piątych: Karol Mroziński oraz Franciszek Zienkiewicz, klasy szóste: Zuzanna Zimna i Kamil Pietrzyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Konkurs z wyróżnieniem ukończył uczeń klasy 5c – Franciszek Zienkiewicz. Dziękujemy za zaangażowanie i udział - nauczyciele przyrody

-------------------

WYGRALIŚMY PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ!

pisankaBardzo dziękujemy społeczności szkolnej rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie przy tworzeniu i oddawaniu licznych głosów na naszą pisankę. Dziękujemy również społeczności lokalnej i klientom Riviery za poświęcony czas i oddane głosy. Brawo uczniowie, rodzice, dyrekcja, pracownicy, nauczyciele SP6!

 


 TAK GŁOSOWALIŚMY!!!

pisanka g

 Pisanka gotowa! Brawo uczniowie SP6! 

-------------------

Uczniowie klas 5 uczęszczający na koło informatyczne z okazji Świąt Wielkanocnych wykonali gify ruchome. Prace powstały w programie do tworzenia animacji. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ciekawością zgłębiali tajniki programu, dobrze się przy tym bawiąc. Powstały ciekawe prace, które można zobaczyć poniżej.

-------------------

 W tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie została zgłoszona do udziału w programie Rowerowy Maj. Już 11 kwietnia rozpoczęliśmy odpowiednie przygotowania. Wybrani uczniowie spotkali się w tym dniu z panią Anną Jaremko ze Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia na lekcji teoretycznej na temat "Dlaczego rower jest lepszy niż samochód?" I poznaliśmy wiele dowodów na to, że podróż rowerem może być nie tylko przyjemna, ale też ekonomiczna, zdrowa i często szybsza niż samochodem. Następnie, pod opieką instruktorów i pani Marleny Wojewódki wybraliśmy się na przejażdżkę rowerową w pobliżu szkoły, którą dostarczyła naszym uczniom niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy wszystkich uczniów klas V i VI do uczestniczenia w akcji Rowerowy Maj 2017. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Opiekunowie programu: Marlena Wojewódka i Alicja Makarewicz.

-------------------

 Jesienią uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami przystąpili do programu "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa" realizowanego w ramach Gdyńskiego Policyjnego Programu Prewencyjnego "Bezpieczna przystań Gdynia". W realizację pierwszego tematu "Policjant przyjacielem. Pomaga mi bezpiecznie żyć" zaangażowani byli gdyńscy funkcjonariusze. Uczniowie otrzymali od gości podręcznik "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa", zeszyt ćwiczeń oraz upominek w postaci odblaskowej kamizelki z wizerunkiem policyjnej foczki Gdynki Ostrzeżynki. Dzieci pamiętają o tym, aby zabierać je na wszystkie wycieczki i lekcje w terenie. Są dzięki nim bezpieczni na drodze. W poniedziałek 3 kwietnia pierwszoklasiści ponownie gościli przedstawiciela gdyńskiej policji. Z dumą opowiadali o tym czego nauczyła ich foczka Gdynka Ostrzeżynka. Wymieniali numery alarmowe służb ratowniczych, a także  zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole, w domu i na podwórku. Mieli też okazję do zadawania pytań związanych z zawodem policjanta. Pan policjant poinformował dzieci, że podsumowaniem całorocznej pracy z foczką Gdynką Ostrzeżynką będzie turniej, w którym wezmą udział przedstawiciele szkoły. Już dziś policyjna foczka może być dumna z naszych pierwszoklasistów.

-------------------

10 IV 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III organizowany przez Katarzynę Marzec-Okoń. Celem konkursu było rozwijanie zamiłowań czytelniczych, kształcenie umiejętności pięknego czytania, podniesienie poziomu kompetencji czytelniczych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Uczestnikami byli uczniowie wszystkich klas trzecich wyłonieni w drodze eliminacji przez swoich wychowawców. Dzieci recytowały fragmenty książek: Rene Goscinny, „Mikołajek”, G. Kasdepke „Bon czy ton, czyli savoir vivre dla dzieci”, C. S. Lewis „Lew, czarownica i stara szafa”, A. A. Milne „Chatka Puchatka”, J. Papuzińska „Asiunia”. Komisja w składzie: Agnieszka Cieślarczyk, Katarzyna Helińska i Sylwia Jędrzejczyk oceniała m.in. dykcję i intonację, poprawność i płynność, siłę głosu i tempo czytania oraz ogólny wyraz artystyczny. I miejsce zdobyła Magdalena Koss z klasy 3 b , II miejsce - Julia Józefowicz z klasy 3 d, III miejsce - Wojciech Wolny z klasy III g. Godnie swoje klasy reprezentowali kolejni uczestnicy: Nadia Pawlak z klasy 3 a, Jakub Janicki z klasy 3 c, Łucja Klimas z klasy 3 e, Zafia Adamczyk z klasy 3 f. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Magdalena Koss będzie reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 39 w Gdyni. Trzymamy za nią kciuki i życzymy powodzenia!

-------------------

6 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miasta Gdyni odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Gdynia w oczach jej najmłodszych mieszkańców". Organizatorem międzyszkolnego konkursu pod tym tytułem są nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 48 przy Zespole Szkół nr 15 w Gdyni. Do konkursu wpłynęły 163 prace z 16 placówek. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród wyróżnionych. W kategorii klas "O" wyróżnienie otrzymała uczennica kl. 0c Natasza Wołczyk. W kategorii klas I wyróżnienie  otrzymał uczeń kl. 1b Filip Daniluk. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.  Więcej tutaj ...

-------------------

S U K C E S   N A S Z Y C H   K O S ZY K A R E K

-------------------

Ruszają zapisy na Festiwal Pasji. Uczniowie klas 4-6 będą prezentować swoje zainteresowania 19  kwietnia. Zapisywać można się u osób zbierających dane odwiedzających klasy lub u pań Kuksinowicz i Pęksy. Zapraszamy!!! Czekamy na WAS!!!

-------------------

 

BUDŻET OBYWATELSKI

-------------------

ENERGIA NA OBŁUŻU 25 marca 2017

-------------------

Ciekawa lekcja w klasach 0. 4 kwietnia gościliśmy w klasie 0 A mamę naszego kolegi Tomasza Cieszyńskiego, która była w tym dniu naszym nauczycielem. Przygotowała interesującą prezentację multimedialną na temat węży i przyniosła ze sobą wiele pomocy dydaktycznych. Pani Agnieszka bardzo ciekawie i z wielką pasją opowiadała o swoim zwierzątku domowym – pytonie królewskim o imieniu Ninja i innych wężach z rodziny dusicieli. Poznaliśmy wzruszającą historię o tym, jak wąż trafił do tej rodziny- został adoptowany a Tomek wraz z mamą i tatą stworzyli mu nowy dom. Anakonda zielona, Pyton siatkowy to jedne z największych obecnie żyjących dusicieli, natomiast Titanoboa to prehistoryczny olbrzym. Ciało pytona całe zbudowane jest z mięśnia, a on sam nie ma uszu-słyszy pyszczkiem. Mama Tomka przełamała również wiele istniejących stereotypów na temat węży. W Tuchlinie na Kaszubach mieści się park edukacyjny egzotycznych zwierząt- z pewnością się tam wybierzemy na wycieczkę klasową, aby poszerzyć swoją wiedzę.  Dziękujemy za wizytę w szkole!!! To było bardzo pouczające spotkanie. Pozdrawiamy:-)

-------------------

03. kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dziennikarskie prowadzone przez p. Mariusza Sieraczkiewicza (redaktor portalu mlodagdynia.pl oraz Kuriera Gdyńskiego). W zajęciach wzięli udział wybrani uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy dowiedzieli się, co to jest winieta oraz zaprojektowali własną; dyskutowali na temat, jak znaleźć ciekawy temat i gdzie go szukać; wiedzą, co to jest stopka redakcyjna. Uczniowie mają teraz za zadanie stworzyć własną gazetę pt. „Moja szkoła”. Został wybrany redaktor naczelny, którego zadaniem jest koordynowanie pracy redakcji. Efekty zobaczymy niebawem.

-------------------

szachyDnia 1 kwietnia 2017r. rozegrany został II Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP6 w Gdyni. Pierwsza edycja turnieju cieszyła się dużym zainteresowaniem, natomiast tegoroczna edycja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.... czytaj więcej ...

 

-------------------

 kolo discover

Z przyjemnością informujemy, iż mamy powody do dumy – otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za zrealizowany projekt europejski „Energy: past – present -future”. Koło Discover

 

-------------------

p1p2Klasy 0, I, II, III i IVd brały udział w warsztatach „Fascynujący świat pszczół”. Dzięki wspaniałemu panu Tomkowi dowiedzieliśmy się: Kto rządzi w ulu? Jakie pokoje mają pszczoły? Jakie zwyczaje panują w rodzinach pszczelich? Ile lat żyją pszczoły? Ile miodku produkują przez 5 tygodni swojego życia? Mieliśmy okazję obserwować z bliska patrząc przez lupy żywe pszczółki w ulu szklanym, zrobić świeczkę z wosku pszczelego, skosztować pyłku kwiatowego i oczywiście miodku. Na koniec pan Tomek wraz z Kubusiem Puchatkiem obdarował nas prezencikami.Otrzymaliśmy słoiczek pysznego miodku, pałeczkę do nakładania miodu , świeczkę którą sami wykonaliśmy oraz certyfikat ślubowania jedzenia miodku każdego dnia. „To były cudowne zajęcia”- opinia dzieci.

 -------------------

Pod koniec marca w klasach młodszych odbyły się warsztaty "Fascynujący świat pszczół". Poznaliśmy wiele ciekawych faktów z życia pracowitych pszczół. Mieliśmy okazję poznać pracę pszczelarza. Obejrzeliśmy prawdziwy ul, obserwowaliśmy prawdziwe owady. Degustowaliśmy pyłek i miód pszczeli, a z wosku zrobiliśmy świece. Każdy uczeń otrzymał certyfikat udziału w warsztatach. To było bardzo interesujące spotkanie. A czy Wy wiedzieliście, że pszczoła robotnica żyje 5 tygodni?

-------------------

przyjaciele zippiego maleKlasy IIIf i IIa realizują program promujący zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci „Przyjaciele Zippiego”. W ramach tego programu koncentrowaliśmy się na doskonaleniu u dzieci zdolności rozpoznawania czterech podstawowych uczuć: uczucia smutku i radości, uczucia złości lub rozdrażnienia, uczucia zazdrości i uczucia zdenerwowania. Rozpoznawanie tych uczuć pomogło uświadomić nam, że powinniśmy coś robić, aby skutecznie radzić sobie z zaistniałą sytuacją. Spotkania z drugą częścią opierały się na umiejętności komunikowania się z innymi. Stanowi to podstawę pomyślnego rozwiązywania problemów i utrzymywania dobrych relacji interpersonalnych. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w tych zajęciach i wprowadzają poznane zasady w kontaktach z rówieśnikami. Serdecznie dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy z nami współpracują. Prowadzące: Aleksandra Elgert – Franczyk, Oliwia Łoziak

-------------------

 

 

 

 

S U K C E S   N A S Z Y C H   K O S ZY K A R E K

-------------------

szachyII Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 w Gdyni. Serdecznie zapraszamy do udziału w II Wiosennym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Nr 6 w Gdyni, który zaplanowany został w tym roku na dzień 1 kwietnia. Zapisy i szczegóły…

 

 -------------------

W ostatnim tygodniu marca uczniowie las IV – VI uczestniczyli w warsztatach z projektowania 3D organizowanych przez Gimnazjum nr 1 w Gdyni. Prowadzący zajęcia wytłumaczył zasady działania drukarki 3D. Pokazał sposoby rysowania w 3D własnych projektów oraz korzystając ze stron internetowych, które posiadają już gotowe projekty. Zaznaczył, że rysowanie w 3D jest bardzo czasochłonne. Druk, który otrzymujemy z drukarki 3D jest szorstki. Dowiedzieliśmy się również, że istnieją już skanery 3D. Prowadzący przedstawił też kilka znaczących faktów dotyczących druku 3D, otóż:

1992 – pierwsza komercyjna drukarka 3D,

2002 – pierwsza udana nerka 3D, która filtrowała krew,

2008 – druk pierwszej protezy,

2010 – pierwszy wydrukowany samolot.

-------------------

Kaszuby - haftem malowane. 31 marca zerówki i klasy pierwsze spotkały się na zorganizowanej przez p. Celinę Kłodzińską pogadance o naszym rejonie. Poznaliśmy mowę kaszubską, kolory haftu kaszubskiego i pani Celina nauczyła nas piosenki w języku kaszubskim. Wszyscy świetnie się bawili, chętnie śpiewali i odgadywali zagadki za, które można było zdobyć nagrody. Poznaliśmy szkolny zespół kaszubski i instrumenty na, na których grają kapele kaszubskie. Pani Celinka zachęcała do wstąpienia w szeregi naszego zespołu i do udziału w konkursie dla wszystkich klas na najbardziej oryginalne wielkanocne jajko z wzorami kaszubskimi. Dziękujemy za takie spotkanie.

-------------------

23 marca 2017 w klasie 4 b odbyła się lekcja w stylu Akademii Pana Kleksa. Szyfrowaliśmy wiadomości, stworzyliśmy galerię kleksowych arcydzieł. Poprawialiśmy też znane baśnie, wyrzucając z nich zło. W naszych wersjach wilk pomógł Czerwonemu Kapturkowi nieść ciężki koszyk do Babci, a Macocha i jej dwie córki wspólnie z Kopciuszkiem szukały zagubionego balowego pantofelka. Tworzyliśmy definicje bardzo trudnych wyrazów, tak więc ALIENACJA to rodzaj mutacji, w której człowiek przekształca się w kosmitę, a AFIRMACJA to firma zajmująca się produkcją firanek. A czy Wy wiecie co naprawdę znaczą te słowa ?

-------------------

W marcu uczniowie klas młodszych po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Interaktywne Centrum Edukacji EDUFUN.Temat marcowego spotkania to "Niesamowite konstrukcje". Uczniowie poznali wiele najciekawszych i najdziwniejszych konstrukcji oraz budowli świata. Dowiedzieli się, jakich mechanizów trzeba było użyć, by je zbuduwać. Sami zaś budowali wieże, które burzyli specjalnymi katapultami.

-------------------

 

28.03.17 Kamil Ostrowski z klasy VI a i Wojciech Piontke z klasy Vc zajęli pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie „Mistrz Sudoku” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Gdyni.

zobacz ...

-------------------

Spotkanie z prawdziwym pilotem w klasach 0. Dnia 24 marca uczniowie klas 0 mieli bardzo ciekawe spotkanie z pilotem śmigłowca W3-RM Anakonda z Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Pan Paweł opowiedział nam o tym jak można zostać pilotem, jakie cechy i umiejętności powinien posiadać człowiek, który lata samolotem. Z wielką pasją opowiadał jak wraz z całą załogą pomaga ludziom potrzebującym pomocy na morzu. Podziwiamy takich ludzi, którzy niejednokrotnie narażają własne życie,  aby ratować innych! Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie. Pozdrawiamy serdecznie-dzieci z zerówek wraz z paniami:-)

-------------------

21Dnia 21.03. w naszej szkole wiele się działo, tego dnia witaliśmy przedszkolaków śmiało.

Wiele atrakcji im zapewniliśmy dobrze się przy tym wszyscy bawiliśmy.

Na sali gimnastycznej odbyły się zawody, przedszkolaki pokonały wszystkie przeszkody

piłki, pachołki, szarfy, skakanki - dziecięce drużyny stanęły w szranki.

W sali lustrzanej Bratek dzieci gościł - było tam u niego wiele, wiele radości.

Do sali niebieskiej i sali żółtej poszły przedszkolaki, by zrobić piękne plastyczne cudaki.

Biblioteka również w swe progi dzieci zaprosiła by każda osoba się z książką zaprzyjaźniła.

Tyle atrakcji, tak wiele radości!

Mamy nadzieję, że każdy  przedszkolak w naszej szkole na stałe zagości.

                                                                                               Dyrekcja i nauczyciele

 

21. marca w naszej szkole to był cudowny dzień. Odwiedzili nas nie tylko absolwenci, ale również przedszkolaki z Przedszkola nr 18, 35, 42, 43, 48 oraz Ochronki. Przyszli do nas także wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni. Był to niesamowity dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Na najmłodszych gości, czyli przedszkolaków, już od progu czekali nasi szkolni przewodnicy-opiekunowie. Na początku goście zwiedzili szkołę. Odwiedzili kolejno: bibliotekę i czytelnię. Tam czekał na nich, zaprzyjaźniony ze wszystkimi dziećmi, Bratek. Przedstawił się wszystkim, opowiedział o bibliotece, o cudownych książkach dla dzieci, które możemy tu znaleźć. Później dzieci obejrzały krótką bajeczkę przedstawiającą losy Bratka. Maluchy były zafascynowane wyglądem czytelni i ogromną liczbą książek w bibliotece, od razu ruszyły między półki i chętnie kilka książeczek zabrałyby do domu. Następnie grupa udała się do stołówki. Nasze drogie panie kucharki (PS przygotowują przepyszne obiady) zaprosiły dzieci do siebie. Maluchy widziały ogromne garnki, wielką kuchnię i mnóstwo innych sprzętów kuchennych, których nigdy wcześniej nie widziały. Później udaliśmy się na salę gimnastyczną i do sali lekcyjnej dla klas I-III. Przedszkolaki zajęły miejsca w ławeczkach  i stwierdziły, że jest tu tak ładnie i mogłyby już zacząć chodzić do szkoły. Następnie odbyły się warsztaty plastyczno-muzyczne związane z wiosną. Najpierw dzieci wykonały plakat przedstawiający rośliny i zwierzęta kojarzone z wiosną. Powstały przepiękne, radosne obrazy, pełne słonecznych barw. Później wspólnie odśpiewaliśmy wesołe, wiosenne piosenki. Po warsztatach udaliśmy się na zajęcia sportowe. Hala sportowa zrobiła na przedszkolakach ogromne wrażenie. Zaraz po wejściu usłyszeliśmy pełne zachwytu: „ŁAŁ”. Goście brali udział w wielu konkurencjach: toczenie ogromnych piłek, bieg slalomem, przechodzenie przez szarfę itp. Ten moment dnia przysporzył maluchom wiele radości. Na zakończenie wszyscy goście otrzymali pamiątkowe upominki. To było wspaniałe spotkanie.

Kolejni goście to wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni. Zaproszeni zostali na warsztaty związane ze zbliżającymi się świętami. Przy pomocy nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły wykonali przepiękne torby papierowe z elementami wiosennymi i świątecznymi. Pojawiły się m.in. urocze kurczaczki, kolorowe ptaszki, przepiękne kwiaty. Spotkanie przebiegało w życzliwej i wesołej atmosferze. Wspólna praca plastyczna, rozmowy to świetna integracja uczniów.

Odwiedzili nas również Absolwenci 2016. Spotkali się ze swoimi wychowawcami. Były ciekawe rozmowy, powróciły wspomnienia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że czas spędzony w „Szóstce” to wspaniałe, szkolne lata. Chętnie by wrócili choć na chwilę. Wychowawcy przygotowali poczęstunek oraz prezentacje multimedialne przedstawiające zdjęcia ze spędzonych wspólnie chwil. Następnie goście udali się na zajęcia sportowe. Tam spotkali się z uczniami naszej szkoły z klas sportowych. Rozegrane zostały m.in. mecze w koszykówkę i piłkę nożną. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni „szóstkowicze” powiedzieli, że był to wspaniały dzień i chętnie by go niebawem powtórzyli.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

 -------------------

21 marca 2017r – okazał się niezwykłym dniem. To przecież Pierwszy Dzień Wiosny!!! W tym dniu, gościli w naszej szkole dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli wraz z wychowawcami. Jak można było się spodziewać, między innymi atrakcją okazały się zabawy z Bratkiem. Bliskie spotkania z naszym przyjacielem Bratkiem uważamy za bardzo udane. Bratek pozyskał nowych Przyjaciół. To przedszkolaki z Przedszkola nr 42, 43, z Ochronki wraz z ich wychowawcami. Zobaczcie sami, jak pięknie bawiliśmy się. Izabela Mańkowska, Katarzyna Marzec - Okoń

-------------------

DZIEŃ OKULARÓW

-------------------

8 marca w przeddzień Światowego Dnia Psa uczniowie kl. III a zostali zaproszenie na ciekawe spotkanie do biblioteki. Pani Katarzyna Helińska oraz uczennice ze starszych klas zaprezentowały dzieciom ciekawe zabawy, filmiki i książki na temat psów. Była też okazja do tego, by obejrzeć wiele słowników dostępnych w bibliotece i nauczyć się z nich korzystać.

 -------------------

W ubiegłym miesiącu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Project Competition 2017 organizowanym przez wydawnictwo Oxford University Press. Podczas zajęć koła języka angielskiego uczniowie klas 4b, 4c, 6a, 6d i 6e stworzyli projekty dotyczące tematu The Future - przyszłość. Wykonując plakaty uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi, umiejętnością posługiwania się językiem angielskim oraz bogatą wyobraźnią. Gratulujemy pięknych prac i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!

-------------------

K O N C E R T

 -------------------

foto„My Region, My Language and Culture”

W październiku ubiegłego roku nasza szkoła została nominowana do udziału w międzynarodowym konkursie „My Region, My Language and Culture” organizowanym przez Europejski Komitet Regionów w Brukseli. Uczniowie przygotowali prace plastyczne przedstawiające nasz region i kulturę oraz ich opis w języku angielskim. 8 marca do naszej szkoły przyjechał Pan Stanisław Szwabski – radny Miasta Gdyni oraz członek Europejskiego Komitetu Regionów, aby przedstawić wyniki konkursu. Gratulujemy Julii Mierzwie z klasy 6f, Wiktorii Rozenko z klasy 6a oraz Agacie Zegarlickiej z klasy 6f zwycięstwa w konkursie! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za przygotowanie pięknych i pomysłowych prac!

  -------------------

 logog

      GDYNIA WSPIERA                                     INSTRUKACJA

 

-------------------

rodzice

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 serdecznie dziękuję Wszystkim Rodzicom, którzy wypełnili ankiety dotyczące funkcjonowania szkoły w okresie reformy i serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone omówieniu wyników dnia 10 maja 2017 o godzinie 17.00

 

-------------------

obiad

 

Informujemy, że od dnia 01 września 2017 opłaty za obiady będą przyjmowane jedynie elektronicznie. Szczegóły tutaj ...

 

-------------------

podziekowanie

-------------------

religiaWojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny „Ewangelia wg św. Mateusza”. Dnia 10 marca odbył się etap rejonowy Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego „Ewangelia wg św. Mateusza” odbywającego się pod patronatem Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Ks. Bpa Ryszarda Kasyny-Biskupa Pelplińskiego, mgr inż. Urszuli Furtak-prezesa Krajowego Instytutu Zarządu Akcji Katolickiej oraz mgr Moniki Kończak-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy Pawłowi Rietz z klasy 6a, który zakwalifikował się do etapu rejonowego i życzymy dalszych sukcesów!!!  Małgorzata Gackowska

-------------------

Trwamy w okresie Wielkiego Postu, szczególnego czasu powrotu, pojednania i poprawy swojego życia. W kościołach rozlegają się nawoływania do jak najczęstszego uczestnictwa w praktykach wielkopostnych. W tym celu uczniowie podczas lekcji religii tworzyli zaproszenia na nabożeństwa Wielkopostne. Okazali swoją wieloraką twórczość religijną, plastyczną i literacką . Uczniowie utrwalali sobie w ten sposób celowość nabożeństw wielkopostnych oraz znajomość prawidłowego redagowania zaproszeń. więcej fot. w zakładce zobacz nas....

-------------------

Podczas Tygodnia Języków Obcych organizowanego w naszej szkole uczniowie klas piątych wzięli udział w Międzyklasowym Konkursie Języka Angielskiego „British Culture Quiz”. W konkursie wzięło udział po dwóch przedstawicieli z każdego zespołu klasowego na tym poziomie. Odpowiedzi na pytania konkursowe z zakresu wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych wymagały odpowiedniego przygotowania się uczestników. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 5d, którą reprezentował Szymon Mikulewicz oraz Mateusz Narloch. Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za solidne przygotowanie się do tego wydarzenia. Organizator konkursu: Elżbieta Klińska zobacz wyniki ...

-------------------

rzepka 06.03.2017r. odbyło się w naszej szkole biblioterapeutyczne spotkanie integracyjne. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy VI f oraz zaproszeni goście z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni. Szóstoklasiści przygotowali inscenizacje wierszy J. Tuwima pt. „Bambo” oraz „Rzepka”. Do drugiego występu zaprosili również gości. Wyciąganie rzepki, a potem upadek wszystkich aktorów, wzbudził wiele radości i śmiechu. Wspólne odgrywanie scenek to wspaniałe ćwiczenia terapeutyczne integrujące wszystkie dzieci. Później były wspólne tańce i śpiewy znanych piosenek (np. „Kaczuszki”, „Idziemy do zoo”). Na zakończenie nauczycielki z ośrodka bardzo podziękowały za wspaniałe spotkanie i poczęstowały pysznymi cukierkami. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia. Organizatorki spotkania: M. Szumska, M. Gackowska

-------------------

W miniony wtorek w ramach tygodnia językowego klasy I – III wzięły udział w konkursie recytatorskim z języka angielskiego „Enjoy English Poetry”. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki w języku angielskim. Jury miało nie lada zadanie, aby spośród wielu uczestników wybrać najlepszych. Wszystkim dzieciom dziękujemy za odwagę i piękne przygotowanie, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Organizatorzy.

 

Dnia 24 lutego klasy 4 były na lekcji wychowania fizycznego na lodowisku miejskim. Zabawa była wspaniała. Niektórzy jeździli bardzo dobrze, a inni dopiero stawiali pierwsze kroki na lodzie. Bardziej zaawansowani uczniowie pomagali początkującym. Jak widać na poniższych zdjęciach technika jazdy była dowolna. Z żalem schodziliśmy z lodowiska. Szkoda, że na następny taki wyjazd musimy czekać do następnego roku.

 

-------------------

W lutym klasa 4c pracowała blokowo wokół hasła: "W labiryncie mitów". Na historii poznawała mity z różnych stron świata; na plastyce tworzono wazy na wzór greckich. Na języku polskim dowiadywano się o losach bogów i herosów, poznawano związki frazeologiczne. Blok podsumowano scenkami dramowymi, które pokazano zaproszonym paniom - nauczycielkom ze szkoły sąsiadującej(Zespołu Szkół nr 12). Panie chciały zobaczyć pracę klasy innowacyjnej podczas podsumowania bloku. Cieszymy się, że mogliśmy się tak ładnie zaprezentować. Koordynator innowacji M. Kuksinowicz

-------------------

23.02.2017r. klasy piąte, szóste oraz IV c wybrały się do Portu Gdynia na spektakl Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia pt. „Opowieści Afrodyty: bogowie i herosi.” Obejrzeliśmy widowisko muzyczne ze spójnie i konsekwentnie realizowaną kompozycją oraz oryginalnymi i autentycznymi zapisami opowieści mitycznych. Komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty specjalne w przebogatej oprawie multimedialnej oraz w towarzystwie świetnie skomponowanych i doskonale zaśpiewanych piosenek to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia.

-------------------

Dnia 23.02.2017 p. Beata wraz z kl. 0c zaprosiła pozostałe zerówki do laboratorium klasowego. Dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały wiele ciekawych i bezpiecznych doświadczeń, które pomogły dzieciom zrozumieć tajemnicze zjawiska natury. Kilka eksperymentów dzieci przygotowały w domu z rodzicami, a następnie przedstawiały je na forum klas. Korzystając z przygotowanych materiałów (produktów spożywczych) poznawały prawa fizyki i podstawy chemii, a nauczyciel wyjaśniał obserwowane zjawiska. Taka lekcja, to była prawdziwa gratka dla każdego młodego Einsteina.

-------------------

Klasa IIIf bierze czynny udział w projekcie WIEM, ŻE ZDROWO JEM realizowanym przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”. Spotykamy się co dwa tygodnie ze sympatycznymi paniami dietetyczkami. Celem zajęć jest wykształcanie odpowiednich nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia. Na pierwszym spotkaniu omawialiśmy i tworzyliśmy własne piramidy zdrowia, następnie nauczyliśmy się czytać etykiety kupowanych produktów. Sprawdziliśmy ile cukru zawierają nasze łakocia. Na drugim spotkaniu robiliśmy przesmaczne, witaminowe sałatki i surówki. Uczniowie przynieśli z domów różne świeże owoce i warzywa. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i warzyw, więc każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Na koniec odbyła się wielka degustacja. Było kolorowo i pysznie!

-------------------

Dzieci z grup 0 oraz z klas I wykonały prace plastyczne ukazujące najpiękniejsze zakątki naszego miasta. Śledząc te małe dzieła sztuki śmiało można powiedzieć, że nasi najmłodsi podopieczni całkiem dobrze znają Gdynię, są z nią zżyci i bacznie śledzą jej rozwój. Ponadto sprawnie posługują się różnorodnymi technikami plastycznymi.  Czytaj więcej ...

-------------------

Warsztaty mydlarskie. 22 lutego uczniowie klas I, klasy II E i zerówek uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Sala zamieniła się w mini laboratorium chemiczne. Każde dziecko pod czujnym okiem instruktorki wykonało pięknie pachnące mydełka. Uczniowie znakomicie się bawili. Już wkrótce Dzień Kobiet – wspaniała okazja, aby komuś podarować własnoręcznie wykonane prezenciki.

-------------------

teatr obrKlasy 0 w bibliotece.Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Uczniowie z klas 0 w ostatnich dniach odwiedzili Bibliotekę Miejską- Filia nr1 w Gdyni, gdzie mieli okazję wysłuchać pięknej japońskiej bajki w tej nietypowej formie. Po jej omówieniu przystąpili ochoczo do wykonania wachlarzyków z japońskimi motywami, z którymi wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie do szkoły rozmawiali jeszcze ze swoimi paniami o Japonii- Kraju Kwitnącej Wiśni.

-------------------

Dnia 27.02.2017 rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny dla klas „O” i klas 1 pt.: „Maska karnawałowa”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło kilkadziesiąt pięknych masek. Aby wyróżnić jak najwięcej prac jury oceniło je w 3 kategoriach: estetyka, pracowitość i pomysł. Lista nagrodzonych osób w zakładce- konkursy O-III. Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękuję za udział w konkursie. Gratuluję pomysłowości i talentu. Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. Organizator: Beata Chojnowska- Gąsiorek

-------------------

suW tym roku szkolnym powołany został do działania Mały Samorząd Uczniowski. Jego celem jest wdrażanie uczniów klas młodszych do pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego w starszych klasach. We wrześniu 2016 r. przeprowadzone zostały wybory wśród uczniów klas trzecich. Przewodniczącą Małego Samorządu została Zosia Adamczyk z klasy 3 f, a jej zastępcą Filip Tołoczko z 3 d. W pierwszym semestrze Mały SU zajmował się głównie propagowaniem różnych akcji prowadzonych przez Samorząd Uczniowski, takich jak „Kup pocztówkę za złotówkę”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Dzień Anioła”, pomoc dla Białorusi. Zosia i Filip przygotowywali plakaty informacyjne, przekazywali wiadomości o nadchodzących wydarzeniach w poszczególnych klasach. Intensywniejsza praca czeka Mały Samorząd w tym semestrze. Za nim już pierwsza akcja – Poczta Walentynkowa. Do działania włączyli się nie tylko przewodniczący Małego SU, ale także pozostali uczniowie, którzy brali udział w wyborach do samorządu.

-------------------

stena17 lutego klasy IIC i IID były na ciekawej wycieczce niedaleko naszej szkoły. Poszliśmy pieszo do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, na którego terenie cumuje Stena Spirit - prom pasażerski pływający na trasie Gdynia – Karlskrona w Szwecji. Mieliśmy okazję widzieć, jak ta wielka jednostka wpłynęła na miejsce docelowe i jak po chwili wyjeżdżały z niej wielkie ciężarówki. Potem poszliśmy zwiedzać statek. Gościliśmy na mostku kapitańskim, oglądaliśmy kajuty pasażerskie, spa, salę zabaw dla dzieci, gdzie mogliśmy się pobawić i restauracje. Pani przewodniczka opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat przebiegu podróży promem do Szwecji. Nasza wizyta na Stenie zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Miło byłoby kiedyś popłynąć na wycieczkę tym pięknym promem!

-------------------

 

ppp

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Gdyni ul. Płk. Dąbka 207 zaprasza rodziców w dniu 27 lutego 2017 na spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o ..." Zobacz szczegóły ...

 

 

 -------------------

tesco logo Klasa 2B na zjęciach "OD UPRAWY DO POTRAWY"

 

-------------------

Klasa 2b na ściance wspinaczkowej.

-------------------

gora zlota

Gorączka Złota. Nasza szkoła bierze udział w akcji PCK „Gorączka złota”. W ramach akcji zbieramy złote monety o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Zebrane fundusze w ramach akcji pomogą nam zrealizować następujące działania: 
a/ dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych;

b/ pomoc rzeczowa (artykuły szkolne i żywnościowe) dla dzieci z rodzin najuboższych;

c/ wyposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowych PCK.

Prosimy wszystkie klasy o przyłączenie się do akcji. Monety zbieramy w swoich salach do 24 maja. Po tym terminie członkowie Samorządu Uczniowskiego odbiorą od wychowawców zebrane pieniądze i przekażą je do gdyńskiego oddziału PCK. Akcja ta oprócz pozyskania środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin ma także wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Samorząd Uczniowski.

  Podziękowania dla naszej szkoły od Gdyńskiego Hospicjum:)


13 stycznia 2017 r. w szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców dla dzieci z klas 0-3. Uczniowie bawili sę w rytm popularnych przebojów, brali udział w ciekawych zabawach i uczestniczyli w pokazach artystycznych. Było wesoło, głośno i kolorowo, gdyż dzieci były ciekawie i barwnie poprzebierane. Z dobrymi humorami rozpoczynamy zimowe ferie!


W styczniu w ramach projektu edukacyjnego dla gdyńskich klas III szkół podstawowych odbyły się warsztaty dla trzecioklasistów pt. “Zdrowo jem, więcej wiem … a do tego ćwiczę”. Uczniowie przez 3 godziny uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez: psychologa, psychodietetyka i trenera personalnego! Uczniowie wzbogacili wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia w oparciu o zdrową, zbilansowaną dietę i różne formy aktywności fizycznej. Do domów dostali w prezencie gry planszowe, w które mogą zagrać z pozostałymi członkami rodziny.


2 i 3 stycznia 2017 r. w szkole odbyły się dla klas młodszych warsztaty z EduFun pt. “POGODA I JEJ TAJEMNICE”. Uczniowie mieli możliwość zamienienia się w najprawdziwszych prognostyków, dowiedzieli się, jak wygląda mapa pogody, jak przewidzieć prognozę na najbliższy tydzień. Efektem zajęć było nagranie króciutkiego filmiku z prognozą pogody z udziałem dzieci.

 

 

 


GRA MIEJSKA


Przedświąteczne spotkanie muzyczne w zerówkach. 22 grudnia dzieci z klas 0 wzięły udział we wspaniałym spotkaniu muzycznym  z tatą Lenki Mieczkowskiej z klasy 0A. Pan Michał, który jest zawodowym muzykiem i pracuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni,  zapoznał nas z brzmieniem i możliwościami wspaniałego instrumentu muzycznego jakim jest puzon. Wesoło bawiliśmy się w zabawę -  "Jaka to melodia?", wspólnie kolędowaliśmy i integrowaliśmy się. Okazało się, że bardzo dobrze znamy wiele polskich kolęd i pastorałek. Wspaniale bawiliśmy się dzięki panu Michałowi! Bardzo dziękujemy za odwiedziny i poświęcony nam czas- uczniowie i panie z klas 0. Pozdrawiamy świątecznie:-)


Loteria fantowa. W dniach 14-15 grudnia 2016 r. odbyła się w bibliotece uwielbiana przez uczniów loteria fantowa. Członkinie z Koła Przyjaciół Książki: Agata Grad, Oliwia Pawlędzio, Natalia Redwanz, Kinga Sobolewska, Weronika Wasielewska pod opieką pani Katarzyny Helińskiej spotykały się od października i systematycznie opisywały fanty przyniesione przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Przygotowano 725 fantów. Na loterii znalazły się m.in. pluszaki, przybory szkolne, gry i ozdoby świąteczne. Miło było oglądać uśmiechnięte twarze uczniów, którzy z wielką radością odbierali podarunek. Zabawa była wspaniała – chwila napięcia, a potem zadowolenie z wylosowanej niespodzianki. Dochód został przekazany na potrzeby biblioteki. Za pieniądze uzyskane z loterii fantowych z poprzednich lat udało się zmodernizować bibliotekę. Zakupiono m.in. wygodną kanapę, obrazy oraz meble. Nowe miejsce cieszy się wśród uczniów wielką popularnością. Jest ich oazą spokoju i chwilą wytchnienia od obowiązków. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w loterii.


Dnia 15 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się konkurs "Kolęd i pastorałek". W konkursie wzięło udział 88 uczniów klas 0 – VI. Poniższe osoby zakwalifikowały się do 2 etapu, który odbędzie się 13 stycznia 2017 roku:)

  1. Marta Hendzel  - kl.0A

 2. Grupa "Świąteczne Dziewczyny" - kl. 0A

 3. Julia Hatłas, Magdalena Wawrzynowska - kl. 2F

 4. Oliwia Gemzała - kl. 2A 

 5. Agata Zielińska, Karolina Chludzińska - kl. 3G

 6. Laura Iwanicka - kl. 4A

 7. Kinga Jeżyk, Nadia Babirecka  - kl. 4B

 8. Maria Hendzel - kl. 4C

 9. Kinga Sobolewska, Oliwia Pawlędzio, Weronika Wasielewska  - kl. 5A

 10. Aleksandra Czerechowska, Zosia Wątróbska  - kl. 5D

 11. Joanna Oleksik, Anna Gorzejewska, Wiktoria Cysarz - kl. 6A 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Katecheci


Warsztaty plastyczne w zerówkach. 14 grudnia dzieci z zerówek wraz ze swoimi rodzicami i paniami: Beatą, Marzanną i Mirką uczestniczyły w integracyjnych warsztatach plastycznych. Ochoczo przystąpiliśmy do stworzenia pięknej dekoracji - kominka z ozdobami świątecznymi. Efekt naszej wspólnej pracy zaskoczył wszystkich!  Kominek zdobi hol szkoły i wzbudza powszechny zachwyt :-) Bardzo dziękujemy wszystkim,  którzy zaangażowali się w jego przygotowanie.


24 listopada i 16 grudnia uczniowie z klas młodszych odwiedzili z EduFunem EkoŚwiat i stworzyli własny prąd. Wystarczył do tego specjalny rowerek, ogromny wiatrak oraz panel, który ożywia niejedną zabawkę. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się, gdzie i jak powstaje prąd i jakie są jego źródła. Zastanawiały się również, czy mogłyby istnieć świat bez prądu, czy można by było samemu prąd wytworzyć. Okazało się, że tworzenie prądu to prawdziwa frajda!


Nasi wolontariusze po raz kolejny gościli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Wspólnie z panią Basią i panią Małgosią wzięli udział w zajęciach plastycznych, wykonując ozdoby świąteczne. Był to czas wspólnej integracji, zabawy i radości.


Przedświąteczne akcje charytatywne zakończone sukcesem:)

1. "Być jak św. Mikołaj" – uzbieraliśmy 54 maskotki, kilka gier i książeczek dla potrzebującej rodziny oraz dla dzieci osieroconych i chorych z Hospicjum.

2. "Zostań Aniołem" – ogromna ilość kartek, pocztówek dla dzieci z chorobą nowotworową z Lublina.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIUSZY


DZIEŃ ANIOŁA . 14 grudnia w naszej szkole jest DZIEŃ ANIOŁA. Tego dnia przychodzimy do szkoły ubrani na biało lub przebrani za anioła i zachowujemy się jak anioły. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Samorząd Uczniowski


W sobotę 10 grudnia uczniowie klasy IIIf oraz dzieci uczestniczące na koło przyrodnicze wybrali się razem z Klubem Krajoznawców „BLIZA” na Złaz Mikołajkowy. Pomimo deszczowej aury doszliśmy do mety na Świętą Górę.Wspólna wędrówka zakończyła się spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który przybył z workiem prezentów dla grzecznych i wytrwałych dzieci oraz tych wcześniej urodzonych.


Uczniowie klasy III a z okazji mikołajek wybrali się do kręgielni U7 w Gdyni. Tam spędzili miło czas na drużynowej grze w kręgle i wspólnym posiłku. Mikołaj zdołał i tam odnaleźć dzieci (bo podobno szukał ich wcześniej w szkole) i zostawić im słodkie prezenty. Każdy otrzymał też czerwoną czapeczkę. Było mikołajkowo i bardzo wesoło!


6 grudnia klasa 3 c nietypowo świętowała mikołajki. Wspólnie z mamami lub babciami lepiliśmy z gliny aniołki, które zostaną wypalone i oszkliwione w sam raz na świąteczną choinkę. Był też słodki poczęstunek i szalone świąteczne fotki. Uwielbiamy takie wesołe i wspólne zabawy.


Czym tak na prawdę jest światło? W jaki sposób tworzy kolory? Czy z wielu różnych kolorów można stworzyć biały? Odpowiedzi na te i inne pytania związane ze światłem otrzymali uczniowie klas młodszych, biorąc udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych 5 i 6 grudnia przez EduFun – Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy. Laser, soczewki, pryzmat, tęcza, peryskop – świetlanych wrażeń nie brakowało!


Dnia 2 grudnia 2016 roku, klasy 2D i 2G pojechały do Drzewiny na spotkanie ze św. Mikołajem. Wyjechaliśmy ze szkoły już o 7 rano, po dwóch godzinach podróży autokar dowiózł nas na miejsce. Powitała nas zimowa aura oraz pomocnicy św. Mikołaja. Najpierw zwiedziliśmy żywą szopkę ze zwierzętami, następnie elf opowiadał nam o trudnym życiu Lapończyków, które wiedli wiele lat temu. Później Samowie zaprosili nas do namiotu, w którym przy ognisku opowiadali o życiu św. Mikołaja. Kolejnym etapem naszej wizyty na Przystanku św. Mikołaja było własnoręczne wykonywanie stroików świątecznych i ozdabianie bombek, zwiedziliśmy też wystawę związaną z Bożym Narodzeniem, widzieliśmy zabytkowe sanie św. Mikołaja, które ciągnęły renifery. Wielkie emocje wzbudziło w nas spotkanie ze św. Mikołajem w jego pokoju. Każde dziecko mogło usiąść na kolanach Gwiazdora i opowiedzieć mu o wymarzonym świątecznym prezencie. Mikołaj serdecznie rozmawiał z każdym uczniem, przekazał nam też kilka dobrych rad, co zrobić, aby otrzymać upragniony prezent. Mamy, które były z nami na wycieczce zrobiły mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Na koniec zrobiliśmy zakupy w sklepiku z pamiątkami.  Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. 


ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA „CIAPKOWO”  KLASY V. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do piątku (12.12-16.12) organizujemy w szkole wśród uczniów klas piątych zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów ze schroniska „Ciapkowo”. Wszystko przynosimy we wskazanym tygodniu do swojej sali lekcyjnej. Uczniowie SEKCJI EKOLOGICZNEJ SU będą na bieżąco wynosić dary z sal na wyznaczone miejsce. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji. KLASY PIĄTE I SEKCJA EKOLOGICZNA SU


piernikiKIERMASZ ŚWIATECZNY „POD SKRZYDŁAMI ANIOŁA”. W dniach 29-30 listopada 2016r. odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski kiermasz świąteczny „Pod skrzydłami anioła”. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy pomogli w realizacji tak dużego przedsięwzięcia, dostarczając na kiermasz pierniki, ciasteczka, ozdoby świąteczne, świeczniki, stroiki i kartki świąteczne. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. Samorząd Uczniowski


Dnia 2 grudnia klasa 4 b tworzyła swoje własne krainy na wzór Narnii. Uczniowie budowali wejścia do wymyślonego królestwa oraz ustalali zasady obowiązujące w ich światach. Pomysłowość uczniów nie zna granic - w jednej grupie pojawił się mieszkaniec tajemniczej krainy Zegaropożeraczy, w innej wejście zostało przyozdobione kwiatkiem. W pewnej krainie zadbano o środki czystości, a do innej wchodziło się przez sprytnie skonstruowany stary komin.


W związku z akcją "Christmas cards for our eTwinning partners" uczestnicy koła DISCOVER przygotowali kartki świąteczne dla swoich przyjaciół z Europy. Założeniem tego przedsięwzięcia jest to, aby każda szkoła uczestnicząca w projekcie wykonała i przesłała kartkę świąteczną dla swoich europejskich kolegów i koleżanek. Do kartek każda ze szkół ma dołączyć upominek. My wpadliśmy na pomysł, aby do kartek świątecznych dołączyć widokówkę z Gdyni z pozdrowieniami wraz z naszym polskim grosikiem na szczęście  Przyznamy, że jesteśmy ciekawi na jakie pomysły wpadnie Grecja, Litwa, Rumunia, Turcja, Zjednoczone Królestwo, Serbia, Bułgaria, co dołączą za ciekawostkę Włochy, a jaki upominek otrzymamy ze szkół z Polski - z Torunia, Cynkowa i Falkowa... Nie możemy się doczekać!

Oto nasze kartki...       FOTO 1       FOTO 2


 1 grudnia 2016 r. uczniowie klasy III a wraz z rodzicami i rodzeństwem wzięli udział w świątecznym spotkaniu integracyjnym. Tematem przewodnim warsztatów były kalendarze adwentowe. Wyobraźnia nie ma granic - powstawały przepiękne i oryginalne kalendarze, które pomogą dzieciom odliczać czas do Bożego Narodzenia.


Z ogromną przyjemnością informujemy, że zostaliśmy kolejny raz zwycięzcami konkursu na logo europejskiego projektu, tym razem projektu: WORKOUT, NUTRITION, HEALTH and WELLNESS!!! Rywalizowaliśmy z koleżankami i kolegami z: - Włoch, - Turcji, - Grecji, - Zjednoczonego Królestwa, - Polski, - Serbii, - Litwy, - Rumunii. Pierwsze miejsce to dla nas ogromna radość i motywacja do kolejnych działań ;) Uczestnicy i Opiekunowie koła DISCOVER Magda Rzeppa i Ela Klińska


Uczniowie klasy IIIf wybrali się w ramach projektu Gdyński Szlak Edukacyjny na wycieczkę zwiedzając najciekawsze miejsca Gdyni. Pomimo mroźnej pogody udało się nam poszerzyć i utrwalić wiedzę o wyszczególnione obiekty tj. InfoBox, ORP Błyskawica, Dar Pomorza, Dar Młodzieży, Akwarium Gdyńskie, przystań jachtowa „Marina”. Na drugi etap Gdyńskiego Szlaku Edukacyjnego mali turyści czekają z niecierpliwością do wiosny.

 

kukielkiDawno, dawno temu… Klasy 4 – 6 w listopadzie pracowały nad projektami baśniowymi. Uczniowie zamienili się w pisarzy i tworzyli teksty, które dyktowała im wyobraźnia. Pod koniec miesiąca powstały klasowe zbiory baśni opatrzone ilustracjami w wykonaniu młodych autorów lub ich rówieśników. W ramach projektu odbył się też konkurs na kukiełkę. Prace uczniów stworzyły wystawę z naszej bibliotece szkolnej. Oto lista zwycięzców: I miejsce: Dominik Bałon, II miejsce: Wiktoria Frankowska Martyna Bumbul, III miejsce: Marcel Duraziński Krzysztof Wernerowski. Prace konkursowe dzieci zostaną przekazane do SOSW nr 1 w Gdyni.

 

nauczyciel

W dniach 29 i 30 listopada 2016 zapraszamy rodziców/opiekunów naszych uczniów na zebrania i konsultacje z wychowawcą a w dniu 01 grudnia 2016 na konsultacje z nauczycielmi przedmiotów.

29 LISTOPADA 2016

30 LISTOPADA 2016

01 GRUDNIA 2016  


W miniony poniedziałek 28.11.2016 r. klasy I a, II f, III b, IIIc, III g wybrały się na zabawne widowisko mikołajkowo - świąteczne pt: "Świąteczne Śledztwo". Zostaliśmy przeniesieni do magicznego zimowego miasteczka w Laponii, w którym doszło do... porwania św. Mikołaja. Mieliśmy okazję stać się świadkami wielkiej intrygi i świątecznych cudów – a nawet wcieliliśmy się w rolę detektywów. Dzięki interaktywnej formie widowiska mogliśmy wziąć bezpośredni udział w akcji spektaklu, bawiąc się, śpiewając i tańcząc z jego bohaterami. Przy akompaniamencie świątecznej muzyki doświadczyliśmy świątecznego cudu – spadł śnieg, a wśród nas pojawił się cały i zdrowy św. Mikołaj!


28. listopada klasa VI f pod opieką p. M. Szumskiej i p. M. Gackowskiej odwiedziła uczniów w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Gospodarze przyjęli nas życzliwie i zaprezentowali film krótkometrażowy, który nakręcili wspólnie ze swoimi rodzicami. Dla nas była to okazja poznać małych aktorów, uścisnąć ich dłoń i dowiedzieć się o szczegółach powstawania dzieła. Film, który obejrzeliśmy, bierze udział w konkursie na ekranizację komiksu pt.” Druga księga przygód Koziołka Matołka”. Jeśli chcecie wesprzeć naszych kolegów głosami i w ten sposób przyczynić się do wygranej w konkursie, wystarczy wejść na popularny YOU TUBE i obejrzeć filmik (wpisujemy: Koziołek Matołek łączy pokolenia). Liczy się liczba odsłon. Nie zwlekaj, obejrzyj i to kilka razy. W podziękowaniu za cudowne spotkanie nasi uczniowie przygotowali dla gości niespodziankę – własnoręcznie wykonane książki dotykowe, które są wspaniałą pomocą w nauce dla dzieci niewidzących lub słabo widzących.


Lekcja historii w szkole. W listopadzie w ramach szkolnego priorytetu, odbyły się spotkania z historią dla klas 4 – 6. Uczniowie mieli możliwość poznania przeszłości od starożytności aż po czasy sarmackie. Przymierzali zbroje, dobywali mieczy, strzelali z łuku i kuszy… W myśl starego przysłowia: „jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz” dzieci poznawały historię od podszewki.


Wybitni Polacy. Uczniowie klas szóstych pracowali w listopadzie nad projektami przybliżającymi kolegom sławnych, wybitnych Polaków oraz znane sylwetki podziwianych bohaterów z całego świata. Prezentowali swoje prace przed klasą, argumentowali, uzasadniali swoje wybory. Wiele się od siebie nauczyli…


Lekcja muzyczna – NASZE KORZENIE. Wpasowując się w listopadowe rozważania o patriotyzmie pierwsza lekcja muzyczna w tym roku szkolnym dotyczyła kultury słowiańskiej oraz wpływów na naszą rodzimą muzykę państw Europy. Uczniowie klas IV – VI odwiedzili np.: Romów, Ukraińców i Węgrów. Nie zabrakło też muzyki polskiej. Uczniowie śpiewali, grali, a nawet tańczyli w takt wygrywanych melodii


25 listopada to “Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Ustanowiono go w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Nasza szkoła od kilku lat świętuje z innymi, zachęcając uczniów do przynoszenia tego dnia swoich pluszaków. I tak ulubione pluszowe misie miały dziś wyjątkową okazję pouczyć się w salach ze swoimi właścicielami i pobawić się z nimi w czasie przerw. Było wesoło i “misiowo”!

W tym roku szkolnym w naszej szkole pluszowe misie świętowały trzy dni, od 23 do 25 listopada. Były obecne w salach podczas lekcji, na korytarzach podczas przerw, na sali gimnastycznej. Niektóre z nich zmęczone obowiązkami musiały czasami się zdrzemnąć, by później ochoczo ruszyć z dziećmi na kolejne zajęcia.


24 listopada 2016 r. w szkole obchodziliśmy “Dzień postaci z bajki”. Uczniowie z klas młodszych i starszych poprzebierali się za bohaterów książek lub filmów dla dzieci. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i bajecznie!


23 listopada klasa III c wybrała się na warsztaty do Muzeum Miasta Gdyni pt. "Podróż do wnętrza domu" Obejrzeliśmy 2 czasowe wystawy: "Sztuka patrzenia" - architektura w fotografii Czesława Olszewskiego oraz "Szkło, metal, detal" -wystawa architektonicznych elementów modernistycznych kamienic. Weszliśmy do zminiaturyzowanego domu z lat 20 poprzedniego stulecia i szukaliśmy różnic pomiędzy nim a współczesnym wyposażeniem wnętrz. Na koniec w grupach zaprojektowaliśmy salon, łazienkę, kuchnię i pokój dziecięcy w stylu modernistycznym. Kilka dni później każdy z nas w klasie projektował już nowoczesne wnętrze swojego mieszkania w formie 3D. W MMG byliśmy pod koniec września na zupełnie innej wystawie i innych warsztatach co dało nam do myślenia że w tym samym muzeum może być za każdym razem zupełnie inaczej.


21 listopada uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIg i 0a wybrali się na Rewię na lodzie pt."Królowa Śniegu". Grupa tancerzy z rosyjskiej szkółki olimpijskiej zatańczyła na lodzie niezwykłą baśń J. Ch. Andersena. Przepiękne stroje oraz taneczne figury zapadną nam w pamięci. Teraz porównamy sobie treści przedstawione na lodzie z lekturą.


21 listopada 2016 r., 2G odwiedziła Komendę miejską PSP w Gdyni. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda, a jednocześnie ważna lekcja dotycząca zagrożeń i zachowania bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc, kogo zawiadomić i w jaki sposób udzielić informacji na temat zdarzenia. Przypomniały sobie znany im numer telefonu 998. Poznały również zasady bezpiecznej ewakuacji. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do środka którego dzieci mogły wejść. Dzieciom zademonstrowano wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków.


Postacie biblijne. Uczniowie klas piątych na lekcjach religii poznają bohaterów biblijnych i świętych, którzy mogą stać się wzorcami osobowymi. Przewodnikiem podczas katechez jest przede wszystkim słowo Boże, które odkrywa duchowe piękno poznawanych postaci. Zaczęliśmy od poznawania prawdy o stwórczym działaniu Boga, aż do kształtowania postawy posłuszeństwa Bogu i troski o bliskich poznając Noego w oparciu o historię potopu.


17 listopada 2016 r. w naszej szkole gościliśmy autora Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PZŻ i Grupy ENERGA, trenera i pasjonata żeglarstwa – Pana Krzysztofa Kociedy. Trener przedstawił uczniom klas III żeglarstwo jako sport dla wszystkich i szkołę charakteru, zaprezentował sprzęt żeglarski i łódkę klasy optimist, która w całości stała w sali gimnastycznej. Opowiedział, jak dzieci uczą się na niej pływać. Opisany został zdrowy styl życia żeglarzy oraz omówione zostały zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą latem i zimą. Uczniowie mieli okazję oglądać ciekawe zdjęcia i filmy, przedstawiające znanych w kraju i na świecie polskich żeglarzy oraz opisujące uroki żeglarstwa. Nie zabrakło quizu i nagród dla dzieci. Każdy chętny chłopiec lub dziewczynka mogą na początku roku 2017 internetowo zapisać się do szkółki żeglarskiej w Gdyni objętej darmowym programem edukacji żeglarskiej. Czy kogoś już zauroczył ten piękny sport?


W ramach programu “Owoce i warzywa w szkole” 15 XI 16 r. uczniowie kilku klas młodszych (2e, 3a, 3c, 3e, 3f oraz świetlica) wzięli udział w warsztatach żywieniowych prowadzonych przez specjalistę w tej dziedzinie. Pani dietetyk przygotowała bardzo ciekawą prezentację dotyczącą nowej piramidy żywieniowej. Omówiła kolejno wszystkie piętra piramidy, która zaczyna się aktywnością ruchową. Kolejne piętra obejmują to, co powinno się jeść, zważając na częstotliwość spożywania produktów. Pani prowadząca lekcję zwróciła szczególną uwagę na te produkty, które są niezdrowe, wyjaśniła dlaczego i nauczyła dzieci, jak je rozpoznać, czytając skład produktu i tabelę wartości odżywczych. Dzieci następnego dnia do szkoły przyniosły przez siebie zrobione wody smakowe bez dodatku cukru. Od dzisiaj z głową wybieramy produkty z półek sklepowych, by zdrowo jeść i żyć!


Mali detektywi z 0A. 15 listopada udaliśmy się na spacer do Biblioteki  Miejskiej na Obłużu na bardzo ciekawe zajęcia  detektywistyczne. Poszukiwaliśmy ukrytych obrazków,  musieliśmy uważnie słuchać czytanego opowiadania o detektywie Pozytywce, aby usłyszeć  w tekście wyszukane przez siebie wcześniej wyrazy na kartkach. To wszystko działo się w tak zwanym międzyczasie , kiedy wysychały nasze kolorowe plamy, z których wyczarowywaliśmy niesamowite obrazki. Rozwijaliśmy swoją wyobraźnię, spostrzegawczość,  pamięć i współpracę w grupie. Dziękujemy bardzo. Chętnie znów wrócimy tu na kolejne zajęcia a wielu z nas na pewno zapisze się do biblioteki!:-) 


ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE

10 listopada uczniowie naszej szkoły przyszli na zajęcia ubrani na biało-czerwono. W ten sposób chcieli uczcić nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia w klasach młodszych wiele mówiło się o tym, jak Polska odzyskała niepodległość i co zrobić, by dalej żyć w wolnym i niepodległym kraju. Uczniowie klasy IIIa, podobnie jak inne dzieci, przygotowały przepiękne kotyliony, które z dumą nosiły na piersi.


Dnia 11 listopada uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystości z okazji 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w intencji naszej Ojczyzny w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Następnie przeszliśmy na cmentarz, gdzie przy grobach zamordowanych harcerzy oraz poległych żołnierzy odmówiliśmy modlitwy. Kolejnym punktem uroczystości był Apel Poległych przy pomniku Pamięci Rozstrzelanych Harcerzy.  Małgorzata Gackowska


W ciągu ostatnich paru tygodni uczniowie klas młodszych uczestniczyli w pokazach piłki siatkowej i koszykowej. Pod koniec października klasy III uczestniczyły w pokazowym treningu siatkówki zaprezentowanym przez UKS Gdyńskiej Akademii Siatkówki, która organizuje nabór dziewczynek na zajęcia w naszej szkole. Dzieci miały okazję obserwować rozgrzewkę zawodniczek oraz kilka ciekawych elementów treningu. Było miło popatrzeć na ćwiczenia dziewcząt, tym bardziej, że niektóre z nich są absolwentkami naszej szkoły. 9 listopada mieliśmy okazję spotkać się z zawodniczkami klubu Basket 90 Gdynia. Koszykarki ciekawie opowiadały o dyscyplinie, którą uprawiają i przeprowadziły konkurs wiedzy na temat historii piłki siatkowej. Wielu uczniów wygrało puzzle z zawodniczkami drużyny. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się ćwiczeniom usprawniającym umiejętności koszykarskie oraz minizawodom “Wyścigi drużyn”. Na koniec była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z zawodniczkami i członkiniami klubu oraz otrzymania autografów znanych koszykarek gdyńskiego klubu. Kto wie, ilu naszych uczniów marzy o tym, by należeć do znanych gdyńskich drużyn sportowych i osiągać sukcesy w sporcie?


07.11.2016 r. uczniowie klasy IIa, IIb, IIIa, IIIe i IIIf uczestniczyli w „Lekcji w kinie” pt.: „Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”. Zajęcia te wprowadziły uczestników w niezwykły świat animacji filmowej. Dzieci podczas lekcji dowiedziały się, jak powstawały pierwsze filmy animowane i jak dzisiaj powstają ich ulubione filmy. Odkryły, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać. Zobaczyły, co łączy konturówkę z filmem animowanym i jak ożywić postać z bajki. Uczniowie na specjalnie przygotowanych kartkach samodzielnie, krok po kroku, rysowały postać Kubusia Puchatka. W drugiej części lekcji obejrzały film pt.: „Mały Książę”. Zarówno część lekcyjna, jak i przepiękny film sprawiły dzieciom ogromną przyjemność.


POKAZ TAŃCA "ZESPOŁU UKRAIŃSKIEGO" 

Klasy młodsze i starsze wzięły udział w pokazach tańców ukraińskiej grupy "Kwieciste Gwiazdeczki". Artyści to młodzież z jednego z ukraińskich domów dziecka lub jego wychowankowie. Mogliśmy poznać tańce z wielu krajów np. Ukrainy, Rosji, Indii, Chin, Hiszpanii. Poznaliśmy tańce ludowe, towarzyskie, taniec współczesny i balet. Każdy taniec to ciekawa choreografia, kolorowe (za każdym razem inne) stroje, profesjonalny występ. Dzieci o pokazie wyrażały się w samych superlatywach, bo z pewnością było na co popatrzeć.


Parę dni temu do naszej szkoły przyszedł tajemniczy list z Londynu... Po otwarciu koperty okazało się, że to list z Pałacu Buckingham! Królowa Elżbieta II, do której dzieci z naszej szkoły wysłały życzenia z okazji dziewięćdziesiątych urodzin przysłała nam list oraz kartkę z podziękowaniem! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że spotkało nas takie wyróżnienie! KLIKNIJCIE TUTAJ, ŻEBY ZOBACZYĆ KARTKĘ.


Od miesiąca listopada do końca I semestru będą odbywać się warsztaty „BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU” dla klas czwartych i „RAZEM LEPIEJ” dla klas trzecich. Warsztaty prowadzone są przez psychologa Annę Budzyń z PPP nr 3 w Gdyni.


Serdecznie dziękuję uczniom naszej szkoły, którzy 1 listopada kwestowali na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca. Mimo bardzo brzydkiej pogody, z uśmiechem na twarzy, prosili ludzi przybywających na wojskowy cmentarz o wsparcie dla chorych i cierpiących. Równie gorąco dziękuję p. Emilii Maćko, mamie Jagody Klimas oraz mamie Sandry Mroczkowskiej za ogromne zaangażowanie. Opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy Barbara Figura

25 listopada to “Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Ustanowiono go w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Nasza szkoła od kilku lat świętuje z innymi, zachęcając uczniów do przynoszenia tego dnia swoich pluszaków. I tak ulubione pluszowe misie miały dziś wyjątkową okazję pouczyć się w salach ze swoimi właścicielami i pobawić się z nimi w czasie przerw. Było wesoło i “misiowo”!

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOSCI DYSLEKSJI - PODSUMOWANIE


Drodzy Rodzice!

W dniach 24-28.10.2016r. obchodzimy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Jak co roku przygotowałam dla Państwa i Dzieci Program obchodów tego tygodnia, a w nim szereg cennych form, które w moim przekonaniu wzbogacą Państwa wiedzę i umiejętności w zakresie wspierania dzieci ryzyka dysleksji, dysleksji rozwojowej oraz rozwoju dziecka w ogóle. Program znajduje się tutaj ....

Zapraszam serdecznie do aktywnego uczestnictwa :) Izabela Mańkowska – specjalista terapii pedagogicznej, Integracji Sensorycznej, Stosowanej Analizy Zachowań.

ksiazkaW ramach szkolnego projektu „Polubić czytanie” październik upłynął pod hasłem „Moja ulubiona książka”. Uczniowie opowiadali o książkach, które najchętniej czytają. Wykonali przepiękne albumy o książce. W nich pojawiły się m.in. komiksy zainspirowane lekturą, krótkie streszczenia, wywiady z głównym bohaterem, quizy i krzyżówki dot. treści. W klasach młodszych królowały reklamy wybranych książek. Krótka i rzeczowa treść, piękne ilustracje zachęcają do sięgnięcia właśnie po te, a nie inne pozycje. Szóstoklasiści przygotowali wspaniałe i twórcze lapbooki oraz książki dotykowe. Prace naszych uczniów można podziwiać na wystawie znajdującej się na parterze naszej szkoły. Gorąco zachęcamy.


PAŹDZIERNIK W ZERÓWCE


27 października klasy IV a,b,d,e i IIIc wybrały się do Waterfront na spotkanie z Astronomią tematem spotkania była "Ziemia we Wszechświecie" będącą pierwszą częścią nowego cyklu prelekcji „Zrozumieć Wszechświat”. Autorska prelekcja multimedialna obejmująca następujące tematy: − rozmiary Ziemi i jej budowa − jej ruch obrotowy i obiegowy − sąsiedztwo Ziemi, Księżyc, Słońce, planety, − ciała Układu Słonecznego (planetoidy, komety, meteory) − gwiazdy, Droga Mleczna, inne galaktyki była dla wielu z nas ciekawym doświadczeniem i wyprawą w nieosiągalne ludzkim wzrokiem miejsca.


W dniach 17-21.10.2016 Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Zenony Mruli i Marleny Wojewódki, we współpracy z Panią Edytą Świętanowską i Agnieszką Cieślarczyk, przeprowadził akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze Schroniska "Ciapkowo". Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. Samorząd Uczniowski


20. października klasa V a udała się do Gdańska. Odwiedziła Muzeum Narodowe. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz obejrzeli wystawę „Ze skarbca Stolicy Apostolskiej”. Watykan to najmniejsze państwo w Europie o niezwykłej i długiej historii. Na przykładzie zabytków na co dzień skrywanych w jego skarbcu, piątoklasiści dowiedzieli się o tym kraju, jego mieszkańcach oraz o roli, jaką odgrywał na świecie. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. dlaczego w herbie widnieją dwa klucze, co składa się na strój papieża. Był również czas na spacer Starówką, wspólne zdjęcia oraz zakup pamiątek.


W październiku było w naszej szkole przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z klas III na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne, witaminowe sałatki lub surówki. Uczniowie przynieśli z domów różne świeże owoce i warzywa. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i warzyw, więc każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatki i surówki przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki i surówki udały się, wyszły pyszne i wspaniałe!


Klasy 0 na działce. W ubiegłym tygodniu zostaliśmy zaproszeni do ogródka działkowego przez rodziców naszych dzieci. Chętnie skorzystaliśmy z takiej wycieczki, była ona podsumowaniem tematów o warzywach i owocach. Mieliśmy okazję zobaczyć jak przyroda przygotowuje się do zimy. Obserwowaliśmy rybki w stawie, zasypiajace owady i żabki, które zagnieździły się pod stertą przygotowanych kamieni. Na działce panował jesienny nastrój a wszystko w przepięknych kolorach polskiej złotej jesieni. To był bardzo udany i pouczający spacer:-)


W czwartek, 20 października klasa IIe wybrała się na przedstawienie "Królowa Śniegu" do Teatru Miejskiego. "Należąca do kanonu i od lat z powodzeniem realizowana przez teatr i kino, baśń Andersena, opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Barwne losy dwójki przyjaciół i fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń, w której na szczęście, po wielu nieprzewidywalnych przygodach, dobro zwycięża."


Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku odwiedził w naszej szkole uczniów klas III, którzy mieli okazję uczestniczyć w interaktywnej lekcji pn. ,, Bajkowa podróż po świecie”. W trakcie zajęć dzieci wraz z bohaterami popularnych bajek poznawały europejskie państwa, miasta, flagi oraz godła. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Św. Mikołaj i z jakiego kraju pochodzą ich ulubione frytki. Na końcu spotkania każdy uczeń mógł sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując zadania dotyczące omawianych państw.


PISZĄ O NAS ...


KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ETAP SZKOLNY


UKS Gdyńska Akademia Siatkówki - nabór na zajęcia w ramach Szkoły Otwartej


Zbiórka dla bezdomnych zwierząt ze schroniska CIAPKOWO


Święto Drzewa w klasach 0 i I

 Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

Czy ty drogie dziecko i czy ty drogi dorosły, zastanowiłeś się kiedyś nad tym jak naprawdę zachowujesz się w stosunku do drzew?

– Marku – czy pomyślałeś  jaką szkodę wyrządzasz drzewu wycinając na jego korze swoje imię?
– Marto – czy zastanowiłaś się  co może się stać, gdy w lesie zostawiłaś pustą szklaną butelkę?
– Aniu – czy pomyślałaś jak kaleczysz wierzbę obrywając wiosną bazie?
– Joasiu – czy pomyślałaś o drzewie, gdy huśtałaś się na huśtawce zawieszonej na jego gałęzi ?
– Janie – co czułeś ścinając brzózkę na Zielone Świątki lub Boże Ciało?
– Andrzeju – czy wiesz, że przez wyziewy zakładu, w którym pracujesz giną świerki?

10 października obchodzimy Swięto Drzewa. Z tej okazji uczniowie  z klas 0 i I dużo rozmawiali na temat rodzajów drzew, ich owoców i liści, znaczenia dla przyrody i człowieka, ciekawostek  o nich. Wykonywały różnorodne prace plastyczne, m.in. piękne drzewa owocowe, które zdobią szkolne korytarze.  Zobaczcie sami:


logo m

W piątek 14 października dzieci z klas pierwszych miały aż dwa powody do świętowania – swój pierwszy w życiu Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość pasowania na ucznia. Dumni rodzice byli świadkami składania przez swoje pociechy uroczystej przysięgi. Gdy dzieci obiecały, że będą szanować nauczycieli, przygotowywać się do lekcji, działać na rzecz swojej szkoły oraz, że będą zawsze uprzejme i wesołe, nadszedł ważny moment – moment pasowania. Pani wicedyrektor Henryka Bastian dotknęła ramienia każdego pierwszoklasisty specjalnym ołówkiem i w ten oto sposób Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni zyskała czterdziestu czterech nowych uczniów. Koledzy i koleżanki ze starszych klas wręczyli  świeżo pasowanym uczniom pluszowe misie z logo naszej szkoły i już po chwili po całej sali rozległ się pełen entuzjazmu śpiew: „Puk, puk, to ja mały uczeń pierwszaczek...”. Uroczystość pasowania na ucznia zakończyła się tym właśnie radosny akcentem, lecz świętowanie nie dobiegło jeszcze końca. Był czas na pamiątkową fotografię oraz na pełen gwaru słodki poczęstunek. Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.


Bajkowa podróż po świecie w klasach 0. 12 października w środę  w ramach naszych zajęć odbyły się spotkania dla zerówek  pt. „Bajkowa podróż po świecie” organizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej z Gdańska. Dzieci miały okazję dzięki postaciom ze świata bajek poznać bliżej  różne kraje. 

 


OTWARTA SZKOŁA - aktualna oferta i plan po zakończonym naborze do grup.


W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie dziewięciu klas młodszych będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pokazowych organizowanych na terenie naszej szkoły przez interaktywne centrum edukacji EduFun z Gdyni. W dniach 10 i 11 października uczniowie klas I a, II f,g, III a, b, c, d, e, g wzięli udział w pierwszych warsztatach pt. BĘDĘ DETEKTYWEM. Na tym spotkaniu dzieci przekonały się, jak działają gadżety super-detektywa, jak pobiera się odciski palców, jak korzystać z wykrywacza metali lub urządzenia do podsłuchu. Dowiedziały się, czym jest wariograf i jak się robi sztuczną krew. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty!


7.10.2016 Fundacja Art2You podczas koncertu "Na czarnym lądzie" zabrała uczniów klas 0 i 1 naszej szkołyna niesamowitą wyprawę w świat afrykańskich rytmów i orientalnych instrumentów tj. djembe, mbira, walicha, kalimba czy duduk  Dzieci mogły nie tylko wysłuchać dźwięku tych instrumentów, ale również na nich samodzielnie zagrać.To było dla wielu niezapomniane przeżycie.


Zostań Aniołem dla dziecka w szpitalu

aniolDla nowo przybyłych Aniołów I Anielic :-) krótkie wprowadzenie. Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia. Dziecko będzie te kartki losować. Na oddziale onkologii jest duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu. Kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub leczenie powikłań po chemioterapii. Dzieci leczą się bardzo długo, ale nie zawsze muszą przebywać przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tę kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które kartę Państwa wylosuję. To taka anonimowa modlitwa, ale może dziecko się odezwie i wtedy modlitwa może zostać już bardziej konkretna, za konkretne dziecko ☺
Co trzeba zrobić? Wszystko jest proste 
1. Trzeba przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić) 
2. Zastanowić się do Kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca) 
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. 
Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, zachęcać i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie, co Anioł lubi, co warto zobaczyć i podać swój kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować)

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Pozdrawiamy Wszystkich bardzo serdecznie i dziękujemy za odzew. 
P.S. Dzieci jest dużo i żeby nikomu nie zabrakło kartek potrzebujemy wsparcia Prosimy o rozpowszechnianie informacji o akcji i zaangażowanie się w pisanie kartek. Dzieci czekają...

NAPISANE KARTKI PROSZĘ PRZYNOSIĆDO PANI KATECHETKI BARBARY FIGURY


W dniu 6 października dzieci z grup zerowych, klas pierwszych oraz klas drugich uczestniczyły w „zielonych lekcjach”. Był to czas spotkania ze skrzydlatymi przyjaciółmi: sową płomykówką, puchaczem, jastrzębiem oraz sokołem. Pełni pasji sokolnicy, pani Agnieszka i pan Piotr, wprowadzali naszych najmłodszych uczniów w tajemnice ptasiego świata. Od dziś każde dziecko wie dlaczego ptaki latają, a ludzie nie. Potrafi bez zająknięcia opowiedzieć w jaki sposób ptaki są przystosowane do lotu. Rozumie, że latanie jest bardzo męczącą czynnością, gdyż miało okazję tego trudu doświadczyć. Ponadto każdy uczestnik ptasich warsztatów miał szansę poduczyć się sowiego języka. Śmiało może powiedzieć, że rozumie znaczenie niejednego „hu hu”. Ponadto bacznie obserwuje sowie „uszy” i z ich ruchów wiele potrafi odczytać. Wie przecież doskonale, że znajdujące się na głowach niektórych sów „uszy” to jedynie pęki piór, których ruch może mówić: „Uważaj przyjacielu jesteśmy w niebezpieczeństwie!”. Hmm… pozostaje się zastanowić czy to ptaki gościły w naszej szkole, czy też dzieci na czas spotkania przeniosły się do ptasiej szkoły. Odbyła się przecież lekcja sowiego języka,  gimnastyka z sokołem oraz lekcja anatomii z puchaczem. Na koniec zajęć płomykówka Fiona pasowała wszystkie dzieci na uczniów ptasiej szkoły. Przysiadła leciutko na ramieniu, otuliła swoim puchatym ciepełkiem i coś w sekrecie szepnęła na uszko.Warto dodać, że to już trzecie spotkanie z naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi, a ja z sowiego „hu hu” wyczytałam, że jeszcze do nas przylecą. Teraz pozostaje nam czekać na pamiątkowe zdjęcia z Fioną.


 NIE KUPUJ – ADOPTUJ!”


W poniedziałek 3 października miało miejsce spotkanie uczniów klas I z przedstawicielem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals panią Joanną Psuty. Pani Joanna przybyła do naszej szkoły wraz z pieskiem ze schroniska w Ciapkowie. Podczas pogadanki uczniowie nie tylko zapoznali się z działalnością jaką prowadzi schronisko ale również przedstawiono im zasady i zadania jakie powinien spełniać potencjalny opiekun, który chce dać podopiecznym schroniska dać drugi dom. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się co należy zrobić gdy zginie pies, jak również jak postępować gdy widzimy błąkającego się czworonoga. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali drobne pamiątki. Organizatorką spotkania była Jolanta Gajzler


komiksW roku szkolnym 2106/2017 w klasach IV – VI realizowany jest projekt edukacyjny motywujący do czytelnictwa i zdobywania wiedzy „Polubić czytanie”. Cele to m.in.: rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów, łączenie wiedzy z działalnością praktyczną oraz uwrażliwianie na piękno słowa. W kolejnych miesiącach uczniowie będą zajmować się poszczególnymi zagadnieniami. Wrzesień poświęciliśmy na komiks. Rozmawialiśmy o istocie komiksu, jego twórcach oraz jakie są jego charakterystyczne cechy. Uczniowie samodzielnie wykonali komiksy, które można podziwiać na parterze naszej szkoły. Gorąco zachęcamy do obejrzenia wystawy.


Klasy 0a,b,c; 1a,b; 2f i 3d,g w "Dniu Chłopaka" udały się do Sali Koncertowej Portu w Gdyni na familijny musical „Księga Dżungli” w wykonaniu młodych rozśpiewanych aktorów Teatru Komedii Valldal. Korowód egzotycznych postaci - tapiry, słonie, pawie, małpy, szakale, pantery...Leśne gonitwy, akrobacje, tańce i nieoczekiwane zwroty akcji – to wszystko w rytm żywiołowej muzyki bardzo przypadły dzieciom do gustu.

 


We wrześniu klasy drugie uczyły się jak dbać o nasze środowisko. Dowiedzieliśmy się co to jest recycling. Segregowaliśmy odpady i umieszczaliśmy je w odpowiednich pojemnikach. Niektóre klasy były na wycieczce w leśniczówce w Warszewie, gdzie pan leśniczy z zaangażowaniem i pasją opowiadał nam o lesie, gatunkach drzew i potrzebie ochrony środowiska naturalnego.W październiku przez cały tydzień pogłębialiśmy swoją wiedzę ekologiczną dotyczącą potrzeby ochrony lasów.Każda klasa w swojej sali zorganizowała wystawki zabawnych stworków lub przedmiotów wykonanych z surowców wtórnych. Zobaczcie na zdjęciach efekty naszej kreatywności. Są wspaniałe.

 

 

 


Kolejne klasy dołączyły do " Owocowego tygodnia" w smacznym stylu. W klasie IV A i IV B są kolejni mistrzowie w przyrządzaniu zdrowego i pysznego jedzenia. Niektórzy potrafią wykonać owocowe obrazy. Szukajcie ich na zdjęciach :)

Owocowy tydzień już opanował klasę IV E i IV D. Wygląda wspaniale i tak też smakuje. Okazuje się, że nasi uczniowie wiedzą co dobre i zdrowe. A do tego potrafią to pięknie podać. Zapraszamy do zabawy również w domu, róbmy "Owocowe kolacje"


K O L O R O W Y   T Y D Z I E Ń

pdf   ZOBACZ SZCZEGÓŁY

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

 


pppp1Dnia 27 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką pppppani Małgorzaty Gackowskiej, uczestniczyli w gdyńskich uroczystościach z okazji 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W samo południe na Skwerze Kościuszki przy pomniku Marynarza Polskiego i Żołnierzy Armii Krajowej odbyły się uroczystości upamiętniające to święto.


23 września uczniowie klas IIC i IID wraz z opiekunami udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej w Marszewie na ciekawą lekcję ekologii. Nauczyliśmy się rozpoznawać drzewa iglaste i po raz pierwszy mieliśmy okazję poczuć wyjątkowy zapach igieł daglezji. Ciekawie spędziliśmy czas również podczas swobodnej zabawy przy mikroskopach, gdzie mogliśmy obejrzeć wiele cennych okazów z bardzo bliska i odkrywaliśmy tajniki przyrody za pomocą interaktywnych pomocy edukacyjnych. Dużo radości mieliśmy podczas zabaw konstrukcyjnych, gdzie z drewnianych klocków mogliśmy zbudować to, co podpowiedziała nam wyobraźnia. Po wysłuchaniu ciekawostek pana leśnika i obejrzeniu wielu leśnych zakamarków upiekliśmy w ognisku kiełbaski i tak smakowicie zakończyliśmy naszą leśną wyprawę. W tym dniu miło i ciekawie spędziliśmy czas.:)


Pierwszy miesiąc naszej wspólnej przygody w zerówce jest już za nami. Wspólnie z Puszatkiem opracowaliśmy Kodeks Przedszkolaka, uczymy się coraz lepiej współpracować i okazywać sobie szacunek. Skupiliśmy się na pojęciu bezpieczeństwa w szkole, na spacerach, wyjazdach, w domu.  czytaj więcej ...


iza terapiaDrodzy Rodzice! Pragniemy poinformować Państwa, że w dniu 18 września 2016r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat i zaszczytny dla nas tytuł Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją. Program, w którym wzięliśmy udział był patronowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Przez dwa ostatnie lata szkoła zmagała się z realizacją zadań wytyczonych przez Regulamin stworzony przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Koordynacją programu na terenie szkoły oraz na terenie naszego województwa zajmowała się Izabela Mańkowska – specjalista terapii pedagogicznej. (cztytaj więcej ...)

zobacz również prezentację


AKCJA „Kalendarz Hospicyjny”

W dniach 13-15 września 2016 r. podczas zebrań z rodzicami w naszej szkole sprzedawaliśmy Kalendarze Hospicyjne. Uzbierane pieniądze w kwocie 2261 zł zostały przekazane na potrzeby Hospicjum św. Wawrzyńca. Dziękujemy wszystkim darczyńcom:) Wolontariusze SP nr 6


 16 września klasa 2g w towarzystwie mam i wychowawcy wyruszyła na rajd brzegiem morza. Spacer zaczęliśmy od Osady Rybackiej na Oksywiu gdzie podziwialiśmy uroki przyrody, szukaliśmy skarbów oraz utrwalaliśmy wiadomości o morzu poznane na lekcjach. Po dotarciu na plaże na Babich Dołach dzieci spędziły czas bawiąc się na plaży, budując zamki z piachu. Na zakończenie rajdu czekała na uczestników rajdu przepyszna pizza.


16. września wszystkie klasy V przyłączyły się do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Wraz z nauczycielami wybrali się na pobliskie tereny Obłuża, aby zadbać o pobliską okolicę. Zgodnie stwierdzili, że nadal trzeba przypominać o tym, jak ważnym elementem naszego życia jest otaczająca nas przyroda. Podsumowaniem akcji jest tych kilka punktów, do których powinnyśmy się stosować.

POMAGAJMY ZIEMI – CODZIENNIE

- OSZCZĘDZAJMY WODĘ,

- NIE MARNUJMY ENERGII,

- WYBIERAJMY TRANSPORT PUBLICZNY,

- CHODŹMY NA ZAKUPY Z WŁASNĄ TORBĄ,

- SEGREGUJMY ODPADY

 


zakazyW ramach szkolnego programu profilaktyki uczniowie klas V rozmawiali na temat bezpieczeństwa. Opowiadali jak należy zachowywać się w drodze do i ze szkoły, jak bezpiecznie spędzać przerwy międzylekcyjne. Zwrócili uwagę na panujący hałas, krzyki rówieśników. Zgodnie stwierdzili, że nie wolno biegać, aby uniknąć wypadków. Ponadto wykonali znaki zakazu dot. tematyki bezpieczeństwa w szkole.


Uczniowie klasy 3g wraz z rodzicami i wychowawcą rozpoczęli nowy rok szkolny od spotkania integracyjnego w Kniewie na farmie strusi. Sobotnie przedpołudnie było piękne i słoneczne więc i nastroje bardzo dobre. Pod okiem przewodnika zwiedziliśmy farmę, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o mieszkających tam zwierzętach. Były konkursy, zabawy, w których brali udział także dorośli. Okazuje się, że rodzice też potrafią się dobrze bawićJ. Dopełnieniem spotkania było ognisko.


W dniu 15 września klasa 2e wraz z panią Sylwią oraz mamami, po zakończonym bloku tematycznym dotyczącym wiadomości o morzu- wybrała się na wycieczkę, na pobliską na plażę- Babie Doły. Wspólnie bawiliśmy się urządziliśmy piknik, poznaliśmy legendę pt."Dlaczego woda w Bałtyku jest słona" a także wykonaliśmy przepiękne rysunki gdyńskiej Torpedowni. Zapraszamy do oglądania wystawy!


6bW tym tygodniu na lekcji języka angielskiego utrwalaliśmy, poznawaliśmy i poszerzaliśmy słownictwo z zakresu państw i narodowości, mając przy tym mnóstwo frajdy. Przeprowadzaliśmy ze sobą wywiady, opisywaliśmy stroje. Niektórzy uczestnicy zajęć przygotowali nawet potrawy charakterystyczne dla danego państwa i nie tylko o nich opowiadali... Degustacja też była  Mniam  


Pierwsze spotkanie z językiem rosyjskim w klasach IV. Klasy IV w pierwszych dniach września uczestniczyły w pierwszych zajęciach języka rosyjskiego. Podczas zajęć dzieci poznały dzień z życia pewnego leniwego kotka. Mimo, iż niektórzy z uczniów pierwszy raz w życiu słyszeli mowę naszych wschodnich sąsiadów, to świetnie radzili sobie ze wskazaniem godzin, kiedy kotek wstawał, mył się, czy chodził na ryby. Celem tych lekcji było zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim i zachęcenie do wzięcia udziału w regularnych zajęciach, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 13:50 w sali 102. До встречи! Mirosława Bielawa


 Dziękujemy Straży Miejskiej za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa w okolicach szkoły.

 Dzień Ojca w 2 c odbył się w klimacie sportowym, zaprosiliśmy tatusiów na mecz piłki nożnej, który przebiegał na boisku naszej szkoły. Uczniowie, uczennice i ich ojcowie rozegrali piękny mecz 2:2, więc wszyscy wygrali. Tatusiowie wysłuchali jeszcze piosenki jak ważna jest rodzina i otrzymali portrety, a juz w domu dodtkowo przygotowany prezent - puszkę na narzędzia dla kazdego bohatera domu jak znalazł.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z ZAKOŃCZENIEM ROKU SZKOLNEGO 2015-2016

23 czerwca 2016 jest dniem sprzątania szkoły. Tego dnia każda klasa spotyka się ze swoim wychowawcą lub inną osobą oddelegowaną do pełnienia funkcji opiekuńczych (sprzątanie sali lekcyjnej, spacer, ewentualnie udział w próbie apelu). UWAGA - w godzinach 9.40-10.35 organizuje się kiermasz używanych podręczników (dotyczy klas 5 i 6). Oddziały przedszkolne pracują w tym dniu bez zmian. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji tego dnia zostaną przekazane przez wychowawców.

24 czerwca 2016 jest dniem zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015-2016. W tym dniu odbędą się apele na zakończenie roku. Dla uczniów klas 4-6 o godzinie 9.00, dla uczniów klasa 1-3 o godzinie 12.00. W czasie uroczystości zostaną wręczone medale - uczniom klas 3 oraz uczniom klas 6. Dzieci z oddziałów przedszkolnych żegnają się ze swoją Panią na spotkaniach w sali. Tradycyjnie też tego dnia robimy zdjęcia całym klasom. Informacje dotyczące godziny oraz miejsca spotkania w tym dniu przekażą wychowawcy klas.

Świadectwa szkolne wydawane są 24 czerwca 2016 przez wychowawców klas. Dokumenty nieodebrane tego dnia będzie można w terminie późniejszym odebrać w sekretariacie. Można pisemnie upoważnić osobę pełnoletnią, niebędącą opiekunem prawnym ucznia do odbioru świadectwa. Warto o takim zamiarze poinformować wychowawcę klasy.

Uczniowie klas 6 otrzymują świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenie OKE o wynikach sprawdzianu. Do każdego z tych dokumentów dołączone zostaną trzy numerowane oraz potwierdzone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły kopie.  Dokumenty te przeznaczone są do wykorzystania w procesie rekrutacji do gimnazjów.

Od roku szkolnego 2016-2017 dla uczniów mieszkających w obwodzie naszej placówki rejonowym gimnazjum staje się Gimnazjum nr 17  przy ul. Sucharskiego lub nowo utworzone Gimnazjum nr 28 przy ul. Dickmana.

jaNa ostatnich zajęciach języka angielskiego w miesiącu czerwcu uczniowie klasy 3a wykonywali słowniczki obrazkowe 3D z zakresu poznanej leksyki w klasie trzeciej. Dziewczynki i chłopcy wykazali się ogromną twórczością, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Udowodnili również, że słownictwo, jakie poznali na lekcjach języka angielskiego, zapadło im głęboko w pamięci :) Życzę Wami Kochani udanych wakacji i dziękuję za mile spędzony czas na moich lekcjach ;) Ela Klińska.
 

kibic1kibic2Klasy II brały czynny udział już od samego rana w kibicowaniu naszym rodakom. Jak widać opłacało się. GRATULUJEMY naszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów.

int1int2Dnia 17 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne klasy IIf z rodzicami i opiekunami. Uczniowie na początku przedstawili inscenizacje do wierszy o zdrowym odżywianiu oraz zatańczyli tango, lambadę i kankana. Po oglądnięciu przedstawienia wszystkie dzieci wraz rodzicami i opiekunami wykonywały pyszne, kolorowe, smaczne sałatki. Następnie odbyła się wielka degustacja pyszności. Wszyscy wyszliśmy zadowoleni i z pełnymi brzuszkami. Dziękujemy za tak liczną frekwencję.

Ocenianie

W czerwcu piąte klasy podsumowywały swoją całoroczną pracę. Uczniowie sprawdzali swoje wyniki i porównywali je z rokiem poprzednim. Wystawiali sobie i kolegom z klas oceny z zachowania. Był to czas refleksji i postanowień na nowy rok szkolny…

Zbliżają się wakacje. Czekają nas piękne plaże, jeziora, wizyty na basenie czy aquaparku. 15. czerwca klasy IV i V miały spotkanie z Panią Ratownik WOPR Gdynia. Podczas zajęć zostały przypomniane najważniejsze zasady zachowania się podczas zażywania kąpieli w morzu i jeziorze oraz korzystania z basenów. Pani Ratownik przypomniała zasady pierwszej pomocy. Uczniowie przećwiczyli również bezpieczną pozycję boczną. Najwięcej zainteresowania wzbudził pas ratowniczy „węgorz”, wykorzystywany podczas holowania osoby. Bardzo dziękujemy za ciekawe i wartościowe zajęcia.

Dnia 14 czerwca uczniowie klas szóstych wzięli udział w uroczystym Balu, który tradycyjnie rozpoczęto polskim tańcem narodowym- polonezem. Był to czas wspólnej, wesołej zabawy, tańców na parkiecie i śpiewu przy muzyce, którą odtwarzał znakomity DJ i wodzirej.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Oxford-Lingua Plus

Laureat I stopnia        – Maja Bil III c

                                 Mateusz Barszczewski VD

Laureat II stopnia       – Maksymilian Wrycz-Rekowski III b

                                      Lidia Brancewicz III c

                                      Nadia Babirecka III b

                                      Agata Dajnowiec IV a

                                      Wiktoria Cysarz V a

Laureat III stopnia     – Mateusz Flis IV a

                                      Szymon Mikulewicz IV d

Składamy serdeczne podziękowania za udział w głosowaniu w konkursie "Moja szkoła jest najlepsza".

Zajęliśmy 3 miejsce! :)

Szczegóły tutaj...

...

Integracyjne spotkanie sportowe w klasach III. 10 czerwca dzieci z klasy III c i III d wraz z rodzicami i swoimi paniami w radosnej sportowej atmosferze spędziły piątkowe popołudnie. Były śpiewy, pląsy oraz emocjonujące, tory przeszkód i wesołe zabawy ruchowe. Wszyscy ćwiczyli z bardzo dużym zaangażowaniem i werwą!!! Było przy tym dużo śmiechu i pozytywnej energii :-) Ślizgi na materacach na odległość cieszyły się chyba największym zainteresowaniem. Nie ważne było nawet kto dalej, szybciej czy dokładniej wykonał zadanie. Liczyła się tylko dobra zabawa. Wszyscy rozeszli się do domów w znakomitych humorach i z wypiekami na twarzy! I oto chodziło! Dziękujemy za wspólne spotkanie- p. Mirka i p. Krysia

Dnia 9 czerwca uczniowie klas II a i II f udali się do biblioteki miejskiej na Obłużu. Tam obejrzeli przedstawienie pt. “Przygody Aladyna” w wykonaniu Teatru Fantazja. Zabawne perypetie bohatera nauczyły nas, ze należy cenić sobie przyjażń, gdyż “tylko prawdziwy przyjaciel nie opuści nas w biedzie”.

W środę 8 czerwca klasa III d wybrała się na „leśną ekspedycję” do Adventure Parku w Gdyni Kolibkach. Uczestnikom wyprawy niestraszne były słońce, deszcz, ciemności ani żadne inne przeciwności, które napotkali na swojej ścieżce, a było ich wiele. Okazuje się, że gdy trzecioklasiści trzymają się razem można przejść bezpiecznie przez ciemny tunel, wdrapać się na rozwieszony wysoko pajęczy most, oraz wprawić w ruch narty, których nie powstydziłby się największy spośród olbrzymów. Gdy zaś uruchomią soją wyobraźnię, zaczną kombinować i główkować, mogą wyminąć się na całkiem wąskiej desce, nie tracąc przy tym równowagi. Kiedy koleżanka lub kolega z klasy poda pomocną dłoń, wdrapanie sią na najbardziej stroma górę to bułka z masłem. Zdarzyć się może również, że jedyną drogą na drugą stronę przepaści będzie transport na zwisającej linie, ale dzieci z klasy III d wcale się tym nie przejmują, bo wiedzą, że po drugiej stronie czekają wyciągnięte ręce i uśmiechnięte buzie. Jak dobrze mieć w swojej klasie tylu przyjaciół!!!

Wyniki w Międzyszkolnym Konkursie dla klas III My First English Check 12 organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 28:

 

2 m – Martyna Bumbul 3b

3m – Nadia Babirecka 3b

Uczniowie przygotowani pod kierunkiem Renaty Bancerek

dopalaczeW ramach działań profilaktycznych dnia 8.06.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VI z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Głównym tematem były substancje psychoaktywne. Pogadanka była poparta filmem, który szczegółowo został omówiony. Przedstawiciel Policji rozmawiał z uczniami na temat dopalaczy, uzależnień, oraz zachowań asertywnych w kontaktach międzyludzkich. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pogadance, zadawali pytania.

Klasy drugie w czerwcu wybrały się w podróż dookoła świata. Na zajęciach dzieci zwiedzały kolejne kontynenty. Na mapie uczyły się rozpoznawać ich położenie geograficzne, ukształtowanie terenu. Poznawały ich mieszkańców. Dzięki ciekawym przyrodniczym filmom edukacyjnym uczniowie poznali świat zwierząt i roślin. Poszukiwali też ciekawostek związanych z życiem na poszczególnych kontynentach. Dzięki grupowej współpracy powstały liczne prace prezentujące poszczególne kontynenty, charakterystyczną roślinność, zwierzęta zamieszkujące kontynent, największe miasta, góry, rzeki, ludność. Interesującym wydarzeniem była degustacja owoców egzotycznych przyniesionych do szkoły. Na ładnie nakrytych stołach oprócz popularnych pomarańczy, cytryn, bananów, arbuzów, kiwi, pojawiły się też takie owoce jak: mango, kokos, karambola i avokado. Nie zabrakło okazji do utrwalenia zasad savoir-vivru przy stole. Efektem pracy zespołowej były plakaty zachęcające do sięgnięcia po mniej znane owoce m.in. granat, kaki, gruszkę nashi, karambolę, kokos czy trawę cytrynową. Dzięki lekcjom zamarzyliśmy sobie, by kiedyś zwiedzić inne zakątki świata. Cudownie byłoby zobaczyć kondora w locie nad Andami, miasto Inków Machu Picchu, Kanion Colorado, móc spojrzeć na ośmiotysięczniki w Himalajach czy ujrzeć na własne oczy Wielką Rafę Koralową, a marzenia się przecież spełniają!

7 czerwca klasa 2 c wybrała się na zajęcia Dinoprzygoda do Klifu. Pierwszy raz jechaliśmy z przesiadką na trolejbus korzystajac z biletu godzinnego. Na miejscu otrzymaliśmy dinodzienniki do których zbieraliśmy pieczątki za zaliczone zadania. Wiadomości o dinozaurach zakończone wyborem ulubionego dinozaura czyli dino-quiz, ścianka wspinaczkowa do gniazda, żeby policzyć dinojaja, układanie XXL puzzli oraz paleontologiczne zmagania ze szkieletem Stegozaura. Na koniec dostaliśmy dyplomy i zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotki. Korzystając z okazji pobytu w Orłowie, wybraliśmy się jeszcze na spacer w celu zdobycia wieży widokowej w Kolibkach. Tak się rozochociliśmy, że juz mylsimy o wycieczce na Orłowskie molo, a może spacer brzegiem morza - kto wie co tam nam szykuje do pokonania p. Asia?

wiki6 czerwca odbył się V Konkurs Piosenki Angielskiej w Gdyni. Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Rozenko z klasy 5a oraz Marysia Hendzel z klasy 3c. Poziom konkursu był bardzo wysoki. 66 uczestników oceniało profesjonalne jury składające się z aktorów i muzyków Teatru Muzycznego w Gdyni oraz anglisty. Gratulujemy sukcesu Wiktorii Rozenko, która zdobyła drugie miejsce! Jeżeli chcesz zobaczyć występ Wiktorii kliknij tutaj

1 pomocUczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach praktycznych z Pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownik medyczny w ciekawy sposób zaprezentował zasady udzielania pomocy w różnorakich sytuacjach. Szóstoklasiści chętnie angażowali się w ćwiczenia z fantomem. Wszystkim gratulujemy dużej wiedzy, umiejętności oraz chęci w nauce tak ważnych działań jakim jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

LEKCJA INNA NIŻ WSZYSTKIE

25 maja 6 e była na zajęciach w SP 28. Były to zajęcia doskonalące umiejętności z wf - jazda na rowerze, gra w siatkę i w nogę. Pani Magdalena Latos-Kleina świetnie przygotowała klasę do tego wysiłku. Z kolei na zajęciach języka polskiego uczniowie opisywali swoje wrażenia, doskonaląc dwie formy wypowiedzi - sprawozdanie.pdf i pamiętnik.pdf

"Bierzemy Misia- Zdzisia w teczkę i jedziemy na wycieczkę"

2.06.2016r klasa 0A i 0B pojechały na wycieczkę "Od cukru i zboża do ciasteczek morza" do gospodarstwa agroturystycznego "U Chłopa" w Chmielnie. Kaszubska wieś zachwyciła dzieci kolorami haftów kaszubskich, dźwiękami instrumentów takich jak burczybas, diabelskie skrzypce. Usłyszały też jak śpiewa się alfabet kaszubski. Piękno okolicy i kaszubskich jezior dzieci miały okazję podziwiać w czasie konnej przejażdżki wozem drabiniastym. (Nie zabrakło też przygód i emocji, kiedy w czasie przejazdu przez las "Misiu- Zdzisiu" odganiał atakujące komary!). Własnoręcznie zrobione ciasteczka wszyscy zjedli ze smakiem. Każdy miał też możliwość ubijania masła w kierzance, a potem spróbowania go ze świeżym chlebkiem. Zapraszamy do galerii: ZOBACZ...

...

Ależ wspaniale zaczął się czerwiec w klasie II e! Oczywiście zaczęło się od świętowania DNIA DZIECKA na pikniku z niespodziankami, pogoda dopisała, więc wszyscy byli zadowoleni, a słoneczną spiekotę ochłodziły smaczne lody. Następnego dnia mieliśmy możliwość uczestniczenia we wspaniałym przedstawieniu w Teatrze Miejskim pt.: ,, Śnieżka i krasnoludki”. A dziś tj. 6 czerwca wspólnie z klasą II g pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego w Kiełpinie, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Własnoręcznie przygotowaliśmy pyszne bułeczki, poznaliśmy zwierzęta w gospodarstwie oraz dawne maszyny rolnicze i ich przeznaczenie. Zwiedziliśmy przepiękną okolicę na wozie drabiniastym. Znalazł się również czas na zabawę na placu zabaw i pieczenie kiełbasek. Do domu zawieźliśmy własnoręcznie wykonane pamiątki z masy solnej, wszystkie były bardzo pomysłowe.


1 czerwca klasa 2 c udała się na świętowanie Dnia Dziecka do Multikina, na film "Angry Birds" - wiele isę dowiedieliśmy o współpracy i premyśleniu dobrych i złych pomysłów, a także jak wyjść z opresji. Jako że był to dzień dziecka to poszaleliśmy na całego - mogliśmy kupić sobie zestaw kinomana i chrupać podczas filmu do woli.


1 czerwca klasa IV a i IV c odwiedziły Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej.   Pod szkołę przyjechał po nas trolejbus, którym pojechaliśmy do zajezdni. Tam niespodzianek czekało na nas wiele. Odwiedziliśmy warsztat i pracujących mechaników, lakiernię, byliśmy na myjni (w trakcie mycia siedzieliśmy w środku pojazdu, było super), zwiedziliśmy zabytkowe trolejbusy – każdy z nas mógł usiąść za kierownicą, sprawdzić czy działają kierunkowskazy. Na zakończenie otrzymaliśmy mnóstwo pamiątek: smycze, długopisy, zakładki do książek, magnesy. Bardzo dziękujemy za udaną i niezapomnianą wycieczkę.


1 czerwca uczniowie kl.II a bardzo miło spędzili "Dzień Dziecka". Tego dnia udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni na fantastyczny spektakl "Piotruś Pan". Sztuka zrobił na nas ogromne wrażenie. Cudowna gra aktorów, dorosłych i dzieci, wspaniała scenografia wykorzystująca obrazy 3D, ciekawa muzyka, zaskakujące pomysły, które wpłynęły na widowiskowość przedstawienia - to atuty spektaklu. Dyrekcja Teatru Muzycznego, pragnąc jeszcze bardziej uatrakcyjnić "Dzień Dziecka", przygotowała dla małych widzów szereg niespodzianek: witający nas poprzebierani pracownicy teatru i szczudlarze, lizaki rozdawane w trakcie antraktu, prezenciki w postaci żelów i past do zębów oraz możliwość zrobienia zdjęć z aktorami z "Piotrusia Pana". Po przedstawieniu udaliśmy się jeszcze na Skwer Kościuszki, gdzie zjedliśmy pyszne, kręcone lody, które nie dość że smaczne, to jeszcze przyniosły ulgę w ten piękny i gorący dzień. Wszystkiego najlepszego, kochane Dzieci!!!


Dzieckiem być…

W czerwcu klasy piąte świętowały Dzień Dziecka. Uczniowie wraz z wychowawcami uczciły swoje święto idąc do kina, teatru lub do ZOO w Gdańsku. Wszyscy świetnie się bawili odpoczywając od zajęć w szkole.


 

Morski przyjaciel czuwa, z morskim przyjacielem zabawa się uda.

Morski przyjaciel przygodę szykuje, z morskim przyjacielem każde dziecko świętuje

Bezpieczeństwo zapewnia ten przyjacie nasz. Cóż to za postać? Na pewno ją znasz.

To Gdynka Ostrzeżynka nasza foczka kochana czuwa przez rok cały i z wieczora, i z rana

Foczkę my pierwszaki bardzo kochamy, wszystkich zaprzyjaźnić się z nią zachęcamy.

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły  bardzo zaprzyjaźnili się z Gdynką Ostrzeżynka, co zaowocowało  wielkim sukcesem. W rozgrywkach finałowych, programu prewencyjnego KMP w Gdyni "Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa" które odbyły się w naszej szkole, zdobyliśmy po dogrywce, zaszczytne drugie miejsce. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla samych zawodników, jak i osób organizujących całe przedsięwzięcie, tym bardziej, że w rozgrywkach brały udział drużyny z całej Gdynni, wyłonione w półfinałach. Emocje rosły z każdą minutą, tym bardziej, że tego dnia na "Policyjną Foczkę"przybyło wielu ważnych gości.  Bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc w realizacji półfinału i finału "Policyjnej Foczki" uczniom klasy V D i ich wychowawczyni pani Henryce Bastain. Młodzież stanęła na wysokości zadania i dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Jeszcze bardziej dziękujemy drużynie "Policyjnej Foczki". Jesteśmy z Was dumne.  Katarzyna Staniszewska i Emilia Gużyńska

 Klasy IV i V uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez p. Annę Budzyń – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Gdyni. Temat spotkania to: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Prowadząca zaprezentowała filmiki dot. uzależnień od komputera czy telefonu komórkowego. Przeprowadziła z uczniami wywiad na temat sposobów spędzania wolnego czasu oraz przypomniała o jakże niebezpiecznej grze popularnej wśród uczniów „Talking Angela”. Na zakończenie uczniowie rozwiązywali testy, na podstawie których można dowiedzieć się czy jesteśmy już uzależnieni.


Uczennice klasy IV a przygotowały rewelacyjną inscenizację na podstawie znanej i lubianej książki pt. „Mikołajek”. Szkolna wersja różniła się od oryginału tym, że występowały w niej same dziewczyny. Przedstawione zostały fragmenty dotyczące szkoły, m.in. nowy uczeń w klasie, wizytacja Pani Kurator, zachowanie uczennic podczas przerwy. Spektakl obejrzeli uczniowie klasy I. Nasze aktorki wywarły ogromne wrażenie na odbiorcach. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

piotrus panWizyta klas II i III w Teatrze Muzycznym

Dzieci obejrzały spektakl  "Piotruś Pan" w najnowocześniejszej technologii 3D na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. "Piotruś Pan" wprowadził nas  w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu  technologii 3D, były dosłownie na wyciągnięcie ręki. Dzieci były  uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie zmierzyliśmy się ze złowrogimi piratami, ogrzewaliśmy  się w kręgu indiańskich ognisk i odkryliśmy  nowe lądy. Na deser, dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na scenie!!! Kto wie, może ktoś z nas stanie na niej kiedyś jako aktor tego teatru?!:-) Kto wie?!

31.05.2016r dzieci z klasy 0a i 0b udały się do sali Koncertowej Portu Gdynia na musical familijny "Alicja w Krainie Cz." w wykonaniu aktorów (dzieci) Teatru Komedii Valldal. "Alicja w Krainie Cz." to opowieść o dziewczynce, która straciła radość życia. Wkracza do krainy, by na nowo znaleźć w sobie dziecko. Musical dowcipny, pełen dobrej muzyki (muzyka, przygotowanie wokalne: Artur Guza) i tańca (choreografia: Vilde Valldal-Johannessen) oraz dobrej gry aktorskiej dzieci przygotowanych przez reżysera Tomasz Valldal-Czarnecki bardzo przypadł zerówkowiczom do gustu.

Majówka piątych klas

W maju piąte klasy pojechały na wycieczkę Rumia – Hel – Władysławowo.

Uczniowie zwiedzali jedną z największych kaktusiarni w Polsce, która znajduje się bardzo blisko nas – w Rumi. Kupowali tam sadzonki aloesu. Potem oglądali karmienie fok w helskim fokarium. Zwierzęta pokazywały wiele sztuczek. Swoje wdzięki prezentowała też ciekawska mewa, która chciała podebrać ssakom śledzika. Wycieczka zakończyła się w parku linowym we Władysławowie.

POLICJA W SZKOLE?!

W maju odbyły się spotkania piątoklasistów z przedstawicielami Policji.

Tematem naszej rozmowy były narkotyki. Policjanci opowiadali historie ludzi, którzy zażywali narkotyki oraz inne używki. Mówili, że niektórzy wierzą w mit, że im to pomoże np. nauczyć się do testu. Pokazywali wiele przykładów przeczących takiemu myśleniu. Po zażywaniu dopalaczy, czy innych środków odurzających, życie kończy się bardzo źle. Policjanci mówili, że wiedza zdobyta w taki sposób jest tylko pozorna, zostaje szybko zapomniana. Za to człowiek traci kontrolę nad sobą i swoimi czynami. Policjanci upominali nas, że jak ktoś zaproponuje nam papierosa, e-papierosa czy narkotyki, to mamy odmówić, bo nie wiadomo dokładnie, co to jest. Moim zdaniem lekcja była ciekawa.
                                                                                                                                 Julia Tucka kl. 5c

warsztaty swiecowewarsztaty swiecowe1Dzień Matki

Uczniowie klas szóstych podczas warsztatów edukacyjnych zapoznali się z techniką wykonania świec, temperaturą topnienia i obróbką parafiny. Z okazji Dnia Mamy każdy uczeń wykonał własnoręcznie piękny prezent – ozdobną, kolorową świecę zapachową aby wyrazić Mamie miłość i wdzięczność za wychowanie.


 31 maja ucniowie klasy II c zaprosili swoje mamy do uczczenia ich święta w sposób kreatywny. Przy okzaji i dzieci mogły również wyżyć się twórczo. Mamy lepiły z gliny dla siebie wisior lub broszkę, a dzieci Minionka - magnes na lodówkę. Wcześniej jednak zaśpiewaliśmy mamom piosenkę i zaprosiliśmy w międyczasie na zdrowy, truskawkowy poczęstunek. Już niebawem p. Grazyna prowadąca warsztaty prywiezie nam gotowe prace wypalone i poszkliwione - będzie to własnoręcznie zrobiony prezent.

 

 

W minioną środę 25 maja uczniowie klas II wzięli udział w konkursie wiedzy o Gdyni. Trzyosobowe zespoły klasowe stanęły do szkolnej rywalizacji. Pytania były bardzo trudne, dotyczyły historii naszego miasta, ważnych osób związanych z Gdynią oraz pomników i zabytków. Okazało się, że w grupie siła. Najlepszymi znawcami Gdyni zostali odpowiednio przedstawiciele klas II f, II g i II c. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęć przystąpienia do konkursu. Organizatorzy: Katarzyna Marzec-Okoń, Oliwia Łoziak, Katarzyna Jutkiewicz

Dnia 20.05.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Gdyni odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 66 uczniów z  17  gdyńskich szkół. Test składał się z 6 zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 24,5 punków. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z klas II, niestety nie udało się stanąć na podium. Za to całkiem dobre wyniki uzyskaliśmy w międzynarodowym kangurku, aż 3 uczniów uzyskało wyróżnienia.

19 maja klasy IC i I D pojechały do Teatru Muzycznego na musical pt. „Shrek”. Klasa IE miała okazję obejrzeć przedstawienie w piątek 20 maja. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w tak ogromnym kulturalnym wydarzeniu! Pierwszy raz również mieliśmy okazję gościć na Dużej Scenie, która naprawdę zaskoczyła nas swoją wielkością. Spektakl bardzo nam się podobał. Było bardzo wesoło, gdyż bohaterowie spektaklu to zabawne postacie. Każdy mógł znaleźć tu coś szczególnie interesującego dla siebie. Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy do teatru Muzycznego na inny spektakl. :)

Szanowni Państwo, nasza szkoła bierze udział w konkursie „Moja szkoła jest najlepsza" organizowanym przez portal MlodaGdynia.pl na najskuteczniejszą Akcję Promocyjną wybranych gdyńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs polega na przygotowaniu fotograficznej kampanii promującej szkołę. Zwracamy się z prośbą o oddanie swoich głosów na naszą szkołę. W celu oddania głosu należy:

1.   Zalogować się przez konto facebooka.

2.   Polubić fanpage'a https://www.facebook.com/mlodagdyniapl/

3.   Polubić poszczególne zdjęcia, całe posty pod adresem:

https://www.facebook.com/events/695580990594814/?active_tab=posts

oraz udostępnić je jak największej liczbie znajomych ;) Wygra szkoła, która uzyska największą liczbę polubień wszystkich zdjęć. Liczymy na Państwa zaangażowanie, za które z góry dziękujemy.  Dyrekcja i Pracownicy SP6 w Gdyni

Dnia 18 maja br. po raz ostatni w ramach cyklu warsztatów eksperymentalnych spotkaliśmy się z animatorami z Edu Fun. Tym razem uczniowie kilku klas I i II samodzielnie wykonywali cudnie kolorowe piłeczki kauczukowe. Po spotkaniach zostanie więc nam miła pamiątka. A może to jeszcze nie koniec eksperymentowania? Kto wie, co czeka nas w przyszłym roku szkolnym?

 


CIS. W dniu 9 czerwca klasa 2f i 2b uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Cisu. Podczas wizyty zbudowaliśmy z gospodarzem M-3 dla ptasiej rodzinki i stołówkę dla łasuchów. Pod okiem kociewskiej gospodyni upiekliśmy ciasto pachnące korzeniami i miodem. Jeździliśmy na koniach i posadziliśmy w lesie drzewko. Było wspaniale, zapraszamy tam chętnych.


TORUŃ. 6 czerwca uczniowie z klas III b i c pojechali na wycieczkę autokarową do Torunia. Pogoda, pierniki, pamiątki, przepiękne zabytki, planetarium, pyszny obiad, i wreszcie podróż -wesoła i radosna- wszystko bardzo nam się podobało. To była wycieczka na piątkę!!!:-)


WARZENKO. Klasa IV b 17 maja 2016r pojechała na surwiwalową wycieczkę do Warzenka. Chociaż nie dopisała pogoda, padał deszcz, było zimno, uczniowie chętnie uczestniczyli w zajeciach terenowych m.in brali udział we wspinaczce  po sztucznej ściance wspinaczkowej oraz  po wieży ze skrzynek. Mogli spróbować swoich sił, strzelając z łuku i broni pneumatycznej do celu. Największą atrakcją była przejażdżka quadami. Wszyscy wrócili zadowoleni i do dzisiaj wspominają klasową wycieczkę.

ZOBACZ FOTO ...


marszewoMARSZEWO. W maju klasy II f i II b wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Gdańsk - Marszewo. Dojeżdżając na miejsce czekała już na nas pani leśniczka. Podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy pogłębiać nasze wiadomości o przyrodzie. W trakcie spaceru „Szlakiem Wiewiórki” poznawaliśmy wiadomości o lesie, jego mieszkańcach, drzewach i o tym jak właściwie zachowywać się w lesie . Następnie były zabawy w rozpoznawanie liści i nasion drzew naszych lasów oraz krzewów ozdobnych. Na zakończenie zmagań było ognisko z pieczeniem kiełbasek i chleba. Zadowoleni, nieco umorusani, pełni leśnej wiedzy wróciliśmy do szkoły.

 


WDZYDZE KISZEWSKIE. 12 maja klasy pierwsze C, D i G pojechały na autokarową całodniową wycieczkę. Celem wyjazdu było Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny imienia Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

Muzeum zajmuje 22 hektary i jest ono podzielone na 6 sektorów odpowiadających 5 obszarom Kaszub, oraz sektor zawierający obiekty użyteczności społecznej: drewniany, XVII wieczny kościółek przeniesiony ze Swornychgaci, szkołę ze wsi Więckowy, tartak ze Staniszewa oraz kuźnię z Linii, które są zaaranżowane w sposób sprawiający wrażenie przebywania w kompletnie wyposażonej wsi kaszubskiej.

Oprócz kilkunastu kompletnych zagród chłopskich z okresu XVII - XX wieku na terenie skansenu znajduje się też kilka dworków i obejść drobnej szlachty a także domy robotników rolnych, karczma oraz dwa młyny wiatrakowe: tzw. koźlak z Jeżewnicy oraz typu holenderskiego z Brus. Większość obiektów ma także wyposażone częściowo lub całkowicie wnętrza. Przy sprzyjającej pogodzie i dopisującym nam dobrym humorze zwiedzaliśmy to ciekawe miejsce. Dzieciom chyba najbardziej podobała się szkoła, w której miały możliwość choć przez chwilę poczuć atmosferę minionych lat. Oczywiście dużo wrażeń i radości dały nam zakupy u ludowych rzemieślników, którzy przygotowali dla dzieci wiele interesujących pamiątkowych przedmiotów. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy kiełbaski upieczone samodzielnie w ognisku. Bardzo miło spędziliśmy czas podczas naszej wycieczki i zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły:)


SARBSK. Dnia 9 maja 2016 roku klasy 2a i 2c udały się na 10-godzinną autokarową wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku. Uczniowie mieli tam możliwość obejrzenia wielu eksponatów związanych z fauną mórz i oceanów, a także z kulturą i historią Pomorza. Żywą atrakcję stanowiły foki i uchatki kalifornijskie, których karmienie i trening medyczny obejrzeliśmy z bliska. Świat podwodnych gadów prehistorycznych mogliśmy zobaczyć w Oceanarium 3D oraz w czasie seansu w kinie 5D. Ciekawym przeżyciem była rozmowa i zabawa z interaktywnym Błekitkiem. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy pani przewodnik, która opowiadała różne ciekawostki o ssakach morskich, oprowadzając nas po terenie parku wśród licznych figur zwierząt wodnych wskali 1:1 i miniatur latarni morskich na polskim wybrzeżu. Zwiedziliśmy wnętrza dwóch wielkich statków, w tym jednego stojącego do góry dnem. W muzeum marynistycznym podziwialiśmy między innymi wspaniałe obrazy z muszelek. Chętni zmierzyli się z pirackimi przeszkodami w parku zręcznościowo-linowym. Był też czas wolny na zjedzenie posiłków, lodów i zakup pamiątek. Atrakcji było wiele, a czasu i tak za mało, by wszystkim nacieszyć się w 100%. Niejeden uczeń powróci do Sarbska w towarzysttwie swoich rodziców i rodzeństwa.


 

 

lekcjamuzycznalekcjamuzyczna1Lekcja muzyczna

Dnia 13 maja odbył się ostatni już w tym roku szkolnym koncert muzyczny. Tym razem odbyliśmy muzyczną wyprawę na czarny ląd. Muzycy zapoznali nas z melodiami i piosenkami z Afrykańskimi. Mieliśmy okazję zobaczyć i poznać historię powstania instrumentów czarnego lądu: kalemba, bębny, duduk, kastaniety, djembe. Ciekawa i rytmiczna muzyka wprowadziła nas w zbliżający się czas słońca-wakacji.

olaLaureatka w Konkursie Biblijnym

Gratulujemy Aleksandrze Kąkol uczennicy kl. VIc zdobycia tytułu laureata w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda , zorganizowanym przez Akcję Katolicką pod patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia-Metropolity Gdańskiego i Jego Ekscelencji Ks. Abpa Ryszarda Kasyny-biskupa diecezji Pelplińskiej.

W ubiegły piątek w klasie 1e gościliśmy ucznia klasy IVb Maćka Żmijewskiego, który opowiedział o swoich kolekcjach. Pierwszaki również nie pozostały dłużne i ochoczo zabrały się do prezentacji swoich zbiorów. Bardzo dziękujemy Maćkowi za przybycie oraz rodzicom za zaangażowanie. Sylwia Jędrzejczyk

5 maja uczniowie z klasy III c z powodzeniem reprezentowali naszą szkołę w  III  Wojewódzkim  Konkursie Europejskim "Potyczki  Europejskie" objętym   honorowym  Patronatem  Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Wiceprezydenta Miasta Gdyni w Szkole Podstawowej nr 40. Wraz z kolegami z 10 innych szkół z całego województwa rywalizując w pięciu różnych  konkurencjach, mieliśmy okazję  do świetnej zabawy, a także sprawdzenia swojej  sprawności ruchowej oraz wiedzy z zakresu ogólnych wiadomości o Unii Europejskiej. Konkurs  polegał jedynie  na zabawie i  żaden z uczestników nie wyszedł bez nagrody- wszyscy byliśmy zwycięzcami! Zdobyliśmy piękny puchar dla szkoły, maskotki,  dyplomy i  wspaniałe nagrody książkowe, które jeszcze bardziej poszerzą naszą wiedzę. Brawo my:-) 

Uczniowie klasy III a zaprosili swoich starszych kolegów z klasy IV a na spotkanie pn. „Podróże po literaturze kaszubskiej”. Na początku wychowawczyni klasy III a p. Celina Kłodzińska na przemian z wychowawczynią klasy IV a czytały znane wszystkim wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. Pojawiły się takie utwory jak „Idzie Grześ przez wieś” czy „Abecadło”. Pani Celina czytała je w wersji kaszubskiej a pani Monika w polskiej. Dzieciom bardzo spodobały się wiersze w języku naszego regionu, ale bez tłumaczenia na język polski niewiele by zrozumiały. Później odbył się konkurs – pani Celina czytała znane utwory po kaszubsku, a słuchacze mieli za zadanie odgadnąć o jaki tytuł chodzi. Na spotkaniu zostały nagrodzone uczennice z klasy IV a, które wypożyczyły najwięcej książek: Agata Dajnowiec i Weronika Wasielewska. Podsumowaniem spotkania było przepiękne przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III a. Spektakl przybliżył nam stworzenie świata oraz Kaszub. Wzruszające teksty, piękne piosenki przeniosły nas w świat prawdziwego teatru. Gorąco dziękujemy za cudowne spotkanie.

ZOBACZ...

...

Pod koniec kwietnia klasy drugie uczestniczyły w gdyńskim projekcie zwiedzania Oceanarium wraz z warsztatami na temat zwierząt i roślin Bałtyku. Zajęcia polegały na obejrzeniu filmu z dna morskiego, ćwiczenia warsztatowe w laboratorium - oglądanie pod mikroskopem muszli bałtyckich i krewetek, rozpoznawanie, nazywanie i wykonanie karty pracy. Na koniec mogliśmy obejrzeć wszystkie zbiory żywych stworzeń oraz makiety. Zajęcia te od lat cieszą się zainteresowaniem, teraz i my mogliśmy doświadczyć i zobaczyć gołym okiem albo przez powiększenie to czego na co dzień nie da się dostrzec w morskich falach.

"Zmęczony chłopiec zasnął otoczony pluszakami. Obudził się w krainie maskotek jako bohater książki. Zobaczył dużą, białą mamę niedźwiedzicę jak troszczyła się o swoje maleństwa. W tym momencie zatęsknił za swoją mamusią. Bardzo chciał, aby go przytuliła.  Przytulił się do maskotki, którą miał przy sobie i…"

To tylko początek ciekawej wyprawy, która powstawała na naszych oczach. Cała akcja rozgrywała się w Księgarni Vademecum przy współudziale uczniów naszej szkoły. Inspiracją do tego przedsięwzięcia było niezwykłe święto,  a mianowicie ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI.  Ale do rzeczy. Losy chłopca toczyły się w tempie niesamowicie szybkim. Akcja przybierała rozpędu....aby na chwilę zwolnić i ponownie zaskoczyć słuchacza wydarzeniami. Przeczytajcie sami.      

Przeżył większą część swojego życia, ale ciągle zmagał się z pytaniem dlaczego właściwie tutaj się znalazł. Czas upływał, a odpowiedzi nie było... Spojrzał w lustro i doznał olśnienia, że tylko jego odbicie jest bez maski. Takie zwyczajne i autentyczne.

Kim był chłopiec? Co go jeszcze spotkało? Czy jego wędrówki dobiegły końca? Czy znalazł odpowiedź na nurtujące go pytanie? Przeczytajcie:

Nie zapomniał o spotkaniu z kwiatem. Wrócił do zielonego lasu i oznajmił kwiatkowi: "Twoja uroda jest zachwycająca. Chciałby nakręcić o tobie film. Wrócę tu niebawem z kamerą i to zrobię. Będzie to najpiękniejszy i najbardziej kolorowy film o przyrodzie. Nawet Tony Halik byłby nim zachwycony."

Hmm, ciekawe prawda? Oczywiście, że ciekawe, ponieważ autorami tej właśnie opowieści byli uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. Nie wierzycie? Popatrzcie sami na zdjęcia:).

My pani Kasia i pani Krysia z dzieciakami tam byłyśmy, niezwykłą przygodę z nimi przeżyłyśmi. Być może za rok z inna książką i z innymi uczniami w księgarni Vademecum się spotkamy....

Wyjechaliśmy około godziny 9.00. Gdy wsiedliśmy do autokaru, pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki o miejscach i ulicach, przez które przejeżdżaliśmy. Do Gdańska jechaliśmy godzinę. Na początku zwiedzaliśmy wyspę Spichrzów, która leży na Motławie w Śródmieściu. Przewodnik opowiadał nam stare legendy o ruinach spichlerzy i tłumaczył, co się tam zdarzyło. Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto. Oglądaliśmy różne budynki, na ul. Długiej zatrzymaliśmy się przy Żurawiu. Poszliśmy też do Kościoła Mariackiego. Chętne osoby weszły z nauczycielami na wieżę Mariacką. Było tam aż  409 schodów!. Usłyszeliśmy od przewodnika różne, ciekawe historie o tym właśnie kościele. Następnie oglądaliśmy Fontannę Neptuna i kamieniczki. Usłyszeliśmy ciekawe legendy np. o Panience z Okienka. Na końcu wycieczki pojechaliśmy na Westerplatte. Obejrzeliśmy tam ruiny starego bunkra i pomnik Westerplatte. Gdy weszliśmy na pomnik, widać z niego było polanę i zatoczkę, w której cumowały statki. Był tam również pomnik ,, Nigdy Więcej Wojny". Nauczyciele robili nam zdjęcia. Wycieczka była bardzo ciekawa i dużo się nauczyliśmy

Julia Tucka i Jagoda Klimas (klasa 5c)

Dnia 26 kwietnia klasę Ie odwiedził uczeń klasy IVd- Mateusz Narloch, który opowiedział swoim młodszym kolegom i koleżankom o swoim hobby jakim jest żeglarstwo. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści Mateusza, oglądały przyniesione przez niego puchary, zdjęcia i inne gadżety. Na pamiątkę spotkania Mateusz podarował całej klasie małe niespodzianki. Spotkanie zorganizowane zostało  w związku z wprowadzeniem w klasie litery "ż". Bardzo dziękuję Mateuszowi oraz jego rodzicom za pomoc w zorganizowaniu lekcji. Sylwia Jędrzejczyk

Książki - nasi przyjaciele czytaj więcej ...

czytanie zerowka1czytanie zerowka2Czytanie dla zerówek. Uczniowie klas V odwiedzali w minionym tygodniu nasze zerówki, by poczytać młodszym kolegom swoje baśnie. Autorzy zmierzyli się z publiczną prezentacją swoich tekstów. Wychowankowie naszych zerówek okazali się wspaniałymi słuchaczami.

 

Rodzice czytają dzieciom. W kwietniu w ramach naszego priorytetu – Czytelnictwo i media – uczniowie klas IV – VI zaprosili swoich bliskich do klas na wspólne czytanie. Rodzice prezentowali dzieciom swoje ulubione książki z dzieciństwa. Włączyli się tym samym w nasz szkolny projekt Polubić czytanie. Dziękujemy.

Współpraca ze SOSW nr 1. Dziękujemy uczniom i opiekunom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Gdyni za odwiedzenie naszej szkoły i wspólne zajęcia. Świetnie się bawiliśmy. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzicie. Piątoklasiści i nauczyciele

 

 

22 kwietnia klasy IIc i IIf oraz IIIa i IIIb wzięły udział w IV RAJDZIE TURYSTYCZNYM IM. ANTONIEGO ABRAHAMA. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni we współpracy z Klubem Krajoznawców „Bliza” Oddział Morski PTTK w Gdyni. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. W związku z tym przygotowane zostały dwie trasy.

Podczas całego rajdu opiekowali się nami i oprowadzali przesympatyczni przewodnicy. Fakty z życia Antoniego Abrahama przeplatali licznymi ciekawostkami i dowcipami. Pomimo zmęczenia wszystkim dopisywał dobry humor. Najbardziej podobało się nam w Muzeum Marynarki Wojennej oraz w Muzeum Emigracji. Moglibyśmy tam spędzić cały dzień.

Rajd zakończył się o godz. 15.00 w SP 6. Tam czekał na uczniów poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wpisy do książeczek PTTK. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich została przeprowadzona w naszej szkole akcja pn. „Polecam Ci książkę”. Nauczyciele i pracownicy szkoły wspominali książki, które czytali w dzieciństwie. Pojawiały się m.in. „Kubuś Puchatek”, „Baśnie Andersena”, „Oto jest Kasia”. Wśród uczniów najczęściej powtarzały się tytuły: „Kroniki Archeo”, „Harry Potter”. Zapraszamy do biblioteki, aby wypożyczyć polecane książki.

ZOBACZ ZDJĘCIA...

...

Aleksandra Kąkol - I miejsce w Konkursie biblijnym

Andrzej Brancewicz zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Prozdrowotnej „Jestem zdrowy i bezpieczny”. Składamy wszyscy serdeczne gratulacje.

DZIEŃ WSZYSTKIEGO
Dzień 19 kwietnia 2016 roku jest w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu oddziały przedszkolne oraz świetlica pracują bez zmian. Ciepły posiłek dla uczniów korzystających z obiadów wydawany będzie od 10.30 do 13.50.


W tym dniu  organizujemy  spotkania  dla  Absolwentów (czytaj więcej ...),  mecze  piłki  sitkowej i nożnej  dla  uczniów,  praktyczną część egzaminu na kartę rowerową (czytaj więcej ...), zajęcia  integracyjne  z uczniami SOSW nr 1,  przedstawienia  dla  dzieci z  przedszkoli oraz nabór do klasy sportowej (czytaj więcej ...).

W tym dniu w godzinach 10.00-15.00 będzie można nieodpłatnie, pod okiem doświadczonych alpinistów spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

O godzinie 12.30 w nowej sali gimnastycznej odbędzie się finał Festiwalu Pasji. Zapraszamy.


Uczniowie uczestniczący w przedstawieniach lub pokazach a także zaangażowani do pomocy przy innych przedsięwzięciach lub zaproszeni na specjalne zajęcia otrzymają szczegółowe informacje na ten temat od wychowawców.

KONSULTACJE   20 KWIETNIA 2016
W tym dniu w godzinach 15.00-18.00 studentka reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Edyta Rembała przeprowadzi pierwszy etap castingu do filmu. Na casting zaproszone są dziewczęta z klas 1-2 oraz 5-6, których Rodzice złożyli w szkole oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział w castingu. Szczegóły zostaną przekazane przez wychowawców.

Miło nam poinformować, że Pomorski Kurator Oświaty zarejestrował przygotowaną przez zespół nauczycieli innowację pedagogiczną " Nowoczesna Pedagogika Zdrowego Rozsądku w edukacji humanistycznej." Innowacja ta będzie realizowana od roku szkolnego 2016-2017 w jednej z klas 4. W związku z tym Rodziców uczniów klas 3 zapraszamy na spotkanie poświęcone temu projektowi 21 kwietnia 2016 o godzinie 18.00 w starej sali gimnastycznej. Prowadzenie mgr Kuksinowicz Małgorzata. Szczegóły dotyczące możliwości zgłaszania dzieci (obecnie uczniów klas 3) do klasy 4 realizującej ww innowację już wkrótce na stronce w dziale rekrutacja.

sdk22 kwietnia o godz. 17:00  w Cafe Księgarni Vademecum w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 5-7 odbędzie się Turniej Rodzinny z okazji Światowego Dnia Książki. Wszystkich, którzy chcą obserwować twórcze potyczki uczniów naszej szkoły oraz wesprzeć ich gorliwym kibicowaniem serdecznie zapraszamy:-)

14 kwietnia klasa II c wybrała się na spektakl „Piotruś Pan” do Teatru Muzycznego. Niecały tydzień po premierze mieliśmy okazje zobaczyć dzieło połączenia najnowszej techniki 3D i gry aktorskiej w większości wykonywanej przez dzieci – naszych rówieśników. Dodatkowym atutem są sławne nazwiska twórców: Jeremi Przybora - libretto, Janusz Stokłosa- muzyka i Janusz Józefowicz – reżyseria i choreografia. Wiele atrakcji podczas spektaklu zaskakiwało, wzruszało, bawiło. Spektakl dział się nie tylko na scenie, ale wśród widowni, na suficie, ścianach a nawet nad widownią. Były pochodnie Indian, wybuchy armat pirackiego statku, fruwający aktorzy, żywy pies, a przede wszystkim ogromna praca młodych wykonawców – zagubionych dzieci w Nibylandii. Efekty 3D potęgowały wrażenia. Na koniec mocno biliśmy brawa, a Wendy, Piotruś Pan i Kapitan Hak otrzymali od nas kwiaty.


13 kwietnia klasa III c, III d i II c wybrały się na Westerplatte by uczestniczyć w edukacyjnej grze terenowej „Westerplatte - znajdź klucz do historii”. Organizatorem tej gry historycznej jest Muzeum II Wojny Światowej. Na początku podzieliliśmy się na drużyny, w każdej z grup był dorosły opiekun, który został komendantem. Otrzymaliśmy mapę, wraz z zaszyfrowaną wiadomością od mjr Henryka Sucharskiego. Naszym zadaniem było dotrzeć do wszystkich wyznaczonych na mapie punktów wykonać zadania oraz zadania dodatkowe, aby otrzymać znaczki/sprawności i rozszyfrować dzięki skrawkom szyfru wiadomość od dowódcy. Na punktach doskonaliliśmy różne umiejętności: rzut granatem, przejazd drezyną, musztra, samarytanka – czyli opatrywanie rannych, obserwatora jednostek pływających. Po zdobyciu wszystkich punktów trzeba było rozszyfrować wiadomość, dodatkowo otrzymaliśmy furażerki. Po zakończeniu gry udaliśmy się pod pomnik upamiętniający wiele bitew z okresu II wojny światowej. Pełni wrażeń i wiedzy na temat wybuchu wojny, obrony Westerplatte pozostanie w naszej pamięci.


12 kwietnia uczennice klasy II c uczestniczyły w rozdaniu wyróżnień w konkursie „Gdynia malowana kwiatami” w Infoboxie. Na konkurs wpłynęło 107 prac, a nagroda za I miejsce jest kwietnik przed Urzędem Miasta. Ponad 30 uczestników otrzymało wyróżnienia w tym uczennice klasy II c naszej szkoły: Karolina Bernaś, Wiktoria Miśkowiec, Paulina Nazimek, Martyna Żygowska. Nad techniką, wykonaniem oraz pomysłami czuwała Joanna Jesionowska. Nagrody wręczali plastyk miejski i ogrodnik miasta Gdynia.

„Mali przyrodnicy”

przyrodnicyprzyrodnicy2Klasa IIf pobawiła się w małych przyrodników i sprawdziła, w jakim podłożu sadzonki najlepiej rosną? Wyniki naszego eksperymentu pokazały, że rośliny preferują mieszane podłoże , takie jak ziemia ogrodowa. Natomiast słabo rosną one w piasku czy żwirze. Te zajęcia były bardzo ciekawe, choć wymagały od nas dużo cierpliwości czekając na wnioski.

wies zerowkaW tym miesiącu o wsi wiedzę zgłębialiśmy,

nazwy zwierząt jakie w zagrodzie żyją poznaliśmy.

Traktor z figur geometrycznych ułożyliśmy

i piękne prace plastyczne z nim w roli głównej stworzyliśmy.

Pracę rolnika "dziś i kiedyś" porównywaliśmy

oraz historyjkę obrazkową "Od ziarenka do bochenka" wspólnie wykonaliśmy.

Każdy z nas też wie, że aby powstały lizaki trzeba najpierw zasadzić buraki.

Gdzie Kaszuby leżą wszyscy się dowiedzieliśmy

i piękne zakładki do książki z kaszubskimi wzorami wykonaliśmy.

13 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się warsztaty z Edu Fun pt. “Pascal - Ciśnienie, czyli co się stanie z balonem na Księżycu?” Uczniów kilku klas 1-2 odwiedził specjalny gość. To znany odkrywca i naukowiec – Pascal. Ale czym on tak właściwie się zajmuje? Ciśnieniem! Nasz gość opowiedział nam, czym ono tak właściwie jest, jak działa, czy można je dotknąć. Wykonując proste eksperymenty, sprawdziliśmy, co to próżnia, jakie ciśnienie panuje tu na ziemi, pod wodą, w niebie i w kosmosie. I udało nam się tego wszystkiego dokonać w naszej szkolnej sali! Pascalowi towarzyszył zwariowany powiększający się smerf, a także urządzenie, które nazywamy pompą próżniową. Doświadczenia, choć niezbyt skomplikowane, okazały się fascynujące i każdy chciał je wykonywać.

Dnia 7 kwietnia 2016 roku klasa 2a brała udział w Dniach Otwartych Koszar, które odbyły się w Porcie Marynarki Wojennej w Gdyni. Tego dnia uczniowie wzięli udział w 4-godzinnej wojskowej przygodzie. Pierwszą atrakcją, i zdaje się najlepszą, była przejażdżka wojskową motorówką. Kto lubi górskie kolejki w lunaparku, ten świetnie się bawił, bo można było się poczuć jak na największej karuzeli. Motorówka rozwijała duże prędkości, skakała po falach i energicznie zakręcało to w prawo, to w lewo.

Wizyta w koszarach była okazją do zwiedzenia wielu okrętów Marynarki Wojennej. My mieliśmy szansę wejść na pokład jednostek: Wdydze, Fleming, Gopło, Wigry, Śniardwy, Czajka. Na każdym okręcie otrzymaliśmy pieczątkę na kartce okolicznościowej. Na jednej z jednostek pływających przeszliśmy chrzest morski – przechodziliśmy tor przeszkód, gdzie popędzał nas biczem diabeł morski, piliśmy bardzo kwaśny napój, byliśmy klepani płetwami, a na koniec Neptun i jego żona mianowali nas wilkami morskimi.

Nie zabrakło też spotkań edukacyjnych, w czasie których oglądaliśmy specjalistyczny sprzęt wojskowy np. kamerę podwodną, robota do usuwania bomb, strój nurka itp. i dowiedzieliśmy się, jak te urządzenia działają. Należy też dodać, że jeden z naszych uczniów Kacper Angowski zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Moja morska przygoda” i tego dnia odebrał zasłużony dyplom. Pod koniec imprezy posililiśmy się smaczną wojskową grochówką i wróciliśmy do szkoły. Polecamy wszystkim udział w takim przedsięwzięciu, które odbywa się co roku w kwietniu w porcie oksywskim.

oxford plusDnia 15 kwietnia o godz. 9.40 w stołówce szkolnej odbędzie się Konkurs Języka Angielskiego Oxford Plus-Lingua. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy wcześniej zapisali się na ten konkurs.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.oxfordplus.pl

                                                                                                       Mariola Krupa - szkolny koordynator konkursu

 Festiwal Pasji zakończył się

Jury zliczyło głosy swe.

Wyniki poniżej podajemy

zwycięzcom 

i wszystkim uczestnikom Festiwalu

GRATULUJEMY

organizatorzy: K.Radziejewicz, K. Staniszewska

I miejsce zaszczytne zajęły:

Patrycja Gawior, Maja Sobisz, Lidia Brancewicz  

II miejsce natomiast obięły:
Karolina Chludzińska, Laura Iwanicka, Oliwia Gapińska

III miejsce popatrzcie śmiało do tych właśnie osob powędrowało:

Amelia Funk, Marta Zakręt i Emilia Skólska, Maria Hendzel

Karolina Marchwińska, Aleksandra i Weronika Tomanek

Anna, Wojciech i Weronika Piontke


Kolejny Festiwal Pasji za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jak co roku zapewniliście nam dużo niezapomnianych wrażeń. Jury miało trudne zadanie do wykonania, ale podjęło decyzję, która mamy nadzieję sprosta wszystkich  oczekiwaniom. Oto werdykt:

I miejce: w kategorii śpiew      Wiktoria Rozenko  5a

Wiktoria Głodowska  6d

Angelika Misztal  6d

I miejsce w kategorii taniec:    Zuzanna Zimna 5f i Emilia Grzybek  5d

II miejsce: w kategorii speedcubing:   Paweł Rietz  5a

               w kategorii taniec:        Ania Roczniok i Zosia Wątróbska  4d

    kategorii gra i śpiew:    Zuzia Klimek 3d, Maciek Klimek 6b i Kuba Kołtonowski 4b

wyróżnienia otrzymują: Weronika Piontke i Małgorzata Stromska, Joanna Oleksik, Meri Aywazyan, Agata Dajnowiec, Kinga Sobolewska, Weronika Wasielewska, Wojtek Piontke, Andrzej Brancewicz, Julia Ryplewicz.

Laureatów zapraszamy 19 kwietnia na uroczyste wręczenie nagród i dypolmów. Prosimy, aby zwycięzcy – I miejsce- przygotowali się do występów.

Organizatorki: Małgorzata Kuksinowicz i Katarzyna Pęksa

W dniu 7 kwietnia 2016 r uczniowie naszej szkoły: Anna Kolman z klasy VI B, Ewelina Bągorska z klasy V B, Marceli Duraziński z klasy V B, Mikołaj Sierakowski z klasy V B reprezentowali naszą szkołę na tegorocznym konkursie BRD czyli Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Najpierw musieli się wykazać znajomością podstawowych przepisów ruchu drogowego i napisać test. Następnie pokonać na rowerze tor przeszkód wytyczony przez organizatorów. Teraz czekamy na wyniki konkursu, które jak najszybciej umieścimy również na stronie szkoły.  Opiekun konkursu Alicja Makarewicz

W tym roku szkolnym nasza szkoła w turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" zajęła V miejsce. Gratulujemy uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę bardzo dobrego wyniku.

6 kwietnia  klasy If, IId i IIIc udały się do Teatru Miejskiego w Gdyni na spektakl  "Śnieżka i krasnoludki" w/g Braci Grimm .Któż nie zna historii ciemnowłosej dziewczynki, siedmiu uroczych krasnali i owładniętej obsesją piękna okrutnej macochy? Wszyscy - i to na całym świecie! Opowieść ta w każdej epoce na nowo wzrusza, niosąc przesłanie o sile przyjaźni, miłości i poczuciu własnej wartości a elementy zaczerpnięte ze  współczesnego świata dodały baśni wiele humoru. Wróciliśmy zachwyceni!!!

zebyzeby1Kontynuując program profilaktyczny „Radosny uśmiech” uczniowie tworzyli i projektowali Pułapkę na Osad Nazębny wymyślając własne pytania i odpowiedzi dotyczącepielęgnacji zębów i dziąseł. Zabawa była super. Pułapki dzieci zabrały do domu, aby zagrać z rodzicami i znajomymi. Równie aktywnie połączyliśmy program z fluoryzacją w szkole. Bardzo ją kochamy, bo dzięki niej mamy zdrowe zęby ;-))

 

 

 

konkurs reckonkurs rec1Dnia 30.03.2016 uczennice naszej szkoły: Emilia Bogalecka i Zuzanna Zimna brały udział w miejskim konkursie recytatorskim w Gdyni.

Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie naszej szkoły Jarmark Wielkanocny. Podczas jarmarku można było nabyć piękne kolorowe palmy, torby zdobione tradycyjnymi wzorami wielkanocnymi, pocztówki, mazurki, babeczki. Bardzo dziękujemy rodzicom z klas pierwszych i zerowych za uświetnienie naszego jarmarku pięknymi mazurkami, oraz rodzicom z klas czwartych, piątych i szóstych za smakowite babeczki.