O MUZYCE

W drugim tygodniu lutego klasy II dużo rozmawiały na lekcjach o muzyce. Zapoznały się z twórczością i postacią genialnego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina i różnymi rodzajami muzyki: poważną , dyskotekową, ludową , dziecięcą. Poznały różne rodzaje instrumentów, orkiestr. Swietnie bawiły się przy muzyce: malowały ją, rozpoznawały utwory po wysłuchanych fragmentach. Poruszyliśmy też istotny temat wpływu hałasu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

SKRZYNKI MARZEŃ

Pod koniec lutego klasy pierwsze poruszały tematy związane z tym, co najważniejsze w życiu. Już wiemy, że wartością w życiu jest być zdrowym. Przygotowywaliśmy na dowód tego pyszne bogate w witaminy napoje, które piliśmy z pięknie udekorowanych szklanek. Przy okazji nauczyliśmy się, jak należy zachowywać się przy stole, na przyjęciach i zabawach. Kolejną ważną rzeczą w życiu jest mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Ogromne znaczenie dla polepszenia relacji z innymi jest bycie dobrym i miłym. Dlatego poznaliśmy zasady sevoir-vivru w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi. Dzieci przygotowały na zajęciach skrzynki marzeń, do których przez kilka dni wrzucały swoje marzenia i dobre uczynki. Wiele uczniów postanowiło kontynuować ten zwyczaj w swoich domach.

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

logoowkNasza szkoła włącza się do wielkiej akcji Ogólnopolskie Wybory Książek organizowanej przez redakcję „Biblioteki w Szkole” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej. Główne cele przedsięwzięcia: 1. Poznanie i upowszechnianie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów. 2. Dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów. 3. Promocja czytelnictwa. 4. Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym. 5. Kształtowanie postaw obywatelskich. 6. Popularyzacja zasad wyborów. Drodzy Uczniowie, Wasze zadanie polega na podaniu na kartach wyborczych od 1 do 3 tytułów najciekawszych książek, które ostatnio przeczytaliście. Głosowanie odbędzie się w marcu, w klasach IV – VI, na godzinach wychowawczych.

PRACA NAD PROJEKTAMI

W ostatnim tygodniu lutego czwartoklasiści pracowali nad projektami. Dzieci tworzyły komiksy na podstawie lektury pt.: Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa. Uczniowie zadanie to wykonywali w grupach. Dzielili się zadaniami, wybierali istotne informacje z tekstu i …poradzili sobie.

KIBICE Z SP6

W środę wieczorem uczniowie klas IV -VI mieli okazję kibicować naszym Atomówkom podczas siatkarskiej ćwierćfinałowej rywalizacji w Pucharze Polski, który miał miejsce w Ergo Arenie. Drużyna PGE Atom Trefl Sopot dominowała nad zawodniczkami Bauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wygrywając mecz 3:0 i tym samym awansując do fazy półfinałowej. Organizatorem wyjazdu uczniów na mecz była nauczycielka wychowania fizycznego Jolanta Gajzler.

DROGI RODZICU JUŻ TERAZ POMYŚL O WYPOCZYNKU LETNIM SWOJEGO DZIECKA!

BAW SIĘ Z NAMI

 

SUKCES NASZEJ KOLEŻANKI JULII OKOŃ Z KLASY VIA

W dniu 23 lutego 2015 w Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się II Festiwal Piosenki Romantycznej pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Kosakowo oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.W konkursie naszą szkołę reprezentowała Julia Okoń z klasy VI a, która wśród 19 uczestników kategorii: soliści klas IV – VI zajęła I miejsce.

Opiekun: Katarzyna Kosińska

"BRZECHWA PO KASZUBSKU I PO ŚLĄSKU"

25 lutego uczniowie, którzy w naszej szkole mają możliwość poznawania języka kaszubskiego uczestniczyli w spotkaniu promującym utwory znanego wszystkim Jana Brzechwy w tłumaczeniu na język kaszubski i etnolekt śląski.

Teksty kaszubskie prezentował sam ich twórca – pan Tomasz Fopke, natomiast wersję śląską mogliśmy usłyszeć w wykonaniu pani Marioli Błaszczuk.

Wszyscy zgromadzeni znakomicie się bawili podczas spotkania. Jedną z atrakcji były konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy cieszyli się z możliwości zdobycia atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Wydawnictwo Oskar.

JUŻ ZA MIESIĄC ...

Drodzy Rodzice! Drodzy Szóstoklasiści!

Już za miesiąc czeka Was najważniejszy egzamin w szkole podstawowej, czyli Sprawdzian Szóstoklasisty. Od 02 marca nauczyciele języka polskiego i matematyki będą przekazywać Wam testy do samodzielnego rozwiązania w domu. Pragniemy, abyście potraktowali sprawę poważnie i sumiennie wykonali powierzone zadania. Was, Drodzy Rodzice, prosimy o dopilnowanie dzieci, aby powtórka przed testem przyniosła wspaniałe rezultaty w kwietniu. Dziękujemy za współpracę i pomoc. A Wam, szóstoklasiści, życzymy sukcesów na sprawdzianie zewnętrznym.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

23 lutego szóstoklasistów odwiedzili przedstawiciele Policji. Podjęli bardzo ważny temat jakim jest wykroczenie wśród nieletnich oraz konsekwencje i poniesiona kara. Uczniowie w skupieniu wysłuchali słów przedstawicieli prawa. Byli zaskoczeni konsekwencjami, ich zdaniem śmiesznych żartów. To spotkanie to przede wszystkim refleksja nad własnym zachowaniem.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Szóstoklasiści w czasie lekcji języka polskiego realizowali temat „Licz się ze słowami”. Uczniowie poznali najczęstsze błędy występujące w mowie i piśmie. Nauczyciel zwrócił uwagę na akcentowanie wyrazów oraz niepoprawne używanie słów typu: ta pomarańcz/ta pomarańcza, chcę kiślu/chcę kisielu, we czwartek/w czwartek. Uczniowie mieli za zadanie wychwycić błędy językowe pojawiające się w piśmie i poprawić je. Na zakończenie nauczyciel zwrócił uwagę na duży problem w języku, jakim jest używanie słów i skrótów z języków obcych, zwłaszcza z języka angielskiego. Uczniom bardzo spodobał się zaprezentowany wiersz OBCZYZNA POLSZCZYZNA:

Gratulujemy wszystkim laureatom

OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS MATEMATYKA.Plus

Uczniowie klas piątych otrzymali z rąk pani Klaudyny Kukowskiej gratulacyjne dyplomy wraz nagrodami rzeczowymi w postaci książek „tajemnice starożytnych cywilizacji” oraz zegarków. Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy matematycznej.

arch1     arch2

 

DOBRE MANIERY

Dzieci bardziej potrzebują

modelu niż krytyki.”

Joseph Joubert

Uczniowie klas piątych podczas zajęć wychowawczych omawiali tematykę dotyczącą zasad dobrego wychowania, tj. dobrych manier w szkole, gościnie, miejscach publicznych. Celem zajęć było określenie przez ucznia niezbędnych zasad zachowania, nabycie świadomości znaczenia przyjętych norm postępowania oraz chęć rozwoju w sobie i swoim życiu zalet dobrze wychowanego człowieka. Po krótkiej prezentacji multimedialnej i pogadance, uczniowie tworzyli ABC dobrych manier…


W minionym tygodniu uczniowie klas I zapoznali się z zasadami savoir-vivre. Dzieci znają znaczenie magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Wiedzą kiedy należy je stosować oraz jak zachować się w miejscach publicznych. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się również jak zachowywać się przy stole i jak poprawnie nakryć do stołu.

 

WIELKI POST

Wraz ze Środą Popielcową weszliśmy w okres Wielkiego Postu, szczególnego czasu powrotu, pojednania i poprawy swojego życia. W kościołach rozlegają się nawoływania do jak najczęstszego uczestnictwa w praktykach wielkopostnych. W tym celu uczniowie klas piątych i szóstych podczas lekcji religii tworzyli zaproszenia na nabożeństwa Wielkopostne. Okazali swoją wieloraką twórczość religijną, plastyczną i literacką . Uczniowie utrwalali sobie w ten sposób celowość nabożeństw wielkopostnych oraz znajomość prawidłowego redagowania zaproszeń.

ZAJĘCIA POKAZOWE NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

W dniach 24.02.2015 i 03.03.2015 w godzinach 15.30-17.00 odbędą się zajęcia pokazowe na ściance wspinaczkowej prowadzone przez instruktora panią Annę Ochocką (tel. 534 972 777). Zajęcia są kierowane dla dzieci przebywających w tym czasie na świetlicy. W dniu 28.02.2015 w godzinach 10.00 - 18.00 odbędą się zajęcia pokazowe na ściance wspinaczkowej dla zainteresowanych. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie odpowiedniego dokumentu (poniżej). Zajęci mają na celu propagowanie sportów wspinaczkowych i wyłonienie chętnych do uczestnictwa w stałych grupach szkoleniowych.

regulamin ścianki

oświadczenie dla dzieci poniżej 16 lat

oświadczenie dla młodzieży 16 i 18 lat

 

majaW środę 18 lutego klasa If gościła w naszej szkole pana pszczelarza z Towarzystwa Przyjaciół Pszczół, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze pan Ryszard opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć mały ul, przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę), produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, wosk, miód). Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt ze zdrowymi produktami stworzonymi przez naturę. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę. Mamy nadzieję, że w maju się spotkamy na łonie natury w pasiece).

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU

dbiW ramach programu profilaktycznego szkoły w klasach VI zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze „Bezpieczne korzystanie z Internetu”. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji i zgodnie przyznali, że nie wyobrażają sobie życia bez NETU. Podczas pogadanki zostało poruszonych wiele tematów: SPAM, różnego rodzaju wyszukiwarki, e-maile, gadu-gadu, Skype, Facebook, gry w sieci. Wiele czasu poświęciliśmy na zagrożenia płynące z Internetu oraz cyberprzemoc, czyli prześladowanie w sieci. Na zakończenie uczniowie stworzyli poradnik bezpiecznego korzystania z Internetu.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

dzieci

Zapraszamy dzieci, które rozpoczną naukę w roku szkolnym 2015/2016 na zajęcia adaptacyjne odbywajace się w naszej szkole w ramach miejskiego programu "Szkoła Otwarta".

pdf    ZOBACZ SZCZEGÓŁY

 

PO FERIACH

Uczniowie powrócili z ferii zimowych wypoczęci i chętni do zdobywania wiedzy. Wychowankowie klas czwartych podczas godzin wychowawczych zastanawiali się, jak pracować, by nie stracić zapału, szukali swych słabych i mocnych stron. Wymyślali nowatorskie sposoby na akceptowanie samego siebie i zwiększenie swej efektywności podczas uczenia się. Życzymy wszystkim wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego sobie celu!

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 obchodzimy 10 lutego. Wydarzenie to odbywa się w Polsce po raz jedenasty.

W tym roku DBI świętować będziemy pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet". Podczas tegorocznych obchdów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Oto inicjatywy, które SP6 podejmie w tym roku w miesiącu lutym:

pogadanki na zajęciach komputerowych pt:. "Zagrożenia cyberprzestrzeni"

klasy 4 wykonają plakaty;

klasy 5 wykonają kryżówki i rebusy;

klasy 6 wykonają komiksy;

a wszystko to w myśl hasła "BEZPIECZNY INTERNET"

PODSUMOWANIE I SEMESTRU

m1Ten semestr był dla klas czwartych pewną nowością. Musieli zmierzyć się z nowym sposobem oceniania, poznali wielu nauczycieli…

We wrześniu wybierali samorządy, tworzyli regulaminy dla swoich klas. Uczniowie przydzielali sobie dodatkowe funkcje i obowiązki wobec klasy. Zajmowali się też ekologią i ochroną środowiska. Dzieci uczestniczyły w pokazowej lekcji j. rosyjskiego, niektóre zainteresowały się też j. niemieckim. Dziewczynki pamiętały oczywiście o Dniu Chłopaka.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2