NA LODOWISKU

28 stycznia 2015 r. klasy piąte i czwarte pojechały na lodowisko. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności koordynacji. Część dzieci często spędza na lodzie czas z rodzicami. Pewnie trzymają się na lodzie, jeżdżą szybko i pewnie. Niektórzy mierzyli się z tym sportem po raz pierwszy i… też świetnie sobie radzili.

PRZYGOTOWANIE DO SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY W SZKOLE OTWARTEJ

sprawdzianInformujemy, iż że względu na zbyt małe zainteresowanie, rezygnujemy z organizacji zajęć z języka polskiego i języka angielskiego przygotowujących do sprawdzianu szóstoklasisty, natomiast pozostawiamy zajęcia z matematyki.

 

Dla przypomnienia - zajęcia z matematyki odbywać się będą w środy w godz. 16.00-17.30 (start: 18.02.2015r.)

 

 

 

 

TYDZIEŃ EUROPEJSKI

W ostatnim tygodniu stycznia w ramach realizacji programu wychowawczego uczniowie klas I na lekcjach rozmawiali o krajach europejskich, poznali państwa, które graniczą z Polską. Miłym zakończeniem tych zajęć było wykonanie flag Niemiec, Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Czech.

NA KONCERCIE W GIMNAZJUM NR 4

30 stycznia klasy VI udały się do Gimnazjum nr 4 w Gdyni na koncert „Złote lata 80-te”. Najpierw goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną gimnazjum. Przyszli uczniowie mogą kształcić się w klasach o profilach: humanistyczno – artystycznym, matematycznym, językowym i sportowym (dziewczęta – koszykówka, chłopcy – siatkówka). Następnie gimnazjaliści zabrali nas w podróż do kolorowych lat 80-tych. Przybliżyli historię i życie społeczne tamtych lat oraz zaprezentowali modę. Dzięki wspaniale wykonanym piosenkom poczuliśmy się jak na dyskotece. Cudowna była również scenografia i choreografia. Wśród wykonań znalazły się największe hity lat 80-tych: Perfect „Ale wkoło jest wesoło”, Franek Kimono „King Bruce Lee karate mistrz”, Lombard „Szklana pogoda” i „Przeżyj to sam”. Spośród zagranicznych wykonawców na scenie w gimnazjum pojawili się m.in.: Elton John, Queen, Cher. Szóstoklasiści byli zachwyceni, nagradzali artystów gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy ruszyli do tańca a zaproszeni goście wcale nie chcieli wracać do domów. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i niezapomniane wrażenia artystyczne. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY "DYKTANDO SŁOWIK"

27 stycznia otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando Słowik”. Uczniowie, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki to:

Wojciech Ciunek kl. VI a – 99,46%

Rozalia Sadowska kl. VI c – 99,46%

Oskar Różański kl. VI a – 98,20%

Maciej Leśniak kl. VI a – 98,02%

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu ortografii.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego - Monika Szumska

podziekowaniePODZIĘKOWANIE

Szanowna Pani Dyrektor

"W imieniu Centrum Aktywności Seniora i własnym na Pani ręce składam serdeczne podziękowania dla uczennicy Julii Mondry z klasy 5d za pomoc w organizacji dnia 11 stycznia 2015r. 23 Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej siedzibie przy ul. 3 maja 27-31 w Gdyni ..."

 

 

CZWARTKOWE KONCERTY

22 stycznia odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny dla klas IV i VI.

Tym razem organizatorzy wprowadzili uczniów w świat muzyki regionalnej różnych zakątków świata. Uczestnicy koncertu mieli możliwość poznania brzmienia i sposobu gry na instrumentach dętych i strunowych pochodzących z Meksyku, Hiszpanii, Grecji czy Indii. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość spróbowania gry na instrumencie czy żywy udział w występie artystów (z możliwością wykazania się własną improwizacją ruchową czy muzyczno-rytmiczną). Artyści z niebywałą lekkością łączyli pokaz gry, strojów czy tańca danego regionu świata z aktywnym udziałem uczniów w koncercie dzięki czemu stał się on pełnym emocji przeżyciem muzycznym dla uczestników.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny z cyklu występ uzdolnionych młodych artystów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH I

dbBabcie i dziadkowie w życiu dzieci odgrywają ogromną rolę. Z okazji ich święta uczniowie klas I zrobili dla nich własnoręcznie, piękne prezenty oraz wykonali ich portrety. Kochanym dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!!!

 

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

dramaDnia 12.01.15r. w ramach Tygodnia Języków Obcych uczniowie klasy V f zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim ENGLISH DRAMA dla uczniów klas IV naszej szkoły. Pełne humoru scenki teatralne bardzo się podobały, wzbudzały wiele emocji i radości wśród widzów. Pytania po każdym występie pozwoliły sprawdzić zrozumienie poszczególnych scen oraz zapamiętane słownictwo i zwroty. Młodzi „aktorzy” mieli okazję wykazać się nie tylko biegłą znajomością języka angielskiego, ale także wspaniałymi umiejętnościami aktorskimi. Nasze występy zaszczycili swoją obecnością rodzice, którym bardzo dziękujemy za wsparcie w przygotowaniach do przedstawienia. Nasz pokaz potwierdził, że nauczanie poprzez sztukę bawi, rozwija, przełamuje bariery językowe i daje wiele satysfakcji.

opiekun grupy Barbara Stachowiak

LEKCJA OTWARTA JĘZYKA POLSKIEGO

13 stycznia odbyła się lekcja otwarta języka polskiego w klasie V f. Nauczycielka przedmiotu – Monika Szumska - przeprowadziła zajęcia na temat opisu przedmiotu. Zaproszeni goście – Pani Dyrektor Ewa Andrzejewska oraz nauczyciele humaniści - obserwowali trudną pracę redakcyjną uczniów, ich zmagania z ćwiczeniami praktycznymi. Goście byli zachwyceni zaangażowaniem uczniów, posiadaniem ogromnej wiedzy oraz pięknymi i poprawnymi wypracowaniami. Wszyscy uczniowie teraz zgodnie twierdzą: „Opis przedmiotu – to proste”.


KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA POLSKIEGO

14 stycznia dwoje uczniów naszej szkoły – Julia Okoń kl. VI a, Wojciech Ciunel kl. VI a – zmagało się w kolejnym etapie konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Uczniowie, aby spotkać się w etapie rejonowym musieli wykazać się ogromną wiedzą z języka polskiego, często wykraczającą ponad program szkoły podstawowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki języka polskiego: Monika Szumska i Małgorzata Kuksinowicz.

literka rUczniowie klasy I g znają już wiele liter, składają z nich wyrazy, a potem układają zdania. Na ostatnich zajęciach poznali literę R. Przy okazji poszukiwań wyrazów zaczynających się na tę spółgłoskę dzieci postanowiły zrobić robota. Wykorzystały do tego surowce wtórne, o których była mowa na lekcji.

 

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2