1 2f2 2fOstatni dzień przed świąteczną przerwą od zajęć szkolnych oprócz nauki pełen był kolęd, życzeń i radości. Klasa IIf wraz z wychowawczynią przygotowała klasową wigilię, podczas której przypomnieliśmy sobie zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się potrawami wigilijnymi przygotowanymi dla nas przez rodziców. Po życzeniach i posiłku przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd i oczywiście małe upominki własnoręcznie zrobione przez naszą panią wychowawczynię. Były to prześliczne aniołki, które sprawiły nam wielką radość. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

wigilia1„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

                                           Cyprian Kamil Norwid

W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną uczniowie klas IV – VI spotykali się w klasach, aby wspólnie spędzić cudowne chwile podczas klasowej Wigilii. Był biały obrus, opłatek, szopka i wspólne śpiewanie kolęd. Takie spotkanie to czas szczerych życzeń, przebaczenia, podania dłoni. Szkoda, że Wigilia jest tylko raz w roku.

arkaUczniowie klas IV na lekcji religii zapoznają się z początkami historii zbawienia, wydarzeniami związanymi ze Starym Testamentem. Największą świętością i znakiem obecności Boga była Arka Przymierza. Uczniowie najpierw na podstawie Pisma Świętego zapoznali się z historią Jej powstania i znaczeniem, następnie oglądali prezentację multimedialną i jako podsumowanie tworzyli piękne Arki Przymierza, w której umieścili Dekalog na wzór Mojżesza. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i radością.

452Serdecznie dziękujemy dzieciom z klas II i III oraz ich rodzicom za udział w konkursie „Serce z piernika” Upieczone pierniki trafiły na szkolny jarmark bożonarodzeniowy organizowany przed świętami, a zebrane tą drogą fundusze przeznaczone zostały na cele charytatywne. W konkursie wzięło udział ponad 80 uczniów. Wykonali wspaniałe, kolorowe i bardzo pomysłowe ciastka. Dziękujemy wszystkim - zarówno twórcom tych wspaniałych wypieków jak i tym, którzy je zakupili.Okazaliście wspaniałe piernikowe serce i pomogliście potrzebującym!!! Jeszcze raz dziękujemy i życzymy, aby Święta Bożego Narodzeniawypełnione były spokojem i radościąa Nowy Rok 2016 tylko dobrym czasem. Dyrekcja, organizatorzy oraz SU przy naszej szkole.

Wspólne kolędowanie w IIIc
18 grudnia po południu w przedświątecznej atmosferze rodzice wraz z dziećmi i wychowawczynią  spotkali się w klasie, podzielili  się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Potem wspólnie kolędowali, grali na instrumentach i przepięknie recytowali bożonarodzeniowe, wzruszające  wiersze.  Na koniec był smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy i upominki od Mikołaja.  Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i  przybyli na to miłe rodzinne spotkanie. Życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.    

pocztowkaUczniowie klas szóstych wraz z Samorządem Uczniowskim w miesiącu grudniu angażowali się w akcje charytatywne: „kup pocztówkę za złotówkę”, kiermasz świąteczny oraz zbiórkę darów dla Białorusi. Bardzo dziękujemy Rodzicom i uczniom za zaangażowanie i wrażliwą postawę na potrzeby drugiego człowieka.

14 grudnia w poniedziałek w godzinach popołudniowych w szkole odbyło się świąteczne spotkanie integracyjne uczniów klasy IIa i ich Rodzin. Punktualnie o godz. 16.00 rozpoczęło się klasowe spotkanie opłatkowe. Wychowawca wraz z uczniami składali bożonarodzeniowe życzenia, z bliskimi przełamaliśmy się opłatkiem. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i wigilijnego poczęstunku. Następnie w przedświątecznej atmosferze odbył się klasowy konkurs pięknego czytania fragmentu lektury “Dzieci z Bullerbyn” traktującego o świętach w Szwecji. Uczestnicy konkursu spisali się na medal – każdy czytający otrzymał dyplom i nagrodę. Po części oficjalnej przeszedł czas na bożonarodzeniowe warsztaty. Dzieci z rodzicami, dziadkami oraz rodzeństwem wykonywały przepiękne bałwanki ze zwykłej, dziecięcej skarpety. Efekt był piorunujący – tak pięknych bałwanów w takiej ilości chyba jeszcze nikt nie widział. Teraz zdobią domy uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i życzymy cudownych świąt i pełnego miłych niespodzianek Nowego Roku.

16.12.2015r wychowawczynie kl. "0" a i b przeprowadziły zajęcia otwarte dla rodziców wraz z uczniami "zerówek" w formie warsztatów plastyczno- technicznych „Radosne święta - twórcze święta”. Efektem naszej wspólnej pracy jest bałwan wykonany z plastikowych kubeczków, który pięknie zdobi naszą szkołę. Dziękujemy rodzicom za przybycie i świetną zabawę.

Dnia 11.12.2015r w naszej szkole wielkie wydarzenie,

rodzice zamienili się w aktorów i zrobili na dzieciach ogromne wrażenie!

Przez spektakl, który z Panią Beatą Chojnowską- Gąsiorek rodzice stworzyli ,

spełnili dziecięce marzenia- magiczną krainę Świętego Mikołaja wszyscy odwiedzili.

W elfy, skrzaty rodzice się zamienili i śpiewając świąteczne piosenki,

w radosny czas Świąt Bożego Narodzenia nas wprowadzili.

Historię Świętego Mikołaja wszystkie dzieci poznały,

jego dobroć i wielkie serce będą naśladowały.

Ci, którzy nas nie widzieli, niech się nie smucą,

bo rodzice w styczniu znów ze spektaklem do nas wrócą.

 

W spektaklu pt.: „Opowieść o Świętym Mikołaju” wystąpili:

DZIEWCZYNKA- p. Anna Nynca
skrzat PIRUŚ- p. Joanna Samaszko
skrzat KORETKO- p. Anna Wróblewska
skrzat RODEJKO- p. Emanuela Jereczek
skrzat RYCYCHO- p. Agnieszka Hydzik
DIABEŁ/ LISTONOSZ- p. Aleksandra Pach- Rudnicka
ANIOŁ- p. Małgorzata Górnowicz

MIKOŁAJ- p. Mariusz Wróblewski

zdjęcia ze spektaklu ...

Serdecznie dziękuję rodzicom za współpracę, która była dla mnie przyjemnością.
Gratuluje talentu i zapraszam do kolejnych produkcji. Pozdrawiam!

Beata Chojnowska- Gąsiorek

W dniu 15 grudnia uczniowie klasy II e wraz ze swoimi opiekunami tworzyli piękne ozdoby świąteczne. Zarówno dzieci i opiekunowie pracowali z ogromnym zapałem i wielkim zaangażowaniem, a efekty ich pracy będą wspaniałą ozdobą ich domów w ten świąteczny czas. Klasa II e wraz z wychowawcą życzy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT !

Z okazji mikołajek piąte klasy wybrały się na wycieczkę do kina na film o Piotrusiu Panie oraz do kręgielni U7 w Gdyni. Wszyscy uczniowie biorący udział w wydarzeniach dziękują Świętemu Mikołajowi za prezent, gdyż bawili się wyśmienicie.

WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ „CZAS ŚWIĄT, CZAS KOLĘDOWANIA”

Wojewódzki Konkurs Piosenki Świątecznej odbył się 12 grudnia 2015r. Naszą szkołę w kategorii soliści klas 4-6 reprezentował Karol Mroziński - uczeń klasy 4e. Wśród 21 uczestników którzy zaprezentowali i wykonali piosenki o tematyce świątecznej nasz uczeń zdobył wyróżnienie. Opiekun artystyczny: Katarzyna Kosińska

szachy2szachySukcesy w szachach

Uczniowie klasy III c- Emilia Skólska i Mateusz Sobczyński odnieśli kolejne sukcesy w szachach. Zdobyli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora MDK w Gdyni. Gratulujemy i życzymy Wam  dalszych sukcesów. Brawo!!! 

7 grudnia klasy IV – VI obchodziły ulubione święto wszystkich dzieci – Mikołajki. Uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty. Pojawiły się breloczki, łańcuszki, kubki, karty upominkowe do Smyka. Wszyscy byli zadowoleni z niespodzianek i zgodnie stwierdzili, że również w tym roku Mikołaj trafił w ich gusta. Później były rozmowy oraz chwila refleksji na temat zbliżających się świąt. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok Mikołaj znów nas odwiedzi; ho, ho, ho.


7 grudnia 2015 r. pojawił się w naszej szkole Św. Mikołaj. Co prawda nie wszystkie dzieci miały okazję się z nim spotkać, jednak dla uczniów klasy 2a zostawił dwa spore worki z prezentami. Pani Kasia, stając się tym samym pomocnikiem Mikołaja, rozdała je grzecznym dzieciom. Każdy dostał słodkości, którym ciężko było się oprzeć. Dziękujemy Ci, Święty Mikołaju!

5 grudnia uczennice naszej szkoły: Julia Witkowska kl. I a, Maja Bil kl. III c, Lidia Brancewicz kl. III c brały udział w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim klas I-III o tematyce świątecznej "Święta się zbliżają dzieci o nich wierszem opowiadają".

Wraz z Panią Olą Elgert - Franczyk dziewczyny wyruszyły do Gdańska zmierzyć się z innymi uczestnikami konkursu. Rywalizacja była bardzo duża. Tym razem nie udało się zdobyć podium, ale…. kto wie co przyszłość przyniesie naszym zdolnym uczennicom.

Klasy III w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie 

 4 grudnia klasy III pojechały na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.  Zostało ono powołane do życia 17 lipca 1978 r. Prezentująca unikatowe zbiory placówka mieści się w XVIII-wiecznym dworku szlacheckim, w którym urodził się Józef Wybicki, twórca polskiego hymnu narodowego. Oprócz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w Muzeum Hymnu Narodowego mogliśmy  spotkać mieszkańców dworku Wybickich w zrekonstruowanych strojach z epoki. Do nowej wystawy dołączono też eksponaty pozyskane z takich instytucji, jak warszawskie Muzeum Wojska Polskiego czy Zamek Królewski. Dzięki nim łatwiej mogliśmy  wyobrazić sobie realia czasów Józefa Wybickiego. Wystawa główna Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie podzielona na dwie odrębne ekspozycje: „Józef Wybicki i jego czasy” oraz „Losy Mazurka Dąbrowskiego” cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i opiekunów. Zwiedziliśmy również Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana. Mogliśmy obserwować proces powstawania pięknej porcelany, pracę ludzi na różnych stanowiskach oraz maszyn i nowoczesnych robotów, które pomagają człowiekowi. Na koniec mogliśmy podziwiać wszystkie skarby w firmowym sklepie i dokonać tam fantastycznych zakupów!:-) 

2 grudnia "0A" i "0B" odwiedził p. Marcin Bożek, który opowiedział o zawodzie muzyka. Dzieci "wyginały śmiało ciało" przy dźwiękach gitary basowej. Wszyscy bawili się wspaniale.

ad1ad3Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który przygotował nas do Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczny Adwent zbiegł się z początkiem obchodów rocznicy 1050-lecia chrztu Polski i Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Uczniowie klas VI w nawiązaniu do tematyki tegorocznych rorat wykonali: „Drzewo Życia-chrzest źródłem miłosierdzia” wraz z kalendarzem adwentowym, natomiast dzieci klas IV ulepiły z plasteliny lub modeliny przepiękne serca symbolizujące postanowienia adwentowe.

4 grudnia klasy II e i II g wybrały się na zajęcia warsztatowe do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem zajęć była Ukraina. Prowadziła je Ukrainka, która opowiedział nam o tym pięknym kraju. Mieliśmy okazję poznać symbole narodowe oraz zwyczaje mieszkańców Ukrainy. Nauczyliśmy się kilku słów ukraińskich. Na zakończenie były wspólne zabawy. Zajęcia były bardzo ciekawe! Nie obyło się bez niespodzianki. W związku ze zbliżającymi się mikołajkami do biblioteki przybył prawdziwy Mikołaj, który obdarował nas słodkościami.

4 grudnia uczniowie klasy II g zaprosili na wspólne zajęcia swoich rodziców. Wykonaliśmy piękne kartki świąteczne, które będziemy sprzedawać na kiermaszu bożonarodzeniowym w naszej szkole. A oto efekty naszej pracy.

sprUczniowie Klas szóstych dnia 4 grudnia zmierzyli się z pierwszym ważnym próbnym egzaminem w swoim życiu. Taka próba dostarczyła wielu emocji, co właściwy sprawdzian, który odbędzie się już za kilka miesięcy. Uczniowie pracowali dwuetapowo – w I części zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego i matematyki osadzonymi w kontekście historycznym lub przyrodniczym, po przerwie napisali część sprawdzającą wiedzę i umiejętności języka angielskiego. Mamy nadzieję, że nasi dzielni szóstoklasiści osiągną bardzo dobre wyniki, co zmotywuje ich jeszcze bardziej do pracy, aby w kwietniu jak najlepiej napisali sprawdzian podsumowujący ich wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole podstawowej. Życzymy powodzenia!!!

W myśl zasady W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH klasy IV i V czwartego grudnia wybrały się na lodowisko w Gdyni. Wszyscy uczniowie z wielkim zapałem ćwiczyli dość trudną umiejętność jazdy na łyżwach. Były też osoby, które pierwszy raz w życiu poruszały się po tafli lodu. Zabawy, uśmiechu było wiele. Towarzysząca muzyka umilała i tak wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie wyjście na lodowisko.

warsztaty1warsztaty2Na początku grudnia klasy czwarte i piąte uczestniczyły w bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 w Gdyni. Podczas zajęć uczniowie wykonywali kartki świąteczne, wypisywali życzenia i zdobili swoje prace. Tworzyli też filcowe ozdoby na choinkę. Niektórzy po raz pierwszy zmierzyli się z ręcznym szyciem. Podczas spotkania panował świąteczny nastrój. Po zajęciach młodzi artyści zabrali swoje dzieła do domu.

fono1Na przełomie listopada i grudnia podczas godzin wychowawczych piąte klasy ustalały, w jaki sposób korzystać ze środków transportu miejskiego, by być w zgodzie z zasadami kultury osobistej. Uczniowie mówili o bezpieczeństwie podczas jazdy. Piątoklasiści zastanawiali się, jak korzystać z miejsc publicznych, by nie być uciążliwym dla innych ludzi. Uczniowie zgodzili się, że dużym zagrożeniem może być nieuważne lub nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego. Zwieńczeniem dyskusji były komiksy ilustrujące skutki takiego zachowania.

Dnia 3.12.2015r. klasy szóste sprawdzały, czy lód ma gładką powierzchnię ;)

W czwartek 3 grudnia klasy I i II miały okazję odwiedzić Przystanek świętego Mikołaja w Drzewinie. Dzieci spotkały się z Mikołajem, aby wyjawić mu swoje marzenia dotyczące prezentów. Oprócz tego zobaczyły piękną szopkę oraz poznały bożonarodzeniowe tradycje. W mikołajkowym kinie obserwowały proces wytwarzania bombek. Dzieci własnoręcznie zrobiły swoją wyjątkową ozdobę choinkową i stroik. Przez cały pobyt w Drzewinie towarzyszyły nam elfy-pomocnicy świętego Mikołaja. Wycieczka była bardzo udana.

3 grudnia klasy drugie wyruszyły do Drzewiny na spotkanie ze św. Mikołajem. Na każdą grupę czekał Elf, który oprowadzał nas po Przystanku św. Mikołaja. Widzieliśmy żywą szopkę, spotkaliśmy Lapończyka mieszkającego w kocie, skosztowaliśmy lapońskiej herbatki przygotowanej przez panią Mikołajową, obejrzeliśmy film jak powstają szklane bombki, wzięliśmy udział w warsztatach zdobienia bombek i wykonywania stroików świątecznych, dowiedzieliśmy się nieco o zwyczajach świątecznych, no i najważniejsze zdradziliśmy swoje marzenia świąteczne Mikołajowi. Na koniec zakupiliśmy świąteczne pamiątki. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

3 grudnia uczniowie klasy III c  udali się na zajęcia do Gdynia InfoBox na warsztaty edukacyjne  „Piechotą po mieście”. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. W ramach części teoretycznej uczniowie zapoznali się z dobrymi przykładami kształtowania przyjaznych mieszkańcom przestrzeni publicznych, przeanalizowali  jakie cechy powinna posiadać przyjazna im przestrzeń miejska.W ramach części praktycznej z wielkim entuzjazmem zaprojektowały, a potem opowiadały o swoich pomysłach na  to, aby w mieście żyło się przyjemniej, lepiej, ciszej..... 

W Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni dni 03 (czwartek) i 04 (piątek) grudnia 2015 są dniami, w których nie organizuje się zajęć edukacyjnych.
Dnia 03.12.2015 w szkole odbędzie się rejonowy etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.
Dnia 04.12.2015 w szkole odbędzie się próbny sprawdzian dla uczniów klas szóstych.
W tych dniach świetlica i oddziały przedszkolne pracują bez zmian.
Zupa wydawana będzie 11.00-13.00.
Dla uczniów organizuje się zajęcia opiekuńcze. Informacje nt przekazują wychowawcy.
Udział w zajęciach opiekuńczych nie jest obowiązkowy.
W tych dniach nie odbywają się zajęcia dodatkowe prowadzone przez szkołę.
Szkoła nie odpowiada za zajęcia prowadzone przez podmioty zewnętrzne.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2