30 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły dzieci z klas 0 – 6 uczennice z Koła Przyjaciół Książki pod opieką p. Kasi Helińskiej i p. Arletty Górskiej. Magicznymi słowami rozpoczęło się andrzejkowe spotkanie: Dziś na nasze rozkazanie, miły nastrój niech się stanie! Uśmiech dzisiaj niech zagości w oczach, sercach naszych gości, co oznaczało, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. Na uroczystości pojawiły się Andrzejkowe Wróżki, które wypowiadając zaklęcie: Hokus – pokus, mary – dary, niech się spełnią andrzejkowe czary, przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, czy też czego powinny się wystrzegać. Uczestnicy zabawy wróżyli sobie, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami, wróżyli także dokonując wyboru kwiatów, kolorów, symboli. Wybrańcy losując „szczęśliwą kartę” otrzymywali list z Hogwartu. Pod bacznym okiem Bratka-ulubieńca dzieci, dokonywano wyboru magicznej liczby, która wskazywała propozycję książki do przeczytania. Oprócz wróżb wielką atrakcją cieszyły się upieczone przez rodziców i przyjaciół biblioteki babeczki z wróżbą. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Tegoroczne Andrzejki można uznać za udane, odwiedziło nas ponad 400 uczniów. Dziękujemy za udział w zabawie i serdecznie zapraszamy za rok.

zobacz ...

Akcja "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" zakończona sukcesem. Dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za ich wielkie serca.  Uzbieraliśmy ponad 90 NOWYCH MASKOTEK:) W tym tygodniu pluszaki pojadą do chorych i potrzebujących dzieci z Hospicjum oraz SOSW nr 1 w Gdyni. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. SZKOLNE KOŁO WOLONTARIUSZY

25 XI 2015 r. dzieci z zerówek świętowały w bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Specjalnie z tej okazji, maluchy przyniosły na spotkanie swoje ulubione pluszaki, o których z ogromnym zaangażowaniem opowiadały. Wśród maskotek znalazł się m.in. Misiek-Zdzisiek, Karmelek, Tuliś, Walentynka. Dowiedzieliśmy się, że dzieci ze swoimi misiami lubią się bawić, przytulać je oraz z nimi spać. Następnie dzieci odgadywały zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu m.in. Kubusia Puchatka, Tygryska, Kłapouchego, Prosiaczka. Maluchy wysłuchały bajki pt. „Śniadanie Puchatka” i patrząc w lusterka - wykonywały z dokładnością ćwiczenia logopedyczne. Na koniec otrzymały od Kubusia Puchatka wizytówki, które pięknie ozdobiły. To było niezapomniane spotkanie.

ZOBACZ ...

W drugiej połowie listopada klasy II w cyklu spotkań z Edu Fun uczestniczyły w warsztatach tworzenia kredek świecowych. Wosk został poddany koloryzowaniu a także wzbogacony olejkiem zapachowym. Ciekawe kształty powstały poprzez zastyganie w różnych foremkach. zjawiska fizyczne w formie zabawowej są do przełknięcia a nawet do narysowania.

W środę 25 listopada 2015r. uczniowie wraz z rodzicami udali się do hali Ergo Arena, gdzie rozegrany został mecz siatkówki zawodników Lotosu Trefl i Łączniczki Bydgoszcz. Dla uczniów zorganizowane zostały różne atrakcje. Głównym celem wycieczki była nauka kulturalnego i bezpiecznego kibicowania podczas wydarzeń sportowych. Organizatorka wyjazdu na mecz była nauczycielka wychowania fizycznego Jolanta Gajzler

DZIEŃ MISIA

MISIE DZISIAJ NIE BYŁY PYTANE!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

zostac mikolajemUczniowie kl. II a przyłączyli się do akcji "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem". W tym roku przekazaliśmy nowe maskotki dla dzieci przebywających w szpitalu i hospicjum. Część maskotek została zakupiona - decyzją dzieci - za pieniądze pozyskane pod koniec klasy pierwszej z aukcji własnych prac plastycznych, które zakupili ich Rodzice. Część zabawek uczniowie podarowali indywidualnie. Cieszy nas, że możemy chociaż trochę przyczynić się do uśmiechu, który pojawi się na twarzach chorych dzieci.

Aleksandra Kąkol została laureatką 15 Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspa Zagadek”. Główną nagrodą w tym konkursie dla laureatów jest wycieczka do Szwecji. Ola po powrocie z wycieczki opisała swoje wrażenia.

czytaj ...

jesienOdkrywamy talenty....Uczniowie klas VI żegnając jesień, na zajęciach plastyki wykonywali piękne prace zatytułowane: "pod jesiennym parasolem" oraz "mgła".

1 jesienJesień, ach ta jesień… Dzięki tak pięknej porze roku klasy II mogły wzbogacać wiedzę  o bogactwie przyrody, jej wpływie na życie ludzi i nasze środowisko, w którym żyjemy. W tym miejscu skupiliśmy się na grzybach. Poznaliśmy budowę grzybów oraz nazwy i sposoby rozpoznawania grzybów jadalnych od trujących. Nauczyliśmy się zasad bezpiecznego zbierania, dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia wynikają z samodzielnego zbierania grzybów oraz dlaczego nie należy niszczyć grzybów niejadalnych i trujących. Zapoznaliśmy się jak prawidłowo zbierać grzyby, aby dbać o grzybnię. Zdobyliśmy wiedzę na temat posługiwania się atlasem grzybów, dzięki temu potrafimy wyszukiwać w atlasie wskazane okazy grzybów i informacje na ich temat. Teraz tylko na grzybobranie…

Muzyczne czwartki w tym roku w … piątki

W listopadzie klasy IV – VI rozpoczęły cykl spotkań z muzyką. Uczniowie i tym razem nas nie zawiedli – brali czynny udział w żywej lekcji muzyki. Dzieci powtórzyły sobie informacje dotyczące rytmu, taktu i różnorodnym tempom występującym w muzyce. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim talentem wokalnym. Poza tym śpiewali na głosy różne wyrazy, mogli więc w praktyce sprawdzić, czy muzyka i matematyka rzeczywiście są naukami pokrewnymi.

W czwartek 26 listopada na zajęciach klasa Ie wraz z panią Sylwią gościła dzieci z klasy Oa. Zerówkowicze pytali nas jak wygląda nauka w klasie I, oglądali nasze książki. Dzieci razem wykonywały zadania przygotowane przez nasze panie. Bardzo dziękujemy pani Izie za przyjęcie zaproszenia.

24 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach Żywej Lekcji Historii.  Z tej okazji przejechał Pan Krzysztof Górecki wraz z Chorągwią Komturstwa Gniewskiego.Uczniowie klas IV mogli wczuć się w czasy starożytnych Greków i Rzymian. Zobaczyli  jak dawniej ubierali się , walczyli i bawili się starożytni  ludzie w wolnym czasie.Tematem lekcji w klasach V było życie rycerzy za czasów Piastów. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądało pasowanie na rycerza, w jaki sposób strzelało się z kuszy oraz ile ważyła zbroja rycerza spod Grunwaldu. Dodatkowo dzieci mogły przymierzyć kolczugę, zbroję, strój rycerski oraz postrzelać z kuszy do dzikiego zwierza.Uczniowie klas VI mieli możliwość poznać stroje, broń i obyczaje w czasach największej świetności polskiej husarii. W ten sposób przedstawienie dawnej rzeczywistości wzbudza u uczniów ciekawość i wiele emocji, a  zdobyta wiedza na długo pozostaje w pamięci.

Klasy piąte w listopadzie bardzo dużo czasu poświęciły zagadnieniom patriotycznym. Uczniowie poszerzali swą wiedzę o ważnych dla nas Polakach, przypominali sobie wydarzenia, które miały wpływ na odzyskanie przez nas niepodległości. Zastanawiali się, za co kochają nasz kraj i co mogliby zrobić, aby rozsławić Polskę na świecie.

gim kor1gim kor2Dnia 25.11.2015 roku odbyła się pedagogizacja rodziców dzieci klas I z gimnastyki korekcyjnej. Spotkanie to miało na celu zapoznanie rodziców z wadami postawy, omówienie sposobu obserwacji postawy dziecka, zapoznanie z profilaktyką wad postawy, zaprezentowanie ćwiczeń z gimnastyki korekcyjnej. Rodzice na zakończenie otrzymali broszurę, która zawiera zestaw ćwiczeń korekcyjnych do domu. Prowadzący: Alicja Uciekałek i Emilia Gużyńska

zab1zab2W ramach programu profilaktycznego klasy II zapoznały się z opowieścią o Doktorze Ząbku i Pani Doktor Ząbkowskiej, którzy poprowadzili nas po ścieżce odkryć dotyczących higieny jamy ustnej. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby i dziąsła. Poznaliśmy znaczenie ważnych terminów dotyczących jamy ustnej ( osad nazębny, bakterie, ubytki, nić dentystyczna, fluor). Uświadomiliśmy sobie konieczność dbania o higienę jamy ustnej i zdrowie poprzez zachowanie czystości własnej i otoczenia, właściwe żywienie i ruch. Kolejnym programem , z którym się zapoznaliśmy to „Co mi chodzi po głowie”, dzięki któremu poznaliśmy 7 prostych kroków w zwalczaniu wszy.

MOJEMU MIASTU NA URODZINY

W lutym Gdynia obchodzi swe kolejne urodziny. Z tej okazji pragniemy przygotować niepowtarzalny prezent. Drodzy Uczniowie, jeśli chcecie przyłączyć się do akcji, zapraszamy już dziś – chwyćcie pióra w dłoń i do dzieła. Należy napisać wiersz, opowiadanie lub baśń zainspirowany Gdynią. To właśnie tu, w Gdyni, może dziać się akcja opowiadania. To właśnie o Gdyni można napisać rymowankę lub piosenkę. Zachęcamy również do wykonania ciekawej ilustracji lub komiksu. Praca musi być wykonana w formacie A4. Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów klas I – VI. Zwieńczeniem Waszej pracy będzie wydanie utworów, prac w formie książkowej. Przygotowane prace prosimy przynosić do 15 grudnia do swego wychowawcy. Liczymy na Was.

Gdy nadeszła jesień i słońce przestało zaglądać do sal lekcyjnych, w głowach trzecioklasistów,
niczym grzyby po deszczu, zaczęły pojawiać się przedziwne pytania:
Co w trawie piszczy? Co mruczy w lesie?
Dlaczego drzewa liście gubią na jesień?
Ile właściwie znamy warstw lasu?
Dlaczego nie wolno w nim robić hałasu? 
Kto zna te krzewy? Kto zna te drzewa?
Czy niedźwiedź zimą pobudki miewa?
Jaki to zwierzak w podszycie gania?
Czy jest jadalna czubajka kania?
Nim odpowiedzi padły tysiące, wiatr wszystkie liście zdążył  z drzew strącić,
więc je zebrali uczniowie dzielni i powstał niejeden przepiękny zielnik.

czytelnictwoczytelnictwo1W listopadzie w naszej szkole odbył się Dzień Bicia Rekordów. Chętni uczniowie klas IV – VI, podczas długiej przerwy, czytali po cichu wybrane przez siebie książki. Najczęściej pojawiające się tytuły to: „Mikołajek”, „Ten obcy”, „Koszmarny Karolek”, „Magiczne drzewo”, „Klątwa Tytana”, „Opowieści z Narni”, „Baśniobór”. Akcja miała na celu rozbudzić w uczniach miłość do czytania, poszanowania książki oraz ukazania ciekawego sposobu spędzania czasu na przerwach. Liczyliśmy na liczny udział uczniów, niestety wyniki nie są zbyt zadowalające. Na parterze czytało 8 uczniów, na I piętrze – 45, na II piętrze – 5. Mamy nadzieję, że podczas bicia kolejnego rekordu, wynik będzie zdecydowanie wyższy.

VII WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej odbył się 14 listopada 2015r. Naszą szkołę w kategorii soliści klas 4-6 reprezentowała Wiktoria Rozenko - uczennica klasy 5a. Wśród 27 uczestników którzy zaprezentowali i wykonali piosenki o tematyce patriotycznej nasza uczennica zdobyła II miejsce. Opiekun artystyczny: Katarzyna Kosińska

izba tListopad to miesiąc poświęcony naszemu narodowemu dziedzictwu. Klasy IV na języku polskim podejmowały tematykę patriotyczną, przypominały symbole narodowe. Wspominały najważniejsze nazwiska: Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Jan III Sobieski. Na godzinach wychowawczych odwiedziły Izbę Tradycji w naszej szkole. Poznały symbole szkoły, obejrzały zeszyty, świadectwa pochodzące z czasów powojennych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści nauczyciela o zgromadzonych zbiorach i ich historii.

Dnia 16.11.2015 odbyły się zajęcia dla klas IV-VI na ściance wspinaczkowej pod czujnym okiem instruktora wspinaczki i nauczycieli wychowania fizycznego. Wspinaczka to sport dla każdego. Na początek wystarczą chęci i silna wola wsparta pracą z instruktorem. W tym sporcie liczy się technika, dobra koordynacja ruchowa i wytrzymałość, których nabiera się z czasem i treningiem na ściance o rożnym stopniu trudności. Najważniejsze zachowanie odpowiednich zasad, stosowanie się do poleceń i przestrzeganie regulaminu. Nauczyciele uczyli uczniów prawidłowego zakładania uprzęży, przypięcia liny i wyboru odpowiedniej drogi na ściance, by móc się wspinać. Jedni musieli pokonać lęk wysokości, a inni wspinali się jak najwyżej, a to wszystko odbywało się przy asekuracji sztabu nauczycieli dla bezpieczeństwa. Zespól nauczycieli WF.

9 listopada 2015 r. uczniowie kl. II a wybrali się do Jump City w Gdyni na zajęcia wychowania fizycznego na trampolinach. Wszystko rozpoczęło się od rozgrzewki, w czasie której każde dziecko pod okiem instruktorki wykonywało różnorodne ćwiczenia. Następnie podzieleni na dwie grupy uczniowie grali w dwa ognie, potem rzucali piłki do kosza. Pod koniec udali się na trampoliny, z których można było wykonywać skoki do basenu z gąbkami. Niejednemu udało się niezłe salto! Radości i skokom nie byłoby końca, gdyby nieubłaganie płynący czas. Po 45 min. zajęcia skończyły się, choć wszystkim wydawało się, że dopiero co się zaczęły. Z pewnością powtórzymy to w przyszłości!

„Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia”.

policjaDnia 10 XI uczniowie klas VI w ramach zajęć profilaktycznych spotkali się z przedstawicielem policji. Funkcjonariusz w bardzo interesujący sposób przekazywał informacje na temat bezpieczeństwa, demoralizacji, nadużyć oraz przemocy. Uczniowie uświadomili sobie czym są nadużycia i jakie wynikają z tego konsekwencje. Chętnie włączali się w dyskusje, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, nie tylko zadawali pytania, ale także wykazywali się wiedzą na temat bezpieczeństwa. Policjant motywował uczniów do respektowania obowiązujących norm, zasad społecznych, konieczności przestrzegania prawa.

11 listopada każdemu symbol narodowy mieć wypada.
Dlatego dzieci z "zerówki" flagi wyklejały,
godła kolorowały i kotyliony na pierś wykonały.
Wiersz „Katechizm polskiego dziecka” poznały
i słowa "Kto Ty jesteś? Polak mały" powtarzały.
Hymn narodowy odsłuchały
i tak symbole narodowe dzieci poznały.

Uczniowie klas drugich w przededniu Narodowego Święta Niepodległości rozmawiali na lekcjach o symbolach narodowych, śpiewali hymn narodowy z zachowaniem właściwej postawy, dowiadywali się o ludziach i wydarzeniach historycznych, które przyczyniły się do uzyskania Niepodległości. Wykonywali kotyliony, ubrali się w kolorach barw narodowych, oglądali gazetki tematyczne. Niektórzy wzięli udział w dniu 11.11 w imprezach organizowanych przez miasto Gdynia: warsztaty kotylionowe w Infoboxie, bieg niepodległościowy czy parada ulicami naszego miasta.

 

W dniu 14 listopada 2015 roku w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbył się VIII Konkurs Piosenki Patriotycznej. Wzięła w nim udział nasza koleżanka z klasy IIIc Maria Hendzel. Zaprezentowała się pięknie  w piosence o " Sanitariuszce Małgorzatce". Dziękujmy i gratulujemy Marysiu.

pchla plakatDzieci z klasy "0" a i b, dnia 9.11. udały się do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, by obejrzeć w wykonaniu Teatru Czwarte Miasto bajkę o zawadiackich przygodach psotnej Pchły Szachrajki. Spektakl utrzymany w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem przypadł wszystkim do gustu. Dzieci biorąc czynny udział w przedstawieniu, miały bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych i dzięki temu świetnie się bawiły.

szachyKolejny sukces w szachach. 

Uczennica klasy III c - Emilia Skólska  po raz kolejny  w tym roku odniosła sukces w szachach. Wzięła udział w  Jesiennym Turnieju Szachowym, w którym  pokonała nawet wielu dorosłych. Emilko bardzo Ci gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!! :-) Jesteśmy z Ciebie dumni!  

Jesienne cudaki - kartoflaki w klasach III

 Z ziemniaków można przygotować wiele smacznych potraw, ale jak się okazuje, mogą też być inspiracją to tworzenia śmiesznych stworków. W listopadzie na zajęciach praktyczno- technicznych powstały przecudne cudaki! Uczniowie dali upust swojej wyobraźni i stworzyli  kartoflane stworki. Ile zabawy było przy ich tworzeniu, a ile podczas nadawania im imion:-). 

Narodowe Święto Niepodległości w klasach III

Uczniowie klas III w przeddzień tego radosnego święta przyszli do szkoły w biało-czerwonych strojach. Na lekcjach z legend, książek, internetu, opowiadań naszych pań oraz przyniesionych pamiątek rodzinnych  dowiedzieliśmy się wiele na temat historii i teraźniejszości  Polski. Poznaliśmy bliżej postać wielkiego wodza , polityka i stratega jakim był Józef Piłsudski. Wiemy nawet  czym była Kasztanka. Wspólnie śpiewaliśmy  i słuchaliśmy  pieśni patriotycznych . To były ciekawe lekcje patriotyzmu. 

W ostatnich dniach na lekcjach religii uczniowie klas I zapoznali się z symbolami narodowymi. Wzbogacili swój słownik o nowe wyrazy: godło, hymn, Ojczyzna, kraj, symbole narodowe oraz dowiedzieli się, że trzeba modlić się za Polskę. Katechetka Barbara Figura

W piątki w naszej szkolnej czytelni odbywały się tzw. Baśniowe Piątki. Na dużych przerwach chętni uczniowie podzieleni na dwie grupy, I – III oraz IV – VI, uczestniczyli w warsztatach poświęconym baśniom. Spotkania miały na celu przybliżyć uczniom ciekawe opowieści  oraz przypomnieć znane już motywy i najważniejsze cechy baśni. Dzieci miały okazję przebrać się za króla, Czerwonego Kapturka czy leśniczego. Odgadywały rekwizyty pochodzące z konkretnej baśni, podawały tytuły i wskazywały w jakiej sytuacji zostały wykorzystane. Dopełnieniem warsztatów było słuchowisko pt. „Tomcio Paluch”.

zobaczcie sami ...

W czwartek (5 XI) obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji chętni uczniowie i nauczyciele wcielili się w postać ulubionej postaci z bajki, baśni czy filmu. Pojawiły się m.in. wróżki, krasnale, kowboje. Spotkaliśmy też Czerwonego Kapturka, Wilka oraz dużo młodszego od nich Minionka. Na długich przerwach chętni uczniowie z klas I – VI spotkali się w Sali Lustrzanej i uczestniczyli w warsztatach poświęconym postaciom z bajek. Efektem są piękne prace wykonane przez dzieci. Dziękujemy Wam za udział w zabawie.

zobaczcie sami ...

5 XI (czwartek) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, z tej okazji zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby przebrali się za postać z ulubionej bajki. Na długich przerwach (11:20, 12:25, 13:30) - zapraszamy Was (Drodzy Uczniowie) do sali lustrzanej na warsztaty poświęcone wybranym postaciom z bajek.Zabierzcie ze sobą zapał do pracy i dobry humor.

ambasadorzy bezp internetW dniach 4 – 6 listopada uczniowie klas drugich zostali przeszkoleni w ramach Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – prewencyjnej ,,Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”. Szkolenie uświadomiło dzieciom, jakie zagrożenia czyhają na nie w świecie wirtualnym, wskazało sposoby bezpiecznego, kulturalnego i efektywnego korzystania z Internetu. Drugoklasiści dowiedzieli się jak unikać zagrożeń wynikających z jego użytkowania oraz jak prawidłowo reagować w momencie zetknięcia się z nimi. Dzieci chętnie brały udział w dyskusji i stworzyły zasady bezpieczeństwa w Internecie, a do domu zaniosły ulotki z informacjami i wskazówkami dla rodziców

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji już za nami.

W dniach 26-30 października 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Jak co roku przygotowałam dla Państwa i Dzieci Program obchodów tego Tygodnia, a w nim szereg cennych form, które mam nadzieję wzbogaciły Państwa wiedzę i umiejętności w zakresie wspierania dzieci ryzyka dysleksji, dysleksji rozwojowej oraz rozwoju dziecka w ogóle.

zobacz ...                                                                                                                                                                           

   czytaj więcej ...

 30 października i 2 listopada klasy drugie odwiedziły miejsca pamięci, pomniki, tablice upamiętniające ludzi i wydarzenia związane z Gdynią a szczególnie z naszą dzielnicą Obłuża. Zapalając znicze i odmawiając modlitwę za zmarłych uczciliśmy Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny.

28 października dzieci z klasy III d wybrały się do Info Box-u w Gdyni na zajęcia edukacyjne „Poznaj i zbuduj Gdynię”. Na samym początku wycieczki uczniowie weszli na wieżę widokową, aby tego dokonać musieli pokonać liczne schody oraz lęk wysokości. Gdy to się udało, pozostało już tylko podziwianie wspaniałej panoramy miasta. Kolejnym punktem wycieczki był konkurs wiedzy o Gdyni połączony z oglądaniem największej w Polsce urbanistycznej makiety miasta. Okazało się, że uczniowie świetnie znają Gdynię, dlatego wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali gdyńskie upominki. Nadszedł czas na wcielenie się w budowniczych i tworzenie własnych konstrukcji z klocków lego. Umieszczone w pomieszczeniu instrukcje zachęcały do zbudowania gdyńskiego trolejbusu, wycieczkowca czy też Sea Towers. Po zakończonych zajęciach każdy uczeń może śmiało zawołać: Poznałem i zbudowałem Gdynię!!! Z chęcią tu jeszcze powrócę!!!

„Różaniec to skarb, który trzeba odkryć” –św. Jan Paweł II

Uczniowie klas IV-VI w miesiącu październiku wykonywali RÓŻAŃCE. Celem było zachęcanie do odmawiania modlitwy różańcowej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni oraz pomysłowości plastycznej. Każdy z nich stał się dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym, różańce zostały wykonane z różnych materiałów. Warto podkreślić, iż dzieci wykazały się dużą pomysłowością w doborze surowców. Wykorzystały między innymi: modelinę, koraliki, żelki, cukierki, kasztany, jarzębinę, makaron, jabłuszka rajskie, dziką różę, nakrętki metalowe, popcorn…DZIĘKUJEMY Wszystkim uczniom i Rodzicom za pomoc w tworzeniu różańców. Katecheci

Absolwenci naszej szkoły mają możliwość uczęszczania na zajęcia z siatkówki, które prowadzone są w ramach otwartej szkoły. Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godzinach od 14.45 do 15.30 na nowej sali gimnastycznej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

W październiku piąte klasy zajmowały się zdrowiem. Uczniowie przypomnieli sobie piramidę zdrowego odżywiania, tworzyli przepisy na zdrowe potrawy i zastanawiali się, jak jeść dobrze (czyli też smacznie) oraz żyć zdrowo i długo.

Podczas godzin wychowawczych dzieci oglądały instruktażowy film dotyczący prawidłowego udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. Uczyły się, jak rozpoznać zagrożenie i w jaki sposób mogą zadziałać, żeby pomóc, a nie zaszkodzić. Uczniowie zapoznali się z pozycją boczną ustaloną. Spisali podstawowe zasady, które mogą się kiedyś przydać i Wam…

czytaj więcej ...

Internet – przyjaciel czy też wróg?

cyber1cyber2W październiku klasy piąte i szóste poświęciły dużo czasu na refleksje o bezpiecznym i konstruktywnym wykorzystaniu Internetu i innych dobrodziejstw technologii XXI wieku. Uczniowie brali udział w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 w Gdyni na temat cyberprzemocy. Sprawdzali też możliwości, jakie daje korzystanie z komputerów w sposób twórczy.

Klasy piąte podczas godzin wychowawczych wykonywali prace plastyczne o złych i dobrych stronach buszowania w sieci. Niektórzy przelewali swoje refleksje na papier. Bardzo ciekawą pracę napisała Emilka Bogalecka z klasy Vd:

,,Zwiedzanie Gdyni z przewodnikiem”

zwiedzaniegdyniW październiku piąte klasy wybrały się na zwiedzanie Gdyni z przewodnikiem. Kinga Gąsiorek z Vd tak wspomina to wydarzenie:

Dowiedzieliśmy się, że Gdańsk jest największym miastem trójmiasta, a najmniejszym Sopot. Przewodnik poinformował nas także, że Gdynia składa się z 22 dzielnic. Trzecią co do wielkości jest Obłuże. Zobaczyliśmy pomnik, który przedstawia matkę z dwójką dzieci, która na żądanie Niemców musiała opuścić dom. Obok był zostawiony pies symbolizujący dobytek, który rodziny zostawiały w swych domach w czasie wysiedlania Polaków podczas wojny.

Następnie poszliśmy na Plac Kaszubski i oglądaliśmy pomnik Antoniego Abrahama - bohatera, który walczył o przyłączenie Kaszub do Polski. Widzieliśmy tam także pomnik dwóch starszych ludzi siedzących na ławce. Dowiedzieliśmy się, że to Jakub i Elżbieta. Mężczyzna wskazuje palcem na swój dom, który był dawniej najwyższym budynkiem.

Potem skierowaliśmy się na ulicę Starowiejską w kierunku domku Antoniego Abrahama. Przewodnik wyjaśnił nam, dlaczego nie jest on położony równolegle do ulicy. Opowiedział nam, że dawniej ulica Starowiejska była kręta i stąd takie ustawienie budynku. Widzieliśmy też Sea Towers. Ten budynek składa się z dwóch wież: pierwsza posiada 29 pięter, a druga 38. Współcześnie to najwyższy budynek w Gdyni, a jego wysokość przekracza 100m.

Dowiedzieliśmy się też bardzo dużo informacji na temat ORP Błyskawicy, Daru Pomorza i Daru Młodzieży, co nas bardzo zaciekawiło. Dzięki aktywnemu zwiedzaniu dużo lepiej znamy nasze miasto - Gdynię.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2