Miesiąc GRUDZIEŃ w naszej szkole poświęcony był takim wartościom jak: TRADYCJA i  RODZINA. Uczniowie klas I - VI mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach świątecznych. W ten sposób mogli jeszcze lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniom i ich rodzinom.

KATECHECI

PRZEPIS NA DOBRE ŚWIĘTA

Składniki: 50 dag modlitwy, 1 kg wiary w Pana Jezusa,  20 dag oczekiwania, 20 dag radości,  12 dag życzliwości, 1 spowiedź, 1 dag miłości oczyszczonej, 2 łyżki ofiarności.

 Przepis: Modlitwę wymieszać z miłością oczyszczoną i wiarą, zrobić zagłębienie i wlać życzliwość. Zagnieść ciasto i rozwałkować na grubość około 3 mm. Wycinać kształty, jakie kto potrafi i lubi. Ciastka piec w nagrzanym miłością, dobrocią i ciepłem piekarniku przez około 10 minut. Po paru dniach można je dowolnie ozdabiać dobrymi uczynkami.

Z WIZYTĄ W DRZEWINIE

Dnia 15 grudnia wszystkie klasy drugie pojechały autokarami na wycieczkę do Drzewiny, gdzie mieści się Przystanek Św. Mikołaja. Dla grup zorganizowanych przygotowany był specjalny 4-godzinny program. Każda klasa miała osobistego oprowadzającego Elfa, który pokazał wszystkie atrakcje, opowiadał o zwyczajach świątecznych, śpiewał z dziećmi kolędy i był pomocny we wszystkim. W programie mieliśmy:

  • Żywą Szopkę - osiołka, owieczki, kózki;
  • Spotkanie ze Świętym Mikołajem - w Jego biurze. Podczas wizyty można było porozmawiać z Mikołajem, poprosić Go o idealny dla siebie prezent;
  • Zwiedzanie Wystawy Wigilijnej - Szopka Krakowska, pamiątki wigilijne sprzed lat i z innych krajów;
  • Naukę w Szkole Elfów - własnoręcznie przystrajaliśmy bombki i stroiki;
  • Prezentację filmu o Laponii, reniferach, psachy rasy husky;
  • Wizytę na Świątecznym Jarmarku, gdzie każdy z uczestników mógł kupić pamiątkę dla siebie lub znaleźć doskonały upominek dla rodziny i znajomych;
  • Mnóstwo wspaniałej zabawy i nauki poprzez zabawę. mDodatkowo, każdy uczestnik otrzymał specjalny certyfikat wizyty  w Przystanku Św. Mikołaja.

 

PCHŁA SZACHRAJKA

teatr12 grudnia klasy Ic i I g udały się do Teatru Muzycznego na przedstawienie pt: „Pchła Szachrajka”. Spektakl powstał na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią zamiast języka angielskiego to języka pcheł. Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Niestety... nienajlepszych. Wspaniałym prezentem była dla uczniów możliwość spotkania się po spektaklu z występującymi aktorami, a pamiątką - wspólne zdjęcie.

MIKOŁAJ

5 grudnia 2014 r. uczniów z klas Ia i Ib odwiedził wyczekiwany od dawna Św. Mikołaj. Ten wspaniały gość znalazł chwilę, by porozmawiać z dziećmi i wręczyć im prezenty. Pierwszaki odwdzięczyły mu się, recytując wierszyki. Tego dnia na zajęciach było bardzo wesoło – wszyscy poubierani na czerwono-biało, w mikołajkowych czapkach na głowach bawili się tym, co dostali od Świętego, wykonywali różne mikołajkowe zadania, a na koniec wykonali śliczne prace z kolorowego papieru przedstawiające brodatego Mikołaja. Niektórzy się zastanawiali, czy za rok Święty Mikołaj również nas odwiedzi? Tego byśmy sobie życzyli.

DZIEŃ BABECZKI

babeczka16.12.2014R Samorząd Uczniowski przeprowadzi akcję „Dzień babeczki”. Tego dnia podczas przerw międzylekcyjnych sprzedawane będą babeczki upieczone przez rodziców. Cena babeczki – 1zł. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na obchody 80-lecia naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich uczniów do kupna babeczek i życzymy smacznego.

samorzad uczniowski

KLASA 1A W TEATRZE

10 grudnia 2014 r. uczniowie kl.I a udali się do Centrum Kultury w Gdyni na przedstawienie „Mała Syrenka”. To wesołe przedstawienie bardzo nam się spodobało. Dzieci poznały morskie zwierzęta z krainy króla Neptuna i nauczyły się, że należy dbać o czystość mórz i oceanów. Z zaciekawieniem śledziły losy 15-letniej syrenki, której marzeniem było zobaczyć człowieka. Jak przystało na komedię muzyczną było wiele okazji do śmiechu, jak i wspólnej zabawy. Do domów powróciliśmy, mając w pamięci trzy morały: że brzydko jest śmiecić, ładnie jest czytać książki, a przede wszystkim – warto być sobą i nie udawać kogoś innego niż się jest.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniach 9, 10 i 11 grudnia zapraszamy rodziców i opiekunów naszych uczniów na zebrania.

pdf  szczegóły.pdf

UWAGA RODZICE / OPIEKUNOWIE !!!

Zebranie dla rodziców uczniów z klasy 1 B odbędzie się 15.12.2014 o godz. 17.00 w sali 213.

Zebranie dla rodziców uczniów z klasy 5 F odbędzie się 17.12.2104 o godz. 17.00 w sali 114.

W WIELKIEJ FABRYCE PREZENTÓW

4 grudnia klasa IIIC wyjechała do Wielkiej Fabryki Prezentów Świętego Mikołaja w Gdańsku. W tym przedświąteczno – mikołajkowym czasie była to dla nas ciekawa atrakcja i możliwość spędzenia w gronie przyjaciół z klasy czasu na beztroskiej zabawie. Mogliśmy do woli się bawić w świątecznej atmosferze pod opieką elfów Św. Mikołaja. Na koniec spotkaliśmy się z Mikołajem, który z cierpliwością wysłuchał naszych świątecznych marzeń. Mamy nadzieję, że uda się je spełnić w nadchodzące święta:)

WARSZTATY "ZDROWY STYL ŻYCIA"

W dniach 28.11 i 02.12.2014r odbyły się w naszej szkole dla uczniów I-II zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Dzieci miały okazję do poznania czterech podstawowych obszarów wpływających na zdrowie i odniesienia ich do swojej codzienności.

 

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I

Zapraszamy na zajęcia instruktażowe  rodziców dzieci z wadami postawy z klas pierwszych, które odbędą się we wtorek 9.12.2014 o godzinie 16.30 w nowej salce korekcyjnej lustrzanej. Zajęcia  mają na celu zaprezentowanie ćwiczeń do pracy z dzieckiem w domu oraz rozprowadzenie zestawów ćwiczeń.

Serdecznie zapraszamy

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2