W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

21 listopada klasy czwarte i piąte odwiedziły Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni. Uczniowie poszerzali tam wiedzę z zakresu różnych dziedzin (m. in. biologii, fizyki, chemii). Mogli np. sprawdzić, jak głośno potrafią krzyczeć, z jaką siłą mogą uderzyć, czy ile procent wody jest w ich organizmie. Niektóre stanowiska wymagały wspólnej pracy, dzieci bez problemu potrafiły się zgrać i poprawnie wykonać zadanie. Wiedza zdobyta podczas tej praktycznej lekcji z pewnością przyniesie efekty na zajęciach w ławie szkolnej.


 

WYCIECZKA KLAS III

Dnia 6 listopada 2014 roku wszyscy uczniowie klas trzecich naszej szkoły wybrali się na wycieczkę. Nasze autokary wyruszyły już o 8:00 rano. Najpierw odwiedziliśmy fabrykę porcelany Lubiana w Łubianie koło Kościerzyny. Widzieliśmy prawdziwy zakład produkcyjny, który pracuje 24 godziny na dobę i swoją produkcję wysyła na cały świat.

Sprawdzian

21 listopada klasy VI pisały próbny sprawdzian szóstoklasisty z obowiązującymi procedurami. Sprawdzian składa się z dwóch części. Część I obejmuje zadania z języka polskiego i matematyki, natomiast część II – zadania z języka angielskiego. Naszym najstarszym uczniom życzymy powodzenia w kwietniu, na właściwym już sprawdzianie zewnętrznym.


Co robiły "zeróweczki" w listopadzie?

 zerowkilistopadd1       przeczytaj ...

Akcja Pomoc dla Białorusi

Dnia 20 listopada 2014 roku uczniowie SP6 uczestniczyli w spotkaniu „Zostań Świętym Mikołajem.” Apel dotyczył corocznej akcji pomocy dla dzieci z Białorusi. Dzieciom przybliżono postać Adama Mickiewicza. Dowiedziały się też podstawowych informacji o geografii i kulturze wschodnich sąsiadów. W tym roku zbierane są przybory szkolne oraz słodycze. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji i podzielenia się sercem z biedniejszymi od nas sąsiadami. Każdy może zostać Mikołajem.


W Teatrze Muzycznym

19 listopada klasy VI udały do Teatru Muzycznego w Gdyni na „Przygody Sindbada Żeglarza”. To jedna z najbardziej znanych opowieści dla dzieci i młodzieży. Tytułowy bohater przemierza drogą morską cały świat. Wielokrotnie znajdzie się za burtą, by jako rozbitek wylądować na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie…

Przedstawienie jest bardzo efektowne pod względem wizualnym i iskrzy się od ciekawych pomysłów inscenizacyjnych. Efekty pirotechniczne, powietrzne popisy pięknych akrobatek z grupy „Mira – Art”, szczudlarze, elementy teatru cieni, imponująca scenografia z olbrzymim słoniem i żaglowcem zajmującym część widowni zapiera dech w piersiach i czyni ten spektakl niezapomnianym.

 

hospicjum lista

Nowa lista najpotrzebniejszych rzeczy dla dziecięcego hospicjum "Bursztynowa Przystań". 

Za wszystkie dotychczas złożone dary serdecznie dziękujemy:)

Nowe można składać do 19 grudnia 2014 roku u p. Barbary Figury.

 

 

ŻYWA LEKCJA HISTORII

17 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach Żywej Lekcji Historii.  Z tej okazji przejechał Pan Krzysztof Górecki wraz z Chorągwią Komturstwa Gniewskiego.Uczniowie klas IV mogli wczuć się w czasy starożytnych Greków i Rzymian. Zobaczyli  jak dawniej ubierali się , walczyli i bawili się starożytni  ludzie w wolnym czasie.Tematem lekcji w klasach V było życie rycerzy za czasów Piastów. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądało pasowanie na rycerza, w jaki sposób strzelało się z kuszy oraz ile ważyła zbroja rycerza spod Grunwaldu. Dodatkowo dzieci mogły przymierzyć kolczugę, zbroję, strój rycerski oraz postrzelać z kuszy do dzikiego zwierza.Uczniowie klas VI mieli możliwość poznać stroje, broń i obyczaje w czasach największej świetności polskiej husarii. W ten sposób przedstawienie dawnej rzeczywistości wzbudza u uczniów ciekawość i wiele emocji, a  zdobyta wiedza na długo pozostaje w pamięci.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie z klasy II c również uczcili  listopadowe Święto Misia. Wykonali piękne prace, opisywali swoje pluszaki, wykorzystywali je do róznych zabaw. Częsć dzieci odniosła swoje pluszaki na wystawę do biblioteki, aby mogli je obejrzeć wszyscy, którzy kochają misie. Nasz kolega Mateusz Sobczyński został nawet wyróżniony przez panią Kasię za przyniesienie bardzo pięknego i bardzo starego misia- który skonczył już ponad 40 lat!

 

 


DZIEŃ MISIA W KLASIE I A

25 listopada dzieci z klasy I a obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy przynieśli z domów swoje pluszowe misie, które towarzyszyły im w czasie nauki oraz zbaw na przerwie. Uczniowie poznali Kubusia Puchatka, słuchając fragmentu książki A. A. Milne. Rozmawiali o innych znanych misiach z opowiadań, bajek czy filmów. Kolorowali ich sylwetki, które potem wycięli. Szkoda, że dzień misia jest tylko raz w roku.


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 5 listopada uczniowie klasy Ig uczcili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci na lekcji rysowały swoje ulubione pluszaki, a pan profesor Miś oceniał ich prace i  nagradzał smakowitymi ciasteczkami.


 

"Miś ma wszystko czego trzeba, żeby misieb być ..."

Klasy II w listopadzie uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Gdyni. Zajęcia pod hasłem "Święto Misia"  przypomniały uczniom historię pluszowego misia, a także misiów znanych z filmów dla dzieci czy literatury: Kubusia Puchatka, misia Paddingtona, Misia Uszatka. Poznały największego i najmniejszego misia na swiecie. Dzieci miały również okazję do opowiadania o swoich  pluszakach, a na zakończenie słuchająć znanych piosenek o misiach, wykonały prace plastyczne- Misie. Już niedługo wybieramy się na kolejne zajęcia - zwiazane ze świętami.


MALI RYCERZE

W ramach zajęć edukacyjnych związanych  w tym miesiącu z priorytetem Dziedzictwo i Patriotyzm  uczniowie z klas II dużo rozmawiali na lekcjach o naszym kraju: o kolejnej rocznicy odzyskania niepodległosci, o symbolach narodowych, legendach, historii Polski. Wzięlismy udział w konkursie plastycznym dla klas II na najładniejszy kotylion oraz w akcji szkolnej biało- czerwony ubiór.

MALI PATRIOCI Z IA

Listopad w naszej szkole to miesiąc pod hasłem „Dziedzictwo i patriotyzm”, dlatego 3 listopada 2014 r. uczniowie klasy Ia udali się na cmentarz przy kościele A. Boboli, by pochylić się i zapalić znicze na grobach często nieznanych z nazwiska żołnierzy i marynarzy, którzy polegli w czasie II wojny światowej.

PRZEDSTAWIENIE W TEATRZE                

04.11.2014r. uczniowie klas II  uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt.: "Najsilniejszy motyl świata i magiczne drzewo" . W przedstawieniu, oprócz promowania uniwersalnych wartości takich jak miłość, przyjaźń czy poświęcenie dla innych była mowa również o podstawowych zasadach savoir- vivre. Spektakl miał charakter interaktywny, aktorzy rozmawiali z dziećmi, prosili o pomoc w czarach i wspólne rozwiązywanie problemów. Uczniowie przeżyli 60 minut radosnej zabawy. Spektakl odbył się w sali koncertowej przy ulicy Rotterdamskiej w Gdyni. W styczniu wybieramy się tam ponownie. Już nie możemy się doczekać.


 CZWARTKOWE KONCERTY

30 października odbył się w szkole koncert dla klas IV i VI. Był on pierwszym z serii pięciu, które będą w naszej szkole. Podczas spotkania opowiedziana została historia dwóch braci, którzy udali się na wyprawę do lasu. Tam się rozdzielili i wsłuchiwali się w odgłosy przyrody. Uczniowie naszej szkoły odgadywali instrumenty perkusyjne po dźwiękach. Świetnie sobie poradzili, choć niektóre sprzęty były specyficzne (m. in.: kachon, bangosy, marakasy, kastaniety, kij deszczowy, krowi dzwonek). Dzieci podawały też bardzo liczne skojarzenia wywołane dźwiękami. Wybrani uczniowie samodzielnie grali na instrumentach. Czwartkowy koncert odbył się w leśnej scenerii tajemniczości.


UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6!!!

Dnia 12 listopada 2014 DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY. W tym dniu wszyscy uczniowie klas I - VI ubierają się na biało-czerwono.

NA PRZEDSTAWIENIU W TEATRZE

Klasy czwarte oraz Vc i Ve były 04.11.2014r. na przedstawieniu teatralnym To nie była Wigilia. Spektakl odbył się w sali koncertowej przy ulicy Rotterdamskiej w Gdyni. Aktorzy przedstawili los bezdomnego, który umarł w mroźną noc, ponieważ nie otrzymał skutecznej pomocy ze strony ludzi. Czas akcji został trzykrotnie cofnięty, by pokazać widzom różne możliwości uratowania mężczyzny. Na koniec to widzowie wybrali, które zakończenie historii im najbardziej odpowiada. Uczniowie zdecydowali, że bezdomny ma się zakochać i zmienić swoje życie dzięki wsparciu w drugiej osobie.


 INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA WYPRAWKI SZKOLNEJ

Osoby, które składały wniosek o dofinansowanie podręczników szkolnych mogą odbierać środki w księgowosci szkoły od dnia 04.112014. Zapraszamy pedagog Hanna Gwit.


 

ZABAWA W TEATR DZIECI Z KL. I A

W przedostatnim tygodniu listopada 2014 r. uczniowie z kl. I a bardzo dużo mówili o teatrze. Poznali różne rodzaje teatru i zawody z nim związane, nauczyli się używać fachowego słownictwa i nazywać właściwie elementy spektaklu. Samodzielnie wykonali z drewnianych łyżek i resztek materiałów tekstylnych prześliczne kukiełki do przedstawienia „Kopciuszek”. Niektóre dzieci odważyły się przedstawić przez siebie wymyślone przedstawienia. Taki teatrzyk jest wspaniałym sposobem na jesienną nudę!

ZAJĘCIA Z RODZICAMI KLAS III

W ubiegłym miesiącu uczniowie klas III naszej szkoły dbały o swoje zdrowie realizując program profilaktyki. Podczas lekcji rozmawialiśmy wielokrotnie o zdrowym odżywianiu, o wartościach odżywczych warzyw i owoców. Poruszaliśmy tematy dotyczące higieny i zdrowego trybu życia. Uczyliśmy się rozpoznawać zboża. Poznaliśmy proces powstawania chleba "od ziarenka do bochenka". Wiemy już co to są wykopki, jakie prace wykonują rolnicy na polach i w gospodarstwie. Znamy maszyny rolnicze. Podsumowaniem naszej pracy na lekcjach było przygotowanie wspólnie z rodzicami pysznych sałatek owocowych i warzywnych. Rodzice jak zwykle nas nie zawiedli i licznie zgłosili się na zajęcia. Przynieśli produkty i naczynia kuchenne niezbędne do wykonania pysznych i zdrowych sałatek. Dziei z klas trzecich chętnie pomagały dorosłych zachowując zasady higieny i poznając przepisy. Po wykonaniu sałatek wspólnie zajadaliśmy się przepysznymi daniami. Nasze praktyczne mamy wymieniły się przepisami, aby urozmaicić jesienne menu w pełne witamin sałatki owocowe i warzywne. Popołudnie spędziliśmy na wspaniałej i zdrowej uczcie.

 

SPRAWOZDANIE Z EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKCJI

W roku szkolnym 2014/2015 obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji przebiegały w bardzo urozmaicony sposób. Od poniedziałku 27.10.14r. do piątku 31.10.14r. społeczność szkolna (Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele) mieli okazję zapoznać się z problematyką dysleksji oraz poczuć, że ważnym aspektem wspólnych działań są wymierne efekty w nauce dziecka w szkole.

czytaj więcej ...

  L I S T O P A D

DZIEDZICTWO I PATRIOTYZM

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2