Oto reprezentantka naszej szkoły w finale Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu Wyspa Zagadek Marysia Hendzel z klasy 4c. Gratulujemy Marysiu!!!!


 FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ


zagle

 

III MIEJSCE DLA SP6 W OGÓLNEJ KLASYFIKACJI SZKÓŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W ŻEGLARSTWIE

 


„Drogie mamy, tatusiowie!

Koleżanki, koledzy! Wszyscy widzowie!

Rzecz, się stała niesłychana,

Cyrk rozstawia się od rana.

Klauni w szatni się malują,

A kuglarze podskakują.

Już zwierzęta też gotowe,

Wszystko będzie tak bajkowe,

Że aż będzie słów brakować,

Więc braw proszę nie żałować.”

Tymi słowami uczniowie klasy „0” c 7 i 8.06.2017 rozpoczynali spektakl pt.: „Cyrk Wita Was”, na który zaprosili wraz z wychowawczynią Beatą Chojnowską- Gąsiorek (autorką scenariusza i reżyserem) wielu widzów. Byli wśród nich uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Gdyni, dzieci z Przedszkola nr 18 oraz z Przedszkola nr 35. Spektakl obejrzeli również młodsi uczniowie naszej szkoły. Rodzice uczniów klasy 0c- mogli obejrzeć przedstawienie 7.06.2017 podczas obchodów „Dnia Mamy i Taty”. Na scenie zobaczyć można było klaunów, kobietę gumę, pokaz magii, siłaczy, tresera z lwem i konikami, kobiety tańczące z wężami oraz pokaz mima. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności aktorskich małych aktorów oraz barwnych strojów i pomysłowych rekwizytów. Gratuluję dzieciom odwagi występu przed tak dużą widownią, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dzieciom.


 DZIEŃ SPORTU KLAS II


Lekcja żeglarstwa. Dnia 12.06.klasy IV a, b i d wzięły udział w lekcji żeglarstwa organizowanej przez Szkołę Żeglarską Opti. Uczniowie uczyli się o bezpieczeństwie na wodzie, rodzajach kamizelek ratunkowych oraz uczyli się wiązać węzły żeglarskie.Druga część zajęć odbywała się na wodzie tzn. na naszej pięknej zatoce gdańskiej. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały, pomimo kaprysów pogodowych. Niektórzy z uczestników już połknęli bakcyla przygody na morzu. Wszystkim, którzy będą kontynuowali ten piękny sport życzy wiatru w żagle i stopy wody pod kilem. :-))


 

XXX rocznica pobytu Papieża Jana Pawła II w Gdyni


Dzień Rodziny w 0A. "Cudownycgh rodziców mam "- pod tym hasłem dzieciaki wraz z panią Mirką przygotowały dla rodziców przyjemne popołudnie w szkole . Było wesoło, kolorowo i baaaardzo muzycznie. Dzieciaki zaprezentowały się w pięknych układach tanecznych. Było tango, cz-cza-cza, walc kwiatów, taniec dżentelmena  a nawet układ w stylu disco -polo. Również rodzice z powodzeniem  wykonali dla dzieci wspólny taniec i piosenkę!  Było wiele spontanicznej radości i  wzruszeń,  a rodzice z pewnością mogli być bardzo  dumni ze swoich pociech!!! :-)


 men logo

      LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW

 

 

 


WYRÓŻNIENIE DLA NASZEJ SZKOŁY

logoartMiło nam poinformować, że Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning (europejska współpraca szkół) nagrodziło Krajową Odznaką Jakości realizowany przez koło "Discover" projekt WORKOUT, NUTRITION, HEALTH and WELLNESS.

Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest tym nauczycielom, których praca w ramach realizowanych międzynarodowych projektów uznawana jest za wyróżniającą się w naszym kraju.

Chciałybyśmy serdecznie podziękować naszym niezastąpionym Uczestnikom koła:

Lenie Magnuskiej, Kindze Ciżmowskiej, Maćkowi Żmijewskiemu, Krzyśkowi Kąkolowi, Igorowi Rudek, Bartkowi Tołwińskiemu, Dawidowi Kowalskiemu, Dominikowi Bałonowi oraz Piotrkowi Marciak, którzy otrzymali certyfikaty „eTwinning Pupil Quality Labels”.

 To już nasza 3 Krajowa Odznaka Jakości. Nasze koło działa od roku 2015 i od tego czasu każdy realizowany przez nas międzynarodowy projekt zostaje nagrodzony przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu e Twinning, z czego niezmiernie się cieszymy. 


 Tymczasem na lekcjach przyrody...


 

KOLOROWY  CZERWIEC

 


8 czerwca w naszej szkole odbyły się zawody sportowe, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami i rodzeństwem. Spotkanie rozpoczęło się od utworzenia wielkiego kręgu, po którym poprzez dorosłe dłonie i dziecięce rączki swobodnie i radośnie, przemykała sportowa iskierka. Iskierka ta rozpaliła w zgromadzonych sportowego ducha. Już po chwili po sali gimnastycznej rozlegał się tupot małych i trochę większych stóp, a z tych małych i z tych trochę większych gardeł wydobywała się pełen emocji głos: „Szybciej!!!”, „Na – ta – lia, Na – ta – lia!!!”, „Wygraliśmy!!!”, „ Hurra!”. Drużyny sprawnie przebiegały po gazecie, ścigały się w parach, biegały z piłeczką hokejową na łyżce wazowej. Mamusie i tatusiowie niezwykle sprawnie operowali kocem zamieniając go to w sanki, to w lektykę, na których biegiem, pędem, galopem transportowali pozostałych członków drużyny. Za trud, zapał i serce włożone w każdą konkurencję rodziny naszych pierwszaków zostały udekorowane medalami. Było sportowo, wesoło, głośno, radośnie i rodzinnie – dziękujemy!!!


5 czerwca klasy II a, b, f oraz III a, d, g wybrały się do Filhrmonii Bałtyckiej w Gdańsku na koncert: „Antonio Vivaldi. 4 pory roku dla dzieci. Lato (Vivaldi na wakacjach)”. Multimedialna forma koncertu przełamała tradycyjną formułę edukacji muzycznej najmłodszych. Lato – czwarta Pora Roku Antonia Vivaldiego powstawała na oczach dzieci i przy ich aktywnym udziale, a przewodnikami po świecie dźwięków i zjawisk przyrody była teatralna lalka wcielająca się w postać kompozytora oraz aktorka - jego przyjaciółka. Interaktywna forma koncertu w atrakcyjny sposób przybliżyła arcydzieła kanonu muzyki zaprezentowane przez muzyków z Filharmonii Bałtyckiej i pobudziła wyobraźnię najmłodszych słuchaczy.


Wycieczka klas 0A i 0B do Runowa. 5 czerwca udaliśmy się do prawdziwego świata Indian, gdzie pośród prawdziwych tipi, wigwamów i totemów, przybrani w kolorowe pióropusze i wymalowani w indiańskie barwy mieliśmy okazję poznać życie, kulturę i obyczaje Indian. Spotkaliśmy  „Wielkiego Wodza - Siedzącego Byka”, wraz z którym poznaliśmy gry i zabawy małych Indian, strzelaliśmy z łuku, jeździliśmy konno, wesoło bawiliśmy się na „ dmuchańcach” i placu zabaw a pyszne kiełbaski na świeżym powietrzu smakowały jak nigdy! 


WYCIECZKA KLASA 3G               DZIEŃ DZIECKA KLASA 3G         DZIEŃ DZIECKA KLASA 3A


2 czerwca odbył się Klasowy Piknik uczniów kl. III a. Tego dnia odwiedziliśmy ciastkarnię, gdzie zjedliśmy pyszne lody, bawiliśmy się na placu zabaw i urządziliśmy sobie piknik na polanie niedaleko szkoły. Za 3 tygodnie czeka nas Rodzinny Piknik Integracyjny. Już nie możemy się doczekać!


2 czerwca klasa I B i 0 A wraz z paniami i opiekunami wybrały się na rajd pieszy brzegiem naszego pięknego morza szlakiem Mechelinki - Rewa. Pogoda i dobre humory bardzo nam dopisały!!! Było słonecznie i ciepło, a to sprzyjało długiemu spacerowi, poszukiwaniom morskich skarbów, kąpielom słonecznym, zabawom na piasku a nawet moczeniu stópek w ciepłej już wodzie. Jak bardzo smakowały nam na świeżym powietrzu przekąski przygotowane przez naszych rodziców- nie musimy chyba nikogo przekonywać! Mniam! A lody na deser – to było coś!:-) Jednym słowem – przygoda, integracja, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu,- samo zdrowie. Już planujemy następny rajd. Może zaraz we wrześniu?! Zobaczymy.


    msjn

     GŁOSUJ NA „Moja Szkoła Jest Najlepsza 2017”

 

Zapraszamy do lajkowania. Liczy się polubienie każdego zdjęcia i całego postu.

 

 

 


edu gdyGdynia edukacyjna

Sznowni Państwo! Wydział Edukacji UM Gdyni powołał właśnie do życia stronę/fanpejdż edukacyjny na portalu społecznościowym Facebook. Znajdą się tutaj informacje, mające na celu promocję gdyńskiej edukacji.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o "polubienie"  naszej nowej strony i przekazanie tej prośby uczniom, nauczycielom i rodzicom - to sprawi, że będziemy wszyscy na bieżąco wiedzieli o wydarzeniach edukacyjnych, które już wkrótce i z rozmachem zaczną się dziać w przestrzeni miasta. Adres strony to:

https://www.facebook.com/gdyniaedukacyjna/

 

 


apple

 

Zakończenie zajęć OS 2016-2017

 


Klasa IIIf w ramach warsztatów żywieniowych prowadzonych przez Stowarzyszenie FLANDRIA robiła własną wodę smkową oraz twórcze kanapki. Celem spotkania było przekonanie dzieci, aby nigdy już nie sięgały na sklepową półkę po kolorowe wody smakowe, które nie mają nic wspólnego ze zdrowiem i naturą. Naturę mamy teraz na licznych straganach, a łącząc ją z wodą mineralną sami tworzyliśmy pyszne i zdrowe napoje. Kolejne spotkanie było bardzo twórcze. Przygotowywaliśmy kanapki. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. Mieliśmy bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku.


To była wspaniała wycieczka. Pod koniec maja klasa V a i V c pojechały na wycieczkę klasową do ośrodka wypoczynkowego w Warzenku. Pogoda tego dnia była cudowna. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda z nas miała do wykonania inne zadanie: strzelaliśmy z łuku, graliśmy w koszykówkę, wspinaliśmy się po skrzynkach lub ściance wspinaczkowej, pływaliśmy pontonami po jeziorze, budowaliśmy ognisko. Po wykonaniu wszystkich zadań czekał na nas przepyszny obiad w stołówce ośrodka. Później odbył się bieg ma orientację. Musieliśmy zdobyć 9 punktów w jak najkrótszym czasie. Zabawa była znakomita. Zmęczeni, ale szczęśliwi wracaliśmy do Gdyni.


 Koło Fotograficzne w studium wokalno-aktorkim. Dnia 24.05.2017 uczniowie uczestniczyli w warsztatach wokalno-aktorskich w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Podczas zajęć uczniowie byli obserwatorami próby aktorów podczas tańca stepu. Warsztaty wokalno-aktorskie obejmowały kształcenie słuchu, prawidłowy oddech, nauka śpiewania przeponą, emisja i higiena głosu.

 

 

 

 Dzień Ojca w 2 c odbył się w klimacie sportowym, zaprosiliśmy tatusiów na mecz piłki nożnej, który przebiegał na boisku naszej szkoły. Uczniowie, uczennice i ich ojcowie rozegrali piękny mecz 2:2, więc wszyscy wygrali. Tatusiowie wysłuchali jeszcze piosenki jak ważna jest rodzina i otrzymali portrety, a juz w domu dodtkowo przygotowany prezent - puszkę na narzędzia dla kazdego bohatera domu jak znalazł.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z ZAKOŃCZENIEM ROKU SZKOLNEGO 2015-2016

23 czerwca 2016 jest dniem sprzątania szkoły. Tego dnia każda klasa spotyka się ze swoim wychowawcą lub inną osobą oddelegowaną do pełnienia funkcji opiekuńczych (sprzątanie sali lekcyjnej, spacer, ewentualnie udział w próbie apelu). UWAGA - w godzinach 9.40-10.35 organizuje się kiermasz używanych podręczników (dotyczy klas 5 i 6). Oddziały przedszkolne pracują w tym dniu bez zmian. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji tego dnia zostaną przekazane przez wychowawców.

24 czerwca 2016 jest dniem zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015-2016. W tym dniu odbędą się apele na zakończenie roku. Dla uczniów klas 4-6 o godzinie 9.00, dla uczniów klasa 1-3 o godzinie 12.00. W czasie uroczystości zostaną wręczone medale - uczniom klas 3 oraz uczniom klas 6. Dzieci z oddziałów przedszkolnych żegnają się ze swoją Panią na spotkaniach w sali. Tradycyjnie też tego dnia robimy zdjęcia całym klasom. Informacje dotyczące godziny oraz miejsca spotkania w tym dniu przekażą wychowawcy klas.

Świadectwa szkolne wydawane są 24 czerwca 2016 przez wychowawców klas. Dokumenty nieodebrane tego dnia będzie można w terminie późniejszym odebrać w sekretariacie. Można pisemnie upoważnić osobę pełnoletnią, niebędącą opiekunem prawnym ucznia do odbioru świadectwa. Warto o takim zamiarze poinformować wychowawcę klasy.

Uczniowie klas 6 otrzymują świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenie OKE o wynikach sprawdzianu. Do każdego z tych dokumentów dołączone zostaną trzy numerowane oraz potwierdzone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły kopie.  Dokumenty te przeznaczone są do wykorzystania w procesie rekrutacji do gimnazjów.

Od roku szkolnego 2016-2017 dla uczniów mieszkających w obwodzie naszej placówki rejonowym gimnazjum staje się Gimnazjum nr 17  przy ul. Sucharskiego lub nowo utworzone Gimnazjum nr 28 przy ul. Dickmana.

jaNa ostatnich zajęciach języka angielskiego w miesiącu czerwcu uczniowie klasy 3a wykonywali słowniczki obrazkowe 3D z zakresu poznanej leksyki w klasie trzeciej. Dziewczynki i chłopcy wykazali się ogromną twórczością, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Udowodnili również, że słownictwo, jakie poznali na lekcjach języka angielskiego, zapadło im głęboko w pamięci :) Życzę Wami Kochani udanych wakacji i dziękuję za mile spędzony czas na moich lekcjach ;) Ela Klińska.
 

kibic1kibic2Klasy II brały czynny udział już od samego rana w kibicowaniu naszym rodakom. Jak widać opłacało się. GRATULUJEMY naszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów.

int1int2Dnia 17 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne klasy IIf z rodzicami i opiekunami. Uczniowie na początku przedstawili inscenizacje do wierszy o zdrowym odżywianiu oraz zatańczyli tango, lambadę i kankana. Po oglądnięciu przedstawienia wszystkie dzieci wraz rodzicami i opiekunami wykonywały pyszne, kolorowe, smaczne sałatki. Następnie odbyła się wielka degustacja pyszności. Wszyscy wyszliśmy zadowoleni i z pełnymi brzuszkami. Dziękujemy za tak liczną frekwencję.

Ocenianie

W czerwcu piąte klasy podsumowywały swoją całoroczną pracę. Uczniowie sprawdzali swoje wyniki i porównywali je z rokiem poprzednim. Wystawiali sobie i kolegom z klas oceny z zachowania. Był to czas refleksji i postanowień na nowy rok szkolny…

Zbliżają się wakacje. Czekają nas piękne plaże, jeziora, wizyty na basenie czy aquaparku. 15. czerwca klasy IV i V miały spotkanie z Panią Ratownik WOPR Gdynia. Podczas zajęć zostały przypomniane najważniejsze zasady zachowania się podczas zażywania kąpieli w morzu i jeziorze oraz korzystania z basenów. Pani Ratownik przypomniała zasady pierwszej pomocy. Uczniowie przećwiczyli również bezpieczną pozycję boczną. Najwięcej zainteresowania wzbudził pas ratowniczy „węgorz”, wykorzystywany podczas holowania osoby. Bardzo dziękujemy za ciekawe i wartościowe zajęcia.

Dnia 14 czerwca uczniowie klas szóstych wzięli udział w uroczystym Balu, który tradycyjnie rozpoczęto polskim tańcem narodowym- polonezem. Był to czas wspólnej, wesołej zabawy, tańców na parkiecie i śpiewu przy muzyce, którą odtwarzał znakomity DJ i wodzirej.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Oxford-Lingua Plus

Laureat I stopnia        – Maja Bil III c

                                 Mateusz Barszczewski VD

Laureat II stopnia       – Maksymilian Wrycz-Rekowski III b

                                      Lidia Brancewicz III c

                                      Nadia Babirecka III b

                                      Agata Dajnowiec IV a

                                      Wiktoria Cysarz V a

Laureat III stopnia     – Mateusz Flis IV a

                                      Szymon Mikulewicz IV d

Składamy serdeczne podziękowania za udział w głosowaniu w konkursie "Moja szkoła jest najlepsza".

Zajęliśmy 3 miejsce! :)

Szczegóły tutaj...

...

Integracyjne spotkanie sportowe w klasach III. 10 czerwca dzieci z klasy III c i III d wraz z rodzicami i swoimi paniami w radosnej sportowej atmosferze spędziły piątkowe popołudnie. Były śpiewy, pląsy oraz emocjonujące, tory przeszkód i wesołe zabawy ruchowe. Wszyscy ćwiczyli z bardzo dużym zaangażowaniem i werwą!!! Było przy tym dużo śmiechu i pozytywnej energii :-) Ślizgi na materacach na odległość cieszyły się chyba największym zainteresowaniem. Nie ważne było nawet kto dalej, szybciej czy dokładniej wykonał zadanie. Liczyła się tylko dobra zabawa. Wszyscy rozeszli się do domów w znakomitych humorach i z wypiekami na twarzy! I oto chodziło! Dziękujemy za wspólne spotkanie- p. Mirka i p. Krysia

Dnia 9 czerwca uczniowie klas II a i II f udali się do biblioteki miejskiej na Obłużu. Tam obejrzeli przedstawienie pt. “Przygody Aladyna” w wykonaniu Teatru Fantazja. Zabawne perypetie bohatera nauczyły nas, ze należy cenić sobie przyjażń, gdyż “tylko prawdziwy przyjaciel nie opuści nas w biedzie”.

W środę 8 czerwca klasa III d wybrała się na „leśną ekspedycję” do Adventure Parku w Gdyni Kolibkach. Uczestnikom wyprawy niestraszne były słońce, deszcz, ciemności ani żadne inne przeciwności, które napotkali na swojej ścieżce, a było ich wiele. Okazuje się, że gdy trzecioklasiści trzymają się razem można przejść bezpiecznie przez ciemny tunel, wdrapać się na rozwieszony wysoko pajęczy most, oraz wprawić w ruch narty, których nie powstydziłby się największy spośród olbrzymów. Gdy zaś uruchomią soją wyobraźnię, zaczną kombinować i główkować, mogą wyminąć się na całkiem wąskiej desce, nie tracąc przy tym równowagi. Kiedy koleżanka lub kolega z klasy poda pomocną dłoń, wdrapanie sią na najbardziej stroma górę to bułka z masłem. Zdarzyć się może również, że jedyną drogą na drugą stronę przepaści będzie transport na zwisającej linie, ale dzieci z klasy III d wcale się tym nie przejmują, bo wiedzą, że po drugiej stronie czekają wyciągnięte ręce i uśmiechnięte buzie. Jak dobrze mieć w swojej klasie tylu przyjaciół!!!

Wyniki w Międzyszkolnym Konkursie dla klas III My First English Check 12 organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 28:

 

2 m – Martyna Bumbul 3b

3m – Nadia Babirecka 3b

Uczniowie przygotowani pod kierunkiem Renaty Bancerek

dopalaczeW ramach działań profilaktycznych dnia 8.06.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VI z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Głównym tematem były substancje psychoaktywne. Pogadanka była poparta filmem, który szczegółowo został omówiony. Przedstawiciel Policji rozmawiał z uczniami na temat dopalaczy, uzależnień, oraz zachowań asertywnych w kontaktach międzyludzkich. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pogadance, zadawali pytania.

Klasy drugie w czerwcu wybrały się w podróż dookoła świata. Na zajęciach dzieci zwiedzały kolejne kontynenty. Na mapie uczyły się rozpoznawać ich położenie geograficzne, ukształtowanie terenu. Poznawały ich mieszkańców. Dzięki ciekawym przyrodniczym filmom edukacyjnym uczniowie poznali świat zwierząt i roślin. Poszukiwali też ciekawostek związanych z życiem na poszczególnych kontynentach. Dzięki grupowej współpracy powstały liczne prace prezentujące poszczególne kontynenty, charakterystyczną roślinność, zwierzęta zamieszkujące kontynent, największe miasta, góry, rzeki, ludność. Interesującym wydarzeniem była degustacja owoców egzotycznych przyniesionych do szkoły. Na ładnie nakrytych stołach oprócz popularnych pomarańczy, cytryn, bananów, arbuzów, kiwi, pojawiły się też takie owoce jak: mango, kokos, karambola i avokado. Nie zabrakło okazji do utrwalenia zasad savoir-vivru przy stole. Efektem pracy zespołowej były plakaty zachęcające do sięgnięcia po mniej znane owoce m.in. granat, kaki, gruszkę nashi, karambolę, kokos czy trawę cytrynową. Dzięki lekcjom zamarzyliśmy sobie, by kiedyś zwiedzić inne zakątki świata. Cudownie byłoby zobaczyć kondora w locie nad Andami, miasto Inków Machu Picchu, Kanion Colorado, móc spojrzeć na ośmiotysięczniki w Himalajach czy ujrzeć na własne oczy Wielką Rafę Koralową, a marzenia się przecież spełniają!

7 czerwca klasa 2 c wybrała się na zajęcia Dinoprzygoda do Klifu. Pierwszy raz jechaliśmy z przesiadką na trolejbus korzystajac z biletu godzinnego. Na miejscu otrzymaliśmy dinodzienniki do których zbieraliśmy pieczątki za zaliczone zadania. Wiadomości o dinozaurach zakończone wyborem ulubionego dinozaura czyli dino-quiz, ścianka wspinaczkowa do gniazda, żeby policzyć dinojaja, układanie XXL puzzli oraz paleontologiczne zmagania ze szkieletem Stegozaura. Na koniec dostaliśmy dyplomy i zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotki. Korzystając z okazji pobytu w Orłowie, wybraliśmy się jeszcze na spacer w celu zdobycia wieży widokowej w Kolibkach. Tak się rozochociliśmy, że juz mylsimy o wycieczce na Orłowskie molo, a może spacer brzegiem morza - kto wie co tam nam szykuje do pokonania p. Asia?

wiki6 czerwca odbył się V Konkurs Piosenki Angielskiej w Gdyni. Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Rozenko z klasy 5a oraz Marysia Hendzel z klasy 3c. Poziom konkursu był bardzo wysoki. 66 uczestników oceniało profesjonalne jury składające się z aktorów i muzyków Teatru Muzycznego w Gdyni oraz anglisty. Gratulujemy sukcesu Wiktorii Rozenko, która zdobyła drugie miejsce! Jeżeli chcesz zobaczyć występ Wiktorii kliknij tutaj

1 pomocUczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach praktycznych z Pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownik medyczny w ciekawy sposób zaprezentował zasady udzielania pomocy w różnorakich sytuacjach. Szóstoklasiści chętnie angażowali się w ćwiczenia z fantomem. Wszystkim gratulujemy dużej wiedzy, umiejętności oraz chęci w nauce tak ważnych działań jakim jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

LEKCJA INNA NIŻ WSZYSTKIE

25 maja 6 e była na zajęciach w SP 28. Były to zajęcia doskonalące umiejętności z wf - jazda na rowerze, gra w siatkę i w nogę. Pani Magdalena Latos-Kleina świetnie przygotowała klasę do tego wysiłku. Z kolei na zajęciach języka polskiego uczniowie opisywali swoje wrażenia, doskonaląc dwie formy wypowiedzi - sprawozdanie.pdf i pamiętnik.pdf

"Bierzemy Misia- Zdzisia w teczkę i jedziemy na wycieczkę"

2.06.2016r klasa 0A i 0B pojechały na wycieczkę "Od cukru i zboża do ciasteczek morza" do gospodarstwa agroturystycznego "U Chłopa" w Chmielnie. Kaszubska wieś zachwyciła dzieci kolorami haftów kaszubskich, dźwiękami instrumentów takich jak burczybas, diabelskie skrzypce. Usłyszały też jak śpiewa się alfabet kaszubski. Piękno okolicy i kaszubskich jezior dzieci miały okazję podziwiać w czasie konnej przejażdżki wozem drabiniastym. (Nie zabrakło też przygód i emocji, kiedy w czasie przejazdu przez las "Misiu- Zdzisiu" odganiał atakujące komary!). Własnoręcznie zrobione ciasteczka wszyscy zjedli ze smakiem. Każdy miał też możliwość ubijania masła w kierzance, a potem spróbowania go ze świeżym chlebkiem. Zapraszamy do galerii: ZOBACZ...

...

Ależ wspaniale zaczął się czerwiec w klasie II e! Oczywiście zaczęło się od świętowania DNIA DZIECKA na pikniku z niespodziankami, pogoda dopisała, więc wszyscy byli zadowoleni, a słoneczną spiekotę ochłodziły smaczne lody. Następnego dnia mieliśmy możliwość uczestniczenia we wspaniałym przedstawieniu w Teatrze Miejskim pt.: ,, Śnieżka i krasnoludki”. A dziś tj. 6 czerwca wspólnie z klasą II g pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego w Kiełpinie, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Własnoręcznie przygotowaliśmy pyszne bułeczki, poznaliśmy zwierzęta w gospodarstwie oraz dawne maszyny rolnicze i ich przeznaczenie. Zwiedziliśmy przepiękną okolicę na wozie drabiniastym. Znalazł się również czas na zabawę na placu zabaw i pieczenie kiełbasek. Do domu zawieźliśmy własnoręcznie wykonane pamiątki z masy solnej, wszystkie były bardzo pomysłowe.


1 czerwca klasa 2 c udała się na świętowanie Dnia Dziecka do Multikina, na film "Angry Birds" - wiele isę dowiedieliśmy o współpracy i premyśleniu dobrych i złych pomysłów, a także jak wyjść z opresji. Jako że był to dzień dziecka to poszaleliśmy na całego - mogliśmy kupić sobie zestaw kinomana i chrupać podczas filmu do woli.


1 czerwca klasa IV a i IV c odwiedziły Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej.   Pod szkołę przyjechał po nas trolejbus, którym pojechaliśmy do zajezdni. Tam niespodzianek czekało na nas wiele. Odwiedziliśmy warsztat i pracujących mechaników, lakiernię, byliśmy na myjni (w trakcie mycia siedzieliśmy w środku pojazdu, było super), zwiedziliśmy zabytkowe trolejbusy – każdy z nas mógł usiąść za kierownicą, sprawdzić czy działają kierunkowskazy. Na zakończenie otrzymaliśmy mnóstwo pamiątek: smycze, długopisy, zakładki do książek, magnesy. Bardzo dziękujemy za udaną i niezapomnianą wycieczkę.


1 czerwca uczniowie kl.II a bardzo miło spędzili "Dzień Dziecka". Tego dnia udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni na fantastyczny spektakl "Piotruś Pan". Sztuka zrobił na nas ogromne wrażenie. Cudowna gra aktorów, dorosłych i dzieci, wspaniała scenografia wykorzystująca obrazy 3D, ciekawa muzyka, zaskakujące pomysły, które wpłynęły na widowiskowość przedstawienia - to atuty spektaklu. Dyrekcja Teatru Muzycznego, pragnąc jeszcze bardziej uatrakcyjnić "Dzień Dziecka", przygotowała dla małych widzów szereg niespodzianek: witający nas poprzebierani pracownicy teatru i szczudlarze, lizaki rozdawane w trakcie antraktu, prezenciki w postaci żelów i past do zębów oraz możliwość zrobienia zdjęć z aktorami z "Piotrusia Pana". Po przedstawieniu udaliśmy się jeszcze na Skwer Kościuszki, gdzie zjedliśmy pyszne, kręcone lody, które nie dość że smaczne, to jeszcze przyniosły ulgę w ten piękny i gorący dzień. Wszystkiego najlepszego, kochane Dzieci!!!


Dzieckiem być…

W czerwcu klasy piąte świętowały Dzień Dziecka. Uczniowie wraz z wychowawcami uczciły swoje święto idąc do kina, teatru lub do ZOO w Gdańsku. Wszyscy świetnie się bawili odpoczywając od zajęć w szkole.


 

Morski przyjaciel czuwa, z morskim przyjacielem zabawa się uda.

Morski przyjaciel przygodę szykuje, z morskim przyjacielem każde dziecko świętuje

Bezpieczeństwo zapewnia ten przyjacie nasz. Cóż to za postać? Na pewno ją znasz.

To Gdynka Ostrzeżynka nasza foczka kochana czuwa przez rok cały i z wieczora, i z rana

Foczkę my pierwszaki bardzo kochamy, wszystkich zaprzyjaźnić się z nią zachęcamy.

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły  bardzo zaprzyjaźnili się z Gdynką Ostrzeżynka, co zaowocowało  wielkim sukcesem. W rozgrywkach finałowych, programu prewencyjnego KMP w Gdyni "Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa" które odbyły się w naszej szkole, zdobyliśmy po dogrywce, zaszczytne drugie miejsce. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla samych zawodników, jak i osób organizujących całe przedsięwzięcie, tym bardziej, że w rozgrywkach brały udział drużyny z całej Gdynni, wyłonione w półfinałach. Emocje rosły z każdą minutą, tym bardziej, że tego dnia na "Policyjną Foczkę"przybyło wielu ważnych gości.  Bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc w realizacji półfinału i finału "Policyjnej Foczki" uczniom klasy V D i ich wychowawczyni pani Henryce Bastain. Młodzież stanęła na wysokości zadania i dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Jeszcze bardziej dziękujemy drużynie "Policyjnej Foczki". Jesteśmy z Was dumne.  Katarzyna Staniszewska i Emilia Gużyńska

 Klasy IV i V uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez p. Annę Budzyń – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Gdyni. Temat spotkania to: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Prowadząca zaprezentowała filmiki dot. uzależnień od komputera czy telefonu komórkowego. Przeprowadziła z uczniami wywiad na temat sposobów spędzania wolnego czasu oraz przypomniała o jakże niebezpiecznej grze popularnej wśród uczniów „Talking Angela”. Na zakończenie uczniowie rozwiązywali testy, na podstawie których można dowiedzieć się czy jesteśmy już uzależnieni.


Uczennice klasy IV a przygotowały rewelacyjną inscenizację na podstawie znanej i lubianej książki pt. „Mikołajek”. Szkolna wersja różniła się od oryginału tym, że występowały w niej same dziewczyny. Przedstawione zostały fragmenty dotyczące szkoły, m.in. nowy uczeń w klasie, wizytacja Pani Kurator, zachowanie uczennic podczas przerwy. Spektakl obejrzeli uczniowie klasy I. Nasze aktorki wywarły ogromne wrażenie na odbiorcach. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

UWAGA!!!

Gdyński oddział IPN przygotowuje publikację nt ofiar Grudnia'70 i w związku z tym poszukuje osób, które znały osobiście Jerzego Skonieczkę - ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 w latach 1962-1969, który zginął w wydarzeniach Grudnia'70. Prosimy o kontakt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (po 27 lipca 2015)

Gdyńska szóstka na szóstkę

Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni „Budową Roku 2014” w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_103862.html

Modernizacja i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z infrastrukturą znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2014". Walczy m.in. o nagrodę internautów. 

http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/45-gdynia.html

Po obchodach JUBILEUSZU 80 - lecia naszej szkoły...

ZOBACZ...

ZOBACZ...

PODZIĘKOWANIA...

...

Szanowni Państwo,
od 23 stycznia 2015 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 r. określające zmianę w nowych wzorach legitymacji szkolnej, którą jest wprowadzenie wymogu wpisywania numeru PESEL. Wpisu tego dokonuje wyłącznie osoba upoważniona przez dyrektora szkoły. W świetle obowiązujących przepisów, legitymacje szkolne bez wpisanego numeru PESEL, traktowane są jako nieważne i nie poświadczają uprawnień do ulgowych przejazdów. Prosimy o sprawdzenie czy Państwa dziecko ma wpisany nr PESEL w legitymacji szkolnej? W przypadku braku takiego wpisu prosimy o niezwłoczne uzupełnienie w sekretariacie.

Bal szóstoklasisty

23 czerwca odbył się w naszej szkole długo oczekiwany przez szóstoklasistów BAL. Uroczystość rozpoczął pięknie zatańczony polonez przez tegorocznych Absolwentów. Zabawa była cudowna: tańce, konkursy z nagrodami. Był też poczęstunek: przepyszny tort oraz pizza uwielbiana przez wszystkich. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałej zabawy.

Bezpieczeństwo podczas wakacji

Przed nami okres wakacyjny, dlatego w ramach programu profilaktycznego szkoły klasy VI rozmawiały i przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa dotyczące zachowania w górach, nad morzem czy jeziorem. Rozmowy dotyczyły również zachowania podczas imprez masowych. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w dyskusji. Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Czwartoklasiści

Czwarte klasy w tym roku szkolnym miały okazję poszerzać swe umiejętności podczas nowych dla nich przedmiotów szkolnych. Uczniowie zdawali dwa ważne egzaminy: na kartę pływacką oraz na kartę rowerową. Podczas godzin wychowawczych tworzyli liczne projekty związane z: bezpieczeństwem, zdrowiem fizycznym i psychicznym, walką z uzależnieniami. Dzieci uczyły się wyrażać własne emocje i dbać o dobre samopoczucie innych osób. Wychowawcy duży nacisk kładli na integrację zespołów klasowych. Wynikiem całorocznej pracy jest stosowanie wprowadzonych zasad w poszczególnych klasach czwartych. Gratulujemy!

19 czerwca odbył się integracyjny piknik rodzinny dla uczniów kl. Ia i ich rodzin. Dzieci z rodzicami udali się na plażę w Babich Dołach, gdzie spędzili 2 godziny na wspólnych zabawach oraz posiłku przygotowanym na kocach rozłożonych na miękkim piasku. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, to zabawom nie było końca. Najciekawsze z nich to: budowanie budowli z piasku, rzucanie “kaczek”, zbieranie kolorowych szkiełek wypłukanych przez morze. Jeden z tatów opowiadał ciekawe historie dotyczące Babich Dołów teraz i dawniej.  I nikomu nie przeszkadzało, że trzeba był dwukrotnie pokonać 182 schodki zejścia na plażę.

OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO … !!!

FESTYN SZKOLNY ODBĘDZIE SIĘ NAWET GDYBY POGODA NIE SPRZYJAŁA

ZACZYNAMY 20 czerwca 2015 w sobotę O GODZINIE 10.00

WARSZTATY Jak efektywnie się uczyć?

W czerwcu czwarte klasy uczestniczyły w warsztatach Jak efektywnie się uczyć. Zajęcia prowadziła pani Anna Budzyń. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób ułatwić sobie przyswajanie wiedzy z różnych dziedzin. Poznali między innymi metodę łańcuszkowego kojarzenia, która doskonale się sprawdza przy konieczności nauki na pamięć. Pracowali też nad mapą myśli. Dzieci doskonale się bawiły podczas warsztatów. Z pewnością wykorzystają nowo zdobyte umiejętności nie tylko w szkole.

logo 80-lecie gdyńskiej „szóstki” im. A. Abrahama   Dyrektor szkoły Ewa Andrzejewska, gościem w porannej audycji RADIO KASZEBE     zobacz... posłuchaj...

...

Wystawa Klocków LEGO

11 czerwca czwartoklasiści obejrzeli Wystawę klocków LEGO. Uczniowie podziwiali 11-metrowego Titanica oraz wiele innych słynnych dzieł architektury i sztuki. Dzieciom bardzo podobało się średniowieczne miasteczko odpierające atak smoków. Wrażenie robili też bohaterowie filmów i gier komputerowych. Część eksponowanych konstrukcji była ruchoma, niektóre świeciły. Uczniowie poszukiwali zestawów klocków, które mają w domu. Uczestnicy wycieczki tworzyli też własne konstrukcje w kąciku z klockami.

ZOBACZ ..

JUBILEUSZ 80-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6

im. Antoniego Abrahama w Gdyni

19.06.2015 w piątek o godzinie 12.00 w hali sportowej odbędzie się Apel
20.06.2015 w sobotę w godzinach od 10.00-14.00 odbędzie się Festyn

Dyrektor, Rada Rodziców oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 6 uprzejmie informują, że w sobotę 20 czerwca 2015 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 na terenie szkoły oraz wokół szkoły odbędzie się festyn szkolny z okazji Święta Szkoły.

Sejmik Samorządów Uczniowskich w SP 6

10 czerwca 2015 roku odbył się w naszej szkole Sejmik Samorządów Uczniowskich dzielnic: Babie Doły, Obłuże, Oksywie, Pogórze. Przedstawiciele: SP28, SP33, SP39, SP43, SP44 oraz SP6 debatowali na temat zagospodarowania przestrzeni swych dzielnic dla dzieci i młodzieży. Projekty dotyczyły rekreacji, sportu, kultury lub sztuki.

pdf   czytaj więcej ...

pdf    list do Urzędu Miasta Gdyni

 

 

CHODŹ OPOWIEM CI O SZKOLE...

To projekt, który został zaplanowany w celu przybliżenia obecnym uczniom historii ich szkoły opowiedzianej przez jej absolwentów, byłych pracowników oraz inne osoby związane z naszą ”Szóstką”.czytaj więcej...


 W poniedziałek 8 czerwca uczniowie gościli w naszej szkole p. Lucynę Elgert, która zaproszona została w ramach realizacji cyklu spotkań „Chodź opowiem Ci o szkole”.czytaj więcej...

 

...

wyspaW sobotę 13 czerwca 2015r. troje finalistów z naszej szkoły przez prawie 3 godziny zegarowe zmagało się z zadaniami w ramach 15. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK 2015. Uczniami, reprezentującymi w tym roku naszą szkołę byli:

 

Aleksandra Kąkol z kl. 5c      praca Oli

Paweł Rietz z kl. 4a     praca Pawła

Mateusz Rietz z kl.5d      praca Mateusza

Gratulujemy finału i trzymamy kciuki podczas ogłaszania wyników.


 

Sprawozdanie z przebiegu

15. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu
Wyspa Zagadek 2015

W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 47 uczniów z klas IV - VI. Prace zostały wysłane organizatorowi 4 maja 2015 roku.

Troje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego. Są to:

  • Aleksandra Kąkol – klasa Vc,

  • Mateusz Rietz – klasa Vd,

  • Paweł Rietz – klasa IVa.

Finalistom serdecznie gratuluję i życzę powodzenia 13 czerwca.

Dorota Rachwał

Lekcja muzyczna

9 czerwca odbyły się lekcje muzyczne. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 4. i 6. W tym miesiącu zajęcia dotyczyły gorących rytmów z Meksyku i Argentyny. Dzieci zapoznały się z wpływami latynoskimi w muzyce. Uczniowie słuchali np. cha-chy czy tanga, uczyli się charakterystycznych cech tańców latynoamerykańskich. Mogli też zaprezentować swoje umiejętności taneczne i zagrać na instrumentach typowych dla regionu. Prowadzący lekcje byli ubrani w charakterystyczne stroje, mieli też maski. Te koncerty zamknęły tegoroczny cykl lekcji muzyki na żywo. Z pewnością jednak spotkamy się w przyszłym roku szkolnym.

 

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbyły się na Zatoce Gdańskiej w Gdyni w dniach 6 - 7 czerwca 2015. W regatach startowało ponad 50 zawodników klasy Optimist z grupy B. W ciągu dwóch dni nasze dzieci przepłynęły 5 wyścigów (pierwszego dnia fale osiągały około 1,5 m + silny wiatr). Szóstka szkoła była godnie reprezentowana przez dzieci z IIIB, drużynowo wyróżniając się na tle innych szkół. Ogromny sukces osiągnął Igor, który zajął 1 miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 9 - ogromne gratulacje! Z klasy IIIB wystartowali: Reszka Zuzia, Flieger Piotrek, Narloch Mateusz, Rudek Igor, Żmijewski Maciek.

 


Regaty o Puchar Safege odbyły się na Jeziorze Żnińskim Małym w miejsciwości Żninw dniach 30-31 maja 2015. W regatach startowało ponad 50 zawodników klasy Optimist z grupy B. W ciągu dwóch dni nasze dzieci przepłynęły 6 wyścigów (pierwszego dnia wiatr osiągałw porywach ponad 50km/h). Z klasy IIIB wystartowali: Reszka Zuzia, Flieger Piotrek, Narloch Mateusz, Żmijewski Maciek.


Warsztaty filatelistyczne

Czwartoklasiści 02 czerwca uczestniczyli w warsztatach filatelistycznych. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczki znajdują się obecnie w obiegu Poczty Polskiej. Miały okazję podziwiać tzw. całostki. Zapoznały się też z różnymi rodzajami kopert. Uczniowie oglądali klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką.

Rajd pieszy

W związku z priorytetem edukacyjnym na miesiąc czerwiec- sport - klasy drugie po raz kolejny udały się na rajd pieszy. Tym razem klasa IIc i IId dzielnie maszerowały "Szlakiem Wiewiórki". Jest to malownicza ścieżka edukacyjno-przyrodnicza wiodąca w pobliżu Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej "Marszewo". Ścieżka oznakowana czerwonym emblematem wiewiórki na białym tle, biegnie bardzo urozmaiconą trasą. Prowadzi przez najcenniejsze i bardzo zróżnicowane tereny leśne. Dzieci miały okazję zdobywać wiedzę o lesie i zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Pogada jak zawsze bardzo nam dopisała. Już się cieszymy na następne wędrówki w nowym roku szkolnym.

CERTYFIKAT „BIBLIOTEKA NA MEDAL”

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że biblioteka działająca w Państwa szkole dołączyła do grona najaktywniejszych bibliotek szkolnych w kraju, promując swoją pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online” http://biblioteki-szkolne.blogspot.com Serdecznie gratulujemy! Zespół Redakcyjny”.

Uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień dziecka na wieloraki sposób. Klasa VA spędziła ten dzień na bulwarze nadmorskim, integrując się po raz kolejny. Chłopcy grali w piłkę nożną, dziewczęta zaś poddały się „kąpieli” słonecznej. Następnie poszliśmy do pizzerii i kręgielni - U7. Dzień był pełen wrażeń i radości…


1czerwca dzieci z klas Ia, Ic, Ie i Ig obchodziły uroczyście “Dzień Dziecka”. Tego dnia do szkoły przyjechała grupa teatralna Teatr Czwarte Miasto. Aktorzy wystawili dla nas spektakl “Dyzio ma dość”. Bajka muzyczna oparta była na wierszach Juliana Tuwima i opowiadała o losach Dyzia, chłopca który stracił wiarę w szkołę, w sens nauki i w przyjaciół. Dzięki bogatej wyobraźni zaprzyjaźnił się z leśną dziewczynką Paplusią, która z kolei przedstawiła mu krasnoludka Platonusa. Krasnoludek w wesoły sposób rozwiązał problemy obu postaci. W rezultacie Dyzio zyskał nowego przyjaciela i odzyskał wiarę w utracone wartości.  Uczniowie dobrze się bawili, jednak to nie był  jeszcze koniec atrakcji. Po przedstawieniu dzieci wybrały się ze swoimi klasami na spacer, na plac zabaw, na lody lub do pizzerii. Dzień spodobał się wszystkim dzieciom.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2