Dnia 24 lutego klasy 4 były na lekcji wychowania fizycznego na lodowisku miejskim. Zabawa była wspaniała. Niektórzy jeździli bardzo dobrze, a inni dopiero stawiali pierwsze kroki na lodzie. Bardziej zaawansowani uczniowie pomagali początkującym. Jak widać na poniższych zdjęciach technika jazdy była dowolna. Z żalem schodziliśmy z lodowiska. Szkoda, że na następny taki wyjazd musimy czekać do następnego roku.

 

-------------------

W lutym klasa 4c pracowała blokowo wokół hasła: "W labiryncie mitów". Na historii poznawała mity z różnych stron świata; na plastyce tworzono wazy na wzór greckich. Na języku polskim dowiadywano się o losach bogów i herosów, poznawano związki frazeologiczne. Blok podsumowano scenkami dramowymi, które pokazano zaproszonym paniom - nauczycielkom ze szkoły sąsiadującej(Zespołu Szkół nr 12). Panie chciały zobaczyć pracę klasy innowacyjnej podczas podsumowania bloku. Cieszymy się, że mogliśmy się tak ładnie zaprezentować. Koordynator innowacji M. Kuksinowicz

-------------------

23.02.2017r. klasy piąte, szóste oraz IV c wybrały się do Portu Gdynia na spektakl Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia pt. „Opowieści Afrodyty: bogowie i herosi.” Obejrzeliśmy widowisko muzyczne ze spójnie i konsekwentnie realizowaną kompozycją oraz oryginalnymi i autentycznymi zapisami opowieści mitycznych. Komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty specjalne w przebogatej oprawie multimedialnej oraz w towarzystwie świetnie skomponowanych i doskonale zaśpiewanych piosenek to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia.

-------------------

Dnia 23.02.2017 p. Beata wraz z kl. 0c zaprosiła pozostałe zerówki do laboratorium klasowego. Dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały wiele ciekawych i bezpiecznych doświadczeń, które pomogły dzieciom zrozumieć tajemnicze zjawiska natury. Kilka eksperymentów dzieci przygotowały w domu z rodzicami, a następnie przedstawiały je na forum klas. Korzystając z przygotowanych materiałów (produktów spożywczych) poznawały prawa fizyki i podstawy chemii, a nauczyciel wyjaśniał obserwowane zjawiska. Taka lekcja, to była prawdziwa gratka dla każdego młodego Einsteina.

-------------------

Klasa IIIf bierze czynny udział w projekcie WIEM, ŻE ZDROWO JEM realizowanym przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”. Spotykamy się co dwa tygodnie ze sympatycznymi paniami dietetyczkami. Celem zajęć jest wykształcanie odpowiednich nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia. Na pierwszym spotkaniu omawialiśmy i tworzyliśmy własne piramidy zdrowia, następnie nauczyliśmy się czytać etykiety kupowanych produktów. Sprawdziliśmy ile cukru zawierają nasze łakocia. Na drugim spotkaniu robiliśmy przesmaczne, witaminowe sałatki i surówki. Uczniowie przynieśli z domów różne świeże owoce i warzywa. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i warzyw, więc każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Na koniec odbyła się wielka degustacja. Było kolorowo i pysznie!

-------------------

Dzieci z grup 0 oraz z klas I wykonały prace plastyczne ukazujące najpiękniejsze zakątki naszego miasta. Śledząc te małe dzieła sztuki śmiało można powiedzieć, że nasi najmłodsi podopieczni całkiem dobrze znają Gdynię, są z nią zżyci i bacznie śledzą jej rozwój. Ponadto sprawnie posługują się różnorodnymi technikami plastycznymi.  Czytaj więcej ...

-------------------

Warsztaty mydlarskie. 22 lutego uczniowie klas I, klasy II E i zerówek uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Sala zamieniła się w mini laboratorium chemiczne. Każde dziecko pod czujnym okiem instruktorki wykonało pięknie pachnące mydełka. Uczniowie znakomicie się bawili. Już wkrótce Dzień Kobiet – wspaniała okazja, aby komuś podarować własnoręcznie wykonane prezenciki.

-------------------

teatr obrKlasy 0 w bibliotece.Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Uczniowie z klas 0 w ostatnich dniach odwiedzili Bibliotekę Miejską- Filia nr1 w Gdyni, gdzie mieli okazję wysłuchać pięknej japońskiej bajki w tej nietypowej formie. Po jej omówieniu przystąpili ochoczo do wykonania wachlarzyków z japońskimi motywami, z którymi wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie do szkoły rozmawiali jeszcze ze swoimi paniami o Japonii- Kraju Kwitnącej Wiśni.

-------------------

Dnia 27.02.2017 rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny dla klas „O” i klas 1 pt.: „Maska karnawałowa”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło kilkadziesiąt pięknych masek. Aby wyróżnić jak najwięcej prac jury oceniło je w 3 kategoriach: estetyka, pracowitość i pomysł. Lista nagrodzonych osób w zakładce- konkursy O-III. Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękuję za udział w konkursie. Gratuluję pomysłowości i talentu. Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. Organizator: Beata Chojnowska- Gąsiorek

-------------------

suW tym roku szkolnym powołany został do działania Mały Samorząd Uczniowski. Jego celem jest wdrażanie uczniów klas młodszych do pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego w starszych klasach. We wrześniu 2016 r. przeprowadzone zostały wybory wśród uczniów klas trzecich. Przewodniczącą Małego Samorządu została Zosia Adamczyk z klasy 3 f, a jej zastępcą Filip Tołoczko z 3 d. W pierwszym semestrze Mały SU zajmował się głównie propagowaniem różnych akcji prowadzonych przez Samorząd Uczniowski, takich jak „Kup pocztówkę za złotówkę”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Dzień Anioła”, pomoc dla Białorusi. Zosia i Filip przygotowywali plakaty informacyjne, przekazywali wiadomości o nadchodzących wydarzeniach w poszczególnych klasach. Intensywniejsza praca czeka Mały Samorząd w tym semestrze. Za nim już pierwsza akcja – Poczta Walentynkowa. Do działania włączyli się nie tylko przewodniczący Małego SU, ale także pozostali uczniowie, którzy brali udział w wyborach do samorządu.

-------------------

stena17 lutego klasy IIC i IID były na ciekawej wycieczce niedaleko naszej szkoły. Poszliśmy pieszo do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, na którego terenie cumuje Stena Spirit - prom pasażerski pływający na trasie Gdynia – Karlskrona w Szwecji. Mieliśmy okazję widzieć, jak ta wielka jednostka wpłynęła na miejsce docelowe i jak po chwili wyjeżdżały z niej wielkie ciężarówki. Potem poszliśmy zwiedzać statek. Gościliśmy na mostku kapitańskim, oglądaliśmy kajuty pasażerskie, spa, salę zabaw dla dzieci, gdzie mogliśmy się pobawić i restauracje. Pani przewodniczka opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat przebiegu podróży promem do Szwecji. Nasza wizyta na Stenie zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Miło byłoby kiedyś popłynąć na wycieczkę tym pięknym promem!

-------------------

 

ppp

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Gdyni ul. Płk. Dąbka 207 zaprasza rodziców w dniu 27 lutego 2017 na spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o ..." Zobacz szczegóły ...

 

 

 -------------------

tesco logo Klasa 2B na zjęciach "OD UPRAWY DO POTRAWY"

 

-------------------

Klasa 2b na ściance wspinaczkowej.

-------------------

gora zlota

Gorączka Złota. Nasza szkoła bierze udział w akcji PCK „Gorączka złota”. W ramach akcji zbieramy złote monety o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Zebrane fundusze w ramach akcji pomogą nam zrealizować następujące działania: 
a/ dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych;

b/ pomoc rzeczowa (artykuły szkolne i żywnościowe) dla dzieci z rodzin najuboższych;

c/ wyposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowych PCK.

Prosimy wszystkie klasy o przyłączenie się do akcji. Monety zbieramy w swoich salach do 24 maja. Po tym terminie członkowie Samorządu Uczniowskiego odbiorą od wychowawców zebrane pieniądze i przekażą je do gdyńskiego oddziału PCK. Akcja ta oprócz pozyskania środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin ma także wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Samorząd Uczniowski.

W m-cu lutym klasy pierwsze uczestniczyły w badzo ciekawych zajęciach zorganizowanych przez pracowników Hotelu Nadmorskiego w Gdyni. Uczniowie zwiedzili hotel, dowiedzieli się gdzie jest recepcja, gdzie goście hotelowi zjadają posiłki, jakie inne pomieszczenia znajdują się w hotelu i co się w nich odbywa. Poznali pracę kelnerów i obsługi hoteu. Zapoznali się z bardzo dużą ilością sztućców i ich zastosowania podczas spożywania posiłków. Zwiedzanie hotelu zakończylo się spożyciem przez wszystkich przepysznego dwudaniowego posiłku i obowiazkowo deseru:). Przepięknie nakryte stoły i tajemniczo podane posiłki bardzo, bardzo podobało się pierwszakom. Na koniec wszyscy nauczyliśmy się składać serwetki pod okiem mistrzów. Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiedzialna była p. Agnieszka Cieślarczyk, za co my wychowawcy i uczniowie bardzo serdecznie dziekujemy .

FERIE ZIMOWE 2015/2016

Przypominamy, że ferie szkolne trwają od 15 do 26 lutego 2016. W tych dniach nie organizuje się zajęć dydaktycznych ani świetlicowych. Opieka dla dzieci z oddziałów przedszkolnych 7.45-12.45.

11 lutego w naszej klasie odbyło się kolejne bardzo interesujące spotkanie  w ramach projektu "Nasi rodzice i ich  zawody". Tym razem o pracy inżyniera bardzo ciekawie opowiadał tata Laury-  pan Lesław Iwanicki  i jego asystent - pan Mateusz. Była interesująca prezentacja, doświadczenia z budowaniem mostu, ze sztućcami., operowanie kamerą inspekcyjną, montowanie kasków. Jednym słowem - dużo zabawy i nauki poprzez zabawę, a większość dzieci po zajęciach zgodnie orzekła , że zostanie w przyszłości inżynierem. Bardzo dziękujemy za przybycie, ciekawe zajęcia i upominki :-) Pozdrawiamy uczniowie klasy IIIc i p. Mirka.  

walentynki2fDnia 12 lutego klasa IIf z okazji Dnia Walentego została obdarowana przyjacielskimi pomarańczami… Życzymy wszystkim dużo miłości i przyjaźni!!

 

 

 

Luty w naszej szkole to miesiąc poświęcony zasadom dobrego wychowania. Uczniowie klas IV – VI obejrzeli prezentację multimedialną dot. savoir-vivru, tworzyli plakaty propagujące zasady dobrego zachowania. W salach i na korytarzu szkolnym urządzono wystawę prac. Ponadto uczniowie klas IV układali rymowanki pt. „Savoir-vivre w moim domu”. Oto przykładowy wiersz:

Tata prosi o porządek.savoir

Swoje lalki ułóż w rządek.

I nie zwlekaj, wyrzuć śmieci,

Bo tak robią grzeczne dzieci.

Zapamiętaj, nie przeklinaj.

Lepiej szybko się powstrzymaj.

Przy jedzeniu, więc nie gadaj,

Lepiej swe jedzenie zjadaj.

Nie mów mamie: Ja nie lubię,

Tylko powiedz: Nie, dziękuję.

Oliwia Pawlędzio, kl. IV a

 

Klasa 3a w miesiącu lutym na zajęciach języka angielskiego poznała zależności pokarmowe, jakie panują w przyrodzie. Uczniowie, wykorzystując poznane na lekcjach języka angielskiego słownictwo oraz swoje umiejętności plastyczno-techniczne stworzyli piękne, staranne, kolorowe, pełne informacji z zakresu edukacji przyrodniczej prace. Większość z nich stworzona została w formacie 3D. Dziewczynki i chłopcy z 3a - jestem z Was bardzo dumna! Ela Klińska - nauczyciel języka angielskiego.

kkjp10. lutego uczennica klasy VI f, Nikola Marchwińska, uczestniczyła w finale Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego. Jako jedyna reprezentantka naszej szkoły zmierzyła się z zadaniami dotyczącymi zagadnień z literatury, gramatyki, często wykraczającymi poza program szkoły podstawowej. Życzymy Nikoli jak najwyższych not oraz dalszych sukcesów.

 

 

 

Po raz kolejny  5 lutego 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Pomorski Festiwal Piosenki Naszych Dziadków. W festiwalu wzięło udział wielu młodych wykonawców, którzy przypomnieli wiele wspaniałych przebojów. Młodzi wykonawcy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klas I –III i klas IV – VI. Jak co roku, my również wzięliśmy udział w tym wydarzeniu.
W tym roku jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ poziom wykonawców był bardzo wysoki, a umiejętności wyróżnionych dzieci bardzo wyrównane. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszej uczennicy Marii Hendzel z kl. III c, która zdobyła dla nas wyróżnienie prezentując się w piosence Katarzyny Sobczyk „O mnie się nie martw”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 5 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas I-III oraz uczniów oddziałów przedszkolnych. Bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki, uczyliśmy się nowych tańców, a także braliśmy udział w różnych konkursach. Największą atrakcją były pokazy magika. Szkoda, że bal jest tylko raz w roku.

8 lutego klasa IIIc udała się do Centrum Kultury w Gdyni na bajkę o zawadiackich przygodach psotnej Pchły Szachrajki, które bawią dzieci od blisko 70 lat. Ta sztuka utrzymana w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełniona słownym i sytuacyjnym humorem  dostarczyła nam wiele radości, tym bardziej, że sami braliśmy czynny udział w przedstawieniu, mając bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych. Wielu z nas po raz pierwszy stanęło na prawdziwej scenie. To było bardzo ekscytujące przeżycie !!!:-)

5. lutego uczniowie klas VI odwiedzili zaprzyjaźnione Gimnazjum nr 4 w Gdyni. Gimnazjaliści zaprosili nas na koncert pt. „Spróbujmy razem”. To wspaniałe widowisko poprowadzili absolwenci i aktualni uczniowie gimnazjum. Spotkanie bardzo nam się podobało. Wysłuchaliśmy wielu wspaniałych piosenek, np. „Cisza”, „Chłopaki nie płaczą”. Pojawiły się też znane hity z zagranicy. Występy były przeplatane krótkimi, humorystycznymi wejściami prowadzących. Koncert bardzo nam się podobał. Gorąco dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że rok również nas nie zabraknie.

 Na przełomie stycznia i lutego klasy drugie brały udział w warsztatach z psychologiem p. Anną Korodzińską-Grabowską pt."Co z ta złością?". Podczas warsztatów uczniowie uczyli się rozpoznawać emocje, nazywać je, aby dzięki temu łatwiej komunikować innym o swoich odczuciach, wrażeniach, emocjach oraz aby radzić sobie z nimi - tymi pozytywnymi i tymi negatywnymi uczuciami. Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w ramach profilaktyki zdrowia fizycznego i umysłowego.

W miniony czwartek 4 lutego odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski z języka angielskiego dla klas I – III. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje językowe umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie się do konkursu. Organizatorzy: Renata Bancerek, Oliwia Bil, Katarzyna Jutkiewicz

muzyka1muzykaW dniu 2 lutego uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w kolejnych zajęciach z cyklu spotkań z muzyką. Tym razem zapoznali się z „muzyką elektroniczną”, która wiąże się bezpośrednio z pojawieniem elektrofonów – czyli instrumentów generujących dźwięki przy pomocy układów elektronicznych. Było bardzo dźwięcznie i zabawnie. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach grając na instrumentach, wydobywając rytmy, a także na koniec wspólnie tańczyli przy muzyce elektronicznej.

Uczniowie z klas młodszych również brali czynny udział w tych zajęciach. Wiele się nauczyliśmy, wiemy nawet  co to syntezator, mikser  czy port perkusyjny. Śpiewająco odgadywaliśmy tytuły granych melodii a także sami graliśmy, a właściwie wydobywaliśmy przedziwne dźwięki z tych jakże ciekawych instrumentów elektronicznych.  Kto wie, może rosną wśród nas przyszli muzycy i instrumentaliści, może ktoś z nas będzie grał jak Jean Michel Jarre ? Kto wie?

O MUZYCE

W drugim tygodniu lutego klasy II dużo rozmawiały na lekcjach o muzyce. Zapoznały się z twórczością i postacią genialnego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina i różnymi rodzajami muzyki: poważną , dyskotekową, ludową , dziecięcą. Poznały różne rodzaje instrumentów, orkiestr. Swietnie bawiły się przy muzyce: malowały ją, rozpoznawały utwory po wysłuchanych fragmentach. Poruszyliśmy też istotny temat wpływu hałasu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

SKRZYNKI MARZEŃ

Pod koniec lutego klasy pierwsze poruszały tematy związane z tym, co najważniejsze w życiu. Już wiemy, że wartością w życiu jest być zdrowym. Przygotowywaliśmy na dowód tego pyszne bogate w witaminy napoje, które piliśmy z pięknie udekorowanych szklanek. Przy okazji nauczyliśmy się, jak należy zachowywać się przy stole, na przyjęciach i zabawach. Kolejną ważną rzeczą w życiu jest mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Ogromne znaczenie dla polepszenia relacji z innymi jest bycie dobrym i miłym. Dlatego poznaliśmy zasady sevoir-vivru w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi. Dzieci przygotowały na zajęciach skrzynki marzeń, do których przez kilka dni wrzucały swoje marzenia i dobre uczynki. Wiele uczniów postanowiło kontynuować ten zwyczaj w swoich domach.

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

logoowkNasza szkoła włącza się do wielkiej akcji Ogólnopolskie Wybory Książek organizowanej przez redakcję „Biblioteki w Szkole” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej. Główne cele przedsięwzięcia: 1. Poznanie i upowszechnianie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów. 2. Dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów. 3. Promocja czytelnictwa. 4. Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym. 5. Kształtowanie postaw obywatelskich. 6. Popularyzacja zasad wyborów. Drodzy Uczniowie, Wasze zadanie polega na podaniu na kartach wyborczych od 1 do 3 tytułów najciekawszych książek, które ostatnio przeczytaliście. Głosowanie odbędzie się w marcu, w klasach IV – VI, na godzinach wychowawczych.

PRACA NAD PROJEKTAMI

W ostatnim tygodniu lutego czwartoklasiści pracowali nad projektami. Dzieci tworzyły komiksy na podstawie lektury pt.: Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa. Uczniowie zadanie to wykonywali w grupach. Dzielili się zadaniami, wybierali istotne informacje z tekstu i …poradzili sobie.

KIBICE Z SP6

W środę wieczorem uczniowie klas IV -VI mieli okazję kibicować naszym Atomówkom podczas siatkarskiej ćwierćfinałowej rywalizacji w Pucharze Polski, który miał miejsce w Ergo Arenie. Drużyna PGE Atom Trefl Sopot dominowała nad zawodniczkami Bauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wygrywając mecz 3:0 i tym samym awansując do fazy półfinałowej. Organizatorem wyjazdu uczniów na mecz była nauczycielka wychowania fizycznego Jolanta Gajzler.

DROGI RODZICU JUŻ TERAZ POMYŚL O WYPOCZYNKU LETNIM SWOJEGO DZIECKA!

BAW SIĘ Z NAMI

 

SUKCES NASZEJ KOLEŻANKI JULII OKOŃ Z KLASY VIA

W dniu 23 lutego 2015 w Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się II Festiwal Piosenki Romantycznej pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Kosakowo oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.W konkursie naszą szkołę reprezentowała Julia Okoń z klasy VI a, która wśród 19 uczestników kategorii: soliści klas IV – VI zajęła I miejsce.

Opiekun: Katarzyna Kosińska

"BRZECHWA PO KASZUBSKU I PO ŚLĄSKU"

25 lutego uczniowie, którzy w naszej szkole mają możliwość poznawania języka kaszubskiego uczestniczyli w spotkaniu promującym utwory znanego wszystkim Jana Brzechwy w tłumaczeniu na język kaszubski i etnolekt śląski.

Teksty kaszubskie prezentował sam ich twórca – pan Tomasz Fopke, natomiast wersję śląską mogliśmy usłyszeć w wykonaniu pani Marioli Błaszczuk.

Wszyscy zgromadzeni znakomicie się bawili podczas spotkania. Jedną z atrakcji były konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy cieszyli się z możliwości zdobycia atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Wydawnictwo Oskar.

JUŻ ZA MIESIĄC ...

Drodzy Rodzice! Drodzy Szóstoklasiści!

Już za miesiąc czeka Was najważniejszy egzamin w szkole podstawowej, czyli Sprawdzian Szóstoklasisty. Od 02 marca nauczyciele języka polskiego i matematyki będą przekazywać Wam testy do samodzielnego rozwiązania w domu. Pragniemy, abyście potraktowali sprawę poważnie i sumiennie wykonali powierzone zadania. Was, Drodzy Rodzice, prosimy o dopilnowanie dzieci, aby powtórka przed testem przyniosła wspaniałe rezultaty w kwietniu. Dziękujemy za współpracę i pomoc. A Wam, szóstoklasiści, życzymy sukcesów na sprawdzianie zewnętrznym.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

23 lutego szóstoklasistów odwiedzili przedstawiciele Policji. Podjęli bardzo ważny temat jakim jest wykroczenie wśród nieletnich oraz konsekwencje i poniesiona kara. Uczniowie w skupieniu wysłuchali słów przedstawicieli prawa. Byli zaskoczeni konsekwencjami, ich zdaniem śmiesznych żartów. To spotkanie to przede wszystkim refleksja nad własnym zachowaniem.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Szóstoklasiści w czasie lekcji języka polskiego realizowali temat „Licz się ze słowami”. Uczniowie poznali najczęstsze błędy występujące w mowie i piśmie. Nauczyciel zwrócił uwagę na akcentowanie wyrazów oraz niepoprawne używanie słów typu: ta pomarańcz/ta pomarańcza, chcę kiślu/chcę kisielu, we czwartek/w czwartek. Uczniowie mieli za zadanie wychwycić błędy językowe pojawiające się w piśmie i poprawić je. Na zakończenie nauczyciel zwrócił uwagę na duży problem w języku, jakim jest używanie słów i skrótów z języków obcych, zwłaszcza z języka angielskiego. Uczniom bardzo spodobał się zaprezentowany wiersz OBCZYZNA POLSZCZYZNA:

Gratulujemy wszystkim laureatom

OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS MATEMATYKA.Plus

Uczniowie klas piątych otrzymali z rąk pani Klaudyny Kukowskiej gratulacyjne dyplomy wraz nagrodami rzeczowymi w postaci książek „tajemnice starożytnych cywilizacji” oraz zegarków. Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy matematycznej.

arch1     arch2

 

DOBRE MANIERY

Dzieci bardziej potrzebują

modelu niż krytyki.”

Joseph Joubert

Uczniowie klas piątych podczas zajęć wychowawczych omawiali tematykę dotyczącą zasad dobrego wychowania, tj. dobrych manier w szkole, gościnie, miejscach publicznych. Celem zajęć było określenie przez ucznia niezbędnych zasad zachowania, nabycie świadomości znaczenia przyjętych norm postępowania oraz chęć rozwoju w sobie i swoim życiu zalet dobrze wychowanego człowieka. Po krótkiej prezentacji multimedialnej i pogadance, uczniowie tworzyli ABC dobrych manier…


W minionym tygodniu uczniowie klas I zapoznali się z zasadami savoir-vivre. Dzieci znają znaczenie magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Wiedzą kiedy należy je stosować oraz jak zachować się w miejscach publicznych. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się również jak zachowywać się przy stole i jak poprawnie nakryć do stołu.

 

WIELKI POST

Wraz ze Środą Popielcową weszliśmy w okres Wielkiego Postu, szczególnego czasu powrotu, pojednania i poprawy swojego życia. W kościołach rozlegają się nawoływania do jak najczęstszego uczestnictwa w praktykach wielkopostnych. W tym celu uczniowie klas piątych i szóstych podczas lekcji religii tworzyli zaproszenia na nabożeństwa Wielkopostne. Okazali swoją wieloraką twórczość religijną, plastyczną i literacką . Uczniowie utrwalali sobie w ten sposób celowość nabożeństw wielkopostnych oraz znajomość prawidłowego redagowania zaproszeń.

ZAJĘCIA POKAZOWE NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

W dniach 24.02.2015 i 03.03.2015 w godzinach 15.30-17.00 odbędą się zajęcia pokazowe na ściance wspinaczkowej prowadzone przez instruktora panią Annę Ochocką (tel. 534 972 777). Zajęcia są kierowane dla dzieci przebywających w tym czasie na świetlicy. W dniu 28.02.2015 w godzinach 10.00 - 18.00 odbędą się zajęcia pokazowe na ściance wspinaczkowej dla zainteresowanych. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie odpowiedniego dokumentu (poniżej). Zajęci mają na celu propagowanie sportów wspinaczkowych i wyłonienie chętnych do uczestnictwa w stałych grupach szkoleniowych.

regulamin ścianki

oświadczenie dla dzieci poniżej 16 lat

oświadczenie dla młodzieży 16 i 18 lat

 

majaW środę 18 lutego klasa If gościła w naszej szkole pana pszczelarza z Towarzystwa Przyjaciół Pszczół, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze pan Ryszard opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć mały ul, przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę), produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, wosk, miód). Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt ze zdrowymi produktami stworzonymi przez naturę. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę. Mamy nadzieję, że w maju się spotkamy na łonie natury w pasiece).

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU

dbiW ramach programu profilaktycznego szkoły w klasach VI zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze „Bezpieczne korzystanie z Internetu”. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji i zgodnie przyznali, że nie wyobrażają sobie życia bez NETU. Podczas pogadanki zostało poruszonych wiele tematów: SPAM, różnego rodzaju wyszukiwarki, e-maile, gadu-gadu, Skype, Facebook, gry w sieci. Wiele czasu poświęciliśmy na zagrożenia płynące z Internetu oraz cyberprzemoc, czyli prześladowanie w sieci. Na zakończenie uczniowie stworzyli poradnik bezpiecznego korzystania z Internetu.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

dzieci

Zapraszamy dzieci, które rozpoczną naukę w roku szkolnym 2015/2016 na zajęcia adaptacyjne odbywajace się w naszej szkole w ramach miejskiego programu "Szkoła Otwarta".

pdf    ZOBACZ SZCZEGÓŁY

 

PO FERIACH

Uczniowie powrócili z ferii zimowych wypoczęci i chętni do zdobywania wiedzy. Wychowankowie klas czwartych podczas godzin wychowawczych zastanawiali się, jak pracować, by nie stracić zapału, szukali swych słabych i mocnych stron. Wymyślali nowatorskie sposoby na akceptowanie samego siebie i zwiększenie swej efektywności podczas uczenia się. Życzymy wszystkim wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego sobie celu!

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 obchodzimy 10 lutego. Wydarzenie to odbywa się w Polsce po raz jedenasty.

W tym roku DBI świętować będziemy pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet". Podczas tegorocznych obchdów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Oto inicjatywy, które SP6 podejmie w tym roku w miesiącu lutym:

pogadanki na zajęciach komputerowych pt:. "Zagrożenia cyberprzestrzeni"

klasy 4 wykonają plakaty;

klasy 5 wykonają kryżówki i rebusy;

klasy 6 wykonają komiksy;

a wszystko to w myśl hasła "BEZPIECZNY INTERNET"

PODSUMOWANIE I SEMESTRU

m1Ten semestr był dla klas czwartych pewną nowością. Musieli zmierzyć się z nowym sposobem oceniania, poznali wielu nauczycieli…

We wrześniu wybierali samorządy, tworzyli regulaminy dla swoich klas. Uczniowie przydzielali sobie dodatkowe funkcje i obowiązki wobec klasy. Zajmowali się też ekologią i ochroną środowiska. Dzieci uczestniczyły w pokazowej lekcji j. rosyjskiego, niektóre zainteresowały się też j. niemieckim. Dziewczynki pamiętały oczywiście o Dniu Chłopaka.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2