GRA MIEJSKA


Przedświąteczne spotkanie muzyczne w zerówkach. 22 grudnia dzieci z klas 0 wzięły udział we wspaniałym spotkaniu muzycznym  z tatą Lenki Mieczkowskiej z klasy 0A. Pan Michał, który jest zawodowym muzykiem i pracuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni,  zapoznał nas z brzmieniem i możliwościami wspaniałego instrumentu muzycznego jakim jest puzon. Wesoło bawiliśmy się w zabawę -  "Jaka to melodia?", wspólnie kolędowaliśmy i integrowaliśmy się. Okazało się, że bardzo dobrze znamy wiele polskich kolęd i pastorałek. Wspaniale bawiliśmy się dzięki panu Michałowi! Bardzo dziękujemy za odwiedziny i poświęcony nam czas- uczniowie i panie z klas 0. Pozdrawiamy świątecznie:-)


Loteria fantowa. W dniach 14-15 grudnia 2016 r. odbyła się w bibliotece uwielbiana przez uczniów loteria fantowa. Członkinie z Koła Przyjaciół Książki: Agata Grad, Oliwia Pawlędzio, Natalia Redwanz, Kinga Sobolewska, Weronika Wasielewska pod opieką pani Katarzyny Helińskiej spotykały się od października i systematycznie opisywały fanty przyniesione przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Przygotowano 725 fantów. Na loterii znalazły się m.in. pluszaki, przybory szkolne, gry i ozdoby świąteczne. Miło było oglądać uśmiechnięte twarze uczniów, którzy z wielką radością odbierali podarunek. Zabawa była wspaniała – chwila napięcia, a potem zadowolenie z wylosowanej niespodzianki. Dochód został przekazany na potrzeby biblioteki. Za pieniądze uzyskane z loterii fantowych z poprzednich lat udało się zmodernizować bibliotekę. Zakupiono m.in. wygodną kanapę, obrazy oraz meble. Nowe miejsce cieszy się wśród uczniów wielką popularnością. Jest ich oazą spokoju i chwilą wytchnienia od obowiązków. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w loterii.


Dnia 15 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się konkurs "Kolęd i pastorałek". W konkursie wzięło udział 88 uczniów klas 0 – VI. Poniższe osoby zakwalifikowały się do 2 etapu, który odbędzie się 13 stycznia 2017 roku:)

  1. Marta Hendzel  - kl.0A

 2. Grupa "Świąteczne Dziewczyny" - kl. 0A

 3. Julia Hatłas, Magdalena Wawrzynowska - kl. 2F

 4. Oliwia Gemzała - kl. 2A 

 5. Agata Zielińska, Karolina Chludzińska - kl. 3G

 6. Laura Iwanicka - kl. 4A

 7. Kinga Jeżyk, Nadia Babirecka  - kl. 4B

 8. Maria Hendzel - kl. 4C

 9. Kinga Sobolewska, Oliwia Pawlędzio, Weronika Wasielewska  - kl. 5A

 10. Aleksandra Czerechowska, Zosia Wątróbska  - kl. 5D

 11. Joanna Oleksik, Anna Gorzejewska, Wiktoria Cysarz - kl. 6A 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Katecheci


Warsztaty plastyczne w zerówkach. 14 grudnia dzieci z zerówek wraz ze swoimi rodzicami i paniami: Beatą, Marzanną i Mirką uczestniczyły w integracyjnych warsztatach plastycznych. Ochoczo przystąpiliśmy do stworzenia pięknej dekoracji - kominka z ozdobami świątecznymi. Efekt naszej wspólnej pracy zaskoczył wszystkich!  Kominek zdobi hol szkoły i wzbudza powszechny zachwyt :-) Bardzo dziękujemy wszystkim,  którzy zaangażowali się w jego przygotowanie.


24 listopada i 16 grudnia uczniowie z klas młodszych odwiedzili z EduFunem EkoŚwiat i stworzyli własny prąd. Wystarczył do tego specjalny rowerek, ogromny wiatrak oraz panel, który ożywia niejedną zabawkę. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się, gdzie i jak powstaje prąd i jakie są jego źródła. Zastanawiały się również, czy mogłyby istnieć świat bez prądu, czy można by było samemu prąd wytworzyć. Okazało się, że tworzenie prądu to prawdziwa frajda!


Nasi wolontariusze po raz kolejny gościli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Wspólnie z panią Basią i panią Małgosią wzięli udział w zajęciach plastycznych, wykonując ozdoby świąteczne. Był to czas wspólnej integracji, zabawy i radości.


Przedświąteczne akcje charytatywne zakończone sukcesem:)

1. "Być jak św. Mikołaj" – uzbieraliśmy 54 maskotki, kilka gier i książeczek dla potrzebującej rodziny oraz dla dzieci osieroconych i chorych z Hospicjum.

2. "Zostań Aniołem" – ogromna ilość kartek, pocztówek dla dzieci z chorobą nowotworową z Lublina.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIUSZY


DZIEŃ ANIOŁA . 14 grudnia w naszej szkole jest DZIEŃ ANIOŁA. Tego dnia przychodzimy do szkoły ubrani na biało lub przebrani za anioła i zachowujemy się jak anioły. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Samorząd Uczniowski


W sobotę 10 grudnia uczniowie klasy IIIf oraz dzieci uczestniczące na koło przyrodnicze wybrali się razem z Klubem Krajoznawców „BLIZA” na Złaz Mikołajkowy. Pomimo deszczowej aury doszliśmy do mety na Świętą Górę.Wspólna wędrówka zakończyła się spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który przybył z workiem prezentów dla grzecznych i wytrwałych dzieci oraz tych wcześniej urodzonych.


Uczniowie klasy III a z okazji mikołajek wybrali się do kręgielni U7 w Gdyni. Tam spędzili miło czas na drużynowej grze w kręgle i wspólnym posiłku. Mikołaj zdołał i tam odnaleźć dzieci (bo podobno szukał ich wcześniej w szkole) i zostawić im słodkie prezenty. Każdy otrzymał też czerwoną czapeczkę. Było mikołajkowo i bardzo wesoło!


6 grudnia klasa 3 c nietypowo świętowała mikołajki. Wspólnie z mamami lub babciami lepiliśmy z gliny aniołki, które zostaną wypalone i oszkliwione w sam raz na świąteczną choinkę. Był też słodki poczęstunek i szalone świąteczne fotki. Uwielbiamy takie wesołe i wspólne zabawy.


Czym tak na prawdę jest światło? W jaki sposób tworzy kolory? Czy z wielu różnych kolorów można stworzyć biały? Odpowiedzi na te i inne pytania związane ze światłem otrzymali uczniowie klas młodszych, biorąc udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych 5 i 6 grudnia przez EduFun – Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy. Laser, soczewki, pryzmat, tęcza, peryskop – świetlanych wrażeń nie brakowało!


Dnia 2 grudnia 2016 roku, klasy 2D i 2G pojechały do Drzewiny na spotkanie ze św. Mikołajem. Wyjechaliśmy ze szkoły już o 7 rano, po dwóch godzinach podróży autokar dowiózł nas na miejsce. Powitała nas zimowa aura oraz pomocnicy św. Mikołaja. Najpierw zwiedziliśmy żywą szopkę ze zwierzętami, następnie elf opowiadał nam o trudnym życiu Lapończyków, które wiedli wiele lat temu. Później Samowie zaprosili nas do namiotu, w którym przy ognisku opowiadali o życiu św. Mikołaja. Kolejnym etapem naszej wizyty na Przystanku św. Mikołaja było własnoręczne wykonywanie stroików świątecznych i ozdabianie bombek, zwiedziliśmy też wystawę związaną z Bożym Narodzeniem, widzieliśmy zabytkowe sanie św. Mikołaja, które ciągnęły renifery. Wielkie emocje wzbudziło w nas spotkanie ze św. Mikołajem w jego pokoju. Każde dziecko mogło usiąść na kolanach Gwiazdora i opowiedzieć mu o wymarzonym świątecznym prezencie. Mikołaj serdecznie rozmawiał z każdym uczniem, przekazał nam też kilka dobrych rad, co zrobić, aby otrzymać upragniony prezent. Mamy, które były z nami na wycieczce zrobiły mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Na koniec zrobiliśmy zakupy w sklepiku z pamiątkami.  Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. 


ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA „CIAPKOWO”  KLASY V. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do piątku (12.12-16.12) organizujemy w szkole wśród uczniów klas piątych zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów ze schroniska „Ciapkowo”. Wszystko przynosimy we wskazanym tygodniu do swojej sali lekcyjnej. Uczniowie SEKCJI EKOLOGICZNEJ SU będą na bieżąco wynosić dary z sal na wyznaczone miejsce. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji. KLASY PIĄTE I SEKCJA EKOLOGICZNA SU


piernikiKIERMASZ ŚWIATECZNY „POD SKRZYDŁAMI ANIOŁA”. W dniach 29-30 listopada 2016r. odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski kiermasz świąteczny „Pod skrzydłami anioła”. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy pomogli w realizacji tak dużego przedsięwzięcia, dostarczając na kiermasz pierniki, ciasteczka, ozdoby świąteczne, świeczniki, stroiki i kartki świąteczne. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. Samorząd Uczniowski


Dnia 2 grudnia klasa 4 b tworzyła swoje własne krainy na wzór Narnii. Uczniowie budowali wejścia do wymyślonego królestwa oraz ustalali zasady obowiązujące w ich światach. Pomysłowość uczniów nie zna granic - w jednej grupie pojawił się mieszkaniec tajemniczej krainy Zegaropożeraczy, w innej wejście zostało przyozdobione kwiatkiem. W pewnej krainie zadbano o środki czystości, a do innej wchodziło się przez sprytnie skonstruowany stary komin.


W związku z akcją "Christmas cards for our eTwinning partners" uczestnicy koła DISCOVER przygotowali kartki świąteczne dla swoich przyjaciół z Europy. Założeniem tego przedsięwzięcia jest to, aby każda szkoła uczestnicząca w projekcie wykonała i przesłała kartkę świąteczną dla swoich europejskich kolegów i koleżanek. Do kartek każda ze szkół ma dołączyć upominek. My wpadliśmy na pomysł, aby do kartek świątecznych dołączyć widokówkę z Gdyni z pozdrowieniami wraz z naszym polskim grosikiem na szczęście  Przyznamy, że jesteśmy ciekawi na jakie pomysły wpadnie Grecja, Litwa, Rumunia, Turcja, Zjednoczone Królestwo, Serbia, Bułgaria, co dołączą za ciekawostkę Włochy, a jaki upominek otrzymamy ze szkół z Polski - z Torunia, Cynkowa i Falkowa... Nie możemy się doczekać!

Oto nasze kartki...       FOTO 1       FOTO 2


 1 grudnia 2016 r. uczniowie klasy III a wraz z rodzicami i rodzeństwem wzięli udział w świątecznym spotkaniu integracyjnym. Tematem przewodnim warsztatów były kalendarze adwentowe. Wyobraźnia nie ma granic - powstawały przepiękne i oryginalne kalendarze, które pomogą dzieciom odliczać czas do Bożego Narodzenia.


Z ogromną przyjemnością informujemy, że zostaliśmy kolejny raz zwycięzcami konkursu na logo europejskiego projektu, tym razem projektu: WORKOUT, NUTRITION, HEALTH and WELLNESS!!! Rywalizowaliśmy z koleżankami i kolegami z: - Włoch, - Turcji, - Grecji, - Zjednoczonego Królestwa, - Polski, - Serbii, - Litwy, - Rumunii. Pierwsze miejsce to dla nas ogromna radość i motywacja do kolejnych działań ;) Uczestnicy i Opiekunowie koła DISCOVER Magda Rzeppa i Ela Klińska


Uczniowie klasy IIIf wybrali się w ramach projektu Gdyński Szlak Edukacyjny na wycieczkę zwiedzając najciekawsze miejsca Gdyni. Pomimo mroźnej pogody udało się nam poszerzyć i utrwalić wiedzę o wyszczególnione obiekty tj. InfoBox, ORP Błyskawica, Dar Pomorza, Dar Młodzieży, Akwarium Gdyńskie, przystań jachtowa „Marina”. Na drugi etap Gdyńskiego Szlaku Edukacyjnego mali turyści czekają z niecierpliwością do wiosny.

 

kukielkiDawno, dawno temu… Klasy 4 – 6 w listopadzie pracowały nad projektami baśniowymi. Uczniowie zamienili się w pisarzy i tworzyli teksty, które dyktowała im wyobraźnia. Pod koniec miesiąca powstały klasowe zbiory baśni opatrzone ilustracjami w wykonaniu młodych autorów lub ich rówieśników. W ramach projektu odbył się też konkurs na kukiełkę. Prace uczniów stworzyły wystawę z naszej bibliotece szkolnej. Oto lista zwycięzców: I miejsce: Dominik Bałon, II miejsce: Wiktoria Frankowska Martyna Bumbul, III miejsce: Marcel Duraziński Krzysztof Wernerowski. Prace konkursowe dzieci zostaną przekazane do SOSW nr 1 w Gdyni.

1 2f2 2fOstatni dzień przed świąteczną przerwą od zajęć szkolnych oprócz nauki pełen był kolęd, życzeń i radości. Klasa IIf wraz z wychowawczynią przygotowała klasową wigilię, podczas której przypomnieliśmy sobie zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się potrawami wigilijnymi przygotowanymi dla nas przez rodziców. Po życzeniach i posiłku przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd i oczywiście małe upominki własnoręcznie zrobione przez naszą panią wychowawczynię. Były to prześliczne aniołki, które sprawiły nam wielką radość. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

wigilia1„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

                                           Cyprian Kamil Norwid

W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną uczniowie klas IV – VI spotykali się w klasach, aby wspólnie spędzić cudowne chwile podczas klasowej Wigilii. Był biały obrus, opłatek, szopka i wspólne śpiewanie kolęd. Takie spotkanie to czas szczerych życzeń, przebaczenia, podania dłoni. Szkoda, że Wigilia jest tylko raz w roku.

arkaUczniowie klas IV na lekcji religii zapoznają się z początkami historii zbawienia, wydarzeniami związanymi ze Starym Testamentem. Największą świętością i znakiem obecności Boga była Arka Przymierza. Uczniowie najpierw na podstawie Pisma Świętego zapoznali się z historią Jej powstania i znaczeniem, następnie oglądali prezentację multimedialną i jako podsumowanie tworzyli piękne Arki Przymierza, w której umieścili Dekalog na wzór Mojżesza. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i radością.

452Serdecznie dziękujemy dzieciom z klas II i III oraz ich rodzicom za udział w konkursie „Serce z piernika” Upieczone pierniki trafiły na szkolny jarmark bożonarodzeniowy organizowany przed świętami, a zebrane tą drogą fundusze przeznaczone zostały na cele charytatywne. W konkursie wzięło udział ponad 80 uczniów. Wykonali wspaniałe, kolorowe i bardzo pomysłowe ciastka. Dziękujemy wszystkim - zarówno twórcom tych wspaniałych wypieków jak i tym, którzy je zakupili.Okazaliście wspaniałe piernikowe serce i pomogliście potrzebującym!!! Jeszcze raz dziękujemy i życzymy, aby Święta Bożego Narodzeniawypełnione były spokojem i radościąa Nowy Rok 2016 tylko dobrym czasem. Dyrekcja, organizatorzy oraz SU przy naszej szkole.

Wspólne kolędowanie w IIIc
18 grudnia po południu w przedświątecznej atmosferze rodzice wraz z dziećmi i wychowawczynią  spotkali się w klasie, podzielili  się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Potem wspólnie kolędowali, grali na instrumentach i przepięknie recytowali bożonarodzeniowe, wzruszające  wiersze.  Na koniec był smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy i upominki od Mikołaja.  Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i  przybyli na to miłe rodzinne spotkanie. Życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.    

pocztowkaUczniowie klas szóstych wraz z Samorządem Uczniowskim w miesiącu grudniu angażowali się w akcje charytatywne: „kup pocztówkę za złotówkę”, kiermasz świąteczny oraz zbiórkę darów dla Białorusi. Bardzo dziękujemy Rodzicom i uczniom za zaangażowanie i wrażliwą postawę na potrzeby drugiego człowieka.

14 grudnia w poniedziałek w godzinach popołudniowych w szkole odbyło się świąteczne spotkanie integracyjne uczniów klasy IIa i ich Rodzin. Punktualnie o godz. 16.00 rozpoczęło się klasowe spotkanie opłatkowe. Wychowawca wraz z uczniami składali bożonarodzeniowe życzenia, z bliskimi przełamaliśmy się opłatkiem. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i wigilijnego poczęstunku. Następnie w przedświątecznej atmosferze odbył się klasowy konkurs pięknego czytania fragmentu lektury “Dzieci z Bullerbyn” traktującego o świętach w Szwecji. Uczestnicy konkursu spisali się na medal – każdy czytający otrzymał dyplom i nagrodę. Po części oficjalnej przeszedł czas na bożonarodzeniowe warsztaty. Dzieci z rodzicami, dziadkami oraz rodzeństwem wykonywały przepiękne bałwanki ze zwykłej, dziecięcej skarpety. Efekt był piorunujący – tak pięknych bałwanów w takiej ilości chyba jeszcze nikt nie widział. Teraz zdobią domy uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i życzymy cudownych świąt i pełnego miłych niespodzianek Nowego Roku.

16.12.2015r wychowawczynie kl. "0" a i b przeprowadziły zajęcia otwarte dla rodziców wraz z uczniami "zerówek" w formie warsztatów plastyczno- technicznych „Radosne święta - twórcze święta”. Efektem naszej wspólnej pracy jest bałwan wykonany z plastikowych kubeczków, który pięknie zdobi naszą szkołę. Dziękujemy rodzicom za przybycie i świetną zabawę.

Dnia 11.12.2015r w naszej szkole wielkie wydarzenie,

rodzice zamienili się w aktorów i zrobili na dzieciach ogromne wrażenie!

Przez spektakl, który z Panią Beatą Chojnowską- Gąsiorek rodzice stworzyli ,

spełnili dziecięce marzenia- magiczną krainę Świętego Mikołaja wszyscy odwiedzili.

W elfy, skrzaty rodzice się zamienili i śpiewając świąteczne piosenki,

w radosny czas Świąt Bożego Narodzenia nas wprowadzili.

Historię Świętego Mikołaja wszystkie dzieci poznały,

jego dobroć i wielkie serce będą naśladowały.

Ci, którzy nas nie widzieli, niech się nie smucą,

bo rodzice w styczniu znów ze spektaklem do nas wrócą.

 

W spektaklu pt.: „Opowieść o Świętym Mikołaju” wystąpili:

DZIEWCZYNKA- p. Anna Nynca
skrzat PIRUŚ- p. Joanna Samaszko
skrzat KORETKO- p. Anna Wróblewska
skrzat RODEJKO- p. Emanuela Jereczek
skrzat RYCYCHO- p. Agnieszka Hydzik
DIABEŁ/ LISTONOSZ- p. Aleksandra Pach- Rudnicka
ANIOŁ- p. Małgorzata Górnowicz

MIKOŁAJ- p. Mariusz Wróblewski

zdjęcia ze spektaklu ...

Serdecznie dziękuję rodzicom za współpracę, która była dla mnie przyjemnością.
Gratuluje talentu i zapraszam do kolejnych produkcji. Pozdrawiam!

Beata Chojnowska- Gąsiorek

W dniu 15 grudnia uczniowie klasy II e wraz ze swoimi opiekunami tworzyli piękne ozdoby świąteczne. Zarówno dzieci i opiekunowie pracowali z ogromnym zapałem i wielkim zaangażowaniem, a efekty ich pracy będą wspaniałą ozdobą ich domów w ten świąteczny czas. Klasa II e wraz z wychowawcą życzy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT !

Z okazji mikołajek piąte klasy wybrały się na wycieczkę do kina na film o Piotrusiu Panie oraz do kręgielni U7 w Gdyni. Wszyscy uczniowie biorący udział w wydarzeniach dziękują Świętemu Mikołajowi za prezent, gdyż bawili się wyśmienicie.

WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ „CZAS ŚWIĄT, CZAS KOLĘDOWANIA”

Wojewódzki Konkurs Piosenki Świątecznej odbył się 12 grudnia 2015r. Naszą szkołę w kategorii soliści klas 4-6 reprezentował Karol Mroziński - uczeń klasy 4e. Wśród 21 uczestników którzy zaprezentowali i wykonali piosenki o tematyce świątecznej nasz uczeń zdobył wyróżnienie. Opiekun artystyczny: Katarzyna Kosińska

szachy2szachySukcesy w szachach

Uczniowie klasy III c- Emilia Skólska i Mateusz Sobczyński odnieśli kolejne sukcesy w szachach. Zdobyli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora MDK w Gdyni. Gratulujemy i życzymy Wam  dalszych sukcesów. Brawo!!! 

7 grudnia klasy IV – VI obchodziły ulubione święto wszystkich dzieci – Mikołajki. Uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty. Pojawiły się breloczki, łańcuszki, kubki, karty upominkowe do Smyka. Wszyscy byli zadowoleni z niespodzianek i zgodnie stwierdzili, że również w tym roku Mikołaj trafił w ich gusta. Później były rozmowy oraz chwila refleksji na temat zbliżających się świąt. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok Mikołaj znów nas odwiedzi; ho, ho, ho.


7 grudnia 2015 r. pojawił się w naszej szkole Św. Mikołaj. Co prawda nie wszystkie dzieci miały okazję się z nim spotkać, jednak dla uczniów klasy 2a zostawił dwa spore worki z prezentami. Pani Kasia, stając się tym samym pomocnikiem Mikołaja, rozdała je grzecznym dzieciom. Każdy dostał słodkości, którym ciężko było się oprzeć. Dziękujemy Ci, Święty Mikołaju!

5 grudnia uczennice naszej szkoły: Julia Witkowska kl. I a, Maja Bil kl. III c, Lidia Brancewicz kl. III c brały udział w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim klas I-III o tematyce świątecznej "Święta się zbliżają dzieci o nich wierszem opowiadają".

Wraz z Panią Olą Elgert - Franczyk dziewczyny wyruszyły do Gdańska zmierzyć się z innymi uczestnikami konkursu. Rywalizacja była bardzo duża. Tym razem nie udało się zdobyć podium, ale…. kto wie co przyszłość przyniesie naszym zdolnym uczennicom.

Klasy III w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie 

 4 grudnia klasy III pojechały na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.  Zostało ono powołane do życia 17 lipca 1978 r. Prezentująca unikatowe zbiory placówka mieści się w XVIII-wiecznym dworku szlacheckim, w którym urodził się Józef Wybicki, twórca polskiego hymnu narodowego. Oprócz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w Muzeum Hymnu Narodowego mogliśmy  spotkać mieszkańców dworku Wybickich w zrekonstruowanych strojach z epoki. Do nowej wystawy dołączono też eksponaty pozyskane z takich instytucji, jak warszawskie Muzeum Wojska Polskiego czy Zamek Królewski. Dzięki nim łatwiej mogliśmy  wyobrazić sobie realia czasów Józefa Wybickiego. Wystawa główna Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie podzielona na dwie odrębne ekspozycje: „Józef Wybicki i jego czasy” oraz „Losy Mazurka Dąbrowskiego” cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i opiekunów. Zwiedziliśmy również Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana. Mogliśmy obserwować proces powstawania pięknej porcelany, pracę ludzi na różnych stanowiskach oraz maszyn i nowoczesnych robotów, które pomagają człowiekowi. Na koniec mogliśmy podziwiać wszystkie skarby w firmowym sklepie i dokonać tam fantastycznych zakupów!:-) 

2 grudnia "0A" i "0B" odwiedził p. Marcin Bożek, który opowiedział o zawodzie muzyka. Dzieci "wyginały śmiało ciało" przy dźwiękach gitary basowej. Wszyscy bawili się wspaniale.

ad1ad3Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który przygotował nas do Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczny Adwent zbiegł się z początkiem obchodów rocznicy 1050-lecia chrztu Polski i Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Uczniowie klas VI w nawiązaniu do tematyki tegorocznych rorat wykonali: „Drzewo Życia-chrzest źródłem miłosierdzia” wraz z kalendarzem adwentowym, natomiast dzieci klas IV ulepiły z plasteliny lub modeliny przepiękne serca symbolizujące postanowienia adwentowe.

4 grudnia klasy II e i II g wybrały się na zajęcia warsztatowe do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem zajęć była Ukraina. Prowadziła je Ukrainka, która opowiedział nam o tym pięknym kraju. Mieliśmy okazję poznać symbole narodowe oraz zwyczaje mieszkańców Ukrainy. Nauczyliśmy się kilku słów ukraińskich. Na zakończenie były wspólne zabawy. Zajęcia były bardzo ciekawe! Nie obyło się bez niespodzianki. W związku ze zbliżającymi się mikołajkami do biblioteki przybył prawdziwy Mikołaj, który obdarował nas słodkościami.

4 grudnia uczniowie klasy II g zaprosili na wspólne zajęcia swoich rodziców. Wykonaliśmy piękne kartki świąteczne, które będziemy sprzedawać na kiermaszu bożonarodzeniowym w naszej szkole. A oto efekty naszej pracy.

sprUczniowie Klas szóstych dnia 4 grudnia zmierzyli się z pierwszym ważnym próbnym egzaminem w swoim życiu. Taka próba dostarczyła wielu emocji, co właściwy sprawdzian, który odbędzie się już za kilka miesięcy. Uczniowie pracowali dwuetapowo – w I części zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego i matematyki osadzonymi w kontekście historycznym lub przyrodniczym, po przerwie napisali część sprawdzającą wiedzę i umiejętności języka angielskiego. Mamy nadzieję, że nasi dzielni szóstoklasiści osiągną bardzo dobre wyniki, co zmotywuje ich jeszcze bardziej do pracy, aby w kwietniu jak najlepiej napisali sprawdzian podsumowujący ich wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole podstawowej. Życzymy powodzenia!!!

W myśl zasady W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH klasy IV i V czwartego grudnia wybrały się na lodowisko w Gdyni. Wszyscy uczniowie z wielkim zapałem ćwiczyli dość trudną umiejętność jazdy na łyżwach. Były też osoby, które pierwszy raz w życiu poruszały się po tafli lodu. Zabawy, uśmiechu było wiele. Towarzysząca muzyka umilała i tak wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie wyjście na lodowisko.

warsztaty1warsztaty2Na początku grudnia klasy czwarte i piąte uczestniczyły w bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 w Gdyni. Podczas zajęć uczniowie wykonywali kartki świąteczne, wypisywali życzenia i zdobili swoje prace. Tworzyli też filcowe ozdoby na choinkę. Niektórzy po raz pierwszy zmierzyli się z ręcznym szyciem. Podczas spotkania panował świąteczny nastrój. Po zajęciach młodzi artyści zabrali swoje dzieła do domu.

fono1Na przełomie listopada i grudnia podczas godzin wychowawczych piąte klasy ustalały, w jaki sposób korzystać ze środków transportu miejskiego, by być w zgodzie z zasadami kultury osobistej. Uczniowie mówili o bezpieczeństwie podczas jazdy. Piątoklasiści zastanawiali się, jak korzystać z miejsc publicznych, by nie być uciążliwym dla innych ludzi. Uczniowie zgodzili się, że dużym zagrożeniem może być nieuważne lub nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego. Zwieńczeniem dyskusji były komiksy ilustrujące skutki takiego zachowania.

Dnia 3.12.2015r. klasy szóste sprawdzały, czy lód ma gładką powierzchnię ;)

W czwartek 3 grudnia klasy I i II miały okazję odwiedzić Przystanek świętego Mikołaja w Drzewinie. Dzieci spotkały się z Mikołajem, aby wyjawić mu swoje marzenia dotyczące prezentów. Oprócz tego zobaczyły piękną szopkę oraz poznały bożonarodzeniowe tradycje. W mikołajkowym kinie obserwowały proces wytwarzania bombek. Dzieci własnoręcznie zrobiły swoją wyjątkową ozdobę choinkową i stroik. Przez cały pobyt w Drzewinie towarzyszyły nam elfy-pomocnicy świętego Mikołaja. Wycieczka była bardzo udana.

3 grudnia klasy drugie wyruszyły do Drzewiny na spotkanie ze św. Mikołajem. Na każdą grupę czekał Elf, który oprowadzał nas po Przystanku św. Mikołaja. Widzieliśmy żywą szopkę, spotkaliśmy Lapończyka mieszkającego w kocie, skosztowaliśmy lapońskiej herbatki przygotowanej przez panią Mikołajową, obejrzeliśmy film jak powstają szklane bombki, wzięliśmy udział w warsztatach zdobienia bombek i wykonywania stroików świątecznych, dowiedzieliśmy się nieco o zwyczajach świątecznych, no i najważniejsze zdradziliśmy swoje marzenia świąteczne Mikołajowi. Na koniec zakupiliśmy świąteczne pamiątki. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

3 grudnia uczniowie klasy III c  udali się na zajęcia do Gdynia InfoBox na warsztaty edukacyjne  „Piechotą po mieście”. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. W ramach części teoretycznej uczniowie zapoznali się z dobrymi przykładami kształtowania przyjaznych mieszkańcom przestrzeni publicznych, przeanalizowali  jakie cechy powinna posiadać przyjazna im przestrzeń miejska.W ramach części praktycznej z wielkim entuzjazmem zaprojektowały, a potem opowiadały o swoich pomysłach na  to, aby w mieście żyło się przyjemniej, lepiej, ciszej..... 

W Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni dni 03 (czwartek) i 04 (piątek) grudnia 2015 są dniami, w których nie organizuje się zajęć edukacyjnych.
Dnia 03.12.2015 w szkole odbędzie się rejonowy etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.
Dnia 04.12.2015 w szkole odbędzie się próbny sprawdzian dla uczniów klas szóstych.
W tych dniach świetlica i oddziały przedszkolne pracują bez zmian.
Zupa wydawana będzie 11.00-13.00.
Dla uczniów organizuje się zajęcia opiekuńcze. Informacje nt przekazują wychowawcy.
Udział w zajęciach opiekuńczych nie jest obowiązkowy.
W tych dniach nie odbywają się zajęcia dodatkowe prowadzone przez szkołę.
Szkoła nie odpowiada za zajęcia prowadzone przez podmioty zewnętrzne.

Miesiąc GRUDZIEŃ w naszej szkole poświęcony był takim wartościom jak: TRADYCJA i  RODZINA. Uczniowie klas I - VI mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach świątecznych. W ten sposób mogli jeszcze lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniom i ich rodzinom.

KATECHECI

PRZEPIS NA DOBRE ŚWIĘTA

Składniki: 50 dag modlitwy, 1 kg wiary w Pana Jezusa,  20 dag oczekiwania, 20 dag radości,  12 dag życzliwości, 1 spowiedź, 1 dag miłości oczyszczonej, 2 łyżki ofiarności.

 Przepis: Modlitwę wymieszać z miłością oczyszczoną i wiarą, zrobić zagłębienie i wlać życzliwość. Zagnieść ciasto i rozwałkować na grubość około 3 mm. Wycinać kształty, jakie kto potrafi i lubi. Ciastka piec w nagrzanym miłością, dobrocią i ciepłem piekarniku przez około 10 minut. Po paru dniach można je dowolnie ozdabiać dobrymi uczynkami.

Z WIZYTĄ W DRZEWINIE

Dnia 15 grudnia wszystkie klasy drugie pojechały autokarami na wycieczkę do Drzewiny, gdzie mieści się Przystanek Św. Mikołaja. Dla grup zorganizowanych przygotowany był specjalny 4-godzinny program. Każda klasa miała osobistego oprowadzającego Elfa, który pokazał wszystkie atrakcje, opowiadał o zwyczajach świątecznych, śpiewał z dziećmi kolędy i był pomocny we wszystkim. W programie mieliśmy:

  • Żywą Szopkę - osiołka, owieczki, kózki;
  • Spotkanie ze Świętym Mikołajem - w Jego biurze. Podczas wizyty można było porozmawiać z Mikołajem, poprosić Go o idealny dla siebie prezent;
  • Zwiedzanie Wystawy Wigilijnej - Szopka Krakowska, pamiątki wigilijne sprzed lat i z innych krajów;
  • Naukę w Szkole Elfów - własnoręcznie przystrajaliśmy bombki i stroiki;
  • Prezentację filmu o Laponii, reniferach, psachy rasy husky;
  • Wizytę na Świątecznym Jarmarku, gdzie każdy z uczestników mógł kupić pamiątkę dla siebie lub znaleźć doskonały upominek dla rodziny i znajomych;
  • Mnóstwo wspaniałej zabawy i nauki poprzez zabawę. mDodatkowo, każdy uczestnik otrzymał specjalny certyfikat wizyty  w Przystanku Św. Mikołaja.

 

PCHŁA SZACHRAJKA

teatr12 grudnia klasy Ic i I g udały się do Teatru Muzycznego na przedstawienie pt: „Pchła Szachrajka”. Spektakl powstał na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią zamiast języka angielskiego to języka pcheł. Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Niestety... nienajlepszych. Wspaniałym prezentem była dla uczniów możliwość spotkania się po spektaklu z występującymi aktorami, a pamiątką - wspólne zdjęcie.

MIKOŁAJ

5 grudnia 2014 r. uczniów z klas Ia i Ib odwiedził wyczekiwany od dawna Św. Mikołaj. Ten wspaniały gość znalazł chwilę, by porozmawiać z dziećmi i wręczyć im prezenty. Pierwszaki odwdzięczyły mu się, recytując wierszyki. Tego dnia na zajęciach było bardzo wesoło – wszyscy poubierani na czerwono-biało, w mikołajkowych czapkach na głowach bawili się tym, co dostali od Świętego, wykonywali różne mikołajkowe zadania, a na koniec wykonali śliczne prace z kolorowego papieru przedstawiające brodatego Mikołaja. Niektórzy się zastanawiali, czy za rok Święty Mikołaj również nas odwiedzi? Tego byśmy sobie życzyli.

DZIEŃ BABECZKI

babeczka16.12.2014R Samorząd Uczniowski przeprowadzi akcję „Dzień babeczki”. Tego dnia podczas przerw międzylekcyjnych sprzedawane będą babeczki upieczone przez rodziców. Cena babeczki – 1zł. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na obchody 80-lecia naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich uczniów do kupna babeczek i życzymy smacznego.

samorzad uczniowski

KLASA 1A W TEATRZE

10 grudnia 2014 r. uczniowie kl.I a udali się do Centrum Kultury w Gdyni na przedstawienie „Mała Syrenka”. To wesołe przedstawienie bardzo nam się spodobało. Dzieci poznały morskie zwierzęta z krainy króla Neptuna i nauczyły się, że należy dbać o czystość mórz i oceanów. Z zaciekawieniem śledziły losy 15-letniej syrenki, której marzeniem było zobaczyć człowieka. Jak przystało na komedię muzyczną było wiele okazji do śmiechu, jak i wspólnej zabawy. Do domów powróciliśmy, mając w pamięci trzy morały: że brzydko jest śmiecić, ładnie jest czytać książki, a przede wszystkim – warto być sobą i nie udawać kogoś innego niż się jest.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniach 9, 10 i 11 grudnia zapraszamy rodziców i opiekunów naszych uczniów na zebrania.

pdf  szczegóły.pdf

UWAGA RODZICE / OPIEKUNOWIE !!!

Zebranie dla rodziców uczniów z klasy 1 B odbędzie się 15.12.2014 o godz. 17.00 w sali 213.

Zebranie dla rodziców uczniów z klasy 5 F odbędzie się 17.12.2104 o godz. 17.00 w sali 114.

W WIELKIEJ FABRYCE PREZENTÓW

4 grudnia klasa IIIC wyjechała do Wielkiej Fabryki Prezentów Świętego Mikołaja w Gdańsku. W tym przedświąteczno – mikołajkowym czasie była to dla nas ciekawa atrakcja i możliwość spędzenia w gronie przyjaciół z klasy czasu na beztroskiej zabawie. Mogliśmy do woli się bawić w świątecznej atmosferze pod opieką elfów Św. Mikołaja. Na koniec spotkaliśmy się z Mikołajem, który z cierpliwością wysłuchał naszych świątecznych marzeń. Mamy nadzieję, że uda się je spełnić w nadchodzące święta:)

WARSZTATY "ZDROWY STYL ŻYCIA"

W dniach 28.11 i 02.12.2014r odbyły się w naszej szkole dla uczniów I-II zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Dzieci miały okazję do poznania czterech podstawowych obszarów wpływających na zdrowie i odniesienia ich do swojej codzienności.

 

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I

Zapraszamy na zajęcia instruktażowe  rodziców dzieci z wadami postawy z klas pierwszych, które odbędą się we wtorek 9.12.2014 o godzinie 16.30 w nowej salce korekcyjnej lustrzanej. Zajęcia  mają na celu zaprezentowanie ćwiczeń do pracy z dzieckiem w domu oraz rozprowadzenie zestawów ćwiczeń.

Serdecznie zapraszamy

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2