Podziękowania dla naszej szkoły od Gdyńskiego Hospicjum:)


13 stycznia 2017 r. w szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców dla dzieci z klas 0-3. Uczniowie bawili sę w rytm popularnych przebojów, brali udział w ciekawych zabawach i uczestniczyli w pokazach artystycznych. Było wesoło, głośno i kolorowo, gdyż dzieci były ciekawie i barwnie poprzebierane. Z dobrymi humorami rozpoczynamy zimowe ferie!


W styczniu w ramach projektu edukacyjnego dla gdyńskich klas III szkół podstawowych odbyły się warsztaty dla trzecioklasistów pt. “Zdrowo jem, więcej wiem … a do tego ćwiczę”. Uczniowie przez 3 godziny uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez: psychologa, psychodietetyka i trenera personalnego! Uczniowie wzbogacili wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia w oparciu o zdrową, zbilansowaną dietę i różne formy aktywności fizycznej. Do domów dostali w prezencie gry planszowe, w które mogą zagrać z pozostałymi członkami rodziny.


2 i 3 stycznia 2017 r. w szkole odbyły się dla klas młodszych warsztaty z EduFun pt. “POGODA I JEJ TAJEMNICE”. Uczniowie mieli możliwość zamienienia się w najprawdziwszych prognostyków, dowiedzieli się, jak wygląda mapa pogody, jak przewidzieć prognozę na najbliższy tydzień. Efektem zajęć było nagranie króciutkiego filmiku z prognozą pogody z udziałem dzieci.

 

 

 

W styczniu uczniowie klas szóstych podczas zajęć z zakresu profilaktyki, włączyli się w akcje na temat przeciwdziałania uzależnieniom, w szczególności używania narkotyków i tzw. dopalaczy. Na godzinach wychowawczych oglądali prezentację multimedialną następnie uczestniczyli w debacie. Kolejnych krokiem było stworzenie plakatów oraz folderów „stop dopalaczom”. Uczniowie zapoznali się także z fragmentami książki pt. „Narkotyki?” poznając konsekwencje zdrowotne i społeczne środków odurzających.

karnawalkarnawal1Trwa karnawał. Z tej okazji 29.01 to w naszej szkole Dzień Maski Karnawałowej. Chętni uczniowie klas IV – VI tego dnia przyszli w przepięknych maskach. Niektóre były własnoręcznie wykonane i prezentowały się niesamowicie. Były kotki, motylki, pieski. Uczniom bardzo taki dzień się podobał i chętnie wzięli w nim udział.

Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie naszej szkoły "Dzień maski". Dnia 29 stycznia uczniowie przyszli na lekcje w maseczkach karnawałowych. Wszyscy przebrani bawili się doskonale.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości i łączności. Zarówno słowa, jak i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji i nastrajają optymistycznie. Na zakończenie okresu kolędowania - 27 stycznia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Obrońców Kępy Oksywskiej i Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Dębogórzu odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek: „Zaśpiewaj Jezusowi”. Wystąpiło około 80 uczestników. Łącznie mogliśmy oglądać 36 występów młodych wykonawców, więc konkurencja była naprawdę ogromna. Soliści i zespoły śpiewały zarówno kolędy tradycyjne, jak i mniej znane utwory o tematyce Bożonarodzeniowej. Naszą Szkołę reprezentowała w tym konkursie uczennica klasy III C – Maria Hendzel z utworem „Sianko na stół”, która swoim znakomitym występem wyśpiewała dla nas I miejsce. Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów.

27 stycznia 2016 r. w szkole odbyły się kolejne warsztaty eksperymentalne z Edu Fun pt.: “Thor – Elektryzujące opowieści”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas: I a, b, f,g, II a, b, c, d, f. Tym razem odwiedził nas Thor – bohater z bajki, który zna się na elektryczności jak nikt inny! Z pasją i humorem odkrywał przed dziećmi energetyczny świat. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest prąd, jak działa i dlaczego trzeba obchodzić się z nim ostrożnie, co dobrze prąd przewodzi, a co jest skutecznym izolatorem. Wszystkie chętne i odważne dzieci mogły wziąć udział w  elektryzujących doświadczeniach takich jak: burzowe fryzurki, elektryczne żółwiki, małe piorunki, a także żarówki zapalane własnym nosem. Podczas spotkania napięcie rosło, a atmosfera robiła się coraz bardziej elektryzująca! I nikomu to nie przeszkadzało, bo zajęcia były bardzo interesujące.

27 stycznia 2016r. uczennice naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w otwarciu XVI sesji Rady Miasta Gdyni. Przedstawicielki naszej społeczności wręczyły Panu Prezydentowi książkę-zbiór prac literackich i plastycznych- poświęconym Gdyni. Całość powstała w związku ze zbliżającymi się 90. urodzinami miasta.

25 stycznia klasy II d i III c  wraz z panią Marzenką i Mirką oraz  uczniowie z klas  VIa i VI d  pod opieką  pani Małgosi  udały się do  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni przy ul. Dąbka 277 na przemiłe spotkanie integracyjne. Uczniowie klas szóstych pochwalili się swoimi talentami aktorskimi i wystąpili  z jasełkami bożonarodzeniowymi " W drodze do Betlejem” a dzieci młodsze radośnie zaprezentowały się śpiewając  piękne pastorałki i kolędy. Lidia, Mateusz i Wera  wzruszyli wszystkich przepięknymi  wierszami o tematyce świątecznej  i o szacunku, który należy się wszystkim, a Maria swoją grą na skrzypcach.  Spotkanie  stało się też  miłą okazją do wspólnego kolędowania, rozmów, uścisków i spotkań z kolegami z tej szkoły. Na zakończenie Ksiądz Radek i P. Basia Figura obdarowali nas upominkami i  obsypali wszystkie dzieci cukierkami!!! Wizyta w tej szkole była dla nas wielką przyjemnością!!!  Dziękujemy za zaproszenie i pozdrawiamy serdecznie:-)

Koniec semestru – czas podsumowań

Podczas godzin wychowawczych klasy piąte oceniały zachowanie swoje i swoich kolegów w pierwszym semestrze tego roku szkolnego. Dzieci starały się być obiektywne, musiały uzasadnić swoje wybory. Uczniowie stwierdzili, że trudno jest oceniać zachowanie i motywy przyjaciół, ale jeszcze większy problem to właściwe osądzenie siebie samego. My – nauczyciele – jesteśmy jednak z nich dumni, ponieważ orzekali uczciwie.

⃰⃰⃰   ⃰   ⃰

Piątoklasiści podczas zajęć języka polskiego wykonywali projekty. Prace te podsumowywały lekcje dotyczące lektur. Uczniowie bardzo się starali stworzyć dobre teksty, świetnie współpracowali. Wynikiem ich zmagań są ciekawe i pouczające prace.

 123

Uczniowie klas II postanowili w szczególny sposób uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla najukochańszych Dziadków przygotowali prezenty, laurki, wierszyki i piosenki. Były także piękne, własnoręcznie wykonane portrety.

Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi,
Bo gdy kładzie nas do łóżka potem mamy piękne sny.
Babcia wszystko robi dla nas, z jej pomocy każdy rad.
Babcia strasznie jest kochana, więc niech żyje nam sto lat!

Kochany dziadku, życzę Ci szczęścia i dostatku.
Uśmiechaj się zawsze, bo kocham Cię szczerze
w domu, w kinie i na spacerze.

21 stycznia dzieci z zerówki swoim Babciom i Dziadkom przedstawienie przygotowały
i swym uroczystym wystąpieniem miłość im okazały.
Pięknie przed dziadkami dzieci wystąpiły,
mnóstwo wzruszeń im dostarczyły.
Dziadkom i babciom wiersze recytowały,
wprowadzając na ich ustach uśmiech stały.
Radosne piosenki wszystkim zaśpiewały,
babcie z chęcią do śpiewu się dołączały.
Dziadkowie głośno i długo dzieci oklaskiwali
za dostarczone wrażenia dziękowali.
Radując się, że babcia z dziadkiem do szkoły przybyli,
dzieci pięknie życzenia im złożyły.
Własnoręcznie wykonane laurki i prezenty uczniowie ukochanym dziadkom wręczyły,
a na zakończenie tanecznym krokiem na poczęstunek ich zaprosiły.

Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami uczestniczyli w przedstawieniu „W drodze do Betlejem”.   Dziękujemy naszym wspaniałym „aktorom”. Liczna grupa naszych szóstoklasistów, poświęcała swój wolny czas i uczestniczyła w  próbach, na których zawsze było wesoło. Dla wielu uczniów był to debiut aktorski na scenie, ale potrafili  przełamać tremę i pokazać wspaniałe wystąpienie połączone z  piękną oprawą muzyczną i tańcem. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Rodziców, którzy wraz z dziećmi zatroszczyli się o kostiumy.

20 stycznia uczniowie klas II uczestniczyli w warsztatach muzycznych pt: „Wesołe dźwięki filmowej piosenki”, które odbyły się w centrum Waterfront w Gdyni. Dzieci zapoznały się z terminami związanymi z pracą filmowca, dźwiękowca, operatora i kamerzysty. Miały też okazję współuczestniczyć w realizacji bajki podkładając swoje głosy postaciom. Okazuje się, że dźwięk oprócz słuchania można też zobaczyć…w studiu dźwiękowym. Zajęcia były bardzo ciekawe i bardzo nam się podobały.

13 stycznia klasy I a, I b, II a w Teatrze Miejskim były.
Piękne przedstawienie pt. "Śnieżka i krasnoludki" zobaczyły.
Było trochę strachu i dużo radości,
Tajemniczości trochę i trochę nowości.
Gdy macocha po lesie z GPS-em wędrowała za wieśniaczkę przebrana,
Każda buzia w teatrze była roześmiana.
Gdy królewicz zjazd po linie nam zafundował,
W górę była zwrócona każda głowa.
Chcecie wiedzieć, co dokładnie sie w przedstawieniu wydarzyło?
Czym prędzej kupcie bilet i do Teatru! Dalej, żywo!

„Baltic. Pies na krze” - wizyta klas IIIc i IIId w Teatrze Miniatura w Gdańsku. 

Pamiętacie tę historię? O psie, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry, aby w końcu – przemarznięty i przestraszony – zostać uratowany przez załogę statku badawczego gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego R/V Baltica na wodach Zatoki Gdańskiej?  Jego historia znalazła się w serwisach informacyjnych na całym świecie. Pies Baltic jest obecnie członkiem załogi R/V Baltica oraz honorowym psim obywatelem miasta Gdynia. Wraz ze swoim opiekunem – Adamem Buczyńskim – otrzymali już setki listów z całego świata, w tym list z podziękowaniem za uratowanie Baltica od Brigitte Bardot. Pan Adam jest również członkiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gdyni oraz laureatem głównej nagrody w plebiscycie „Serce dla zwierząt” miesięcznika „Twój pies”.

„Baltic. Pies na krze” ma przypominać, że takie wartości, jak dobroć, współczucie i dbałość o słabszych są dla nas cały czas ważne. Nie tylko w opowieściach o międzyludzkich relacjach, ale również o relacjach między człowiekiem i każdą inną żywą istotą.

Uczniowie klas IV-VI oglądali przepiękny spektakl przygotowanym przez Rodziców i Panią Beatę Chojnowską- Gąsiorek. Tytułem tej inscenizacji była „Opowieść o Świętym Mikołaju”. Uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie, śpiewaniu i ruchu . Gratulujemy talentu aktorskiego i dziękujemy za spektakl pełen kreatywności.

8 stycznia klasa III B odwiedziła Główny Komisariat Policji w Gdyni. Zaprosił nas wujek ucznia z naszej  klasy. Poznaliśmy specyfikę pracy funkcjonariuszy na służbie. Widzieliśmy areszt śledczy, przez monitoring patrzyliśmy co dzieje się wokół nasze szkoły, obserwowaliśmy sztuczki i popisy psa - tropiciela. Poznaliśmy głównego komendanta, który namawiał dzieci do podjęcia tej ciekawej i niebezpicznej pracy. Wycieczka bardzo nam się podabała.

We wtorek 5 stycznia uczniów klasy III d odwiedziła mama Mateusza. Przyniosła ze sobą mnóstwo różności: wielkie kartony, błyszczące folie, ogromne worki, zakrętki, kolorowe druciki oraz moc fantastycznych pomysłów. Mama Mateusza zaproponowała, aby uczniowie wykonali karnawałową niespodziankę dla pań pracujących w Przedszkolu „Pod Modrzewiem”. Całe przedszkole szykuje się do kosmicznego balu. O przebrania dla maluchów z pewnością zatroszczą się rodzice i dziadkowie. Cóż jednak mają począć panie przedszkolanki, aby nie wyróżniać się zanadto w tłumie przebierańców? Trzecioklasiści zakasali rękawy, naszkicowali, wycięli, posklejali i tak powstały maski, których nie powstydziłby się ani szanujący się kosmonauta, ani tym bardziej przybysz z innej planety. Ciekawe jak będą się w nich prezentować panie z Przedszkola „Pod Modrzewiem”? Ciekawe, czy przedszkolaki zdołają rozpoznać swoje panie? Życzymy miłej zabawy!

„Mędrcy świata, monarchowie,

Gdzie śpiesznie dążycie?

Powiedzcież nam, Trzej Królowie,

Chcecie widzieć Dziecię?”

6 stycznia przypada Objawienie Państwie. Aby uczcić święto Trzech Króli, 5 stycznia w naszej szkole to Święto Króla. Wszyscy chętni uczniowie mogli tego dnia przyjść w koronach na głowie, z berłem w dłoni, a nawet w całym królewskim stroju. Byli nie tylko królowie, ale także księżniczki.

NA LODOWISKU

28 stycznia 2015 r. klasy piąte i czwarte pojechały na lodowisko. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności koordynacji. Część dzieci często spędza na lodzie czas z rodzicami. Pewnie trzymają się na lodzie, jeżdżą szybko i pewnie. Niektórzy mierzyli się z tym sportem po raz pierwszy i… też świetnie sobie radzili.

PRZYGOTOWANIE DO SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY W SZKOLE OTWARTEJ

sprawdzianInformujemy, iż że względu na zbyt małe zainteresowanie, rezygnujemy z organizacji zajęć z języka polskiego i języka angielskiego przygotowujących do sprawdzianu szóstoklasisty, natomiast pozostawiamy zajęcia z matematyki.

 

Dla przypomnienia - zajęcia z matematyki odbywać się będą w środy w godz. 16.00-17.30 (start: 18.02.2015r.)

 

 

 

 

TYDZIEŃ EUROPEJSKI

W ostatnim tygodniu stycznia w ramach realizacji programu wychowawczego uczniowie klas I na lekcjach rozmawiali o krajach europejskich, poznali państwa, które graniczą z Polską. Miłym zakończeniem tych zajęć było wykonanie flag Niemiec, Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Czech.

NA KONCERCIE W GIMNAZJUM NR 4

30 stycznia klasy VI udały się do Gimnazjum nr 4 w Gdyni na koncert „Złote lata 80-te”. Najpierw goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną gimnazjum. Przyszli uczniowie mogą kształcić się w klasach o profilach: humanistyczno – artystycznym, matematycznym, językowym i sportowym (dziewczęta – koszykówka, chłopcy – siatkówka). Następnie gimnazjaliści zabrali nas w podróż do kolorowych lat 80-tych. Przybliżyli historię i życie społeczne tamtych lat oraz zaprezentowali modę. Dzięki wspaniale wykonanym piosenkom poczuliśmy się jak na dyskotece. Cudowna była również scenografia i choreografia. Wśród wykonań znalazły się największe hity lat 80-tych: Perfect „Ale wkoło jest wesoło”, Franek Kimono „King Bruce Lee karate mistrz”, Lombard „Szklana pogoda” i „Przeżyj to sam”. Spośród zagranicznych wykonawców na scenie w gimnazjum pojawili się m.in.: Elton John, Queen, Cher. Szóstoklasiści byli zachwyceni, nagradzali artystów gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy ruszyli do tańca a zaproszeni goście wcale nie chcieli wracać do domów. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i niezapomniane wrażenia artystyczne. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY "DYKTANDO SŁOWIK"

27 stycznia otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando Słowik”. Uczniowie, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki to:

Wojciech Ciunek kl. VI a – 99,46%

Rozalia Sadowska kl. VI c – 99,46%

Oskar Różański kl. VI a – 98,20%

Maciej Leśniak kl. VI a – 98,02%

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu ortografii.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego - Monika Szumska

podziekowaniePODZIĘKOWANIE

Szanowna Pani Dyrektor

"W imieniu Centrum Aktywności Seniora i własnym na Pani ręce składam serdeczne podziękowania dla uczennicy Julii Mondry z klasy 5d za pomoc w organizacji dnia 11 stycznia 2015r. 23 Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej siedzibie przy ul. 3 maja 27-31 w Gdyni ..."

 

 

CZWARTKOWE KONCERTY

22 stycznia odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny dla klas IV i VI.

Tym razem organizatorzy wprowadzili uczniów w świat muzyki regionalnej różnych zakątków świata. Uczestnicy koncertu mieli możliwość poznania brzmienia i sposobu gry na instrumentach dętych i strunowych pochodzących z Meksyku, Hiszpanii, Grecji czy Indii. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość spróbowania gry na instrumencie czy żywy udział w występie artystów (z możliwością wykazania się własną improwizacją ruchową czy muzyczno-rytmiczną). Artyści z niebywałą lekkością łączyli pokaz gry, strojów czy tańca danego regionu świata z aktywnym udziałem uczniów w koncercie dzięki czemu stał się on pełnym emocji przeżyciem muzycznym dla uczestników.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny z cyklu występ uzdolnionych młodych artystów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH I

dbBabcie i dziadkowie w życiu dzieci odgrywają ogromną rolę. Z okazji ich święta uczniowie klas I zrobili dla nich własnoręcznie, piękne prezenty oraz wykonali ich portrety. Kochanym dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!!!

 

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

dramaDnia 12.01.15r. w ramach Tygodnia Języków Obcych uczniowie klasy V f zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim ENGLISH DRAMA dla uczniów klas IV naszej szkoły. Pełne humoru scenki teatralne bardzo się podobały, wzbudzały wiele emocji i radości wśród widzów. Pytania po każdym występie pozwoliły sprawdzić zrozumienie poszczególnych scen oraz zapamiętane słownictwo i zwroty. Młodzi „aktorzy” mieli okazję wykazać się nie tylko biegłą znajomością języka angielskiego, ale także wspaniałymi umiejętnościami aktorskimi. Nasze występy zaszczycili swoją obecnością rodzice, którym bardzo dziękujemy za wsparcie w przygotowaniach do przedstawienia. Nasz pokaz potwierdził, że nauczanie poprzez sztukę bawi, rozwija, przełamuje bariery językowe i daje wiele satysfakcji.

opiekun grupy Barbara Stachowiak

LEKCJA OTWARTA JĘZYKA POLSKIEGO

13 stycznia odbyła się lekcja otwarta języka polskiego w klasie V f. Nauczycielka przedmiotu – Monika Szumska - przeprowadziła zajęcia na temat opisu przedmiotu. Zaproszeni goście – Pani Dyrektor Ewa Andrzejewska oraz nauczyciele humaniści - obserwowali trudną pracę redakcyjną uczniów, ich zmagania z ćwiczeniami praktycznymi. Goście byli zachwyceni zaangażowaniem uczniów, posiadaniem ogromnej wiedzy oraz pięknymi i poprawnymi wypracowaniami. Wszyscy uczniowie teraz zgodnie twierdzą: „Opis przedmiotu – to proste”.


KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA POLSKIEGO

14 stycznia dwoje uczniów naszej szkoły – Julia Okoń kl. VI a, Wojciech Ciunel kl. VI a – zmagało się w kolejnym etapie konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Uczniowie, aby spotkać się w etapie rejonowym musieli wykazać się ogromną wiedzą z języka polskiego, często wykraczającą ponad program szkoły podstawowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki języka polskiego: Monika Szumska i Małgorzata Kuksinowicz.

literka rUczniowie klasy I g znają już wiele liter, składają z nich wyrazy, a potem układają zdania. Na ostatnich zajęciach poznali literę R. Przy okazji poszukiwań wyrazów zaczynających się na tę spółgłoskę dzieci postanowiły zrobić robota. Wykorzystały do tego surowce wtórne, o których była mowa na lekcji.

 

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2