Kolejne klasy dołączyły do " Owocowego tygodnia" w smacznym stylu. W klasie IV A i IV B są kolejni mistrzowie w przyrządzaniu zdrowego i pysznego jedzenia. Niektórzy potrafią wykonać owocowe obrazy. Szukajcie ich na zdjęciach :)

Owocowy tydzień już opanował klasę IV E i IV D. Wygląda wspaniale i tak też smakuje. Okazuje się, że nasi uczniowie wiedzą co dobre i zdrowe. A do tego potrafią to pięknie podać. Zapraszamy do zabawy również w domu, róbmy "Owocowe kolacje"


K O L O R O W Y   T Y D Z I E Ń

pdf   ZOBACZ SZCZEGÓŁY

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

 


pppp1Dnia 27 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką pppppani Małgorzaty Gackowskiej, uczestniczyli w gdyńskich uroczystościach z okazji 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W samo południe na Skwerze Kościuszki przy pomniku Marynarza Polskiego i Żołnierzy Armii Krajowej odbyły się uroczystości upamiętniające to święto.


23 września uczniowie klas IIC i IID wraz z opiekunami udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej w Marszewie na ciekawą lekcję ekologii. Nauczyliśmy się rozpoznawać drzewa iglaste i po raz pierwszy mieliśmy okazję poczuć wyjątkowy zapach igieł daglezji. Ciekawie spędziliśmy czas również podczas swobodnej zabawy przy mikroskopach, gdzie mogliśmy obejrzeć wiele cennych okazów z bardzo bliska i odkrywaliśmy tajniki przyrody za pomocą interaktywnych pomocy edukacyjnych. Dużo radości mieliśmy podczas zabaw konstrukcyjnych, gdzie z drewnianych klocków mogliśmy zbudować to, co podpowiedziała nam wyobraźnia. Po wysłuchaniu ciekawostek pana leśnika i obejrzeniu wielu leśnych zakamarków upiekliśmy w ognisku kiełbaski i tak smakowicie zakończyliśmy naszą leśną wyprawę. W tym dniu miło i ciekawie spędziliśmy czas.:)


Pierwszy miesiąc naszej wspólnej przygody w zerówce jest już za nami. Wspólnie z Puszatkiem opracowaliśmy Kodeks Przedszkolaka, uczymy się coraz lepiej współpracować i okazywać sobie szacunek. Skupiliśmy się na pojęciu bezpieczeństwa w szkole, na spacerach, wyjazdach, w domu.  czytaj więcej ...


iza terapiaDrodzy Rodzice! Pragniemy poinformować Państwa, że w dniu 18 września 2016r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat i zaszczytny dla nas tytuł Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją. Program, w którym wzięliśmy udział był patronowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Przez dwa ostatnie lata szkoła zmagała się z realizacją zadań wytyczonych przez Regulamin stworzony przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Koordynacją programu na terenie szkoły oraz na terenie naszego województwa zajmowała się Izabela Mańkowska – specjalista terapii pedagogicznej. (cztytaj więcej ...)

zobacz również prezentację


AKCJA „Kalendarz Hospicyjny”

W dniach 13-15 września 2016 r. podczas zebrań z rodzicami w naszej szkole sprzedawaliśmy Kalendarze Hospicyjne. Uzbierane pieniądze w kwocie 2261 zł zostały przekazane na potrzeby Hospicjum św. Wawrzyńca. Dziękujemy wszystkim darczyńcom:) Wolontariusze SP nr 6


 16 września klasa 2g w towarzystwie mam i wychowawcy wyruszyła na rajd brzegiem morza. Spacer zaczęliśmy od Osady Rybackiej na Oksywiu gdzie podziwialiśmy uroki przyrody, szukaliśmy skarbów oraz utrwalaliśmy wiadomości o morzu poznane na lekcjach. Po dotarciu na plaże na Babich Dołach dzieci spędziły czas bawiąc się na plaży, budując zamki z piachu. Na zakończenie rajdu czekała na uczestników rajdu przepyszna pizza.


16. września wszystkie klasy V przyłączyły się do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Wraz z nauczycielami wybrali się na pobliskie tereny Obłuża, aby zadbać o pobliską okolicę. Zgodnie stwierdzili, że nadal trzeba przypominać o tym, jak ważnym elementem naszego życia jest otaczająca nas przyroda. Podsumowaniem akcji jest tych kilka punktów, do których powinnyśmy się stosować.

POMAGAJMY ZIEMI – CODZIENNIE

- OSZCZĘDZAJMY WODĘ,

- NIE MARNUJMY ENERGII,

- WYBIERAJMY TRANSPORT PUBLICZNY,

- CHODŹMY NA ZAKUPY Z WŁASNĄ TORBĄ,

- SEGREGUJMY ODPADY

 


zakazyW ramach szkolnego programu profilaktyki uczniowie klas V rozmawiali na temat bezpieczeństwa. Opowiadali jak należy zachowywać się w drodze do i ze szkoły, jak bezpiecznie spędzać przerwy międzylekcyjne. Zwrócili uwagę na panujący hałas, krzyki rówieśników. Zgodnie stwierdzili, że nie wolno biegać, aby uniknąć wypadków. Ponadto wykonali znaki zakazu dot. tematyki bezpieczeństwa w szkole.


Uczniowie klasy 3g wraz z rodzicami i wychowawcą rozpoczęli nowy rok szkolny od spotkania integracyjnego w Kniewie na farmie strusi. Sobotnie przedpołudnie było piękne i słoneczne więc i nastroje bardzo dobre. Pod okiem przewodnika zwiedziliśmy farmę, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o mieszkających tam zwierzętach. Były konkursy, zabawy, w których brali udział także dorośli. Okazuje się, że rodzice też potrafią się dobrze bawićJ. Dopełnieniem spotkania było ognisko.


W dniu 15 września klasa 2e wraz z panią Sylwią oraz mamami, po zakończonym bloku tematycznym dotyczącym wiadomości o morzu- wybrała się na wycieczkę, na pobliską na plażę- Babie Doły. Wspólnie bawiliśmy się urządziliśmy piknik, poznaliśmy legendę pt."Dlaczego woda w Bałtyku jest słona" a także wykonaliśmy przepiękne rysunki gdyńskiej Torpedowni. Zapraszamy do oglądania wystawy!


6bW tym tygodniu na lekcji języka angielskiego utrwalaliśmy, poznawaliśmy i poszerzaliśmy słownictwo z zakresu państw i narodowości, mając przy tym mnóstwo frajdy. Przeprowadzaliśmy ze sobą wywiady, opisywaliśmy stroje. Niektórzy uczestnicy zajęć przygotowali nawet potrawy charakterystyczne dla danego państwa i nie tylko o nich opowiadali... Degustacja też była  Mniam  


Pierwsze spotkanie z językiem rosyjskim w klasach IV. Klasy IV w pierwszych dniach września uczestniczyły w pierwszych zajęciach języka rosyjskiego. Podczas zajęć dzieci poznały dzień z życia pewnego leniwego kotka. Mimo, iż niektórzy z uczniów pierwszy raz w życiu słyszeli mowę naszych wschodnich sąsiadów, to świetnie radzili sobie ze wskazaniem godzin, kiedy kotek wstawał, mył się, czy chodził na ryby. Celem tych lekcji było zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim i zachęcenie do wzięcia udziału w regularnych zajęciach, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 13:50 w sali 102. До встречи! Mirosława Bielawa


 Dziękujemy Straży Miejskiej za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa w okolicach szkoły.

bezp 0Ekologia i bezpieczeństwo we wrześniu nam przyświecały. O tych dwóch słowach w szkole mówił duży i mały. Grupy zerówkowe bezpieczeństwo w praktyce opanowały. Po przejściach dla pieszych pięknie się poruszały. Ekologia była dla nich wielką zabawą, do pracy plastycznej zabrały się żwawo. Recykling- słowo to znają, z Paniami swymi opanowały i z rolek od papieru cudne rzeczy wyczarowały. Grupa" 0" A z panią Izą w podwodny świat trafiła- osmiornice i rybki zrobiła. Grupa "0" B z panią Beatka klimat jesienny poczuła i jabłoń z jabłuszkami pięknie stworzyła.

 

W ten poniedziałek, dnia 28.09.2015 roku klasa Vd z okazji nadchodzącego dnia chłopaka udała się do kręgielni. Na miejsce dotarliśmy dosyć szybko i skierowaliśmy się w stronę U7. Tam podzieliliśmy się na grupy, i rozpoczęła się zabawa. Kule latały jak szalone, zbijając wszystkie kręgle, które stanęły im na drodze. Mieliśmy przy tym mnóstwo śmiechu, a czas płynął niesamowicie szybko. Do zabawy dołączyła nasza Pani Wychowawczyni, która, jak się okazało, potrafi bardzo celnie zbijać kręgle - BRAWO! Zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć. Zabawa była doskonała, mamy nadzieję na więcej!

Chłopcy z klasy  IIIc  swoje święto obchodzili  w tym roku w kinie oglądając strasznie śmieszne przygody duszka-rozrabiaki i jego przyjaciół w filmie „Hugo i łowcy duchów” – ekranizacji bestsellerowej serii książek Cornelii Funke. Koleżanki z klasy oraz pani towarzyszyły chłopcom w tym miłym dniu. Przed seansem zaśpiewały im tradycyjne 100 lat i wznosiły okrzyki na ich cześć! Była miła zabawa, wiele wrażeń i doskonała integracja całej klasy. Pogoda jak zawsze  nam dopisała. My to mamy szczęście:-)!!!


Dzień chłopaka uczniowie klasy II g spędzili zwiedzając okręty w porcie Marynarki Wojennej. Dzięki uprzejmości pana Lackowskiego mogliśmy także zobaczyć jak szkolą się przyszli nurkowie. Byliśmy świadkami zatonięcia śmigłowca i podjęcia próby uratowania pilota z kabiny helikoptera. Poznaliśmy sprzęt, w jaki wyposażony jest nurek. Bardzo nam się taka wyprawa podobała. Kto wie, może któryś z chłopców zostanie w przyszłości żołnierzem?

Pod koniec września piątoklasiści odwiedzili Bibliotekę Miejską nr 1 w Gdyni. Uczestniczyli tam w ciekawych warsztatach Historia pisma. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie, jak dawniej ludzie się porozumiewali i dlaczego powstało pismo. Dzieci zgłębiały tajniki sztuki ozdobnego pisania. Poznały w skrócie historię powstania książki. Dziękujemy Paniom z biblioteki za zaproszenie nas na zajęcia.

marszewo25 września klasy I f, II d, II e, II g wybrały się do nadleśnictwa Marszewo. Uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych pod bacznym okiem pani leśnik. Uczniowie nauczyli się rozpoznawać drzewa oraz ich liście i owoce. Poznali także zwierzęta leśne w podziale na samce i samice. Atrakcją okazało się ognisko, na które dzieci bardzo czekały. Pogoda nam dopisała i chcielibyśmy częściej korzystać z lekcji w terenie.

KOLOROWY TYDZIEŃ

W dniach 28.09 – 2.10 przychodzimy do szkoły ubrani kolorowo i przynosimy owoc w kolorze stroju. Osoby ubrane w wyznaczony kolor mogą nie ubierać mundurków.

28.09 – zielony   29.09 – pomarańczowy   30.09 – żółty   01.10 – czerwony   02.10 – fioletowy

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Samorząd Uczniowski

24. września klasa IV a wraz z wychowawcą udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na Obłużu na warsztaty „Historia książki”. Prowadząca opowiedziała dzieciom o historii książki od czasów jej powstania do współczesności. Następnie uczniowie przeczytali kilka ciekawostek dotyczących książek:

- największa książka ma wymiary: 2,74 x 3,07; najmniejsza zaledwie 0,75 mm,

- najgrubsza książka waży ok. 8 kg,

- najpopularniejsza książka to „Biblia”,

- najdłuższy maraton czytania na głos wyniósł 113 godzin,

- najmłodszy autor książki miał zaledwie 4 lata,

- najdroższa polska książka nosi tytuł „O obrotach sfer niebieskich” – 103.000 zł.

Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę „Drugie życie jeansu”. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia.

 

KONSULTACJE 30.09.2015 ZAPRASZAMY

Szanowni Państwo! W dniu konsultacji - 30 września 2015r - od godz. 17.00 w sali 108 (gabinet pedagoga) dyżur pełnić będzie koordynator miejskiego programu "Szkoła Otwarta".

Klasy szóste z wielkim zaangażowaniem przygotowały znaki zakazu obowiązujące na terenie szkoły. Czekamy na kolejne prace naszych uczniów, którzy dostrzegają wartość poczucia bezpieczeństwa…

znak1  znak2        znak3

 

 

 

E-DZIENNIK - INFORMACJE

Szanowni państwo
informujemy, że rodzice/opiekunowie którzy nigdy nie otrzymali danych do logowania na platformie miejskiej e-dziennik muszą zostać w pierwszej kolejności zweryfikowani przez wychowawcę klasy, tj. sprawdzenie poprawnego adresu e-mail. Adres e-mail jest unikatem w systemie i nie może być przypisany do więcej niż 1 osoby! Jeżeli oboje rodziców chce korzystać z platformy muszą posiadać różne adresy. Po weryfikacji przez wychowawcę informacja zostanie przesłana do administratora systemu i wówczas na podany e-mail rodzica zostanie wysłany login i hasło.

Rodzice/opiekunowie, którzy nie mogą się zalogować na platformę miejską e-dziennik na podstawie dotychczasowych danych muszą wygenerować nowe hasło. Robią to sami poprzez wybranie na stronie głównej przycisku "Zmiana hasła" wg wskazówek na ekranie.

Aby zalogować się na platformę miejską kliknij tu...

...

22 września klasy III udały się do Akwarium w Gdyni na zajęcia edukacyjne „Co żyje w Bałtyku ?” Program  pobytu obejmował prezentację multimedialną Co żyje w Bałtyku,  – spacer po plaży" i zajęcia laboratoryjne polegające  na indywidualnej  pracy dzieci  z wykorzystaniem sprzętu optycznego - lupy i binokulary, obserwację materiału biologicznego w postaci żywych i zakonserwowanych zwierząt bałtyckich, rozpoznawanie bałtyckich gatunków małży oraz pracę samodzielną ucznia np. rozpoznawanie krewetek żyjących w Bałtyku   a także uzupełnianie materiałów edukacyjnych . Na zakończenie pracowali w zespołach i stworzyli wspaniałe prace plastyczne. Po zajęciach dzieci miały okazję  zwiedzić całe  Akwarium Gdyńskie. To była baaaardzo ciekawa lekcja w terenie.

bezpieczny1 kl2bezpieczny kl2Pierwsze tygodnie nauki w szkole to czas na przypomnienie sobie, jak dbać o komfort nauki, swoje bezpieczeństwo w szkole i poza nią. W czasie zajęć w klasach drugich omawialiśmy, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, idąc do lub ze szkoły. Nie zabrakło też rozważań nad poprawą bezpieczeństwa uczniów w czasie zajęć w sali i przerw na korytarzach. Dzieci zastanawiały się również nad tym, jak sprawić by nauka w szkole była przyjemna i efektywna, a zabawy z rówieśnikami radosne. Podsumowaniem działań wychowawczych były kontrakty klasowe, które spisane i podpisane przez uczniów oraz nauczycieli, znalazły swoje ważne miejsce na klasowych tablicach. Przez pierwsze tygodnie nauki w szkole odbywały się liczne próby ewakuacyjne. Drugoklasiści uczyli się, jak sprawnie opuścić szkołę w razie zaistnienia ewentualnych zagrożeń. Po kilku próbach uczniowie już doskonale wiedzą, co zrobić, gdyby w szkole pojawił się pożar lub inne zagrożenie. Możemy być spokojni o nasze bezpieczeństwo, bo sami potrafimy o nie zadbać!

W myśl zasady „W zdrowym ciele, zdrowy duch” uczniowie klas IV od piątku (18.09.) w ramach godzin wychowania fizycznego rozpoczęli zajęcia na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni. Już od rana widać było wielką radość i zadowolenie czwartoklasistów. Zgodnie stwierdzili, że lubią pływać i mogliby mieć takie zajęcia nawet trzy razy w tygodniu. Życzymy Wam sukcesów i takiego zapału do końca roku szkolnego.

W poniedziałek, 16 września 2015 roku, uczniowie klas piątych i szóstych mieli warsztaty z osobami niepełnosprawnymi. Były one bardzo interesujące i można było wynieść z nich wiele wartości.

Nauczyliśmy się przede wszystkim tego, jak postępować z ludźmi niewidzącymi, niesłyszącymi i tego, że trzeba takim osobom pomagać. Panowie, którzy do nas przyjechali, zabrali ze sobą psa asystującego, który wykazał się wyjątkową odpowiedzialnością oraz inteligencją. Pan, który przyjechał do nas na wózku, zaprezentował nam, jak takie zwierzę się opiekuje właścicielem. Oglądaliśmy wiele różnych filmików dotyczących osób, które urodziły się z jakimś schorzeniem lub stały się niepełnosprawne z wiekiem, na przykład na skutek nieszczęśliwego wypadku. Filmiki te pokazywały, iż jeżdżąc na wózku można nadal być szczęśliwym i robić to, co się kocha. Osoby niepełnosprawne wcale nie są gorszymi ludźmi, wręcz przeciwnie, wymagają po prostu więcej opieki i uwagi. Należy je akceptować. Uważam, że te warsztaty bardzo się nam przydały, i wychodząc z nich staliśmy się lepszymi ludźmi.

Emilia Bogalecka⃰ (kl. 5d)

⃰ Emilce gratulujemy debiutu na stronie szkoły.

18 września – to Dzień Plasteliny . Uczniowie klas III chwycili więc w ręce tę  kolorową masę i wyczarowali z niej, co się tylko dało. Ulepili Syrenkę warszawską, różne budowle- m. in. Pałac Kultury i Nauki  w Warszawie ,  zwierzątka,  bajkowe postaci,  kwiaty i wszystko to, co podpowiadała  im  wyobraźnia. Ćwiczyli mięśnie swoich dłoni i świetnie się przy tym bawili.  Plastuś byłby z nas dumny:-)

Cha-cha, rumba, samba, jive
swoim dynamicznym rytmem pobudzają nas.
Tango, foxtrot oraz walc potrafią uspokoić nas.
Każdy taniec urok swój ma,
muzyka w tańcu pięknie gra,
strój taneczny wspaniale lśni,
nauczyć się kroków trener pomoże mi.
Zalety tańca na pokazie 18.09.2015 w szkole dzieci z kl. 0-3 widziały
i na zajęcia taneczne z Latino Cafe będą przybywały.

Szkoła proponuje ubezpieczenie w Towarzystwie Ubezpieczeniowym GOTHAER.

Ubezpieczenie jest dobrowolne. Polisa obejmuje okres od 01 września do 31 sierpnia następnego roku przez 24 godz. na dobę. Składka wynosi 30 złotych rocznie (2,5 zł miesięcznie) przy sumie ubezpieczenia 10 000 zł. Rodzice, którzy zdecydują się na ubezpieczenie dziecka opłacają składkę do 12 października u wychowawcy klasy lub skarbnika. ZOBACZ ....

 

Jak przystało na pierwszaki wierszyk będzie właśnie taki:

Zgodnie z hasłem wraz krzykniemy:

" BEZPIECZNIE W SZKOLE SIĘ CZUJEMY!"

A do tego my pierwszaki, zdolne jesteśmy dzieciaki.

Zgodnie ze szkolnym hasłem wrześniowym

Mieliśmy ekologiczny zawrót głowy.

Ekologia ważna rzecz - każdy uczeń o tym wie!

Na plakaty nasze spójrz! Gratulacje prędko złóż :-).

                                             ZDOLNE PIERWSZAKI           zobacz...

...

W pierwszym tygodniu nauki w szkole uczniowie klas IV – VI na godzinach wychowawczych wybierali „trójki klasowe”. Kandydaci prezentowali własne sylwetki, mówili o swoich zaletach oraz o pomysłach na urozmaicenie życia klasy.

Dzieci uczyły się jednocześnie aktywnego słuchania i uczestnictwa w kulturalnej dyskusji. Każdy miał okazję pokazać swoje mocne strony. Niestety zespoły klasowe mogą mieć tylko jednego przywódcę grupy. Zatem: zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym kandydatom życzymy powodzenia za rok…

18 września piąte klasy włączyły się w międzynarodową akcję – Sprzątanie Świata 2015. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki z zaangażowaniem sprzątali swoją dzielnicę. Dzięki ich pracy teren przy naszej szkole jest czysty. Mamy nadzieję, że za ich przykładem inni mieszkańcy Obłuża będą dbać o swoją najbliższą okolicę.

Dnia 17.09.2015 uczniowie klas 0-3 uczestniczyły w pokazie judo w wykonaniu Akademii Judo "Dragon". Dzieci miały okazję poznać instruktorów i zobaczyć podstawy judo. Kilkoro dzieci pod okiem instruktora mogło nawet wykonać kilka ćwiczeń gimnastycznych jakie będą wykonywane na zajęciach. Najlepsi w zamian otrzymali firmowy upominek, m.in. Franek Gużyński z kl. IIc. Za powstałe krótkie widowisko dzieci podziękowały gromkimi brawami.

UWAGA !!!

Od 21 września 2015 obowiązuje nowy układ godzin lekcyjnych. ZOBACZ...

...

judo1judo2W roku szkolnym 2015/2016 po raz pierwszy w naszej szkole odbywać się będą płatne zajęcia judo organizowane przez Akademię Judo DRAGON”. 14 września uczniowie klas II mieli możliwość być na pokazie tej sztuki walki i przekonać się na własne oczy, na czym ona polega. Wielu chłopców jak i dziewczynek było pod dużym wrażeniem rzutów, trzymań i innych ćwiczeń prezentowanych przez judoków.

Nieco wcześniej, bo września na pokazie prezentkwała się dzieciom szkoła “HAMON” przybliżając dzieciom inny styl walki, a mianowicie karate. Dla nie lubiących walczyć we wrześniu odbyły się również pokazy taneczne Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier “SZCZEPAN” oraz szkoły tańca towarzyskiego “LATINO CAFE”. Uczniowie chcący rozwijać swoje zainteresowania mają w czym wybrać.

bezpiecznyKlasy szóste podczas zajęć profilaktycznych przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się w szkole i w drodze do szkoły. Uczniowie dbając o bezpieczeństwo na terenie szkoły, opracowują kodeks w formie znaków zakazu.

 


W ramach szkolnego programu profilaktyki uczniowie klas IV rozmawiali na temat bezpieczeństwa. Opowiadali jak należy zachowywać się w drodze do i ze szkoły, jak bezpiecznie spędzać przerwy międzylekcyjne.

czytaj więcej...

...

W klasach pierwszych dużo się dzieje

Klasy pierwsze atrakcji mają wiele.

Już 02 września w szkole-uwierzcie

Tańczyły z MINIONKAMI przepięknie.

                                        czytaj więcej...

...

W DNIACH 15 - 17 WRZEŚNIA 2015 ZAPRASZAMY RODZICÓW/ OPIEKUNÓW NASZYCH UCZNIÓW NA ZEBRANIA 

  zobacz szczegóły...

...

Szanowni Rodzice i Opiekunowie bardzo prosimy opinie i orzeczenia z PPP oraz zaświadczenia lekarskie o częściowej lub całkowitej niemożności uczestniczenia ucznia w zajęciach wychowania fizycznego dostarczać do sekretariatu szkoły.

Wyjątek od tej reguły stanowi sytuacja, kiedy zadeklarujecie Państwo w PPP możliwość przekazania opinii ws Waszego dziecka bezpośrednio do szkoły.

tydzien po wakacjach kl2Początek roku szkolnego w klasach drugich za nami. Dzieci wypoczęte wróciły po wakacjach do szkoły. Na zajęciach wspominaliśmy nasze wakacyjne przygody, pokazywaliśmy sobie przywiezione z różnych stron kraju i świata pamiątki, rozmawialiśmy o bezpiecznym zachowywaniu się w miejscach, które odwiedzaliśmy. Ponieważ mieszkamy nad morzem, nie mogło zabraknąć zajęć poświęconych wakacjom nad Bałtykiem. A skoro morze, słona woda, to pokusiliśmy się o doświadczenie z parowaniem zasolonej wody. Przez dłuższy czas obserwowaliśmy w szkole, jak krystalizuje się sól, która osadza się na szklanych pojemnikach i zanurzonych w wodzie sznurkach, które pokryte kryształami soli zamieniały się w przepiękne korale.

Tysiące szkół, tysiące klas

Rozwarło swoje bramy…

Do wspólnej pracy stańmy dziś.

Uwaga! Za – czy – na – my!

1 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Za nami wspaniałe wakacje, a teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. Czwartoklasiści po raz pierwszy spotkali się z nowymi wychowawcami (klasa IV a – p. Monika Szumska, klasa IV b – p. Klaudyna Kukowska, klasa IV c – p. Zenona Mrula, klasa IV d – p. Magdalena Latos-Kleina) i rozpoczynają kolejny, nowy rozdział nauki szkolnej. Życzymy Wam wielu sukcesów i zadowolenia w roku szkolnym 2015/2016.


Zaczęła się szkoła…

Pierwszego września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie po dwóch miesiącach zobaczyli się z przyjaciółmi i nauczycielami. Klasy piąte i szóste rozpoczęły ten rok z uśmiechem na opalonych twarzach. Przed uczniami znów czas pełen nauki, wyzwań i przygód. Życzymy wszystkim świetnych wyników, sympatycznych kolegów i cudownych wspomnień…

 


1bPierwszy dzwonek w naszej szkole rozbrzmiał donośnie

klasy pierwsze swym dźwiękiem przywitał radośnie.

Wraz ze swoimi wychowawczyniami,

pierwszaczki przemierzały szlaki szkolnymi korytarzami.

Ważne sale do nauki zwiedziły, w swojej klasie się zadomowiły.

Od teraz nie straszna jest im już szkoła

jutro od rana przybędzie w jej mury gromadka wesoła,

by uczyć się pilnie, by być TROPICIELEM

wraz ze swoimi paniami przygód czeka ich wiele.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2