29 maja reprezentacja uczniów klas trzecich (III e- Agata, Asia, Olivier, Franek, Kuba i III f – Marysia, Lena i Zosia ) razem z p. Anną Gołąbek wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli z SP 33. Warsztaty dotyczyły tolerancji. Uczniowi mieli okazję obejrzeć prezentacje i krótkie filmy związane z tym tematem. Starano się ustalić czym różni się tolerancja od akceptacji. Dzieci próbowały wczuć się w sytuację osób niepełnosprawnych wykonując różne czynności z zasłoniętymi oczami, np.: próbowali wykonać rysunek, dowolny przedmiot z papieru i taśmy klejącej, bawili się razem z innymi dziećmi. Na koniec warsztatów każdy zespół wykonał własny transparent o tolerancji. Hasło przewodnie naszego zespołu to : WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy nauczycielom z SP 33 - paniom: Dorocie i Natalii oraz panu Jarkowi za tak miłe przyjęcie i możliwość uczestniczenia w tak wartościowych warsztatach.


26 maja w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs "Wiedzy o Eucharystii" dla klas III. W konkursie wzięły udział 4 szkoły podstawowe : nr 6, nr 28, nr 39 i szkoła w Mostach.
I miejsce:Mateusz Żebrowski i Julia Bisko SP nr 28,
II miejsce:Aniela Żuławska SP nr 28
III miejsce:Aleksandra Kokotkiewicz SP nr 6
Wyróżnienia: Julia Józefowicz SP nr 6 i Damian Dmochowski SP nr 39.
Gratulujemy zwycięzcom:)


Dnia 26 maja w klasie IIc odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Chcąc podziękować mamom za wszystkie trudy wychowania i ogrom miłości, uczniowie postanowili przygotować specjalną uroczystość. Dzieci przygotowywały się do występu dla mam prawie trzy tygodnie. Oprócz programu artystycznego, który dostarczył gościom wielu wzruszeń, dzieci same przygotowały poczęstunek: sałatki warzywne i owocowe, szaszłyki, koreczki i pyszne ciasteczka z kremami. W prezencie wykonały piękne kwiatki i efektowne laurki z kolorowych foremek do babeczek. Jeden z tatusiów zasponsorował dla każdej z mam zestaw przydatnych kosmetyków. Mamy były bardzo zadowolone z prezentów i dumne ze swoich pociech. Również dzieci cieszyły się bardzo, że cała impreza się udała i że ze wszystkim sobie znakomicie poradziły.


logo

 

Zakończenie zajęć adaptacyjnych 2017

 


 

W A R T O   P O M A G A Ć

 


Wtorek 23 maja dla uczniów klasy I b zaczął się inaczej niż zwykle. Zamiast zasiąść w ławkach słonecznej o tej porze harcówki dzieci wsiadły do autobusu, a gdy go opuszczały, na pętli autobusowej Witomino Leśniczówka czekali na nich czworonożni przyjaciele – psy husky. Każdy psiak dostał pod swoją opiekę czworo dzieci i prowadził je energicznie do lasu, czasem gwałtownie pociągając za jedną z czterech smycz. Ten, kto doświadczył wywrotki w błocie, szybko nauczył się, że smycz powinna być napięta, a krok dziarski. Jak się okazało, pośpiech był wskazany, bo w urokliwym zakątku rezerwatu przyrody Kacze Łęgi czekała na nas niecierpliwie poszczekując pozostała część stada. Nadeszła pora na to, aby dzieciaki poznały psy, dowiedziały się, jak one trenują, co jedzą, czym różnią się od siebie rasy zaprzęgowe i wiele innych ciekawostek związanych z psami zaprzęgowymi oraz z powożeniem psim zaprzęgiem. Uczestnicy wycieczki poznali sekrety pracy maszera zarówno w teorii jak i w praktyce. Niewątpliwie każdemu zaparło dech w piersiach, gdy w roli pasażera mknął po lesie psim zaprzęgiem. W ten oto prosty sposób pan Robert błyskawicznie zaraził nasze dzielne pierwszaki swoją pasją. Wiadomo, że żelazo trzeba kuć puki gorące, więc natychmiast odbył się kurs prowadzenia trójkołowego wózka. Jazda z górki, gwałtowne hamowanie, a także wprowadzanie ciężkiego pojazdu pod stromą górkę, to dla naszych zuchów był bułka z masłem. Kolejnym etapem zabawy były zawody w Canicrossie, czyli oficjalnej dyscyplinie sportowej należącej do grupy sportów psich zaprzęgów, polegającej na bieganiu z psem upiętym na smyczy. Spotkanie z przesympatycznym stadem psiaków do złudzenia przypominających oswojone wilki zakończył dogtrekking. Husky odprowadziły swych nowych przyjaciół na przystanek autobusowy, gdzie się rozstaliśmy. Jaka szkoda, że nie mogliśmy razem wrócić do szkoły.


Gdyński Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejczyk na 6” . 12 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni odbył się Gdyński Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejczyk na 6” skierowany do uczniów klas trzecich. Organizatorkami konkursu były: Katarzyna Jutkiewicz, Oliwia Łoziak, Katarzyna Marzec-Okoń. Konkurs miał na celu popularyzację idei integracji i wiedzy o krajach Unii Europejskiej wśród uczniów, kształtowanie postaw obywatelskich oraz postawy akceptacji i tolerancji wobec innych narodów, rozwijanie zainteresowań dotyczących kultury krajów Unii Europejskiej. czytaj więcej ...


 podziekowanie2podziekowanie1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W czwartek 18 maja w Caffe Księgarni Vademecum w Gdyni świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice wzięli udział w drużynowym turnieju literackim, podczas którego wytrwale towarzyszył im Elmer. Elmer czyli słoń w bajecznie kolorową kratkę, który jest bohaterem przesympatycznych książeczek autorstwa Davida Mc Kee. Uczestnicy turnieju literackiego mieli do wykonania trzy zadania, które wymagały nie tylko ogromnej (słoniowej wręcz wyobraźni), ale również barwnego języka i sił twórczych. Po pierwsze debatowali w drużynach nad czym rozmyślał Elmer, gdy nie mógł zasnąć. Cóż opinie na ten temat były podzielone: Pewnego wieczoru, kiedy Elmer nie mógł zasnąć myślał o stworzeniu przedstawienia teatralnego dla swoich przyjaciół. Znalazł w szufladzie ze swojego dzieciństwa kilka pacynek… lub Myślał jak sprawić, aby księżniczka zaklęta przez złego, starego czarnoksiężnika w żabę z powrotem zamieniła się w księżniczkę. Elmer wiedział, że zadanie jest bardzo trudne (…) należy znaleźć w stadzie owiec jedną owcę, która posiada magiczną wełnę. Następnie nasi świeżo upieczeni pisarze głowili się nad następującym problemem: Czegóż to nasz kraciasty słonik poszukiwał podczas swojej wędrówki? Po dziesięciu minutach odmierzanych kuchennym minutnikiem jury usłyszało dwie odmienne historie. Pierwsza brzmiała tak: Gdy dotarł do źródła rosło tam dużo pięknych, dziwnych kwiatów o szarych płatkach. Elmer wykrzyknął uradowany: Hura!!! Znalazłem kolor z moich marzeń. W końcu stanę się taki sam jak moi bracia. Żabi czarodziej powiedział, że muszę utkać na moją trąbę wianek z tych szarych kwiatów i potrząsnąć trąbą dziesięć razy w stronę słońca. Druga opowieść snuła się tak: Elmer pomyślał o trzech kolorach, których szukał (…) A może lepiej jakby był czerwony jak serce, które kocha lub jak łąka pełna czerwonych maków. A może wtedy zamieszkałby na Marsie, który przecież też jest czerwony? Chyba jednak nie, bo przecież bardzo lubi jesień, kiedy liście są czerwone. Na koniec spotkania wszyscy tak bardzo polubili książkowego słonika, że przystąpili do spisywania pomysłów, jakby tu świętować Dzień Elmera. Dzieci i dorośli puścili wodze wyobraźni, bo jak tu inaczej wytłumaczyć, że w Dniu Elmera na koniec imprezy najstarszy słoń przelatuje nad stadem słoni i zrzuca z łódkosamolotu paczki z prezentami zaś rodziny biorą udział w turnieju na najlepiej wyrzeźbionego słonia w kamieniu. Jury, czyli pracownicy księgarni Vademecum oraz p. Kasia i p. Krysia zostali twórczo zainspirowani i mieli niemały problem, aby ustalić, która z drużyn zwyciężyła. Wszystkim uczestnikom i organizatorom turnieju dziękujemy za radosną i rodzinną atmosferę.


18 maja klasa V b pojechała na wycieczkę do Osady Średniowiecznej Sławutowo. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jak wyglądało życie naszych przodków na terenie Pomorza. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach: - bursztynniczych  - samodzielnie  szlifowali i obrabiali bryłki bursztynu, - garncarskich - wykonywali pracę z gliny. Warsztaty cieszyły sie dużym powodzeniem, zwłaszcza, że wykonane przedmioty można było zabrać do domu. Najwięcej jednak emocji towarzyszyło grom i zabawom średniowiecznym. Uczniowie podzieleni na dwa plemiona  rywalizacji między sobą m.in. w następujących konkurencjach: cumowanie statku, konkurs ciesielski, próba celności. Wyzyta w Grodzie Średniowiecznym dostarczyła uczniom nie tylko świetnej zabawy, ale przede wszystkim cennej wiedzy związanej z naszym regionem.


Sukces w konkursie muzycznym! 20 maja dzieci z klas 0 oraz uczennica klasy II - Alicja Wojtecka  wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym :  "Piosenka jest dobra na wszystko" w SP 10 w Rumii. Z przyjemnością informujemy, że zespół wokalny w składzie: Lena Mieczkowska, Julia Wysocka, Anastazja Piętka, Natasza  Wołczyk  i Hubert Stogowski zajęli w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce, natomiast nasza mała solistka -Marta Hendzel- miejsce drugie. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach do konkursu a naszym milusińskim  gratulujemy sukcesu!!! Życzymy powodzenia w natępnych konkursach - panie z klas 0 i koordynator  konkursu Mirosława Dudulska.


15 maja klasa Oc udała się na pieszą wycieczkę do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, by zwiedzić prom pasażerski Stena Spirit. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek dotyczących statku. Gościliśmy na mostku kapitańskim, gdzie mieliśmy okazję poznać kapitana statku oraz zrobić zdjęcia przy kole sterowym. Oglądaliśmy kajuty pasażerskie, salę zabaw dla dzieci, gdzie można było się pobawić. W restauracji zostaliśmy ugoszczeni słodkim poczestunkiem. Piękna pogoda pozwoliła nam wyjść na zewnętrzny pokład. Zobaczyliśmy lądowisko dla helikoptera, szalupy ratunkowe oraz mogliśmy podziwiać widoki ze statku. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na Dzień Otwarty Stena Line, który odbędzie się 2 czerwca.


W miesiącu maju klasy 0a, b i c wraz z wychowawczyniami przygotowały prace na temat "Coś z niczego czyli moje ekologiczne zabawki". Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na poważny problem, jakim jest segregacja odpadów oraz podkreślenie przetwarzalnosci wielu przedmiotów użytkowych w kreatywny sposób. Wykonując przedmioty z surowców wtórnych dzieci przekonały się, że recykling to dobra zabawa, podczas której można stworzyć coś ciekawego i pięknego.


W dniu 11 maja 2017 klasy 0A i 0B  wzięły udział w pokazie bajek w ramach otwartych  poranków filmowych Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie da się ukryć, że bajki i baśnie zajmują w życiu dziecka bardzo ważne miejsce. Dzieci bardzo głęboko przeżywają ich treść i identyfikują się z jej bohaterami. To one przenoszą je w świat fantazji, ale też umożliwiają przekazywanie pewnych wartości wychowawczych. Filmowe Poranki w Gdyńskim Centrum Filmowym to nie tylko filmy na ekranie, to bajki opowiedziane muzyką, namalowane farbą, opowiedziane obrazem,   mają na celu rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić ich z kulturą odbioru polskiej sztuki filmowej. Dzieci obejrzały  bajki z serii Reksio oraz Bolek i Lolek a następnie wzięły udział w grach i zabawach edukacyjnych - podróżując po Polsce. 


26 kwietnia klasy III c, f wzięły udział w V RAJDZIE TURYSTYCZNYM IM. ANTONIEGO ABRAHAMA. Organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni oraz Klub Krajoznawców „Bliza” Oddział Morski PTTK w Gdyni. Cele rajdu: uczczenie pamięci Antoniego Abrahama – patrona SP 6, propagowanie aktywnej turystyki oraz zdobywanie punktów na odznaki turystyczne i krajoznawcze. Uczniowie przeszli następującą trasą.

Zbiórka przy SP 6 o godz. 10.00. Wyjście: Gdynia, Plac Kaszubski o godz. 10.30. Trasa: Plac Kaszubki – Pomnik A. Abrahama – ul. Portowa – ul. Wendy – ul. Chrzanowskiego – ul. Francuska – Muzeum Emigracji – ul. Polska – Węzeł Ofiar Grudnia 70.

Pomimo zmęczenia wszystkim dopisywał dobry humor. Najbardziej podobało się nam w Muzeum Emigracji. Moglibyśmy tam spędzić cały dzień. Rajd zakończył się o godz. 15.00 w SP 6. Tam czekał na uczniów poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Miło nam poinformować, że 10 kwietnia 2017 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dywizjon Okrętów Podwodnych widziany oczyma dzieci” organizowanego przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, a wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły Patrycja Sieczak z klasy III g zajmując II miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 21 szkół podstawowych, a wpłynęło łącznie 319 prac. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 28 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 podczas akademii organizowanej z okazji obchodów 85-rocznicy utworzenia Dywizjonu Okrętów Podwodnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

piotrus panWizyta klas II i III w Teatrze Muzycznym

Dzieci obejrzały spektakl  "Piotruś Pan" w najnowocześniejszej technologii 3D na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. "Piotruś Pan" wprowadził nas  w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu  technologii 3D, były dosłownie na wyciągnięcie ręki. Dzieci były  uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie zmierzyliśmy się ze złowrogimi piratami, ogrzewaliśmy  się w kręgu indiańskich ognisk i odkryliśmy  nowe lądy. Na deser, dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na scenie!!! Kto wie, może ktoś z nas stanie na niej kiedyś jako aktor tego teatru?!:-) Kto wie?!

31.05.2016r dzieci z klasy 0a i 0b udały się do sali Koncertowej Portu Gdynia na musical familijny "Alicja w Krainie Cz." w wykonaniu aktorów (dzieci) Teatru Komedii Valldal. "Alicja w Krainie Cz." to opowieść o dziewczynce, która straciła radość życia. Wkracza do krainy, by na nowo znaleźć w sobie dziecko. Musical dowcipny, pełen dobrej muzyki (muzyka, przygotowanie wokalne: Artur Guza) i tańca (choreografia: Vilde Valldal-Johannessen) oraz dobrej gry aktorskiej dzieci przygotowanych przez reżysera Tomasz Valldal-Czarnecki bardzo przypadł zerówkowiczom do gustu.

Majówka piątych klas

W maju piąte klasy pojechały na wycieczkę Rumia – Hel – Władysławowo.

Uczniowie zwiedzali jedną z największych kaktusiarni w Polsce, która znajduje się bardzo blisko nas – w Rumi. Kupowali tam sadzonki aloesu. Potem oglądali karmienie fok w helskim fokarium. Zwierzęta pokazywały wiele sztuczek. Swoje wdzięki prezentowała też ciekawska mewa, która chciała podebrać ssakom śledzika. Wycieczka zakończyła się w parku linowym we Władysławowie.

POLICJA W SZKOLE?!

W maju odbyły się spotkania piątoklasistów z przedstawicielami Policji.

Tematem naszej rozmowy były narkotyki. Policjanci opowiadali historie ludzi, którzy zażywali narkotyki oraz inne używki. Mówili, że niektórzy wierzą w mit, że im to pomoże np. nauczyć się do testu. Pokazywali wiele przykładów przeczących takiemu myśleniu. Po zażywaniu dopalaczy, czy innych środków odurzających, życie kończy się bardzo źle. Policjanci mówili, że wiedza zdobyta w taki sposób jest tylko pozorna, zostaje szybko zapomniana. Za to człowiek traci kontrolę nad sobą i swoimi czynami. Policjanci upominali nas, że jak ktoś zaproponuje nam papierosa, e-papierosa czy narkotyki, to mamy odmówić, bo nie wiadomo dokładnie, co to jest. Moim zdaniem lekcja była ciekawa.
                                                                                                                                 Julia Tucka kl. 5c

warsztaty swiecowewarsztaty swiecowe1Dzień Matki

Uczniowie klas szóstych podczas warsztatów edukacyjnych zapoznali się z techniką wykonania świec, temperaturą topnienia i obróbką parafiny. Z okazji Dnia Mamy każdy uczeń wykonał własnoręcznie piękny prezent – ozdobną, kolorową świecę zapachową aby wyrazić Mamie miłość i wdzięczność za wychowanie.


 31 maja ucniowie klasy II c zaprosili swoje mamy do uczczenia ich święta w sposób kreatywny. Przy okzaji i dzieci mogły również wyżyć się twórczo. Mamy lepiły z gliny dla siebie wisior lub broszkę, a dzieci Minionka - magnes na lodówkę. Wcześniej jednak zaśpiewaliśmy mamom piosenkę i zaprosiliśmy w międyczasie na zdrowy, truskawkowy poczęstunek. Już niebawem p. Grazyna prowadąca warsztaty prywiezie nam gotowe prace wypalone i poszkliwione - będzie to własnoręcznie zrobiony prezent.

 

 

W minioną środę 25 maja uczniowie klas II wzięli udział w konkursie wiedzy o Gdyni. Trzyosobowe zespoły klasowe stanęły do szkolnej rywalizacji. Pytania były bardzo trudne, dotyczyły historii naszego miasta, ważnych osób związanych z Gdynią oraz pomników i zabytków. Okazało się, że w grupie siła. Najlepszymi znawcami Gdyni zostali odpowiednio przedstawiciele klas II f, II g i II c. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęć przystąpienia do konkursu. Organizatorzy: Katarzyna Marzec-Okoń, Oliwia Łoziak, Katarzyna Jutkiewicz

Dnia 20.05.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Gdyni odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 66 uczniów z  17  gdyńskich szkół. Test składał się z 6 zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 24,5 punków. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z klas II, niestety nie udało się stanąć na podium. Za to całkiem dobre wyniki uzyskaliśmy w międzynarodowym kangurku, aż 3 uczniów uzyskało wyróżnienia.

19 maja klasy IC i I D pojechały do Teatru Muzycznego na musical pt. „Shrek”. Klasa IE miała okazję obejrzeć przedstawienie w piątek 20 maja. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w tak ogromnym kulturalnym wydarzeniu! Pierwszy raz również mieliśmy okazję gościć na Dużej Scenie, która naprawdę zaskoczyła nas swoją wielkością. Spektakl bardzo nam się podobał. Było bardzo wesoło, gdyż bohaterowie spektaklu to zabawne postacie. Każdy mógł znaleźć tu coś szczególnie interesującego dla siebie. Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy do teatru Muzycznego na inny spektakl. :)

Szanowni Państwo, nasza szkoła bierze udział w konkursie „Moja szkoła jest najlepsza" organizowanym przez portal MlodaGdynia.pl na najskuteczniejszą Akcję Promocyjną wybranych gdyńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs polega na przygotowaniu fotograficznej kampanii promującej szkołę. Zwracamy się z prośbą o oddanie swoich głosów na naszą szkołę. W celu oddania głosu należy:

1.   Zalogować się przez konto facebooka.

2.   Polubić fanpage'a https://www.facebook.com/mlodagdyniapl/

3.   Polubić poszczególne zdjęcia, całe posty pod adresem:

https://www.facebook.com/events/695580990594814/?active_tab=posts

oraz udostępnić je jak największej liczbie znajomych ;) Wygra szkoła, która uzyska największą liczbę polubień wszystkich zdjęć. Liczymy na Państwa zaangażowanie, za które z góry dziękujemy.  Dyrekcja i Pracownicy SP6 w Gdyni

Dnia 18 maja br. po raz ostatni w ramach cyklu warsztatów eksperymentalnych spotkaliśmy się z animatorami z Edu Fun. Tym razem uczniowie kilku klas I i II samodzielnie wykonywali cudnie kolorowe piłeczki kauczukowe. Po spotkaniach zostanie więc nam miła pamiątka. A może to jeszcze nie koniec eksperymentowania? Kto wie, co czeka nas w przyszłym roku szkolnym?

 


CIS. W dniu 9 czerwca klasa 2f i 2b uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Cisu. Podczas wizyty zbudowaliśmy z gospodarzem M-3 dla ptasiej rodzinki i stołówkę dla łasuchów. Pod okiem kociewskiej gospodyni upiekliśmy ciasto pachnące korzeniami i miodem. Jeździliśmy na koniach i posadziliśmy w lesie drzewko. Było wspaniale, zapraszamy tam chętnych.


TORUŃ. 6 czerwca uczniowie z klas III b i c pojechali na wycieczkę autokarową do Torunia. Pogoda, pierniki, pamiątki, przepiękne zabytki, planetarium, pyszny obiad, i wreszcie podróż -wesoła i radosna- wszystko bardzo nam się podobało. To była wycieczka na piątkę!!!:-)


WARZENKO. Klasa IV b 17 maja 2016r pojechała na surwiwalową wycieczkę do Warzenka. Chociaż nie dopisała pogoda, padał deszcz, było zimno, uczniowie chętnie uczestniczyli w zajeciach terenowych m.in brali udział we wspinaczce  po sztucznej ściance wspinaczkowej oraz  po wieży ze skrzynek. Mogli spróbować swoich sił, strzelając z łuku i broni pneumatycznej do celu. Największą atrakcją była przejażdżka quadami. Wszyscy wrócili zadowoleni i do dzisiaj wspominają klasową wycieczkę.

ZOBACZ FOTO ...


marszewoMARSZEWO. W maju klasy II f i II b wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Gdańsk - Marszewo. Dojeżdżając na miejsce czekała już na nas pani leśniczka. Podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy pogłębiać nasze wiadomości o przyrodzie. W trakcie spaceru „Szlakiem Wiewiórki” poznawaliśmy wiadomości o lesie, jego mieszkańcach, drzewach i o tym jak właściwie zachowywać się w lesie . Następnie były zabawy w rozpoznawanie liści i nasion drzew naszych lasów oraz krzewów ozdobnych. Na zakończenie zmagań było ognisko z pieczeniem kiełbasek i chleba. Zadowoleni, nieco umorusani, pełni leśnej wiedzy wróciliśmy do szkoły.

 


WDZYDZE KISZEWSKIE. 12 maja klasy pierwsze C, D i G pojechały na autokarową całodniową wycieczkę. Celem wyjazdu było Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny imienia Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

Muzeum zajmuje 22 hektary i jest ono podzielone na 6 sektorów odpowiadających 5 obszarom Kaszub, oraz sektor zawierający obiekty użyteczności społecznej: drewniany, XVII wieczny kościółek przeniesiony ze Swornychgaci, szkołę ze wsi Więckowy, tartak ze Staniszewa oraz kuźnię z Linii, które są zaaranżowane w sposób sprawiający wrażenie przebywania w kompletnie wyposażonej wsi kaszubskiej.

Oprócz kilkunastu kompletnych zagród chłopskich z okresu XVII - XX wieku na terenie skansenu znajduje się też kilka dworków i obejść drobnej szlachty a także domy robotników rolnych, karczma oraz dwa młyny wiatrakowe: tzw. koźlak z Jeżewnicy oraz typu holenderskiego z Brus. Większość obiektów ma także wyposażone częściowo lub całkowicie wnętrza. Przy sprzyjającej pogodzie i dopisującym nam dobrym humorze zwiedzaliśmy to ciekawe miejsce. Dzieciom chyba najbardziej podobała się szkoła, w której miały możliwość choć przez chwilę poczuć atmosferę minionych lat. Oczywiście dużo wrażeń i radości dały nam zakupy u ludowych rzemieślników, którzy przygotowali dla dzieci wiele interesujących pamiątkowych przedmiotów. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy kiełbaski upieczone samodzielnie w ognisku. Bardzo miło spędziliśmy czas podczas naszej wycieczki i zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły:)


SARBSK. Dnia 9 maja 2016 roku klasy 2a i 2c udały się na 10-godzinną autokarową wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku. Uczniowie mieli tam możliwość obejrzenia wielu eksponatów związanych z fauną mórz i oceanów, a także z kulturą i historią Pomorza. Żywą atrakcję stanowiły foki i uchatki kalifornijskie, których karmienie i trening medyczny obejrzeliśmy z bliska. Świat podwodnych gadów prehistorycznych mogliśmy zobaczyć w Oceanarium 3D oraz w czasie seansu w kinie 5D. Ciekawym przeżyciem była rozmowa i zabawa z interaktywnym Błekitkiem. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy pani przewodnik, która opowiadała różne ciekawostki o ssakach morskich, oprowadzając nas po terenie parku wśród licznych figur zwierząt wodnych wskali 1:1 i miniatur latarni morskich na polskim wybrzeżu. Zwiedziliśmy wnętrza dwóch wielkich statków, w tym jednego stojącego do góry dnem. W muzeum marynistycznym podziwialiśmy między innymi wspaniałe obrazy z muszelek. Chętni zmierzyli się z pirackimi przeszkodami w parku zręcznościowo-linowym. Był też czas wolny na zjedzenie posiłków, lodów i zakup pamiątek. Atrakcji było wiele, a czasu i tak za mało, by wszystkim nacieszyć się w 100%. Niejeden uczeń powróci do Sarbska w towarzysttwie swoich rodziców i rodzeństwa.


 

 

lekcjamuzycznalekcjamuzyczna1Lekcja muzyczna

Dnia 13 maja odbył się ostatni już w tym roku szkolnym koncert muzyczny. Tym razem odbyliśmy muzyczną wyprawę na czarny ląd. Muzycy zapoznali nas z melodiami i piosenkami z Afrykańskimi. Mieliśmy okazję zobaczyć i poznać historię powstania instrumentów czarnego lądu: kalemba, bębny, duduk, kastaniety, djembe. Ciekawa i rytmiczna muzyka wprowadziła nas w zbliżający się czas słońca-wakacji.

olaLaureatka w Konkursie Biblijnym

Gratulujemy Aleksandrze Kąkol uczennicy kl. VIc zdobycia tytułu laureata w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda , zorganizowanym przez Akcję Katolicką pod patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia-Metropolity Gdańskiego i Jego Ekscelencji Ks. Abpa Ryszarda Kasyny-biskupa diecezji Pelplińskiej.

W ubiegły piątek w klasie 1e gościliśmy ucznia klasy IVb Maćka Żmijewskiego, który opowiedział o swoich kolekcjach. Pierwszaki również nie pozostały dłużne i ochoczo zabrały się do prezentacji swoich zbiorów. Bardzo dziękujemy Maćkowi za przybycie oraz rodzicom za zaangażowanie. Sylwia Jędrzejczyk

5 maja uczniowie z klasy III c z powodzeniem reprezentowali naszą szkołę w  III  Wojewódzkim  Konkursie Europejskim "Potyczki  Europejskie" objętym   honorowym  Patronatem  Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Wiceprezydenta Miasta Gdyni w Szkole Podstawowej nr 40. Wraz z kolegami z 10 innych szkół z całego województwa rywalizując w pięciu różnych  konkurencjach, mieliśmy okazję  do świetnej zabawy, a także sprawdzenia swojej  sprawności ruchowej oraz wiedzy z zakresu ogólnych wiadomości o Unii Europejskiej. Konkurs  polegał jedynie  na zabawie i  żaden z uczestników nie wyszedł bez nagrody- wszyscy byliśmy zwycięzcami! Zdobyliśmy piękny puchar dla szkoły, maskotki,  dyplomy i  wspaniałe nagrody książkowe, które jeszcze bardziej poszerzą naszą wiedzę. Brawo my:-) 

Uczniowie klasy III a zaprosili swoich starszych kolegów z klasy IV a na spotkanie pn. „Podróże po literaturze kaszubskiej”. Na początku wychowawczyni klasy III a p. Celina Kłodzińska na przemian z wychowawczynią klasy IV a czytały znane wszystkim wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. Pojawiły się takie utwory jak „Idzie Grześ przez wieś” czy „Abecadło”. Pani Celina czytała je w wersji kaszubskiej a pani Monika w polskiej. Dzieciom bardzo spodobały się wiersze w języku naszego regionu, ale bez tłumaczenia na język polski niewiele by zrozumiały. Później odbył się konkurs – pani Celina czytała znane utwory po kaszubsku, a słuchacze mieli za zadanie odgadnąć o jaki tytuł chodzi. Na spotkaniu zostały nagrodzone uczennice z klasy IV a, które wypożyczyły najwięcej książek: Agata Dajnowiec i Weronika Wasielewska. Podsumowaniem spotkania było przepiękne przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III a. Spektakl przybliżył nam stworzenie świata oraz Kaszub. Wzruszające teksty, piękne piosenki przeniosły nas w świat prawdziwego teatru. Gorąco dziękujemy za cudowne spotkanie.

ZOBACZ...

...

Uczniowie klas IV w maju wzięli udział w konkursie plastycznym w ramach Obchodów Roku Franciszki Cegielskiej organizowanym przez Zespół Szkół nr 11, Zespół Szkół nr 14 i portal MlodaGdynia.pl. Wykonali oni makietę naszej szkoły w najbliższym otoczeniu. Komisja w składzie: Alicja Makarewicz, Zenona Mrula i Marlena Wojewódka, ustaliła, że I miejsce otrzymuje Mateusz Mazurek z klasy IV D i właśnie ta praca została wytypowana do kolejnego etapu konkursu i zawieziona do Zespołu Szkół nr 11 w Gdyni. II miejsce przyznano Mateuszowi Barszczewskiemu z klasy IV D, a III miejsce Kamilowi Chmielewskiemu z klasy IV D i jednocześnie za pracę wspólną Ani Gorzejewskiej i Zosi Majsterek z klasy IV A. Wszystkie prace zostaną wystawione na festynie organizowanym z okazji 80-lecia naszej szkoły.

W miniony piątek 29 maja klasy I e i I g wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Cis k/Zblewa. Podczas wizyty dzieci zbudowały z gospodarzem domek dla ptasiej rodzinki i zimową stołówkę dla łasuchów. Na ścieżce edukacyjnej można było zobaczyć ptasi budzik, naturalne gniazda oraz co ciekawego rośnie w lesie i w ogródku. Pod okiem kociewskiej gospodyni uczniowie upiekli ciasto pachnące korzeniami i miodem. Oprócz tego poznali gwarę i kociewskie zwyczaje. Dzieci zobaczyły także kolekcję dawnych sprzętów domowych. Na zakończenie naszej wycieczki uczniowie posadzili w lesie drzewko i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Podczas całego pobytu pogoda była piękna. Wcale nie chciało nam się wracać do szkoły….

Peregrynacja figury Matki Bożej z Lourdes.

W ostatni weekend maja do parafii pw. św. Andrzeja Boboli przybyła figura Matki Bożej z Lourdes. Do tej wielkiej uroczystości uczniowie przygotowywali się na zajęciach religii. Zapoznali się z historią świętej Bernadetty i miejscem objawień w Lourdes. Z wielkim zaangażowaniem oglądali prezentacje multimedialne, albumy i wykonywali ćwiczenia. Uczniowie klas piątych przygotowali piękne zaproszenia dla przyjaciół, rodzin do nawiedzenia Maryi w znaku figury Matki Bożej z Lourdes.

Dzień Rodziny

dzien rodzinyW maju klasy czwarte na godzinach wychowawczych wykonywały prace plastyczne związane ze swoimi rodzinami. Uczniowie rysowali rodziców i rodzeństwo w swoich domach lub podczas zabaw na dworze. Na języku polskich dzieci opisywały swoje rodziny. Powstały ciekawe prace, które kiedyś okażą się wspaniałą pamiątką.

 

 

Warsztaty ekologiczne klas czwartych

W klasach czwartych w ostatnim tygodniu maja odbyły się warsztaty ekologiczne. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Zajęcia miały charakter praktyczny. Prowadząca pokazywała dzieciom, jak ważne jest dbanie o Ziemię. Czwartoklasiści zamierzają wprowadzić zmiany w swoim otoczeniu i żyć w zgodzie z naturą.

W maju w SP 29 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny "Drugie życie śmieci – zwierzęta z odpadów”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych w Gdyni. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i wykonanie z materiałów – odpadów dowolnie wybranych zwierząt. Każda praca musiała mieć również opis przyrodniczy – nazwę gatunkową, krótką charakterystykę oraz miejsce występowania wybranego zwierzęcia. Ocenie podlegała pomysłowość i kreatywne podejście do tematu. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło dwanaścioro uczniów z klas I – III. Wszystkie prace wykonane przez naszych uczniów były bardzo pomysłowe, a wszystkie dzieci wykazały się twórczym podejściem do tematu. 10 czerwca w SP 29 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów. Uczeń klasy I c Marek Goś otrzymał wyróżnienie. Brawo!Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział , a Markowi gratuluję wyróżnienia! Szkolny koordynator konkursu – Anna Gołąbek

ZOBACZ...

...

WSPANIALI WOLONTARIUSZE

W roku szkolnym 2014/2015 praca wolontariuszy w ramach Wojewódzkiego Programu „Czytamy razem” miała innowatorski charakter. Panie wolontariuszki pracowały z dziećmi klas drugich proponując swoim podopiecznym różne formy pracy z książką „Czytam z Bratkiem” I. Mańkowskiej, M. Rożyńskiej. W ten sposób dzieci oprócz doskonalenia umiejętności czytania mogły poznać inne walory wspólnych chwil z książką, choćby zgłębianie tajników z życia przyrody, poznawanie uczuć i emocji, jak i kształtowanie umiejętności interpersonalnych.

Podsumowaniem całorocznej pracy było uroczyste spotkanie wolontariuszy:Izabeli Bielang,Anny Budzyń, Celiny Kłodzińskiej, Małgorzaty Kuksinowicz, Iwony Pietrzak, Katarzyny Staniszewskiej, Moniki Szumskiej, dzieci oraz koordynatorów Katarzyny Helińskiej i Izabeli Mańkowskiej. Na uroczystość, która miała miejsce w bibliotece 27.05.2015r. przybyła również Pani wicedyrektor Elżbieta Machnikowska, która wręczyła podziękowania Paniom wolontariuszkom w imieniu własnym, Fundacji FLY oraz Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Uroczyste chwile wzbogacił występ dzieci z Koła Przyjaciół Książki. Po występie przyszedł czas na wspólną zabawę. Dzieci przygotowały swoim Paniom wolontariuszkom niespodziankę w postaci stworzonych portretów, które wcześniej zidentyfikowane przez Panie trafiły w ich ręce. Miłym i wesołym akcentem okazała się zabawa w rysowanie postaci Bratka z zamkniętymi oczami. To piękne spotkanie zakończone zostało obietnicą dalszej kontynuacji programu w przyszłym roku szkolnym. Życzymy wspaniałych i ciepłych wakacji ! Koordynatorki Katarzyna Helińska i Izabela Mańkowska.

ZOBACZ FOTO...

...

W maju zakończyły się zajęcia plastyczne dla dzieci z grup “0” i klas I prowadzone przez p. K. Marzec-Okoń. Na koło uczęszczało prawie 60 uczniów, co może świadczyć o ogromnym zainteresowaniu tego typu zajęciami. Spotkania odbywały się w trzech grupach jeden raz w tygodniu. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały prace wykonywane coraz to innymi technikami. Wszystkie wytwory plastyczno-techniczne zabierały do domów, gdzie mogły być podziwiane przez pozostałych domowników. Wielkie podziękowania należą się Rodzicom, którzy pilnowali, by ich pociechy miały zawsze przygotowane na zajęcia odpowiednie materiały i narzędzia. Kochane dzieci, rozwijajcie swoje zainteresowania i doskonalcie swoje umiejętności w dalszych latach nauki w naszej szkole, bo widać, że sprawia Wam to radość i daję satysfakcję!

W miesiącu maju uczniowie kl.I a rozmawiali o swoich zaletach, talentach, umiejętnościach i hobby. Okazało się, że dzieci mają bardzo wiele zainteresowań, o czy mogły zaświadczyć przyniesione do szkoły kolekcje, zbiory, wykonane prace itp. Postanowiliśmy zgromadzić je w jednym miejscu, tworząc wystawkę. Przez kilka dni uczniowie mieli możliwość oglądania przyniesionych do klasy rzeczy, którymi interesują się ich koledzy.

W maju, przez trzy dni w naszej szkole odbywały się warsztaty ekologiczne dla klas I-IV. Tematyka zajęć była zróżnicowana ze względu na wiek uczestników. Między innymi dowiedzieliśmy się o wielkich plamach na Pacyfiku i Atlantyku, które przypominają swojego rodzaju pływające wyspy plastiku. Zbadaliśmy zasolenie morza, porównaliśmy z jeziorem i oceanem, dowiedzieliśmy się o gatunkach małży. Zbadaliśmy gaz powodujący efekt cieplarniany i poznaliśmy czynniki wpływające na zakwit sinic. Uczniowie przy pomocy profesjonalnych przyrządów robili mikstury, dodawali substancje, odlewali, mieszali. To były bardzo ciekawe zajęcia, które z pewnością wzbogaciły naszą wiedzę.

Maj od niepamiętnych czasów poświęcony jest czci Matki Bożej. Kiedy wszystko w przyrodzie kwitnie, pachnie i śpiewa, zwracamy się do Matki Jezusowej. Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny jest pochwalnym hymnem ku czci Bogurodzicy. W miesiącu Jej poświęconym, podczas nabożeństw śpiewamy Litanię loretańską, wysławiamy Maryję przeróżnymi tytułami, prosząc, by była dla nas, wędrowców ziemi, najlepszą Matką. Uczniowie klas IV-VI przygotowywali przepiękne prace plastyczne o różnorodnej formie. Każda z nich ukazuje wezwanie do Matki Boże, Jej Czcigodny Tytuł.

ort2otr1W dniu 26 maja klasy trzecie reprezentowały naszą szkołę w XIX Konkursie Ortograficznym Uczniów klas III Gdyńskich Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem wiceprezydenta Gdyni oraz w XIX Konkursie Matematycznym Ucznuiów klas III Gdyńskich Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem wiceprezydenta GdynI Weronika Wasielewska , Krzysztof Kąkol i Szymon Mikulewicz oraz Maciej Żmijewski, Franciszek Zienkiewicz i Wojciech Piontke dali z siebie wszystko a teraz wszyscy oczekujemy na rezultaty ich wysiłków.

Z przyjemnoscią pragnę poinformować, że Emilia Flis z klasy IIc zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „MAŁE DZIECI NIE CHCĄ ŚMIECI” pt. "Chronię przyrodę"organizowanym przez Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki. Gratuluję serdecznie - koordynator konkursu M. Dudulska.


Dnia 15.05.2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Gdyni odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 61 uczniów z  17  gdyńskich szkół. Test składał się z 6 zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 30,5 punków. Naszą szkołę reprezentowało 4 chłopców.

Jakub Labudda z klasy IIb zajął II miejsce- wielkie brawa!!! Pozostałym uczniom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w następnych konkursach:-)  Opiekun konkursu M. Dudulska

Klasa IF bardzo aktywnie uczestniczy w promocji postaw proekologicznych. Z tego względu powstała Akademia Przyjaciół Pszczół w naszej klasie i postanowiliśmy wziąć udział w konkursie V edycji ogólnopolskiego programu Z KUJAWSKIM POMAGAMY PSZCZOŁOM. Nasze działania zaczęliśmy od zdobycia teoretycznej wiedzy na temat pszczołowatych w oparciu o materiały edukacyjne udostępnione przez organizatorów akcji.

Poszerzyliśmy ją podczas spotkania z pszczelarzem należącym do Towarzystwa Przyjaciół Pszczół. Następnie przystąpiliśmy do działań praktycznych:

  • Zasadziliśmy na terenie przyszkolnym miododajne kwiatki.
  • Posialiśmy w skrzynkach nasiona miododajnych roślin.
  • Podczas spotkania integracyjnrego z rodzicami budowaliśmy domki dla pszczół.
  • Wykonaliśmy plakaty przedstawiające zasady ochrony tych owadów.
  • Na korytarzu szkolnym urządziliśmy kącik tematyczny.
  • Wybraliśmy się do sadu, gdzie szukaliśmy miododajnych roślin oraz obejrzeliśmy prawdziwą pasiekę.

Cieszymy się, że teraz wiemy jak ważne są pszczoły i postaramy się o nie dbać.

 

Uwaga!!!

Zebranie z rodzicami uczniów klasy 5B  odbędzie się w środę 27 maja o godz.  17.00.


balony

 

DZIEŃ DZIECKA - SZLAK GDYŃSKICH ATRAKCJI

 

 

XIII Bałtycki Festiwal Nauki.

W czwartek 21 maja dzieci z klasy IIc wraz z wychowawcą p. M. Dudulską udały się z dziećmi do Akademii Morskiej w Gdyni na zajęcia organizowane w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat zanieczyszczeń oraz ich wpływu na faunę i florę. Bardzo nas poruszyły zdjęcia zanieczyszczonych plaż, wody i lasów. Obiecaliśmy sobie, że zawsze będziemy dbać o nasze środowisko! Wzięliśmy także udział w zajęciach o tym, jak zagospodarować niektóre odpady wykorzystując je do zabawy oraz w innych ciekawych pokazach, które odbyły się w budynku głównym uczelni przy ulicy Morskiej przy okazji tego corocznego wydarzenia. Naszą lekcję w terenie zakończyliśmy spacerem po wiosennym lesie, gdzie prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze do naszego kasowego kalendarza przyrodnika. Na koniec wesoło bawiliśmy się na placu zabaw dla dzieci. To był udany dzień

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

15 maja w Dniu Polskiej Niezapominajki klasy pierwsze postanowiły włączyć się w obchody tego dnia ubierając się na niebiesko, wykonując kwiaty, rozmawiając o kwiatach spotykanych na łące, w ogrodzie. Bardzo lubimy się przebierać i świetnie się bawić. Nie możemy się już doczekać kiedy znowu zamienimy mundurek na coś kolorowego.

 Uczniowie klas pierwszych co roku biorą udział w projekcie "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa", w ramach którego na początku roku odbywa się spotkanie z Policją, dzieci otrzymują pakiet do nauki bezpiecznych zachowań i odblaskowe elementy. My otrzymaliśmy kamizelki, które służą nam podczas wycieczek. Przez cały rok pracowaliśmy nad zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, dowiedzieliśmy się o bezpiecznych zabawach w domu, na dworze, o właściwym reagowaniu na sytuacje trudne, niebezpieczne, nieznane i jak umiejętnie się wtedy zachować i postąpić aby zapewnić sobie bezpieczeństwo także w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. Zakończeniem tego projektu był udział w półfinale w SP nr 33 w kilku kategoriach: turniej wiedzy, sportowy, konkurs plastyczny i prezentacja muzyczna na temat bezpieczeństwa na drodze. Wybrani zawodnicy z klas 1a, 1c, 1d, 1f rywalizowali z uczestnikami z 5 okolicznych szkół podstawowych. Zajęliśmy trzecie miejsce, zabawa był udana, a przede wszystkim sprawdziliśmy się, pokonaliśmy tremę, poznaliśmy innych pierwszoklasistów. Do zawodów przygotowały nas p. Kasia Marzec -Okoń, p. Asia Jesionowska i p. Oliwia Łoziak, były z nami i trzymały za nas mocno kciuki. Bądźmy bezpieczni, nie bójmy się mówić nie, przestrzegajmy zasad, wtedy nic złego nam się nie stanie.

W poniedziałek 11 maja uczniów klasy II d odwiedziły dwie bardzo twórcze gdynianki, pomysłodawczynie cyklu książeczek dla dzieci o Gdyni. Pani Patrycja Wojtkowiak-Skóra oraz pani Bogna Pniewska stworzyły wspólnie książeczkę z cyklu "Książeczki Gdynieczki" o symbolicznym tytule "Gdynia". Ilustracje stworzone przez panią Bognę i wierszyki napisane przez panią Patrycję urzekły drugoklasistów. Uczniowie chcieli się dowiedzieć więcej na temat prac nad książeczką. Wizyta autorek w szkole była niezwykle interesującym wydarzeniem. Pani Bogna wytłumaczyła, że barwy których użyła w książeczce kojarzą jej się z morzem. Zdradziła też, że ilustracje nie zostały wykonane przy użyciu pędzla lecz za pomocą własnoręcznie wykonanych stempelków. Dzieci zainteresowały się pracą ilustratora i poprosiły, aby pani Bogna coś dla nich narysowała. Po chwili na szkolnej tablicy wisiała piękna ilustracja storni, głównej bohaterki książeczki. Pani Patrycja okazała się nie tylko świetną poetką lecz również znawcą życia, które toczy się w podwodnym świecie. W mig ułożyła dla uczniów króciutki wierszyk i opowiedziała mnóstwo ciekawostek o storni potocznie zwanej flądrą. Na pamiątkę tego pięknego spotkania każdy uczeń otrzymał książeczkę z autografami autorek.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej "Książeczki Gdynieczki"!

Uczniowie klas piątych wybrali się do Muzeum Bursztynu w Gdańsku, które posiada jedne z najlepszych zbiorów bursztynu oraz rękodzieła bursztynowego na świecie. Dzieci zapoznały się z obszary tematycznymi związanymi z bursztynem: pokłady surowca oraz jego wydobycie, historia szlaków handlowych, bursztyn jako środek leczniczy oraz materiał artystyczny. Kolekcja została opracowana tradycyjnymi metodami gdzie można dostrzec prawdziwe dzieła bursztynowe oraz multimedialnie.

 

13.05.2015r. odwiedziła szóstoklasistki Pani psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – Małgorzata Klimaszewska. Tego dnia odbyły się warsztaty psychoedukacyjne „Nie szalej z odchudzaniem”. Dziewczynki bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały ciekawe pytania, udzielały obszernych odpowiedzi, pracowały w grupie, odgrywały scenki dramowe. Uczestniczki poznały również 10 zasad skutecznej diety. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Park Dinozaurów w Łebie

dinozaury6 maja czwartoklasiści wzięli udział w wycieczce do Parku Dinozaurów w Łebie. Uczniowie oglądali prehistoryczne stworzenia, szukali w nich podobieństwa do zwierząt współczesnych. Odbyły się też warsztaty malowania piaskiem. Dzieci brały udział w morskiej przygodzie, gdzie niektórzy szczęśliwcy przeszli chrzest na pirata.

 

ZEBRANIA

W maju zapraszamy rodziców, opiekunów naszych uczniów na zebrania.

pdf  ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Uwaga!!!

Zebranie z rodzicami uczniów klas 5B i 5D odbędzie się w terminie późniejszym.

pipiW tym roku mija 70 lat od pierwszego szwedzkiego wydania „Pippi Pończoszanki”. Z tej okazji 7. maja uczniowie klas szóstych dołączyli się do świętowania. Nie tylko dziewczynki przyszły ubrane w strój Pippi, ale również na twarzach chłopców można było ujrzeć charakterystyczne piegi i kiteczki na głowie.

svTroje uczniów z naszej szkoły – Maciej Leśniak, Julia Okoń i Marta Zalewska z klasy VI a – brało udział w międzyszkolnym konkursie „Mistrzowie dobrych manier”. Konkurs składał się z pięciu etapów, mi.in. recytacja wiersza, test wiedzy, sera pytań TAK/NIE. Szóstoklasiści zajęli IV miejsce. W nagrodę otrzymali dyplomy, wejściówki do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz bilety wstępu do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical „Grease”.

czytanieDwie uczennice z klasy VI a – Julia Okoń i Marta Zalewska – brały udział w międzyszkolnym konkursie pięknego czytania „Jeżycjady” M. Musierowicz. Podczas spotkania dziewczynki miały za zadanie przeczytać jak najpiękniej fragment tekstu przygotowany przez organizatora. Oceniana była dykcja, płynność, tempo czytania, poprawność oraz ogólny wyraz artystyczny. Zmagania z prozą zakończyły się sukcesem: Julia Okoń zdobyła III miejsce, a Marta Zalewska wyróżnienie.

exlibrisKolejny raz szóstoklasiści przygotowali wystawę swoich prac. Tym razem wykonywali własny EX LIBRIS, czyli znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, opatrzony imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru lub stylizowanymi inicjałami. Uczniowie klas szóstych stanęli na wysokości zadania. Wykazali się wielką pomysłowością i oryginalnością.

 

 

 

DOŚWIADCZENIA NA LEKCJACH PRZYRODY

W klasach szóstych odbyły się lekcje dotyczące tworzenia i rozdzielania mieszanin. Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w przygotowanie ciekawych doświadczeń przyrodniczych. Wśród powstałych mieszanin pojawiały się mieszaniny jednorodne, jak i niejednorodne; a rozdzielanie ich było często bardzo efektowne.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2